dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 93
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 1850
  1. #1801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Aby się drzwi pociły przy 20 stopniach w domu to ich temp. wew. przy wilgotności w domu około 50% powinna spaść do 9,3 stopnia. przy 60% to zjawisko wystąpi już przy 12 stopniach a przy 45% dopiero przy 7,7 stopnia. Nie wiem co jest przyczyną ale taką temp to ma u mnie może klamka od drzwi a nie one same przy -15 na dworze.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #1802

    Domyślnie

    Witam, w drzwiach wiked Premium zauważyłem brak ciągłości uszczelek na ościeżnicy w obu górnych rogach - górna uszczelka nie styka się z bocznymi tylko jest pewna przerwa pomiędzy nimi, coś koło 5mm może więcej. Czuć ręką chłodny przewiew w tych miejscach.

    Czy uszczelki na ościeżnicy w górnych rogach powinny być styczne? Czy jest to wada podlegająca reklamacji (drzwi są na gwarancji)? Jak to naprawić?
    Ostatnio edytowane przez WarrenC ; 24-11-2022 o 12:33

  3. #1803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Naprawa polega na wyjciu uszczelki i jej rozciągnięciu. Całość potrwa 5 minut.
    Możesz reklamować. W zależności od firmy przyjedzie ktoś i to zrobi. Czasem może nawet przywiozą nową uszczelkę (która pewnie też się skurczy po jakimś czasie).

    Często widzę brak ciągłości. Nie wiem czy wynika to z właściwości materiału (kurczliwość), czy było monbtowane w upał, czy może przy wkładaniu ktoś ją za mocno rozciągnął..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #1804

    Domyślnie

    Dzięki. A na jaki rodzaj kleju się z powrotem przykleja te uszczelki? Trochę się boję że na mrozie się nie będzie chciało kleić i wyjdzie gorzej niż dotychczas. Warto przeczekać do dodatnich temperatur?

  5. #1805
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ta uszczelka jest tylko wciskana /i to lekko/ w rowek, dlatego tak łatwo się kurczy.. można to zrobić teraz.

  6. #1806
    Banned
    Knapski

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-987
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie rozumiem jak ktoś pisze że z marketów drzwi są słabe czy dobre przecież to wszystko zależy od parametrów oraz od materiałów z jakich drzwi zostały wykonane A nie od tego gdzie zostały kupione. Większość producentów posiada różną gamę produktów i można sobie przebierać. Z tego wynika że można kupić dobre w Leroy Merlin jak również słabe drzwi i dotyczy to wszystkich firm. Ważne to zwracać uwagę na współczynnik przenikalności oraz powłokę. Przed zakupem warto poczytać opinię innych ale nie ogólnie o drzwiach z marketu tylko o tych drzwiach konkretnie które można byłoby kupić. W sieci można poczytać opinie ludzi na temat konkretnych drzwi. Jeżeli 95 % ludzi jest zadowolona to myślę że nie warto jest przepłacać 5 czy 6 tyś.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 20-03-2023 o 11:22 Powód: Link reklamowy wrzucony po czasie = ban

  7. #1807
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapski Zobacz post
    NZ tego wynika że można kupić dobre drzwi zewnętrzne w Leroy Merlin
    Wszedłem sobie na stronę LM, wyszukałem drzwi i posortowałem od najdroższego.
    Grubość skrzydła (w mm) 78
    Współczynnik przenikania ciepła U (W / m²K) 0.94


    O dziwo z tej samej serii pełne (bez przeszklenia) mają jeszcze gorsze U=1.08 (a zazwyczaj to pełne są tańsze i cieplejsze).

    Pewnie, że gdzie indziej znajdzie się gorsze drzwi, niż najlepsze marketowe. Ale z powyższego wynika, że w markecie nie da się kupić dobrych drzwi.

    Ciekawe jest też to, że drzwi o których piszę to Novia i jest karta katalogowa w plikach do pobrania... I przyznaje się do drzwi Wiśniowski tylko, że nazywają się one Nova (bez "i"). Jest też plik do pobrania "Drzwi zewnętrzne Novia Wiśniowski.pdf" - ale w samym dokumencie już ani słowa o tym, że to Wiśniowski. W opisie drzwi na zmianę jest Nova i Novia.

    Jak wejdziesz na stronę Wiśniowski - to też nie ma "Novia" a LM nie ma wśród sklepów, gdzie można ich drzwi kupić. Czyżby to było potwierdzenie często powtarzanej tezy, że nawet jak ktoś powiedzmy przyzwoity (jak kto woli znana marka) robi coś dla marketu to oszczędza na tym i boi się pod tym podpisać?

    Opinie w necie w dzisiejszych czasach, niestety, są też marketingiem. Mało jest realnych i łatwo za śmieszne pieniądze kupić usługi wywindowania opinii jakiegoś produktu czy zgnojenia innego. Sama fabuła filmu Sala samobójców. Hejter. jest fikcją. Ale świat w nim pokazany realny.

  8. #1808
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kaizen, dawno nie zgadzałem się z Twoją wypowiedzią w całości, ale pod tą się podpisuję.
    Wykasowałem nazwę marketu z wypowiedzi kolegi od pierwszego postu hby nie sugerować konkretnej sieci.

    Niedawno spacerowałem po hipermarkecie budowlanym innej marki i oglądałem dokładnie drzwi. Wielki wybór cen od kilkuset do 2 tys zł. Dopiero te najdroższe spełniały warunki techniczne wymagane dla nowych domów.
    Tańsze - nawet grubsze niż podstawowe Wikędy będące bohaterem wątku - miały Ud wykluczające je z rynku nowych domów czy Czystego Powietrza. Ale były atrakcyjne.. wizualnie, cenowo... A że konstrukcja jest w nich "najlichsza" z możliwych (brak ramy wzmacniającej, styropian zamiast piany, cieńsza blacha) - to raczej oczywiste - cena nie bierze się z niczego.
    Za to nurtuje mnie podstawowa kwestia podstawowa: trwałość koloru. W ostatnich latach widzę wysyp całkiem nowych drzwi, wyglądająch jak polskie - ale z tragicznie wyglądającym kolorem... i jestem pewny, że to są właśnie owe tanie oferty.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #1809

    Domyślnie

    W "starym domu" miałam Wikęda, teraz też będę mieć (Thermo Prestige) - ogólnie po 5 latach użytkowania w poprzednim domu byłam bardzo zadowolona, jedyny minus to wypadające uszczelki, ale to akurat rzecz, z którą można sobie samemu poradzić

  10. #1810

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wszedłem sobie na stronę LM, wyszukałem drzwi i posortowałem od najdroższego.
    Grubość skrzydła (w mm) 78
    Współczynnik przenikania ciepła U (W / m²K) 0.94


    O dziwo z tej samej serii pełne (bez przeszklenia) mają jeszcze gorsze U=1.08 (a zazwyczaj to pełne są tańsze i cieplejsze).

    Pewnie, że gdzie indziej znajdzie się gorsze drzwi, niż najlepsze marketowe. Ale z powyższego wynika, że w markecie nie da się kupić dobrych drzwi.
    Nie jesteś na czasie. Teraz dobre drzwi maja w nazwie "pasywne" i takie w tym samym sklepie maja Ud = 0.75 przy grubosci 85mm czyli lepiej niz TLP z Wykendu. Oczywiscie tansze niz te o ktorych mowiles. Sortowanie w markecie po cenie to blad nowicjusza ale kazdemu sie zdaza
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 28-11-2022 o 22:23

  11. #1811
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Nie jesteś na czasie. Teraz dobre drzwi maja w nazwie "pasywne" i takie w tym samym sklepie maja Ud = 0.75 przy grubosci 85mm czyli lepiej niz TLP z Wykendu. Oczywiscie tansze niz te o ktorych mowiles. Sortowanie w markecie po cenie to blad nowicjusza ale kazdemu sie zdaza
    Mówiłem, że dają bida-wersje do marketów. U producenta 0,65 wyciągają @ 56mm grubości skrzydła.
    https://www.splendoor.pl/620/passivedoor

    Mają fantazję

  12. #1812
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W markecie ludzie sortują wg ich wyobrażenia i możliwości portfeli..
    Rozumiem ludzi, którzy kupują drzwi za 1500zł (i zamontują je we własnym zakresie z sąsiadem) podczas gdy wizualnie podobne w sklepie kosztują dobre 4 tys. z montażem.
    Protestuję tylko przeciw stawianiu ich na równoważnej szali a dlaczego to już wspomniałem wcześniej (głównie trwałość mechaniczna i wizualna (odchodząca okleina).

    Dla mnie błędem średniooczytanego nowicjusza jest patrzenie wyłącznie na Ud (podobnie jak w oknach). Przeciętne drzwi o powierzchni 2m2 z Ud rzędu 1,4 a 0,7 zaowocują groszowymi oszczędnościami z tytułu lepszej izolacyjności, dlatego uważam że takie Ud 0,9 jest w zupełności wystarczające.
    Za to ważniejsza jest dla mnie szczelność drzwi, szczególnie na przenikanie powietrza, bo nie rzadko spotykam takie z klasą 3 lub nawet 2, a to jest kolosalna różnica. Tylko tego już w ogólnodostępnych materiałach nie znajdziemy. Wikęd zamieszcza na stronie www DWU i tam jest klasa 4, czyli ok, ale jestem właśnie po lekturze wspomnianego Spolendoora i nic na ten temat nie znalazłem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #1813
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    a te jak oceniasz?:
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  14. #1814
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Normą w oknach jest klasa 4, ale to klasa bardzo pojemna, dlatego co bardziej dociekliwi patrzą na konkretny wynik. Ja to upraszczam porównując do oszczędności aut: np.: wszystkie spalające poniżej 7l/ 100 są w tej najlepszej klasie a wiadomo że między 6,9 a 3,9 jest przepaść
    Klasa 3 dopuszcza przenikanie ok 10m3 powietrza an godzinę! (przez standardowe drzwi), na szczęście przy różnicy 100 Pa, czyli dość sporym wietrze.
    Wikęd dla Premium deklarował kiedyś kl.2. Parę lat temu to się zmieniło na kl.4. Najlepsze serie mają tą samą klasę, bo po prostu wyższych nie ma (tak samo jest w oknach - dwu czy trzyuszczelkowe mają też kl. 4).
    Także na tym tle drzwi z kl.3 wyglądają słabiej, ale ja bym ich nie dyskwalifikował, bo może tylko mają słabszą deklarację a będą wystarczająco ciepłe i trwałe.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #1815

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Za to ważniejsza jest dla mnie szczelność drzwi, szczególnie na przenikanie powietrza, bo nie rzadko spotykam takie z klasą 3 lub nawet 2, a to jest kolosalna różnica. Tylko tego już w ogólnodostępnych materiałach nie znajdziemy. Wikęd zamieszcza na stronie www DWU i tam jest klasa 4, czyli ok, ale jestem właśnie po lekturze wspomnianego Spolendoora i nic na ten temat nie znalazłem.
    Na stronie splendora faktycznie nie widać, ale już w rzeczonym markecie DWU ładnie sobie wisi i parametry są niczego sobie (klasa szczelności 4). Trzeba oddać cesarzowi co cesarskie

  16. #1816
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Hmm.. dyskutowałbym, czy normalne, rynkowe osiągi są zaraz cesarskie
    Nie mam przekonania do tego producenta. Marka kojarzy mi się z produktami importowanymi (może to jednak nie oni ściągali chińszczyznę?) a na forum było parę prób nieudolnego marketingu szeptanego, który usuwałem.
    Co innego rzeczowa dyskusja
    To ile kosztują przeszklone drzwi zgodne z przytoczoną wyżej DWU?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #1817

    Domyślnie

    3500zl brutto z vatem 23% bez montażu. Trochę taniej niż Wiked Premium z szybką, netto. O jakości się nie wypowiadam ale na samym papierze trudno je skreślić.

    Wiem, ze papier dużo przyjmie bo jak jakiś czas temu wymieniałem okna pod inwestycje gdzie zależało mi jedynie na cenie to na moje pytanie jakie te okna maja U sprzedawca zapytał "a ile pan chce żeby miały? To tak wpiszemy w papierach". I tak to się kręci

  18. #1818

    Domyślnie

    Tak dziadowskich drzwi jak Wikęd dawno nie miałem . Model termo prestige to wybrakowane dziadostwo samo zatrzaskujące się i do tego przeciekające jak dziurawy kajak . Uszelnienia po zdjęciu maskownicy brak .Mam zdjęcia do wglądu . Nie polecam tych drzwi nawet wrogowi

  19. #1819
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudy 102 Zobacz post
    Tak dziadowskich drzwi jak Wikęd dawno nie miałem . Model termo prestige to wybrakowane dziadostwo samo zatrzaskujące się i do tego przeciekające jak dziurawy kajak . Uszelnienia po zdjęciu maskownicy brak .Mam zdjęcia do wglądu . Nie polecam tych drzwi nawet wrogowi
    To zamieść te zdjęcia i rozwiń opis (w czym problem), bo tak dziadowskie wpisy bez uzasadnienia nie przechodzą na forum.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #1820

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw co zaszło że nie jesteś zadowolony w drzwiach. Czy to z samych drzwi czy raczej z kiepskiego montażu co pokazuje raczej moja praktyka w tym temacie. Zdjęcia dużo powiedziałyby za Ciebie.
    P.S. co masz na myśli samozatrzaskiwanie? Masz tam opcję dzień-noc? Przy mocnym trzaskaniu takie rzeczy lubią się przełączyć. Ale to trzeba drzwiami kilka razy pizdnąć.

Strona 91 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony