dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 93
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 1850
  1. #1781

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam jak Fin udać się do serwisu na odpłatną wymianę. Wymień całą listwę. Nie pamiętam kiedy wchodziły zamki hakowe u nich. 2015 lub 2016 jak mnie pamięć nie myli.
    Najprościej zamów sobie usługę wymiany takiej całej listwy u siebie na miejscu. Konieczne będzie zdjęcie skrzydła i położenie go na płasko przed wymianą. Teraz jest trochę proście jak kupić sobie drzwi przez salon Leadera z Wikędu to serwis takich prostych rzeczy do naprawy jest super szybki.

  2. #1782

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    czy ktoś z Was mógłby mi pomóc w kwestii regulacji drzwi Wikęd 26 termo? Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji, a kręcę tymi zawiasami na czuja i nie mam pewności czy dobrze... Będę bardzo wdzięczna

  3. #1783
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elizakoc Zobacz post
    Dzień dobry,
    czy ktoś z Was mógłby mi pomóc w kwestii regulacji drzwi Wikęd 26 termo? Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji, a kręcę tymi zawiasami na czuja i nie mam pewności czy dobrze... Będę bardzo wdzięczna
    Faktycznie - na stronie Wikęda nie widać tak podstawowych rzeczy jak instrukcja regulacji zawiasów. Nie wiem czy to z powodu "banalności" tematu dla monterów, czy celowo - by klienci sami nie kręcili..

    I tu dochodzimy do sedna: co chcesz konkretnie wyregulować? Z czym jest problem? Czasem problem tkwi w czymś innym niż zawiasy.

    Ale proszę: przykładowa instrukcja regulacji drzwi z podobnymi zawiasami co Wikęd z ościeżnicą termo. Zasady dokładnie takie same:
    https://www.youtube.com/watch?v=3U8FwVYj8h8
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #1784

    Domyślnie

    bardzo dziękuję, o to właśnie mi chodziło a problem jest z tym że woda skrapla się dookoła drzwi od strony wiatrołapu, tak jakby skrzydło nie dociągało do ościeżnicy... kręciłam tylko tą jedną śruba z przodu na 3 zawiasach i efekt był taki że niekiedy ościeżnica obcierała na dole, a niekiedy nie... dlatego zwątpiłam o co chodzi...
    teraz trochę się martwię, czy te śruby od tego kręcenia mogły się jakoś uszkodzić, bo podczas kręcenia były momenty większego i mniejszego oporu ...
    Ostatnio edytowane przez Elizakoc ; 18-11-2022 o 12:46

  5. #1785
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elizakoc Zobacz post
    problem jest z tym że woda skrapla się dookoła drzwi od strony wiatrołapu,
    Od strony zawiasów coś nimi podregulujesz. Ale od strony zamka niewiele o ile cokolwiek da się poprawić (a jak się da, to tylko klamka mocniej dociska a góra i dół mogą odstawać - za to ciężej będzie drzwi zamykać). Niestety, typowe drzwi wejściowe nie mają dociskania przy zamykaniu, jak balkonowe. A szkoda.

    Sprawdź dokładnie uszczelkę, czy nigdzie się nie wysunęła. Może warto ją wymienić, jak się gdzieś pozagniatała i nie pracuje prawidłowo?

  6. #1786
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elizakoc Zobacz post
    bardzo dziękuję, o to właśnie mi chodziło a problem jest z tym że woda skrapla się dookoła drzwi od strony wiatrołapu, tak jakby skrzydło nie dociągało do ościeżnicy... kręciłam tylko tą jedną śruba z przodu na 3 zawiasach i efekt był taki że niekiedy ościeżnica obcierała na dole, a niekiedy nie... dlatego zwątpiłam o co chodzi...
    teraz trochę się martwię, czy te śruby od tego kręcenia mogły się jakoś uszkodzić, bo podczas kręcenia były momenty większego i mniejszego oporu ...
    Faktycznie widoczna śruba z przodu odpowiada za docisk. Realnie by to miało pomóc w opisanym problemie to mała szansa (praktycznie musiałabyś wyczuwać przewiew). Skroplenia dookoła drzwi to efekt warunków higrio. Duża wilgotność (?)/ niska temperatura oraz "słaby" punkt drzwi - czyli rama drewniana dookoła (pełni ważną rolę - wzmacnia skrzydło).

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od strony zawiasów coś nimi podregulujesz. Ale od strony zamka niewiele o ile cokolwiek da się poprawić (a jak się da, to tylko klamka mocniej dociska a góra i dół mogą odstawać - za to ciężej będzie drzwi zamykać). Niestety, typowe drzwi wejściowe nie mają dociskania przy zamykaniu, jak balkonowe. A szkoda.

    Sprawdź dokładnie uszczelkę, czy nigdzie się nie wysunęła. Może warto ją wymienić, jak się gdzieś pozagniatała i nie pracuje prawidłowo?
    W dzisiejszych czasach większość drzwi ma regulację docisku języka klamki. Jeśli skrzydło jest proste (i dobrze zamontowane oraz nierozregulowane na zawiasach co mogła zrobić Eliza) a także mocne - to będzie lepiej dociskać po całym obwodzie.
    Dodatkowo Wikęd w większości serii ma standardowo zamek listwowy z regulacją docisku zaczepów, a w przypadku TermoPrestige zamek z automatycznie wyskakującymi ryglami. Także to rozwiązanie zapewnia świetną szczelność.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #1787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dodatkowo Wikęd w większości serii ma standardowo zamek listwowy z regulacją docisku zaczepów, a w przypadku TermoPrestige zamek z automatycznie wyskakującymi ryglami. Także to rozwiązanie zapewnia świetną szczelność.
    Jedna uszczelka bez dociągania dookoła ma dorównać dwóm czy trzem uszczelkom z dociagnięciem dookoła? Niemożliwe. I tylko prehistoryczne klasy szczelności powodują, że wszystko wpada razem do klasy 4.


    Tak, próbowałem podregulować dociągnięcie. I słabo to działało - kartka przytrzaśnięta drzwiami Wikęd Termo Prestige z pewnym oporem, ale bez rozerwania dawała się wyciągnąć (przy drzwiach tarasowych Vetrexa 82 nawet na docisku ustawionym na minimum ani drgnęła). Poluzowałem w Wikędzie, bo bardzo ciężko było drzwi zamknąć a po naciśnięciu klamki odskakiwały z takim zgrzytem, że miałem obawy co do trwałości zaczepów i języka klamki.

    Rygle nic nie dociągają i nie mają żadnej regulacji.

  8. #1788
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wiked Termo Prestige - 3 uszczelki. Więc nie wiem skąd to porównanie. Praktycznie większość popularnych drzwi stalowych ma 2 uszczelki.
    Ja nie piszę że drzwi mają taką samą szczelność jak okna (mimo tej samej - prehistoryczne - klasy).
    Rygle nie mają regulacji ale już zaczepy na ościeżnicy tak. Zakluczenie drzwi może dać mniejszą lub większy docisk.
    TP - chyba nie, ale one mają stosunkowy mały udział w rynku.

    Tak zapytam: ile drzwi miałeś okazję regulować w ostatnim sezonie?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #1789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wiked Termo Prestige - 3 uszczelki.
    A rzeczywiście. Przegapiłem te w ościeżnicy.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Rygle nie mają regulacji ale już zaczepy na ościeżnicy tak. Zakluczenie drzwi może dać mniejszą lub większy docisk.
    Niby co tu można wyregulować?



    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tak zapytam: ile drzwi miałeś okazję regulować w ostatnim sezonie?
    A tak zapytam - sprawdzasz, czy po regulacji przytrzaśniętą w różnych miejscach kartkę da się wyciągnąć bez porwania?
    U mnie się dało nawet, jak żeby zaskoczyła listwa trzeba było dociskać na górze i na dole (już nie mówiąc po fachowej regulacji).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rygiel.jpg
Wyświetleń:	393
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	462202  

  10. #1790
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Napisałem wyżej, że "TP chyba nie mają" regulacji na docisku rygli. Ale już zamki Winkhaus z automatycznymi zatrzaskami mają taką możliwość. Albo zamki GU Secury Automatic stosowane przez Urzędowskiego też mają.Tyle że... nigdy z nich nie korzystałem (a jestem pewny, że przy dobrym ustawieniu pionów kartki nie wyciągniesz, bo drzwi drewniane wyższej klasy to jest inna bajka.
    Głównym sensem drzwi jest komfortowe zamykanie. To nie łódź podwodna...
    Ta przepychanka nie ma znaczenia dla pytanie o wykraplanie u pytającej. Podałeś błędnie że drzwi nie mają regulacji na stronie zamkowej - sprostowałem że mają.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #1791

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    w przypadku TermoPrestige zamek z automatycznie wyskakującymi ryglami. Także to rozwiązanie zapewnia świetną szczelność
    U mnie nic automatycznie nie wyskakuje, trzeba przekręcić klucz.

  12. #1792
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trever Zobacz post
    U mnie nic automatycznie nie wyskakuje, trzeba przekręcić klucz.
    Tak, bo pewnie masz niższe serie niż niedoceniane TermoPresige, często przedstawiane przez sprzedawców jako "niewarto"
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #1793

    Domyślnie

    Mam, Prestige - 86mm grubości, jedna wkładka, zasuwnica Maco z trzema językami. Nie ma w nich nic automatycznego poza uszczelką opadającą. Z tego co wiem bolce automatyczne są w KMT gdzie jest zamek GU security automatic.

    Wiked ma tam chyba jakiś sterowany elektrycznie zamek automatyczny w opcji za parę tyś dopłaty, to o ten chodzi?
    Ostatnio edytowane przez Trever ; 20-11-2022 o 20:42

  14. #1794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W Termo Prestige jest zamek bardzo podobny do wspomnianego GU Secury Automatic, czyli trzy rygle wyskakujące po każdym zamknięciu.
    No chyba że masz jakąś opcję z innym zamkiem?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #1795
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W Termo Prestige jest zamek bardzo podobny do wspomnianego GU Secury Automatic, czyli trzy rygle wyskakujące po każdym zamknięciu.
    U mnie nie wyskakują.

    Poszukałem na YT - i nawet miałem taki sam problem, jak na tym filmiku (serwisant zdemontował listwę i wyczyścił, bo jakieś kawałki drewna tam się znalazły i blokowały działanie klamki - ale rygle działają jak na filmie, czyli wyjeżdżają w czasie przekręcania zamka).


  16. #1796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Widzę że wyraziłem się nie dość precyzyjnie i wprowadziłem Was w mały błąd: na pokazanym filmie są właśnie widoczne /nie/ wyskakujące zapadki. Za każdym zamknięciem drzwi zamek rygluje/ blokuje skrzydło w trzeba punktach. W przypadku zamka GU w zależności od rodzajów zaczepów na ościeżnicy jest regulacja docisku o jeden lub kilka punktów.

    Właściwe bolce blokujące zamek wychodzą dopiero po "zakluczeniu". Nie wiem czy ma to jakiś głębszy sens, czy tylko robić wrażenie, bo we wspomnianym GU zapadki się blokują na sztywno uniemożliwiając cofnięcie zamka, czyli skuteczne zamknięcie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #1797

    Domyślnie

    Dzisiaj ma przyjechać montażysta, aby sprawdzić regulacje... Martwi mnie ta dziwnie luźno kręcąca się dolna śruba docisku - niby dociska ale inaczej jak pozostałe...
    tak czy siak po 5 latach mieszkania bardzo zawiodłam się na marce Wikęd.
    Praktycznie nowe drzwi, zimą leje się z nich woda dookoła, a wcale nie mam dużej wilgotności w domu.

    Dzisiaj bym nie kupiła Wikędów- podejrzewam, że jest wiele mniej znanych marek, a lepszych.

  18. #1798
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Być może kręci Pani śrubą odpowiadającą za regulację wysokości. Może być "luźna" jeśli na pozostałych zawiasach drzwi są podniesione.
    Dziwne jest to "pocenie" po 5 latach użytkowania. Z zasady to jest możliwe w pierwszym etapie niedosuszonego domu.
    Z ciekawości zapytam: jaką ma Pani w tej chwili wilgotność i temperaturę w okolicach drzwi?
    No i chętnie poznam te mniej znane, a lepsze marki. Chciałbym je wprowadzić do swojej oferty by móc oferować klientom dobre drzwi za 2-3 max 4 tysiące zł...

    Ps. Cieszę się, że po 5 latach przyjedzie montażysta. Tzn. że sprzedawca dba o swoich starych klientów. Oczywiście mam nadzieję, że Pani jest świadoma, że to powinna być wizyta płatna?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #1799

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Być może kręci Pani śrubą odpowiadającą za regulację wysokości. Może być "luźna" jeśli na pozostałych zawiasach drzwi są podniesione.
    Dziwne jest to "pocenie" po 5 latach użytkowania. Z zasady to jest możliwe w pierwszym etapie niedosuszonego domu.
    Z ciekawości zapytam: jaką ma Pani w tej chwili wilgotność i temperaturę w okolicach drzwi?
    No i chętnie poznam te mniej znane, a lepsze marki. Chciałbym je wprowadzić do swojej oferty by móc oferować klientom dobre drzwi za 2-3 max 4 tysiące zł...

    Ps. Cieszę się, że po 5 latach przyjedzie montażysta. Tzn. że sprzedawca dba o swoich starych klientów. Oczywiście mam nadzieję, że Pani jest świadoma, że to powinna być wizyta płatna?
    Drzwi się pocą odkąd mieszkamy, ale zawsze myśleliśmy, że to wina wilgoci z racji tego, że to nowy dom. Po 5 latach mieszkania powinno być już raczej ok, tym bardziej, że drzwi są poprawnie zamontowane (pod drzwiami styrodur, folia, dodatkowo taśma oddzielająca kostkę od futryny).
    W wiatrołapie mam około 20 stopni. W domu, średnio około 23 stopnie, bo tak lubimy... Prania nie wieszamy bo jest suszarka automatyczna.

    Jakie są lepsze marki? Jeszcze nie szukałam, ale Wikęd do nich na pewno nie należy - przereklamowana i zdania nie zmienię.
    Nawet dzwoniłam do konsultanta technicznego w centrali firmy Wikęd o instrukcje regulacji drzwi to facet odesłał mnie do filmiku innej marki na You Tube Żenada...

    Ps. Sprzedawca dba o swoich starych klientów i jestem świadoma, że powinna być to płatna wizyta, ale ku Twojemu zaskoczeniu nie była
    Ostatnio edytowane przez Elizakoc ; 23-11-2022 o 13:09

  20. #1800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ani styrodur pod progiem ani próg aluminiowy nie zgadzają się ze wcześniejszymi opisami. Zakładam jedynie że błędy wyniakją z Pani nieprecyzyjnego opisu (nie oczekuję od klienta by miał wiedzę wzorowego doradcy).
    Rozwinę: styrodur pod progiem jest błędem. Chyba że chodzi o dedykowaną podwalinę dopasowaną do serii drzwi. Zakładam że taką Pani ma i jest ona właściwie sklejona z progiem.
    Próg w drzwiach z ościeżnicą Termo jest "ciepły", czyli mix tworzywa + metal (w pełni alumniowy jest w drzwiach ze zwykłą ościeżnicą stalową). To że występuję na nim roszenie tak jak na pozostałych elementach jest raczej oczywiste.
    Nie jest też dla mnie zaskoczeniem że sprzedawca zrobił regulację (?) za darmo, zwłaszcza że być może poczuwa się do sytuacji (sam bym tak zrobił).
    Ale też... jest dla mnie przykre, że Pani rozregulowując drzwi nieumiejętną naprawą mimo wszystko nie "wcisnęła" ekipie zapłaty.. chyba zasłużyli...?

    Proszę wybaczyć moje złośliwości: twierdzę, że ma Pani jakiś szczególny przypadek i bardzo jestem ciekaw co jest przyczyną. Obsatwiam że albo banał (faktyczny brak docisku, ale byłoby czuć aż za bardzo przewiew) albo jakiś błąd techniczny/montażu? Szkoda że nie wrzuca Pani fot - możę by coś zasugerowały..
    Obawiam się, że wizyta sprzedawcy niewiele w tym temacie zmieniła.. a może się mylę?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 90 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony