dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 148 z 148
Pokaż wyniki od 2.941 do 2.949 z 2949
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar fotohobby
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

Domyślnie

Gdyby miała pracować cały czas z maksymalną mocą
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Domyślnie

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

Auto spala Ci tyle samo niezależnie czy jedziesz pod ostrą górkę, czy z górki? Bo tak by było, jakby cały czas pracowało z mocą maksymalną zużywając tyle samo paliwa. Tylko wtedy trochę dziwne rzeczy by wynikały z zasady zachowania energii.
    Tylko że ja pisałem o dwóch różnych kosiarka tzn o różnej mocy silnika, aby porównanie jakie podałeś było adekwatne z samochodem to należałoby porównać dwa auto o różnej pojemności silnika. Czy auto o poj 1,2 spali tyle samo co z silnikiem 1,6??
    Co do jazdy pod górkę to na pewno spali więcej bo widać to ewidentnie po obrotomierzu pod górkę ma większe obroty aniżeli zjeżdżając z górki.

Domyślnie

Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Gdyby miała pracować cały czas z maksymalną mocą
    ale z jego danych wychodzi że 15 min a pisze że niecałe 10, więc dlatego pytam.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    128

Domyślnie

Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Tylko że ja pisałem o dwóch różnych kosiarka tzn o różnej mocy silnika, aby porównanie jakie podałeś było adekwatne z samochodem to należałoby porównać dwa auto o różnej pojemności silnika. Czy auto o poj 1,2 spali tyle samo co z silnikiem 1,6??
    Co do jazdy pod górkę to na pewno spali więcej bo widać to ewidentnie po obrotomierzu pod górkę ma większe obroty aniżeli zjeżdżając z górki.
    Ja tam hamując silnikiem mam wyższe obroty i spalanie zero niż jadąc pod górkę ze spalaniem kilkanaście l/100km.
    Aktualnie jeżdżę 2l/126kucy i pali znacznie mniej, niż poprzednie 1,6/116 kucy.

To inna analogia, jak ta nie dociera. Kuchenka elektryczna.

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dawid.069

Domyślnie

Witam, przymierzam się do zakupu kosiarki, mam do koszenia działkę okolo 800m. jest troche drzew i krzaczkow, ale nie jest źle. Mam teraz kosiarkę zwykłą na prąd, ale mam już dość plączących się kabli i coraz bardziej myślę nad kosiarką spalinową, a idzie też black friday, więc może uda się coś zakupić na lato . Budżet do +/- 1000zł, jaką kosiarkę byście polecali? Z napędem czy bez? i na jakiej zasadzie on działa? Przepraszam za dość głupie pytania, ale jestem zielony w tych sprawach, ale z góry dzięki za doradzenie

Domyślnie

Cytat Napisał dawid.069 Zobacz post
    Witam, przymierzam się do zakupu kosiarki, mam do koszenia działkę okolo 800m. jest troche drzew i krzaczkow, ale nie jest źle. Mam teraz kosiarkę zwykłą na prąd, ale mam już dość plączących się kabli i coraz bardziej myślę nad kosiarką spalinową, a idzie też black friday, więc może uda się coś zakupić na lato . Budżet do +/- 1000zł, jaką kosiarkę byście polecali? Z napędem czy bez? i na jakiej zasadzie on działa? Przepraszam za dość głupie pytania, ale jestem zielony w tych sprawach, ale z góry dzięki za doradzenie
    W zasadzie na Twoje pytania padła tu już odpowiedź i to niejednokrotnie.
    Za kwotę do 1 tys zł spokojnie kupisz dobrą kosiarkę, wiadomo nie Stihla czy Husqvarne ale również dobre i trwałe.
    Masz do wyboru Naca, MacAllister z silnikiem Brigsa a nawet na pograniczu 1 tys zł kupisz Ole-Maca.
    Napęd jest dobry na duże, równe powierzchnie ale ma jeden minus w tanich kosiarkach po intensywnej eksploatacji wyrabiają sie plastykowe zębatki i napęd do naprawy, więc ja bym wybierał kosiarki bez napędu.
    Silnik powinien mieć powyżej 3 KM a nie więcej niż 5 i szerokość koszenia 40-50 cm takiej mocy Ci wystarczy..
    Jeszcze pytanie czy będziesz trawę skoszona zbierał aby mieć czysty trawnik czy Ci na tym nie zależy, wtedy możesz za miast z koszem kupić z bocznym wyrzutem, albo z koszem i z funkcją mulczowania.

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dawid.069

Domyślnie

Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    W zasadzie na Twoje pytania padła tu już odpowiedź i to niejednokrotnie.
    Za kwotę do 1 tys zł spokojnie kupisz dobrą kosiarkę, wiadomo nie Stihla czy Husqvarne ale również dobre i trwałe.
    Masz do wyboru Naca, MacAllister z silnikiem Brigsa a nawet na pograniczu 1 tys zł kupisz Ole-Maca.
    Napęd jest dobry na duże, równe powierzchnie ale ma jeden minus w tanich kosiarkach po intensywnej eksploatacji wyrabiają sie plastykowe zębatki i napęd do naprawy, więc ja bym wybierał kosiarki bez napędu.
    Silnik powinien mieć powyżej 3 KM a nie więcej niż 5 i szerokość koszenia 40-50 cm takiej mocy Ci wystarczy..
    Jeszcze pytanie czy będziesz trawę skoszona zbierał aby mieć czysty trawnik czy Ci na tym nie zależy, wtedy możesz za miast z koszem kupić z bocznym wyrzutem, albo z koszem i z funkcją mulczowania.

O super, a mogłbyś poratować jakimś konkretnym modelem? Bardziej zależy mi na czystym trawniku, czyli model z koszem byłby super.

Domyślnie

Cytat Napisał dawid.069 Zobacz post
    O super, a mogłbyś poratować jakimś konkretnym modelem? Bardziej zależy mi na czystym trawniku, czyli model z koszem byłby super.
    Tak naprawdę nie znam wszystkich modeli.To co może mi odpowiadać nie oznacza że tobie będzie pasić Masz wytyczne więc poszukaj w necie modeli które by spełniały Twoje oczekiwania i wtedy może ktoś jeszcze dołoży swoje spostrzeżenia.

Domyślnie

Panowie, a jakie macie opinie na temat OLEO-MAC GV 53 TK ALL4 GV 25 ?
    To chyba limitowana edycja na 25 lecie

Strona 148 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia