dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 154 z 155
Pokaż wyniki od 3.061 do 3.080 z 3100
  1. #3061
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    W sumie masz malo do koszenia i nie wiem czy aż takie sprzęty wielkie są ci potrzebne,zastanów się nad tym mulczowaniem czy faktycznie jest ci potrzebne,ja na twoim miejscu szukałbym kosiarki lżejszej bo z takimi klamotami się tylko namachasz przy obsłudze a i koszeniu również,tak na marginesie Riwall to słaby chiński produkt a opis w którym jest 9Km przy 196cc to oszustwo i jeszcze Turbo GT .....hahahahahahaha coraz większe gówno ludziom wciskają,Nac tez jest raczej z dolnej półki
    Ostatnio edytowane przez miachlbyk ; 22-05-2022 o 12:37

  2. #3062

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    W sumie masz malo do koszenia i nie wiem czy aż takie sprzęty wielkie są ci potrzebne,zastanów się nad tym mulczowaniem czy faktycznie jest ci potrzebne,ja na twoim miejscu szukałbym kosiarki lżejszej bo z takimi klamotami się tylko namachasz przy obsłudze a i koszeniu również,tak na marginesie Riwall to słaby chiński produkt a opis w którym jest 9Km przy 196cc to oszustwo i jeszcze Turbo GT .....hahahahahahaha coraz większe gówno ludziom wciskają,Nac tez jest raczej z dolnej półki
    czy ja wiem czy one sa duze - chyba wiekszosc spalinowek jest miedzy 35-45kg? dlatego tez patrzylem na tego NACa co ma skretne kola....

    co do mulczowania podobno dobrze jest co ktores skoszenie to zrobic aby trawa miala pokaz oprocz nawozow. Z drugiej strony mozna dac raz na jakis czas Yara MIla i pewnie bedzie ok....a jakies propozycje?

  3. #3063
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    No tak ale 35 a 45 to jest różnica,z kosiarek możesz sobie zobaczyć Honde lub AL-KO Highline,Al-ko możesz postawić w pionie więc mycie obudowy jest łatwe co wydłuża jej normalny stan,jak dla ciebie sprzęt za 2tyś.to jest max juz ze sporym zapasem zawsze lepiej sypnąć nawozem bo jak mulczujesz za wysoką trawę to możesz póżnej wnieść do domu zieleninę na butach

  4. #3064
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    ja z mulczowaniem dałem sobie spokój po pierwszym razie jak musiałem psa wykąpać z trawy .. tak jak kolega pisał wyżej.. trawę można mulczować przy koszeniu co kilka dni.. przy wyższej to mulczowanie nie daje rady całej trawy "wrzucić" w trawnik i potem to leży najpierw mokre na trawniku a potem kilka dni suche.
    Ja mam też 500-600m2 i kupilem AL-KO PREMIUM 470 SP-A i jedyne do czego mogę się przyczepić, to że po prawej stronie lekko zostawia ślad w postaci skoszonej trawy. Poza tym lekka, łatwo pali, dobrze nabija kosz.

  5. #3065

    Domyślnie

    Dzień dobry chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę z napędem, z koszem i mulczowaniem do powierzchni 1700 m2 zakupić, na tą chwilę użytkowałem kosiarkę zakupiona z 6 lat temu w Obi z silnikiem Briggs&stratton 750EX ale był to według mnie zły zakup, w 1 roku przy koszeniu trawy skrzywił się trzpień reklamacja nie uznana, teraz szwankuje gaźnik, napęd, bardzo ciężko się ją odpala, nigdy więcej nie kupię w żadnym markecie kosiarki, jaką kosiarkę byście polecili aby była bezawaryjną i abym był zadowolony.

  6. #3066
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał truskawek36 Zobacz post
    Dzień dobry chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę z napędem, z koszem i mulczowaniem do powierzchni 1700 m2 zakupić, na tą chwilę użytkowałem kosiarkę zakupiona z 6 lat temu w Obi z silnikiem Briggs&stratton 750EX ale był to według mnie zły zakup, w 1 roku przy koszeniu trawy skrzywił się trzpień reklamacja nie uznana, teraz szwankuje gaźnik, napęd, bardzo ciężko się ją odpala, nigdy więcej nie kupię w żadnym markecie kosiarki, jaką kosiarkę byście polecili aby była bezawaryjną i abym był zadowolony.

    Najpierw zobacz jakich masz dealerów kosiarek w pobliżu i u nich szukaj kosiarki abyś miał później jakieś wsparcie czy serwis

  7. #3067

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    ja z mulczowaniem dałem sobie spokój po pierwszym razie jak musiałem psa wykąpać z trawy .. tak jak kolega pisał wyżej.. trawę można mulczować przy koszeniu co kilka dni.. przy wyższej to mulczowanie nie daje rady całej trawy "wrzucić" w trawnik i potem to leży najpierw mokre na trawniku a potem kilka dni suche.
    Ja mam też 500-600m2 i kupilem AL-KO PREMIUM 470 SP-A i jedyne do czego mogę się przyczepić, to że po prawej stronie lekko zostawia ślad w postaci skoszonej trawy. Poza tym lekka, łatwo pali, dobrze nabija kosz.
    pewnie z tym mulczowaniem tak jak piszesz jest ale ja i tak planowalem robic to raz na jakis czas 2-3dni po glownym koszeniu. Niemniej kosiarek szukalem tych szerszych aby szybciej skonczyc sprawe. Mam w poblizu Honde, Sthil, Nac, Al-ko ....Honde polecal facet ta co napisalem 466, w Al-ko 520 SP-H PREMIUM

    choc mysle czy nie kupic teraz akumulatorowej z extra bateriami tak aby wykorzystac tez do podkaszarki czy dmuchawy + odchodza spaliny i serwis - ale to wiekszy wydatek ze wzgledu na baterie - tylko o dziwo akumulatorowe tez potrafia wazyc ok 40kg a ja muse manewrowac miedy sosnami.....

    finalnie czy kojarzycie ciekawe kosiarki co kosza przy krawedzi?
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 05-06-2022 o 07:59

  8. #3068
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Kosiarki AL-KO Highline mają obudowy asymetryczne więc dokaszamy prawie wszystko z boku nie wiem jak akku ale spalinowe tak jeśli ci o to chodziło

  9. #3069
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    potwierdzam, moja Alko hihgline bardzo blisko krawędzi kosi.. aczkowliek trzeba mieć na uwadze, że jednak troszeczkę zostaje (ale to juz byłoby niebezpieczne aby kosiły jeszcze bardziej przy krawędzi . Również warto napisać, że tylko z jednej strony. Wynika to z faktu przesunięcia osi obrotu noża względem płaszczyzny symetrii kosiarki. Czyli z jednej kosi bliżej krawędzi a tym samy z drugiej strony dalej od krawędzi (niż w standardowej bez tego przesunięcia).
    Koszę drugi sezon ta kosiarką i po serwisie chodzi elegancko. Jedyne dwa mankamenty to:
    1. z prawej strony podczas koszenia spod kosza troche wylatuje skoszonej trawy - niby nie wiele ale jednak jest to minus
    2. kosz jest zaprojektowany z takim jakby dużym wystającym językiem który wchodzi w otwór wylotowy trawy. Bardzo mi to przeszkadzało przy wysypywaniu trawy do worka... obciąłem więcj ten jęzor i jest OK (nie wiem w jakim celu go zrobili).
    WH-ADC0309J3E5 / WH-UD09JE5-1

  10. #3070
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skrzyni

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Planuję zakupić kosiarkę z napędem i rozważam 3 opcje:
    1. Hortmasz HKS 753 NL
    2. Oleo Mac GV 53 TK ALLROAD 4
    3. World GRL 560s

    Która według Was będzie najlepszym wyborem?

  11. #3071
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrzyni Zobacz post
    Witam serdecznie,

    Planuję zakupić kosiarkę z napędem i rozważam 3 opcje:
    1. Hortmasz HKS 753 NL
    2. Oleo Mac GV 53 TK ALLROAD 4
    3. World GRL 560s

    Która według Was będzie najlepszym wyborem?
    Z tych trzech modeli najtrwalsza będzie WORLD

  12. #3072

    Domyślnie

    Szukam kosiarki spalinowej do trawnika około 250m. Z przewodem jest za dużo zabawy (już to przerabiałem), więc na pewno nie chce elektrycznej. Do tej pory miałem kosiarkę handy wa41n127r i tfu nigdy więcej. Chciałbym wydać max 1500zł. Znajdzie się coś niezawodnego z napędem w tej cenie?

  13. #3073

    Domyślnie kosiarka ~42cm, ~350m3

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    W sumie masz malo do koszenia i nie wiem czy aż takie sprzęty wielkie są ci potrzebne, zastanów się nad tym mulczowaniem czy faktycznie jest ci potrzebne,ja na twoim miejscu szukałbym kosiarki lżejszej bo z takimi klamotami się tylko namachasz przy obsłudze a i koszeniu również,tak na marginesie Riwall to słaby chiński produkt a opis w którym jest 9Km przy 196cc to oszustwo i jeszcze Turbo GT .....hahahahahahaha coraz większe gówno ludziom wciskają,Nac tez jest raczej z dolnej półki
    A co poleciłbyś z małych kosiarek - szerokość koszenia ~42cm. mam powierzchni koszenia ~350m3 i dużo manewrowania, więc zależy mi na małej zwrotnej, bez napędu kosiarce ale w miarę solidnej do 1400 zł. Jestem dosyć mocno skłonny kupić AL-KO comfort 42.1, albo 42.0 jeśli jeszcze gdzieś znajdę, ale ostatnio zobaczyłem Lider WA41P127 o 500 zł tańszy. Czy warto dopłacać 500 zł za AL-KO o podobnych parametrach? Jeszcze jedno pytanie, czemu nie polecasz AL-KO Easy 4.2, czyżby silnik nie Loncin? (kosiarka mocniejsza, zgrabniejsza, a tańsza - podejrzane). Proszę o szybką odpowiedź bo być może dziś kupię którąś z ww wymienionych

  14. #3074

    Domyślnie Mała kosiarka

    A może skoro te budżetowe spalinówki są słabej jakości to może lepiej zostać przy elektrycznych z indukcyjnym silnikiem? Mniej z tym roboty. Mniej awarii? Np. taka al-ko comfort 40? Do kabli to już jestem przyzwyczajony więc może bym się z tym pogodził chociaż wygodabi moc w spalinowej kusi

  15. #3075
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał aviatorul Zobacz post
    A co poleciłbyś z małych kosiarek - szerokość koszenia ~42cm. mam powierzchni koszenia ~350m3 i dużo manewrowania, więc zależy mi na małej zwrotnej, bez napędu kosiarce ale w miarę solidnej do 1400 zł. Jestem dosyć mocno skłonny kupić AL-KO comfort 42.1, albo 42.0 jeśli jeszcze gdzieś znajdę, ale ostatnio zobaczyłem Lider WA41P127 o 500 zł tańszy. Czy warto dopłacać 500 zł za AL-KO o podobnych parametrach? Jeszcze jedno pytanie, czemu nie polecasz AL-KO Easy 4.2, czyżby silnik nie Loncin? (kosiarka mocniejsza, zgrabniejsza, a tańsza - podejrzane). Proszę o szybką odpowiedź bo być może dziś kupię którąś z ww wymienionych
    Polecam Oleo mac G 44PK. Comfort . Silnik podobno Emak K 605 OHV ale to loncin LC1P65 ten sam co Al-ko
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  16. #3076

    Domyślnie Mała kosiarka

    Oleomac g44 fajna wymiarowo, pasuje mi nawet, a przy okazji oglądem Stihl RM248 46cm z loncin, też zgrabna, co sądzicie? Al-ko komfort 42 darować sobie?

  17. #3077
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    odpuść sobie kosiarkę z kablem, chyba że zależy Ci na ekologi i masz prąd z paneli / Nie wyobrażam sobie teraz powrotu ze spalinowej do zabawy z kablem.
    Ja mam Alko premium 470 SPA. Ma jeden minus - wyrzuca lekko trawę na prawo i po koszeniu są delikatnie widoczne przez 1-2 dni te resztki trawy. ALe da sie żyć/
    Jeżeli masz dużo manewrowania i nie chcesz napędu to najlepiej kupić wysyłkowo 2-3 modele i sobie bez uruchamiania noża pojeździć trochę po ogrodzie.
    Ja w taki sposób wyeliminowałem ciężkiego, polecnaego na forach weibanga. Masakra była podczas manewrowania.
    WH-ADC0309J3E5 / WH-UD09JE5-1

  18. #3078

    Domyślnie mała kosiarka do 350M3

    dzięki Panowie,
    To jestem zdecydowany na spalinówkę jednak.
    Moje typy to:
    Oleo mac G 44PK (serwis daje 5 lat gwarancji jeśli u nich serwisuje - o czymś to świadczy) 1340 zł
    AL-LO Comfort 42.1 (chyba 5 lat przedłużonej gwarancji ale nie czytałem na jakich zasadach) 1340 zł
    Sthil RM248 1400zł (trochę większa szerokość koszenia niż pozostałe - 46 cm przy zachowaniu podobnie zgrabnej sylwetki i wagi)
    i z marketowych:
    LIDER WA41P127 Rato 2kW 40L 800 zł

    Ktoś jeszcze coś doradzi? ("michalbyk" może sie wypowie?)
    Przypominam, że mam małą powierchnię ~350m3, koszenie średnio co 2 tygodnie, nie zależy mi na szerokiej, a zgrabnej, małej kosiarce, którą będzie się dobrze manewrowało i ewentualnie dobrze zbierającej, a przede wszystkim na trwałej.

  19. #3079
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał aviatorul Zobacz post
    dzięki Panowie,
    To jestem zdecydowany na spalinówkę jednak.
    Moje typy to:
    Oleo mac G 44PK (serwis daje 5 lat gwarancji jeśli u nich serwisuje - o czymś to świadczy) 1340 zł
    AL-LO Comfort 42.1 (chyba 5 lat przedłużonej gwarancji ale nie czytałem na jakich zasadach) 1340 zł
    Sthil RM248 1400zł (trochę większa szerokość koszenia niż pozostałe - 46 cm przy zachowaniu podobnie zgrabnej sylwetki i wagi)
    i z marketowych:
    LIDER WA41P127 Rato 2kW 40L 800 zł
    j.
    Przy takiej działce dobrym wyborem będzie węższa taka jak wybrałeś,tu zdecydują pewnie detale,ja bym był za tą która ma kosz z tworzywa z racji jego lepszego mycia i większe tylne kółka,oczywiście serwis blisko i dostępność części zamiennych,jeśli chodzi o trwałość to zależy sporo od ciebie czy będziesz dbał o sprzęt i nic wieczne nie jest a pewnie za kilka lat będziesz pewnie zastanawiał się nad robotem koszącym a może teraz już jest ten czas?,sprzęt typu Lider bym sobie darował

  20. #3080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał aviatorul Zobacz post

    Ktoś jeszcze coś doradzi? ("michalbyk" może sie wypowie?)
    Przypominam, że mam małą powierchnię ~350m3, koszenie średnio co 2 tygodnie, nie zależy mi na szerokiej, a zgrabnej, małej kosiarce, którą będzie się dobrze manewrowało i ewentualnie dobrze zbierającej, a przede wszystkim na trwałej.
    Ja na podobnąą działkę (choć przez pierwsze da sezony kosiła 600m2) kupiłem popokazową kosiarke Mountfield 39cm, obudowa z ABS lekka i zwrotna.
    Made in Slovakia
    Coś takiego (to nei moje ogłoszenie):
    https://www.olx.pl/d/oferta/kosiarka...8-IDPQDxT.html
    Kosiarka od 9 sezonów odpala od pierwszego razu, nie wiem też, co to trawa pozostawiona na trawniku
    Od trzech sezonów kosi mniej, bo mam robota, ale po silnym wietrze zbieram nią drobne, suche gałązki, czy małe jabłka, które wówczas opadają na trawnik,
    Jedyną, oprócz oleju wymienioną rzeczą była linka rozruchowa. A w 2013 zapłaciłem za nią 320zł z przesyłką
    Oczywiście takiej już nie kupisz, nie wiem, czy ta firma dalej robi coś w podobnym przedziale, ale mój przykład mówi, że nie do końca tak jest, że "sprzęt typu Lider bym sobie darował"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 154 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony