dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 139 z 155
Pokaż wyniki od 2.761 do 2.780 z 3100
  1. #2761
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    To sprawdź czy zestaw do mulczowania jest na wyposażeniu czy trzeba przystawkę dokupić.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #2762
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Tylko po co komu to mulczowanie?,przecież trzeba trawy pilnować aby nie urosła za wysoko max.po skoszeniu 2cm i ziemia się zakwasza,nie ma dobrego wpływu na trawnik jak za często mulczujemy,jak chcesz mieć ładny trawnik i nie zbierać trawy to kup robota

  3. #2763

    Domyślnie

    Z tego co widzę to każdy z tych modeli które wymieniłem posiada mulczowanie.

  4. #2764
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał makus89 Zobacz post
    Przeczytałem już dużą większość tego tematu i raczej jestem zdecydowany na zakup AL-KO z serii highline.
    Tomasz wykonuje super robotę
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #2765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał makus89 Zobacz post
    Z tego co widzę to każdy z tych modeli które wymieniłem posiada mulczowanie.
    Mulczowanie ma co najmniej mieszane opinie. A że zazwyczaj oprócz trawy zazwyczaj jest coś, do czego przyda się kompost, to kompostowanie jest przydatniejsze i bezpieczniejsze dla trawnika. Ale odkąd odkryłem ściółkowanie trawą, to nie trafia ona na kompost.

    Do tego w razie potrzeby często do kosiarek bez mulczowania można założyć nóż mulczujący (gator).

    Więc ja wyrzuciłem mulczowanie, o którym na początku bardzo ciepło myślałem, z kryteriów decyzyjnych.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-05-2020 o 10:20

  6. #2766

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w sklepie gdzie mieli m.in. AL-KO,STIGA, HONDA, OLEO-Mac i po rozmowie ze sprzedawca zdecydowałem się na AL-KO Comfort 51.0 z silnikiem Loncin którego w sumie na początku nawet nie brałem pod uwagę ale stwierdziłem ze wole jednak kupić u lokalnego dystrybutora z serwisem niż na Allegro. Pierwsze koszenie za mną i jest ok choć kosiarka dosyć mocno kopci przy odpalaniu. Czy to normalne przy docierającym się sprzęcie ?

  7. #2767
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Pewnie z czasem, po 1-2 koszeniach, minie to kopcenie.
    Silnik ma 4-suwowy - chyba nie dolałeś oleju do paliwa?
    Kosiarka jest ciężka 35 kg - ma napęd?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #2768

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pewnie z czasem, po 1-2 koszeniach, minie to kopcenie.
    Silnik ma 4-suwowy - chyba nie dolałeś oleju do paliwa?
    Kosiarka jest ciężka 35 kg - ma napęd?
    Nie dolalem Ma napęd i kosi się całkiem przyjemnie. Dałem się „karnac” teściowi to go o mało z butów nie wyrwało Za duża moc ;D

  9. #2769
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał makus89 Zobacz post
    . Pierwsze koszenie za mną i jest ok choć kosiarka dosyć mocno kopci przy odpalaniu. Czy to normalne przy docierającym się sprzęcie ?
    tak ale w niedługim okresie czasu,zobacz czy troszkę oleju więcej nie zaleli

  10. #2770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Tylko po co komu to mulczowanie?,przecież trzeba trawy pilnować aby nie urosła za wysoko max.po skoszeniu 2cm i ziemia się zakwasza,nie ma dobrego wpływu na trawnik jak za często mulczujemy,jak chcesz mieć ładny trawnik i nie zbierać trawy to kup robota
    Każdy robot robi mulczowanie więc, wg Twojego osądu, pewnie też zakwasza ziemię i nie ma dobrego wpływu na trawnik.
    Chyba że codzienne mulczowanie nie ma takiego negatywnego wpływu.
    Koszenie na 2cm to jakieś ekstremum.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #2771

    Domyślnie

    Cześć,

    Mam trawnik o powierzchni 550m2. Trawnik, póki co, sobie rośnie ale kosiarkę warto mieć wczesniej niż kupowac na ostatnią chwilę.
    Poczytałem forum i w moim budżecie (~1200 PLN)wybrałem kilka modeli:

    -AL-KO HIGHLINE 46.8 SP-A - tu mam problem z silnikiem. Czy to jest jakaś odmiana popularnych silników jak Loncin? Czy autorski AL-KO i jesli tak, to co jest wart?
    -Gatec GT 153 N KS - silnik to chyba(?) Loncin sądząc po pojemności (224cm3). Niestety mało opinii o tej kosiarce, wiec pewnie chińczyk(?).
    -VEGA KCL21SP - silnik OK (Loncin) ale generalnie to chyba chińczyk?
    -Oleo-Mac G 44 TK COMFORT- czy silnik Emak to "obrandowany" Loncin? Chyba coś takiego mi gdzieś mignęło, ale w natłoku informacji nie mogę teraz znaleźć.
    -World GRL 460S HW - tu raczej pytanie o opinie. Na papierze wygląda OK a i opinie o firmie mozna znaleźc w sieci. Pytanie jak ten, konkretny model.
    -GRASS G-Force XSZ46 - I znów: ktoś zna firmę? Jakieś opinie?

    Na chwilę obecną moimi faworytami z powyższych są AL-KO, Oleo-Mac (o ile to Loncin) lub World.
    A może w ogóle żadna z powyższych, tylko jeszcze inny model?
    Będę wdzięczny za wszelkie rady.

    Pozdrawiam

  12. #2772
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Zobacz AL-KO 40.6 SP-A to model tego roczny a 46.8 SP-A jest z tamtego roku,obie mają silniki Loncin,różnica w cenie niewielka, z tego roku ma kosz mniejszy o 10l ale ma przedni uchwyt,obudowy te same,resztę bym sobie darował mimo że World też jest dobry ale na niezadbane działki raczej

  13. #2773
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał mihash Zobacz post
    Hej, kupiłem kosiarkę Weibanga WB537 SC, pierwsze koszenie ok, ale drugie i trzecie nie zbiera całej trawy do kosza i zostawia na trawniku.
    Co może być przyczyną?
    Może masz kosz trawą zapchany i przyda się go dobrze Kercherem przemyć lub kosisz rano wilgotną trawę.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #2774

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Zobacz AL-KO 40.6 SP-A to model tego roczny a 46.8 SP-A jest z tamtego roku,obie mają silniki Loncin,różnica w cenie niewielka, z tego roku ma kosz mniejszy o 10l ale ma przedni uchwyt,obudowy te same,resztę bym sobie darował mimo że World też jest dobry ale na niezadbane działki raczej
    Byłem dziś u najbliższego dealera (zarazem serwis) Al-KO i polecono mi 46.0 SP-A Plus za 1299 co wydaje się dobrą ceną, bo na stronie AL-KO jest drożej. Ponoć silnik ma Loncina. Pan z obsługi powiedział tak, zanim zadałem pytanie więc jest szansa, ze nie chciał po prostu powiedzieć to, co ja chciałbym usłyszeć.
    Nie ukrywam, że bliskość serwisu ma znaczenie, bo żeby zachować gwarancję, to, tak jak z autem, trzeba robić przeglądy w "ASO" .

  15. #2775

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Chcę kupić budżetowa kosę elektryczną.
    Chodzi mi o system noży. Jaki będzie najlepszy ?
    Żyłka, ostrza czy talerz druciany ?
    Ile watów najmniej powinna mieć podkaszarka aby sprawnie pracowała ?

  16. #2776
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gawda

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Breslau, Lissa
    Kod pocztowy
    54-705
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam forumowiczów,

    Podczepiam się pod wątek. Co wybrać? Przydomowy trawnik 100m2, płaski, bardzo gęsty, kosiarki el. ~1600W nie dają rady, kiedy trawa podrośnie, silniki bardzo zwalniają i strzępią trawę na końcówkach. Koszę raz na tydzień. Zastanawiam się nad kosiarką el. 1800 lub 2000W (czy takie dadzą radę z gęstą trawą?), ew. jakąś małą i lekką spalinówką, nawet bez napędu. Szerokość koszenia 38-42cm jest dla mnie ok. Cena max. ~1500zł. Nie mulczuję, zbieram w kosz. Nie ma dla mnie znaczenia czy materiał wykonania to plastik czy stal. Wyszukałem takie:

    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-e...ant=6118898247
    https://allegro.pl/oferta/mocna-kosi...66fdd6604cf017
    https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogr...zne/fzr-2046-e
    https://jokergroup.pl/nac-kosiarka-s...99,3,1898,1248
    https://www.topmarket.pl/ogrod/kosia...edium=referral

    Macie doświadczenie z którymś z tych modeli? Coś innego ew. polecicie?

  17. #2777
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał poziom Zobacz post
    Byłem dziś u najbliższego dealera (zarazem serwis) Al-KO i polecono mi 46.0 SP-A Plus za 1299 co wydaje się dobrą ceną, bo na stronie AL-KO jest drożej. Ponoć silnik ma Loncina. Pan z obsługi powiedział tak, zanim zadałem pytanie więc jest szansa, ze nie chciał po prostu powiedzieć to, co ja chciałbym usłyszeć.
    Nie ukrywam, że bliskość serwisu ma znaczenie, bo żeby zachować gwarancję, to, tak jak z autem, trzeba robić przeglądy w "ASO" .
    Wybór dobry i nic tu więcej dodać się chyba nie da,sprawdż tylko czy dealer jest w wykazie na stronie AL-KO

  18. #2778
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawda Zobacz post
    Witam forumowiczów,

    Podczepiam się pod wątek. Co wybrać? Przydomowy trawnik 100m2, płaski, bardzo gęsty, kosiarki el. ~1600W nie dają rady, kiedy trawa podrośnie, silniki bardzo zwalniają i strzępią trawę na końcówkach. Koszę raz na tydzień. Zastanawiam się nad kosiarką el. 1800 lub 2000W (czy takie dadzą radę z gęstą trawą?), ew. jakąś małą i lekką spalinówką, nawet bez napędu. Szerokość koszenia 38-42cm jest dla mnie ok. Cena max. ~1500zł. Nie mulczuję, zbieram w kosz. Nie ma dla mnie znaczenia czy materiał wykonania to plastik czy stal. Wyszukałem takie:

    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-e...ant=6118898247
    https://allegro.pl/oferta/mocna-kosi...66fdd6604cf017
    https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogr...zne/fzr-2046-e
    https://jokergroup.pl/nac-kosiarka-s...99,3,1898,1248
    https://www.topmarket.pl/ogrod/kosia...edium=referral

    Macie doświadczenie z którymś z tych modeli? Coś innego ew. polecicie?
    Z tych linków co podałeś tylko pierwsza nadaje się do czegoś o ile ma silniki indukcyjny ale mam wrażenie że jest to jednorazówka jak pozostałe,z jednej strony wystarczy ci elektryczna ale może nie kosiłeś kosiarką z silnikiem indukcyjnym,skoro piszesz że nie daje rady to raczej spalinowa,zobacz ostatnie tematy o AL-KO

  19. #2779
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawda Zobacz post
    kosiarki el. ~1600W nie dają rady, kiedy trawa podrośnie, silniki bardzo zwalniają i strzępią trawę na końcówkach.
    Nie zapominasz o ostrzeniu noża? Mi 1300W zwalnia, jak wjadę w gęstą trawę - ale tylko przy tępym nożu. Po naostrzeniu obroty niezmienne.
    Jak ostrzenie nie pomoże - to Jakmet 1900CR (albo inny model z tym silnikiem)
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 07-06-2020 o 10:58

  20. #2780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie zapominasz o ostrzeniu noża? Mi 1300W zwalnia, jak wjadę w gęstą trawę - ale tylko przy tępym nożu. Po naostrzeniu obroty niezmienne.
    Jak ostrzenie nie pomoże - to Jakmet 1900CR (albo inny model z tym silnikiem)
    dokładnie potwierdzam mam alko 1300 W, kosze nią działkę już 12 lat ok 900m2 trawnika, ale mam na oku coś takiego https://www.ceneo.pl/30031122#tab=reviews_scroll Dla mnie warunkiem koniecznym jest minimum 40 cm szerokości koszenia , silnik indukcyjny , twardy kosz nietekstylny i zbbiornik minimum 50 litrów ta ma 65

Strona 139 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony