dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 155
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.880 z 3100
  1. #2861

    Domyślnie

    Nowy post, bo w starym cytat ucięło, a bez kontekstu był bez sensu.

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    No tak ale do takiej powierzchni jak już pisałem taki zakres cenowy ci wystarczy i nie będzie to tak jak piszesz dacia tylko na pewno sporo lepszy sprzęt,płynna regulacja napędu jak ja chcesz to wtedy trzeba za coś normalnego dać już ponad 2tyś i ważne abyś klocka za ciężkiego nie kupił bo wtedy będziesz kosił sam,i tak dalej obstawałbym za sprzętem w przedziale co pisałem i to w zupełności wystarczy
    Czyli zbliżamy się wtedy do granicy 3k Jakiś ew przykład w takim razie czegoś normalnego, nie klockowatego ?

  2. #2862
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Tu w twoim przypadku wybierając kosiarkę o większej mocy automatycznie zwiększa się ich waga,znów chcesz z płynną prędkością napędu i ta opcja też przeważnie jest w droższych kosiarkach,ocvzywiście na twój areał dalej obstawałbym za kosiarkami w tym budżecie co pisałem wcześniej,masz całą game kosiarek Makity,Stihla,AL-KO,popatrz która cenowo,wagowo i wyposażeniem ci pasuje a coś doradzimy

  3. #2863
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ale to AL-KO trochę skąpe jako korporacja.
    Żeby żałować na płatny profil na jakimś lokalnym portaliku (tak to widać z ich siedziby).
    A może to nie korpo skąpe tylko niezależnie jakiś przedstawiciel, dealer czy jak się tam to zwie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #2864

    Domyślnie

    O al-ko miałem do tej pory opinie, być może nie słusznie - że to towar "marketowy", tutaj natomiast urasta do rangi "must have"

    Przykładowo jak pisałem w poprzednich postach, mam wrażenie pomijana tutaj honda:
    https://www.agro-metal.com.pl/produc...Z-NAPEDEM.html

    nie wiem czy pasuje mi wagowo, ponieważ nie wiem jaka kosiarka jest już uważana za ciężką, a jaka jeszcze nie (i jak to się ma do napędu, łożyskowania, środka ciężkości masy etc). Wyposażeniowo regulacja napędu łopatkami, proste przełączanie mulczowania, no i sam silnik hondy chyba również jest plusem.

  5. #2865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techniacz Zobacz post
    O al-ko miałem do tej pory opinie, być może nie słusznie - że to towar "marketowy", tutaj natomiast urasta do rangi "must have"

    Przykładowo jak pisałem w poprzednich postach, mam wrażenie pomijana tutaj honda:
    https://www.agro-metal.com.pl/produc...Z-NAPEDEM.html

    nie wiem czy pasuje mi wagowo, ponieważ nie wiem jaka kosiarka jest już uważana za ciężką, a jaka jeszcze nie (i jak to się ma do napędu, łożyskowania, środka ciężkości masy etc). Wyposażeniowo regulacja napędu łopatkami, proste przełączanie mulczowania, no i sam silnik hondy chyba również jest plusem.
    Niestety, nie przebrniesz przez aspekt finansowy...w wątku przeważają kosiarki z multi funkcjami, i najlepiej, aby jeszcze sama się umyła - te z górnej półki cenowej każdy wie, że są dobre, ale czy aż tak, aby w cenie jednej można było kupić dwie?
    Wielu z "kosiarzy" kupuje kosiarkę, a następnie nigdy nie korzysta z "rzekomo" dobrych funkcji, a przecież jak sama nazwa wskazuje kosiarka ma kosić trawę, i albo ją zbierze do kosza, albo zmiksuje i rozrzuci po trawniku.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #2866
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Muszę kupić kosiarkę spalinową, do małego trawnika – około 500m2.
    Nieprzekraczalny budżet 1000zł.
    Z modeli tutaj polecanych:
    - Oleo-Mac G44
    - AL-KO Comfort 42.0
    Czy jest coś jeszcze wartego polecenia?
    Mam jeszcze trzecią opcję, NAC LS46-139-HS-LI, mało używana jeszcze na gwarancji, cena 600zł.
    Czy Waszym zdaniem, warto kupić tą kosiarkę NAC?

  7. #2867

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Niestety, nie przebrniesz przez aspekt finansowy...w wątku przeważają kosiarki z multi funkcjami, i najlepiej, aby jeszcze sama się umyła - te z górnej półki cenowej każdy wie, że są dobre, ale czy aż tak, aby w cenie jednej można było kupić dwie?
    Wielu z "kosiarzy" kupuje kosiarkę, a następnie nigdy nie korzysta z "rzekomo" dobrych funkcji, a przecież jak sama nazwa wskazuje kosiarka ma kosić trawę, i albo ją zbierze do kosza, albo zmiksuje i rozrzuci po trawniku.
    Kupiłem hondę w wersji c9 czyli z silnikiem GCV170. Jak się sprawuje to mogę dać znać za jakiś czas. Chociaż nie mam pkt odniesienia, więc będzie trzeba wziąć na to poprawkę

  8. #2868
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał cardano8 Zobacz post
    Muszę kupić kosiarkę spalinową, do małego trawnika – około 500m2.
    Nieprzekraczalny budżet 1000zł.
    Z modeli tutaj polecanych:
    - Oleo-Mac G44
    - AL-KO Comfort 42.0
    Czy jest coś jeszcze wartego polecenia?
    Mam jeszcze trzecią opcję, NAC LS46-139-HS-LI, mało używana jeszcze na gwarancji, cena 600zł.
    Czy Waszym zdaniem, warto kupić tą kosiarkę NAC?
    Żadnego Naca nie kupuj,to jednorazówka słabej jakości,lepiej juz to AL-KO,jest droższe ale o niebo lepsze

  9. #2869
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kupiłem na czas budowy najprostszego olemaca z silnikiem emak, bez napędu bo nie potrzebuję. Była wręcz katowana na wysokiej trawie, miała się rozpaść bez żalu. Działa do dzisiaj już z 8 lat, tylko olej co roku wymieniam.

  10. #2870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Olej to raczej częściej się powinno wymieniać.
    Co 20-25 roboczogodzin, tak przynajmniej zaleca się robić w przypadku nowych kosiarek. Te starszego typu widocznie są lepszej jakości...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #2871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Kupiłem na czas budowy najprostszego olemaca z silnikiem emak, bez napędu bo nie potrzebuję. Była wręcz katowana na wysokiej trawie, miała się rozpaść bez żalu. Działa do dzisiaj już z 8 lat, tylko olej co roku wymieniam.
    Dokładnie jak u mnie - kupiłem przed budową popokazowego Mountfielda, przez jeden sezon obrabiała trzy działki, potem dwie, od czterech lat tylko jedną.
    Chętnie bym wymienił na akumulatorową, ale uparta Chinka nie chce chce się poddać - zapala od pierwszego pociągnięcia, dobija kosz "pod sufit", poza wymianą oleju 1x w sezonie i ostrzeniem noża jest bezobsługowa.

  12. #2872
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał cardano8 Zobacz post
    Muszę kupić kosiarkę spalinową, do małego trawnika – około 500m2.
    Nieprzekraczalny budżet 1000zł.
    Z modeli tutaj polecanych:
    - Oleo-Mac G44
    - AL-KO Comfort 42.0
    Czy jest coś jeszcze wartego polecenia?
    Mam jeszcze trzecią opcję, NAC LS46-139-HS-LI, mało używana jeszcze na gwarancji, cena 600zł.
    Czy Waszym zdaniem, warto kupić tą kosiarkę NAC?
    Kupuj jedną z tańszych lub wulgarnie drogą , średniaków nie warto kupować ja za Stiga dałem 1600 i po roku całe podwozie zgnite a druga to jakiś praktiker za 600 zł i ona ma zdrowszą blachę ,w stiga silnik hondy mało pali ale za słaby i kiepsko napełnia kosz , każda następna kosiarka będzie z tych najtańszych bo 4 tysiaki nie dam a 1,5-2,5 tysiaka nie warto ze względu na kiepską jakość niestety .

  13. #2873

    Domyślnie

    Witajcie
    Na nowy sezon również będę potrzebował kosiarki spalinowej.
    Będę ją użytkował na płaskim równym terenie, zbędny jest więc napęd. Trawa będzie też zadbana w sensie, że nie będzie bardzo wysoka i z jakimiś patykami itp
    Inne bajery również są niepotrzebne, trawę będę zbierał do kosza.
    Chciałbym zmieścić się w okolicach 1500/1700zł Kosić będę około 1300m2 Chciałbym, aby szerokość koszenia była jak największa. Nie chciałbym kupować kosiarki z marketu, więc w mojej okolicy znalazłem 2/3sklepy z tego typu narzędziami.
    Myślę o takich produktach:
    -Husqvarna LC247
    -lub mocniejsza Husqvarna LC 153P
    Oby dwie mają chyba dobre silniki Briggs and Stratton, wyglądają solidnie, ale są za około1700/1800zł
    Myślę jeszcze o STIHLu:
    -STIHL RM 248 T
    STIHL RM 253
    Są one nieco tańsze.

    Poradzicie coś?

  14. #2874
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Szkoda kasy kup dwie tańsze .

  15. #2875
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał kanior91 Zobacz post
    Witajcie

    -Husqvarna LC247
    -lub mocniejsza Husqvarna LC 153P

    Myślę jeszcze o STIHLu:
    -STIHL RM 248 T
    STIHL RM 253
    Są one nieco tańsze.
    Jak husqvarna to tylko na mocniejsza,ale znów małe kółeczka i kosz parciany to złe rozwiązanie,waga 29.5kg przy szerokości 51cm świadczy o cienkiej obudowie co też jest minusem,dodać jeszcze tylko można drogie części zamienne za jakiś czas

    co do Stihla to nawet nie ma co się wypowiadać bo są jeszcze nędzniejsze od Husqvarny więc o nich lepiej zapomnij,

    ogólnie żle trafiłeś z wyborem i w jednym i drugim przypadku

  16. #2876

    Domyślnie

    Rozumiem, a myślałem, ze to dobre firmy ogrodnicze..
    To czy warto kupować cos z marketów?
    Np MacAllister, NAC albo Hortmasz ??

  17. #2877
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał kanior91 Zobacz post
    Rozumiem, a myślałem, ze to dobre firmy ogrodnicze..
    To czy warto kupować cos z marketów?
    Np MacAllister, NAC albo Hortmasz ??
    Firmy może i dobre ale towar maja słaby i drogi a z marketów nie warto kupować tym bardziej jednorazówek typu Macallister i Nac

  18. #2878

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Firmy może i dobre ale towar maja słaby i drogi a z marketów nie warto kupować tym bardziej jednorazówek typu Macallister i Nac
    Dlaczego mieszasz ludziom w głowach i na dokładkę kłamiesz.
    Produkty w/w firm a na pewno NAC-a nie są drogie i nie byle jakie. NAC wypuszcza kosiarki ze swoim silnikiem jak również z silnikiem Briggsa
    Towar jest dobry jakościowo, to umiejętność pseudo operatorów powoduje że ludzi narzekają na tani sprzęt, a tanie nie oznacza że musi być zły, kłania się umiejętność obsługi i użytkowania.
    Kosiarka NAc która przetrwała (czytaj przeżyła) 6 sezonów i jeszcze zapewne może, nazywasz jednorazówką??!!

  19. #2879
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    .
    Kosiarka NAc która przetrwała (czytaj przeżyła) 6 sezonów i jeszcze zapewne może, nazywasz jednorazówką??!!
    Tak, gdyż jest "azjatycka", a nie "austryjacka"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #2880

    Domyślnie

    Cytat Napisał kanior91 Zobacz post
    Myślę o takich produktach:
    -Husqvarna LC247
    -lub mocniejsza Husqvarna LC 153P
    Oby dwie mają chyba dobre silniki Briggs and Stratton, wyglądają solidnie, ale są za około1700/1800zł
    Myślę jeszcze o STIHLu:
    -STIHL RM 248 T
    STIHL RM 253
    Są one nieco tańsze.

    Poradzicie coś?
    Kosiarka powinna miec powyżej 3 kM, wtedy cos z nia zrobisz.
    Wymienione [rzez Ciebie maszyny są dobre, zarówno jednej firmy jak i drugiej, z tymże te ja bym polecał Stihla RM 253 albo Husq 153P.
    O części się nie martw bo jest mnóstwo części zamienników o wiele tańszych od oryginałów a jakością dużo im nie ustępują.
    Natomiast co do tzw marketowek to co mogę polecić to produkty marki NAC, jest to chińszczyzna ale firmowa chińszczyzna Części i to oryginalne są tanie i ogólnodostępne, a co najważniejsza są o wiele tańsze od firmowych a i żywotnością przy umiejętnej obsłudze też za wiele nie odbiegają od renomowanych produktów znanych marek.
    Natomiast co do eksploatacji, jak się nie ma podstawowych wiadomości to potem psioczy się na zły sprzęt, nawet tych renomowanych firm.
    Jest jeszcze opcja z rynku wtórnego. Kupisz kosiarki formowe o wiele taniej ale z drugiej strony trzeba sie liczyć że to ryzyko bo nie wiadomo ile taka kosiarka używka popracuje. Cenowo w większości takie kosiarki są droższe lub w tej samej cenie od tych marketówek. Więc kupując używkę masz sprzęt firmowy bez gwarancji i pewności jak długo popracuje, kupując nowy masz dwa lub nawet trzy lata gwarancji (własnie 3 lata dawał NAC na swoje produkty) i spisz spokojnie

Strona 144 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony