dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 129 z 129
Pokaż wyniki od 2.561 do 2.571 z 2571
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miachlbyk

Kod pocztowy
    08-253

Domyślnie

Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Skorzystaliśmy z tej rady i kupiliśmy jesienią właśnie tę AL-KO Highline 46.8 SP-A (5ar trawnika) i od kwietnia mamy problem taki, że trawa po skoszeniu ma cięcie takie postrzępione jakby nóż nie był ostry- brak cięcia prostopadłego, tylko takie rozstrzępienia jakby ukośne. Zrobiono ostrzenie i niestety nie widać zmian.
    Jeżeli obudowa jest wyczyszczona,nóż w miarę dobrze naostrzony i przykręcony odpowiednią stroną to tylko pozostaje cos z obrotami silnika,jeżeli silnik działa równomiernie to tylko żle naostrzony nóż lun brudna obudowa a i jeszcze brak przedmuchu w koszu

miachlbyk

Kod pocztowy
    08-253

Domyślnie

Cytat Napisał Marcin55 Zobacz post
    Jestem przed zakupem kosiarki spalinowej, teren wyrównany, nowo zasiana trawa z systemem nawodnienia - 600m2 do koszenia
    Generalnie szukam czegoś niezawodnego, aby za 3 lata nie padł np. napęd, bo silnik jeśli będzie wszystko na czas wymieniane to napewno z tych wszystkich wymienionych będzie śmigał tak samo.

Zastanawiam się nad:

1. AL-KO HIGHLINE 51.9 SP-H - z silnikiem Hondy GCVx170 (nowa)
    2.HONDA HRX 476C1 VYE - (nowa) jeszcze ze starszym modelem GCV160, sprzęgło noża, napęd smart coś tam. Fajne jest to, że brak tych dodatkowych przystawek do mulczowania tylko dźwignia w obudowie, oraz podwójny nóż.
    3. HONDA HRX 5374 HYE - (używana) z napędem hydrostatic, silnik GCV190, tutaj tylko brak centralnej regulacji, każde koło oddzielnie (ryzyk fizyk bo używka, po serwisie, lecz 5 letni egz.)
    4. Kosiarka Weibang WB507SCV (nowa) - napęd wał kardana.
    5. ACTIVE Harry 5000SH - (nowa) również silnik hondy GCV160, obudowa aluminiowa,
    Może ktoś coś doradzi? lub wypowie się bo miał styczność z powyższymi.
    Koszenia masz bardzo mało i nie wiem na co ci takie ciężkie klocki,nie wiem czy napęd ci potrzebny wogóle do takiej małej powierzchni,osobiście zmienił bym kryteria wyszukiwania do max.2tyś.

Na pewno odrzucił bym 4 i 3, 2 waży 42kg to sporo za dużo,5 też 40kg,1 waży 36kg i ku tej bym się skłaniał mimo wszystko ale rozważ jeszcze inne lżejsze modele

Domyślnie

Cytat Napisał alek16 Zobacz post
    U siebie czyszczę szpachelka,a co 2-3 koszenia ogarniam myjką kosiarkę.Spróbuj skosić trawę o nie więcej jak 1/3 wysokości na raz.Jeżeli jest jeszcze za wysoka,zrób to jeszcze raz za parę dni,aż do wymaganej wysokości.
    Dzięki! Wyczyściłem, nie było źle, ale to samo! Obecnie po deszczach trawa szybko rośnie a ja koszę 1x/tydz. i wydaje mi się, że jest wysoka i stąd ten problem. Jeśli koszę na 5cm to z jakiej wysokości max?

No i kontrola bębna noża wykazała korozję. Emalia odchodzi płatami bo pod spodem korozja. Kosiarka ma pół roku -czy jest na to gwarancja? Co robić, malować?

Nie widzę możliwości podpięcia węża do mycia -brak króćca w AL-KO?
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 02-08-2019 o 21:13

miachlbyk

Kod pocztowy
    08-253

Domyślnie

Ja bym to reklamował jeśli jest tak jak piszezsz

Domyślnie

Może komuś się przyda.

Miałem kiedyś spalinówkę (koszenie chwastów gdy ogród nie był założony jeszcze).

Po zrobieniu trawnika (60 m2!) zamieniłem tę kosiarkę na akumulatorową Stiga Combi 40AE 5Ah.

Ocena po 2 latach: super, dobry wybór! Czas koszenia na akumulatorze: ok. 65 minut. Lekka, bez kabla, cicha, bez paliwa, oleju i smrodu.

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ibiszek

Kod pocztowy
    38-540

Domyślnie

Witam. Poszukuję kosiarki dla ojca (75lat). Do tej pory używał kosiarki elektrycznej (spalił się silnik po 7latach) ale z wiekiem coraz bardziej plątał się w kable itp itd.
    Pożyczyłem mu moja zapasową kosiarkę ale ta po paru miesiącach też już rozleciała się (miała już 17lat).
    Teren do koszenia to około 500-600 m2 po równym terenie plus droga dojazdowa 50metrów pod lekką górkę.
    Kosiarka bez napędu bo ojciec nie potrafi z nim kosić.
    Cena to do 700zł.
    Szukałem na internecie i znalazłem takie modele:
    https://allegro.pl/oferta/mocna-kosi...4km-7797395481
    https://allegro.pl/oferta/nac-kosiar...kka-7133095273

Co powiecie o tych modelach albo co innego polecacie w tej cenie?
    Za każdą pomoc będę ogromnie wdzięczny.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ibiszek ; 09-08-2019 o 06:50

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

Domyślnie

Nie wiem ile siły ma Twój ojciec ale raczej będzie mu ubywać niż przybywać. Zastanów się czy kosiarka nie powinna mieć elektrycznego rozruchu. To że dzisiaj pociągnie za linkę to nie oznacza że zrobi to za rok.
    Nasz Dziennik

Mam ogłoszenie w "drobnych"

Definicja rodziny wg Andrzeja Poniedzielskiego:
    "Rodzina to grupa osób związanych tajemnicą że klucz jest pod wycieraczką"

zagorski-tomasz

Kod pocztowy
    08-452

Domyślnie

Obie te kosiarki to byle jaki wyrób,został bym przy elektrycznej ze względu na łatwiejszą obsługe, z tymi chińskimi wynalazkami mogą być tylko większe problemy,

Domyślnie

Z mojego doświadczenia po 4 letnim używaniu kosiarki world:
    Kupiłem ją na etapie budowy aby kosić ugór. Działa do dzisiaj i nie ma zamiaru się zepsuć. Jedno co zrobiłem to odłączyłem napęd. Przy 500m.kw. trawnika to zbędny dodatek tylko mnie spowolniał. Kosz nabija rewelacyjnie.
    Następna kosiarkę kupię na akumulator najlepiej bez napędu aby łatwo manewrować przy drzewkach i nie wymieniać oleju.

ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

Domyślnie

Oleomac tylko z silnikiem emak i nie trzeba żadnych elektronicznych rozruchów, dziecko odpala. Jak nie będzie siły na odpalenie to i na chodzienie

Domyślnie

a na ok 300 m . teren równy. max 1300 zł
    czy np alko 5.1 czy stiga?

Strona 129 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia