dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 141 z 155
Pokaż wyniki od 2.801 do 2.820 z 3100
  1. #2801
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    raczej zmień kryteria i zobacz kosiarki AL-KO w obudowie Highline,z tego co wiem to najlepiej zbierają do kosza nawet wilgotną trawe a fabryka jest w Austrii

  2. #2802
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gawda

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Breslau, Lissa
    Kod pocztowy
    54-705
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawda Zobacz post
    Zamówiłem Jakmet 1900. Dam znać po pierwszym koszeniu jakie rezultaty.
    Dwa koszenia z pomocą Jakmet 1900 CR za mną. Kosiarka nie zwalnia na gęstej i wysokiej trawie, dobrze zbiera do kosza. Duże ogumowane koła, dobrze się prowadzi. Pod spodem łatwo idzie oczyścic po koszeniu zmiotką. Co ciekawe producent zaleca ostrzenie noża co trzy koszenia, a nawet doradzono mi, żeby to robić po każdym koszeniu. Jak na razie zadowolony.

  3. #2803
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Miał ktoś może styczność z robotami fuxtec?

    Chodzi mi konkretnie o model:
    Robot koszący RB022

    Wiem, że to Chińśczyzna jakich wiele, ale produkowane na dużą skalę, a dostępne na różnych rynkach pod różnymi nazwami - Mawba, Deevis, Fuxtec.
    Widziałem na niemieckich forach że ludzie mają i działają, choć zdarzają się jakieś awarie.

    Zależy mi na robocie z funkcją sektorów - mam część trawnika oddzielonego furtką i ta część będzie koszona w ciągu dnia, a pozostała ma być koszona w nocy.
    To, plus aplikacja sprawiają, że w tej cenie nie ma w zasadzie konkurencji. Biorąc pod uwagę, że wszystkie roboty działają na podobnej zasadzie na tym etapie technologii nie chce przepłacać za "jakość". Szczególnie, że sąsiedzi mają jakiś model gardeny i w moich warunkach niestety się nie sprawdzi.

    Trawa z rolki, rośnie jak szalona - w sobotę kosiłem, a dzisiaj już pokos 2cm choć minęło jakieś 40h. W tej chwili używam ręcznej kosiarki bębnowej. Kosi pięknie, ale jednak trochę trzeba sobie pochodzić - co dwa dni nie zawsze się chce. A jak zostawię dłużej, to pokos już trochę długi żeby kosić bez kosza - choć kosiarka bębnowa go posiada, to trochę upierdliwe opróżnianie.

    Ogród przygotowany pod robota - wszędzie dystanse z kostki. Ale jeśli ktoś ma nieduży ogród i nie planuje robota, to ręczna kosiarka naprawdę daje super rezultaty, trawa przycięta równo, nieposzarpana.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #2804

    Domyślnie

    zajechałem po paru latach moją elektryczną al-ko i myślę przesiąść się na niewielką spalinówkę. Do koszenia mam niewiele, bo około 300 m2. Chcę spróbować funkcji mulczowania i nie mam pojęcia czy jest mi potrzebny napęd ale, że kosić będzie i żona zakładam, że się przyda.
    Pod uwagę biorę Al-ko i Sigę bo mam serwisy blisko.
    Który model wybrać:
    AL-KO 46.0 SP-A COMFORT
    Stiga Combi 48 SQ ST 170
    lub bez napędu ale za to z silnikiem B&S Stiga Combi 48 Q B
    a rozważania zacząłem od MAKITA PLM4120N ze względu na jej małe gabaryty (serwis mam ciut dalej)

  5. #2805
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witus83

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-344
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cześć wszystkim.
    Poszukuję kosiarki do ogrodu 500-600 m2 i celuję raczej w kosiarkę elektryczną. Czemu kosiarka elektryczna? Jakoś obawiam się tych wszystkich wymian oleju, świec, filtrów itd. Elektryczna to trochę tak jak obecnie z autami elektrycznymi...mniej jest tej zabawy w serwis takich silników.
    Obecnie posiadam Bosch Rotak 32 cm 1200 W i to generalnie jest dramat. Brakuje mocy przy ciut wyższej trawie, wyważenie koszmar.

    Polecicie mocną i niezłą kosiarkę elektryczną w kwocie do 1000 zł? Czy w tej cenie da się kupić coś sensownego? Celowałem w NAC LE18-42-PB-KC 1800W ale słyszałem różne opinie o tych kosiarkach.
    Dzięki za pomoc.

  6. #2806
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał witus83 Zobacz post
    Celowałem w NAC LE18-42-PB-KC 1800W ale słyszałem różne opinie o tych kosiarkach.
    To jeszcze nie wiesz, że problemem jest typ silnika? Klik, i dalsze pisty

  7. #2807
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witus83

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-344
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To jeszcze nie wiesz, że problemem jest typ silnika? Klik, i dalsze pisty
    Typ silnika w sensie że elektryczne nie nadają się do koszenia takiej powierzchni czy że silniki w NAC są z papieru?

  8. #2808
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał witus83 Zobacz post
    Typ silnika w sensie że elektryczne nie nadają się do koszenia takiej powierzchni czy że silniki w NAC są z papieru?
    Jakbyś kliknął i przeczytał kilka kolejnych postów, to byś wiedział, że komutatorowy/szczotkowy jest be (a znowu chcesz taki kupić) a indukcyjny jest cacy.

  9. #2809
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witus83

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-344
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakbyś kliknął i przeczytał kilka kolejnych postów, to byś wiedział, że komutatorowy/szczotkowy jest be (a znowu chcesz taki kupić) a indukcyjny jest cacy.
    Coś musiałem pomieszać
    Faktycznie ten NAC ma silnik be...dokładnie chodziło mi o NAC LE18-42-PI-G 1800W. Zmyliła mnie ta sama moc

  10. #2810

    Domyślnie

    Cześć,
    Przede mną zakup kosiarki. Niemal zdecydowałem się na World GRL 530s, jednak namieszała mi teraz w głowie kosiarka AL-KO Premium 470 SP-A.
    AL-KO jest mniejsza i słabsza. jednak ma wiele "bajerów". Do kupienia są w bardzo podobnej cenie.
    Do koszenia ok 1500 m2- teren w dużej mierze nierówny i zaniedbany (dopiero biorę się za porządki). Mam w okolicy serwis obu tych marek.
    Którą polecacie? A może macie inne propozycje w tej półce cenowej.
    Będę wdzięczny za pomoc.

  11. #2811

    Domyślnie

    Ja myślę nad zakupem tej oto kosiarki
    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-s...-km-9507673396
    Co myslicie?, silnik amerykański szerokość koszenia jest okej więc myślę że by się sprawdziła.

  12. #2812

    Domyślnie

    Cytat Napisał stev72 Zobacz post
    zajechałem po paru latach moją elektryczną al-ko i myślę przesiąść się na niewielką spalinówkę. Do koszenia mam niewiele, bo około 300 m2. Chcę spróbować funkcji mulczowania i nie mam pojęcia czy jest mi potrzebny napęd ale, że kosić będzie i żona zakładam, że się przyda.
    Pod uwagę biorę Al-ko i Sigę bo mam serwisy blisko.
    Który model wybrać:
    AL-KO 46.0 SP-A COMFORT
    Stiga Combi 48 SQ ST 170
    lub bez napędu ale za to z silnikiem B&S Stiga Combi 48 Q B
    a rozważania zacząłem od MAKITA PLM4120N ze względu na jej małe gabaryty (serwis mam ciut dalej)
    a może inną AL-KO ? Cena do 1500 zł. Pomóżcie Panowie bo trawa rośnie a koszenie znów stareńką 20 letnią ekektryczą, która 8 lat temu przeszła na emeryturę nie jest miła perspektywą

  13. #2813
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał witus83 Zobacz post
    Cześć wszystkim.
    Poszukuję kosiarki do ogrodu 500-600 m2 i celuję raczej w kosiarkę elektryczną. Czemu kosiarka elektryczna? Jakoś obawiam się tych wszystkich wymian oleju, świec, filtrów itd. Elektryczna to trochę tak jak obecnie z autami elektrycznymi...mniej jest tej zabawy w serwis takich silników.
    Obecnie posiadam Bosch Rotak 32 cm 1200 W i to generalnie jest dramat. Brakuje mocy przy ciut wyższej trawie, wyważenie koszmar.

    Polecicie mocną i niezłą kosiarkę elektryczną w kwocie do 1000 zł? Czy w tej cenie da się kupić coś sensownego? Celowałem w NAC LE18-42-PB-KC 1800W ale słyszałem różne opinie o tych kosiarkach.
    Dzięki za pomoc.
    Stałem przed identycznym wyborem (wstręt do oleju, świec, silnika spalinowego i 600m2 trawy).
    Wstręt mam też do kabla elektrycznego w kosiarce dlatego wybrałem elektryczną akumulatorową.
    Parę osób z forum też poszło w tym kierunku - TU dyskusja o takich kosiarkach.

    Cytat Napisał stev72 Zobacz post
    zajechałem po paru latach moją elektryczną al-ko i myślę przesiąść się na niewielką spalinówkę. Do koszenia mam niewiele, bo około 300 m2. Chcę spróbować funkcji mulczowania i nie mam pojęcia czy jest mi potrzebny napęd ale, że kosić będzie i żona zakładam, że się przyda.
    Pod uwagę biorę Al-ko i Sigę bo mam serwisy blisko.
    Wygoda elektrycznej jest duża (pomijając kabel). Jak nie jesteś miłośnikiem silników spalinowych to ta zamiana kosiarek może być frustrująca.
    Tak jak wyżej pisałem warto rzucić okiem na akumulatorowe. W zalinkowanym temacie użytkownik marcin225 opisuje zakupioną Stigę (jedna z wybranych przez ciebie firm).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #2814
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witus83

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-344
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Stałem przed identycznym wyborem (wstręt do oleju, świec, silnika spalinowego i 600m2 trawy).
    Wstręt mam też do kabla elektrycznego w kosiarce dlatego wybrałem elektryczną akumulatorową.
    Parę osób z forum też poszło w tym kierunku - TU dyskusja o takich kosiarkach.
    Prawda...wygoda kosiarki akumulatorowej na pewno jest bezdyskusyjna. Jedyne co mnie zniechęca to cena i ładowanie. Żeby sprawnie skosić 600 m2, pewnie trzeba się podładować w międzyczasie. No i pytanie jak to wygląda z mocą faktyczną takich kosiarek. Czy dają radę z gęstą i ciut wyższą trawą.
    Na chwilę obecną celowałem w kabel, głównie ze względu na cenę. Pewnie w okolicach 1000 zł dostanę dobrą kosiarkę "na kabel"...akumulatorowa to będzie albo no-name albo słabizna.

  15. #2815

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Stałem przed identycznym wyborem (wstręt do oleju, świec, silnika spalinowego i 600m2 trawy).
    Wstręt mam też do kabla elektrycznego w kosiarce dlatego wybrałem elektryczną akumulatorową.
    Parę osób z forum też poszło w tym kierunku - TU dyskusja o takich kosiarkach.


    Wygoda elektrycznej jest duża (pomijając kabel). Jak nie jesteś miłośnikiem silników spalinowych to ta zamiana kosiarek może być frustrująca.
    Tak jak wyżej pisałem warto rzucić okiem na akumulatorowe. W zalinkowanym temacie użytkownik marcin225 opisuje zakupioną Stigę (jedna z wybranych przez ciebie firm).
    akumulatorowe do mnie nie przemawiają, kabla już nie chcę więc pozostaje spalinówka. Może ogarnę obsługę Tylko wciąż nie wiem w jaki model iść

  16. #2816
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Każdy ogarnie obsługę spalinowej, ale po co się babrać
    Co do realnej mocy na duże trway akumulatorowych to trudno mi ocenić bo koszę młody trawnik a najgęstszy to taki w którym z 600m2 zebrałem 3,5 mocno nabitych koszy 60-litrowych. Z takiego terenu docelowo może być więcej.

    Powyższe gwoli uzupełnienia, nie namawiam na takie kosiarki bo faktycznie to najdroższa opcja spośród trzech i trzeba być do nich przekonanym.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  17. #2817
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witus83

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-344
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Każdy ogarnie obsługę spalinowej, ale po co się babrać
    Co do realnej mocy na duże trway akumulatorowych to trudno mi ocenić bo koszę młody trawnik a najgęstszy to taki w którym z 600m2 zebrałem 3,5 mocno nabitych koszy 60-litrowych. Z takiego terenu docelowo może być więcej.

    Powyższe gwoli uzupełnienia, nie namawiam na takie kosiarki bo faktycznie to najdroższa opcja spośród trzech i trzeba być do nich przekonanym.

    Chyba bardziej przekonują mnie takie na kabel. Liczę na to że ktoś podpowie jaki model jest warty uwagi

  18. #2818

    Domyślnie

    Potrzebuje kosiarke w nierowny teren + kretowiska. Powieszchnia 2000m2. Budzet ok 2500 PLN. Sprzet stoi pod chmurka w pokrowcu w czasie sezonu.

    Kosze gorska lake, zalezy mi mocnym silniku i kolka ktore radza sobie w terenie.

    Wybor glownie Makita albo AL-KO. Za makita przemawia marka, tylko ze ma silnik Briggs & Stratton. AL-KO silnik Hondy - tylko nie wiem jak z jakoscia i trwaloscia w trudnym terenie.

    MAKITA PLM5600N2
    https://www.elektropasaz.pl/katalog-...campaign=ceneo

    AL-KO Premium 520 SP-H Honda XL
    https://www.agro-metal.com.pl/produc...edium=referral


    Troche przekracza budzet, ale kusi jako HONDA calosc. Male kolka moga miec problem w mokrym, pagorkowatym terenie.
    HONDA HRG 536 VKE
    https://www.agro-metal.com.pl/produc...Z-NAPEDEM.html

    Ktora byscie wzieli?

  19. #2819
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bednyk Zobacz post
    Potrzebuje kosiarke w nierowny teren + kretowiska. Powieszchnia 2000m2. Budzet ok 2500 PLN. Sprzet stoi pod chmurka w pokrowcu w czasie sezonu.

    Kosze gorska lake, zalezy mi mocnym silniku i kolka ktore radza sobie w terenie.

    Wybor glownie Makita albo AL-KO. Za makita przemawia marka, tylko ze ma silnik Briggs & Stratton. AL-KO silnik Hondy - tylko nie wiem jak z jakoscia i trwaloscia w trudnym terenie.

    MAKITA PLM5600N2
    https://www.elektropasaz.pl/katalog-...campaign=ceneo

    AL-KO Premium 520 SP-H Honda XL
    https://www.agro-metal.com.pl/produc...edium=referral

    Ja posiadam Honde HRX476C - polecam, posiada bardzo fajny napęd reguujesz sobie predkosc podczas koszenia manetkami. Na poczatku bylem sceptyczny ale w praktyce okazało sie super w szczegolnosci jak masz drzewka w ogrodzie lub inne nasadzenia wiec sobie zwalniasz przy doje


    Troche przekracza budzet, ale kusi jako HONDA calosc. Male kolka moga miec problem w mokrym, pagorkowatym terenie.
    HONDA HRG 536 VKE
    https://www.agro-metal.com.pl/produc...Z-NAPEDEM.html

    Ktora byscie wzieli?
    Mam kosiarke spalinowa Honda HRX476C i polecam super sprzet. Posiada bardzo fajny regulowany naped przy pomocy manetek. Na poczatku bylem sceptycznie nastawiony do tego ale w praktyce okazal sie to strzal w 10. Gdy posiadasz drzewka lub nasadzenia swbodnie regulujesz sobie napedem przy wykaszaniu obok tych nasadzen. Dodatkowo kosiatka posiada wbudowaby mulczer, ktory przelaczasz za pomoca zintegrowanej dźwigni bez zadnych dodatkowych wkladek etc. Kosiatka posiada dwa noze ktore super miela i zbieraja do kosza. Kosz jest wypelniany po brzegi. Korpus kosiatki z jakich wlokien weglowych wiec problem korozji odpada.
    Wiadomo cena jest wyzsza ale czasem warto raz zainwestowac i miec spokoj na kilka lat.

  20. #2820
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał witus83 Zobacz post
    Chyba bardziej przekonują mnie takie na kabel. Liczę na to że ktoś podpowie jaki model jest warty uwagi
    Jak kabel ci nie straszny to wybór masz łatwy (gorzej mają ci z uczuleniem na kabel albo na spalinowe silniki )
    Model? Taki, który ma silnik bezszczotkowy o mocy min 1800W. Reszta to estetyka i lubienie danej firmy.
    Z firm wolałbym coś pewniejszego (Al-ko, Makita, Stiga), ale jak pisałem to już indywidualne upodobania i ufności.
    Dla mnie wygodne na taki areał to szerokość koszenia 46cm, ale jak ktoś chce zwrotne to 41-42cm też jest ok. Mniej to już bez sensu chyba że na trawie masz setkę drzew i krzewów (bardziej las niż trawnik).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 141 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony