dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 155
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 3100
  1. #641
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Sprawdziłem w instrukcji mam pierwsza wymiana po 5 h, następne co 25 h ale w nowszych silnikach w modelach od 700 w górę faktycznie jest co 50 h.
    Cytat Napisał mortor Zobacz post
    ... (wymianę oleju przerabiasz raz w miesiącu?).....
    Nie. Przeważnie 3 razy w sezonie. Skoszenie tych moich niecałych 3 tyś m2 zajmuje mi ok 3 h, koszę na wiosnę raz w tygodniu potem rzadziej

  2. #642
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    Olej jest tani, wiec nie ma co oszczedzac na wymianach, np: trawol 1l kosztuje 12zl...a najlepsze oleje do kosiarek, takie jak Valvoline LAWNMOWER 1l 17zł, MOTUL GARDEN 4T 2l 35zł. Do pełnego zalania kosiarki potrzeba 0,6l czyli zostaje jeszcze sporo na dolewki, co jest czeste w przypadku chinskich silnikow.

  3. #643
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    B&S ma własne oleje
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #644
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    Tylko, ze ich cena (20zl za 0,6l) jest wygorowana, a jakoscia nie przebijaja valvoline, ani motula :/

    G.N. ma racje seria 7xx ma już wymiane oleju co 50godzin Ta seria przez producenta klasyfikowana jest już jako bardziej profesjonalna, podczas gdy serie 4-6xx są podstawowe.
    Ostatnio edytowane przez lord_black ; 16-05-2012 o 15:17

  5. #645

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Sprawdziłem w instrukcji mam pierwsza wymiana po 5 h, następne co 25 h ale w nowszych silnikach w modelach od 700 w górę faktycznie jest co 50 h.
    Nie. Przeważnie 3 razy w sezonie. Skoszenie tych moich niecałych 3 tyś m2 zajmuje mi ok 3 h, koszę na wiosnę raz w tygodniu potem rzadziej
    3h? Szybko się uwijasz ale może mi się tyle schodzi bo multum krzewów i drzewek co w praktyce trochę utrudnia koszenie. Pierwszą wymianę oleju robiłem już po dwóch koszeniach, ale to przez docieranie silnika (tak samo jest w nowych samochodach 2tys km olej i potem wymiana i dopiero można jeździć już normalnie).

  6. #646
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sinusoid
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał staś100 Zobacz post
    Działka z domem i garażem ma 500m2, teren lekko pochyły, posadzonych jest dużo krzewów ozdobnych i drzewek, mam więc dużo przeszkód do omijania. Trawę przed domem zbieram i wysypuję na kompostownik a z tyłu domu jest koszenie bez kosza. Zależy mi na tym aby miał tylne kółka duże ,boczny wyrzut, duży silnik.
    Powierzchnia działki wskazuje na kosiarkę elektryczną ale przecież mogą być też inne argumenty na rzecz kosiarki spalinowej, choćby niechęć do zabawy z kablem, co trochę naszą wygodę ogranicza. Dużo zależy też ile chcemy/możemy wydać na kosiarkę. Oczywiście mocno upraszczając im droższa tym lepiej bedzie nam służyć (ale nie zawsze), ale nie każdy chce na kosiarkę do takiej działki wydawać niemałych przecież sum.
    Ja bym postawił na AL-KO labo Makita z silnikami do 2,1 kw. Dla bardziej oszczędnych ewentualnie Stiga.

  7. #647
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    A co robicie ze zużytym olejem wylanym z kosiarki? Można go gdzieś oddać do utylizacji?
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  8. #648
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Oddaje na stacji benzynowej. Podobno nie na wszystkich chcą przyjmować, ale na wsi gdzie mam chałupę nigdy się nie krzywili.

  9. #649
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    polx

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    jastków
    Kod pocztowy
    21-008
    Posty
    1

    Domyślnie

    W cenie 1200 polecam kosiarkę FAWORYT szer53 napęd 3in1 sil BRIGSS 675 6KM kupiłem w OBI lublin

  10. #650

    Domyślnie

    odświeżę temat....
    Moja kosiarka odmawia po woli posłuszeństwa a że ma już swój wiek nie opłaca mi się jej naprawiać, więc szuka nowej.
    Trawnik o powierzchni ok 500m2 (teren płaski)
    Kosiarka spalinowa w cenie ok 1500zł.
    Kosiarka nie musi mieć napędu, chciałbym aby zbierała jak najwięcej trawy do kosza.
    Co byście mogli mi ciekawego polecić ??
    Mam jeszcze pytanie odnośnie kosza, coraz częściej kosiarki spotyka się z koszem wykonanym z materiału, czy takie kosze są w czymś lepsze od tych plastikowych?

  11. #651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Na cały początek Twojego postu znajdziesz, Ojciech, odpowiedzi w tym wątku.
    Kosz z tkaniny mam przy moim B&S i jest OK. Jak całą kosiarkę czyszczę go po koszeniu i nic mu się złego nie dzieje. Ma stelaż z prętów i nieco twardsze dno.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #652

    Domyślnie

    pestka56 zadałem moje pytanie nie dlatego że mi się nie chce przeczytać 31 stron a dlatego, że pierwszy post jest z 2004 a inne też są z przed kilku miesięcy a jak wiadomo na rynku kosiarek też co chwilę wychodzą jakieś nowości i chciałbym mieć najświeższe informacje i najnowsze polecane produkty a nie takie z przed minimum 3 miesięcy.

  13. #653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Rozumiem, ale pewne rzeczy są w tym temacie niezmienne. Np. spokojnie czytając posty zdecydujesz, która firma kosiarkowa ma dobre oceny i jest warta Twojego zainteresowania. Potem już prościej będzie zdecydować, który model jest dla Ciebie najlepszy.
    Ja niezmiennie polecam silnik Briggs&Stratton. Mam to szczęście, że posiadam kosiarkę nie tylko z tym silnikiem, ale w ogóle firmowaną przez B&G. Jest niezawodna, choć ma już kilka lat. Po zimie, mimo braku systemu ReadyStart, nie ma problemu z rozruchem. Moje babskie ręce dają sobie z nią rade bez problemów. Cały serwis to ostrzenie przed sezonem i przegląd.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #654
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał ojciech Zobacz post
    ....
    Trawnik o powierzchni ok 500m2 (teren płaski)
    Kosiarka spalinowa w cenie ok 1500zł.
    Kosiarka nie musi mieć napędu, chciałbym aby zbierała jak najwięcej trawy do kosza.....
    Mam jeszcze pytanie odnośnie kosza, coraz częściej kosiarki spotyka się z koszem wykonanym z materiału, czy takie kosze są w czymś lepsze od tych plastikowych?
    Mam AL-KO 470BR, 3w1, 3 lata temu dałem jaieś 1400zł. Ma napęd (trochę wolny), ale oczywiście można kosić bez niego. Kosz 70l - jeden z większych jakie udało mi się znaleźć. Silnik B&S 675. Pali od pierwszego szarpnięcia nawet po zimie. 5 lat gwarancji.
    Jestem bardzo zadowolony - Polecam

    Kosz z tworzywa jest lepszy w utrzymaniu - te szmaciane maja małe oczka i się szybciej zapychaja jak nie wyczyścisz - trzeba płukać po każdym koszeniu. Ten z tworzywa czyszczę raz w sezonie...

  15. #655

    Domyślnie

    co powiecie o kosiarkach firmy viking?
    znalazłem model który chyba by mi odpowiadał, MB 448 TX http://stihl.pl/Produkty-VIKING/Kosi...MB-448-TX.aspx

    W opisie tego modelu piszą coś o innowacyjnym koszu na trawę. Pytanie czy inne modele jak np MB 448 czy MB 448T też będą miały ten kosz? bo w opisie ani słowa o tym niema.
    czy silnik o mocy 4,5 KM wystarczy czy lepiej dołożyć i kupić coś z serii 6XX o mocy 6KM ??

  16. #656
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Baba Ci odpowie tak - silniejszy silnik, nie za duży kosz (bo kobiecie z tym ciężko), napęd, duże kółka, mulczowanie i wyrzut boczny, to jest to co lubię. Silniejszy silnik, bo tnę też chwaściory wzdłuż drogi dojazdowej, a tam komosa, rdesty i inne twarde badyle bywają. Lubię kosić bez kosza - idzie szybciej i mulczowanie dla trawnika jest zdrowe. Dlatego koszę z koszem tylko jak trawnik wyrośnie zbytnio, albo jest zachwaszczony jak w tym roku.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #657
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wodi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    Ja mam kosiarkę spalinową Victus, doradzono mi ją biorąc pod uwagę podaną przeze mnie powierzchnię koszenia (mam 1200 cm²) Sprawuje się bardzo dobrze, jak do tej pory nie miałem z nią problemów. Prezentuje się tak http://www.ezelazny.pl/kosiarka-spal...du-p-1175.html Słyszałem też, że kosiarki Oleo Mac są wytrzymałe i wygodne.

  18. #658
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Jak w temacie też wybieram kosiarkę spalinową bo moja wieloletnia B&S 375 jest już bardzo wyeksploatowana (oddam w dobre ręce z darmo a jeszcze dorzucę drugi stary silnik ).

    Z pierwszych ustaleń w tym temacie to będzie to kosiarka:
    - z silnikiem Briggs&Stratton gdzies o mocy 6 lub 6,5 kw,
    - kosiarka będzie z napędem z tyłu duże kółka ,
    - musi mieć kosz i boczny wyrzut ( zdejmowany ),
    - średnica ostrza 46 do 50 cm,
    - kosiarka musi mieć też opcję mulczowania,

    no to pozostała zasadnicza kwestia:

    - jakiej marki (firmy) jaki ma być producent kosiarki ??? ale tu nie mam jeszcze żadnego lidera

  19. #659
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Jeszcze jedna niewiadoma czy lepiej jak kosiarka będzie miała kosz plastykowy czy też z materiału hmm.

    Wybieram się dzisiaj do hurtowni z kosiarkami to zobaczymy jaka kosiarka mi w oko wpadnie a jaką mi polecą

  20. #660
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czp01 zaglądałeś na stronę B&S ?
    Oni tam zdaje się pokazują kosiarkę jakiejś konkretnej firmy. Ja bym im zaufała. Też mam B&S, ale kupioną kilka lat temu w Praktikerze pod fimą B&S całościowo. Kosz mam półtwardy - rama i dół metalowy i na to jest naciągany materiał.
    Kupując teraz wybrałabym oczywiście silnik B&S, napęd, wyrzut boczny z mulczowaniem, duże kółka. Kosz to dla mnie marginalna rzecz. Koszę z koszem tylko jak zapuszczę trawnik.

Strona 33 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony