dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 155
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3100
  1. #1

    Domyślnie KOSIARKA - jaką kosiarkę wybrać? opinie, polecane kosiarki, rodzaje kosiarek

    Witam

    Właśnie rozpocząem budowę domu, ale już w zeszłym roku na jesieni założyłem trawnik na pow. ok. 12 arów (działkę mam 20 arową).
    Trawa zaczęła mi rosnąć i niedugo będę musiał ją kosić. Potrzebuję więc kupić kosiarkę (chyba spalinową) ale nie mam pojęcia jaką (jaka moc i inne parametry), no i najważniejsze żeby nie była zbyt droga (bo pieniądze są mi potrzebne na budowę).
    Może poradzicie coś forumowicze z własnego doświadczenia.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Ze swojego doświadczenia wiem, że nie warto (na taki areał) kupić byle jakiej kosiarki. Szybko się popsuje i będziesz musiał wydać pieniądze jeszcze raz. Dlatego warto wydać trochę więcej i kupić "raz a dobrze".
    Ja trzeci sezon mam hondę 4,5 kM, można kosić trawę z koszem lub bez, szerokość cięcia o ile dobrze pamiętam 46 albo 48 cm. Polecam
    pozdro

  3. #3

    Domyślnie

    Święta racja. Jeżeli kupisz byle co to zakup będzie trzeba wkrótce powtórzyć. Jeżeli działka nie jest zbyt mocno pofałdowana (wówczas konieczna jest kosiarka spalinowa 2-suwowa) to polecam coś czego sam używam na obszarze ok. 3500 m2 - Stiga Compact. To traktorek, którym zasuwasz bardzo wygodnie i sprawnie a w dodatku zbiera skoszoną trawę w duży pojemnik.

  4. #4

    Domyślnie

    5 sezon używam Nac-Molgo ( USA)z silnikiem 4 suwowym.
    Jest niemiłosiernie katowana , ale nie straszna jej mokra trawa .
    Polecam podkaszarki. Moja Homelite -Bandit 135 pracuje 6 sezon, nieoceniona w miejscach pod drzewami i przy ogrodzeniu, gdzie nie można sięgnąć, lub istnieje możliwość skrzywienia wału kosiarki .

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za informacje.

    Właśnie się dowiedziałem, że od 1-go maja wchodzi 22% VAT na kosiarki spalinowe (teraz VAT jest 0%), więc kosiarkę będę musiał kupić w kwietniu.

    Pozdrawiam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    A ja przed laty kupiłem "takie byle co" w markecie za 500 zł. Być może był to egzemplarz "wyjątkowo udany" ale koszę tą kosiarką regularnie ponad 40 arów. I wytrzymuje !!!! .

    Teraz gdy zakończyłem budowę, zajmę się dokładnym wyrównaniem terenu. I planuję zakup traktorka (niestety ale już z Vat22 )

    Jedna uwaga- kosiarka na większe powierzchnie musi być koniecznie spalinowa. Oszczędność rzędu stu czy kilkuset złotych przy zakupie kosiarki elektrycznej w żaden sposób nie rekompensuje utrudnień związanych z plątającym sie po trawniku kablem.

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Mysle ze najwazniejszy jest silnik (spalinowy). No name kosiarka z dobrym silnikiem tez zda egzamin. Ja kupowalem na koniec lata a za dwa tygodnie cena mojej kosiarki spadla o 100 zl
    Karol N

  8. #8

    Domyślnie

    Pytanie do joyrad: dlaczego na pofałdowany teren trzeba kupić kosiarkę z silnikiem 2-suwowy?
    I kiedy uznać, że działka jest pofałdowana tak, że potrzebny 2-suw?

  9. #9

    Domyślnie

    Pytanie do joyrad: dlaczego na pofałdowany teren trzeba kupić kosiarkę z silnikiem 2-suwowy?
    I kiedy uznać, że działka jest pofałdowana tak, że potrzebny 2-suw?

  10. #10

    Domyślnie

    Silniki Briggs & Station są uważane za najlepsze.
    Sprawdziły się u mnie w kosiarce i agregacie prądotwórczym.
    Na duży ogród radzę spalinową z napędem

  11. #11

    Domyślnie

    Właśnie się dowiedziałem, że od 1-go maja wchodzi 22% VAT na kosiarki spalinowe (teraz VAT jest 0%), więc kosiarkę będę musiał kupić w kwietniu.
    Kupiliśmy wczoraj fajną kosiarkę spalinową w Castoramie : Stanley, silnik Tecumseh, moc 6,0 KM, szrokość robocza 560 mmm, waga 36 kg , cena 1427 zł. Obudowa stalowa.
    Spiesz się.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam

    Kupiłem wreszcie kosiarkę w OBI (były w promocji): typ MTD, silnik Honda 5,5 KM, z napędem, waga 34 kg, cena 1480 zł.

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Dwie ostatnie osoby, szczęśliwych posiadaczy kosiarek - nówek nieśmiganych bardzo proszę o podanie, jaka można osiągnąć maksymalna wysokość trawy, bardzo mi na tym zależy. Pytanie również o kółka, czy sądzicie że w piaszczystym terenie te kosiarki sobie poradzą?

    Pozdrówka - Michał.

  14. #14

    Domyślnie

    Odpowiem Tobie za 2 tygodnie jak będę miał pierwsze koszenie trawy. Na razie jeszcze kosiarki nie uruchomiłem.

  15. #15

    Domyślnie

    Traf chciał, że z uwagi na awarię kosiarki znajomego wczoraj toczyły się między nami zażarte dyskusje i poszukiwania zamiennika. Z tej dyskusji wyniknęło pare wniosków natury ogólnej:

    1. Najczęściej spotyka się kosiarki na bazie silników: Tecumseh, B&S i Solo. Tecumseh (model Prisma 37) to silnik, który właśnie znajomemu nawalił i to poważnie (pęknięcie bloku silnika). Solo to silnik, którego akurat używam ja i póki co złego słowa nie mogę powiedzieć.

    2. Silniki w kosach spalinowych i kosiarkach sąprzewidziane na ok. 300 godzin pracy - potem mocno zaleca się remont kapitalny. Czy te 300 godzin to dużo, czy mało - oceńce sami, to zależy od posiadanego areału i tego jak często lubicie kosić.

    3. Rozpatrywaliśmy temat wymiany uszkodzonego silnika. Po telefonie do jednej z firm ogrodniczych okazało się, że do 1 maja kosiarki są obłożone zerową stawką VAT, natomiast silniki - 22%. Efekt: Najtańsza kosiarka z bocznym wyrzutem na Tecumsehu kosztuje w tej firmie ok. 580 zł, zaś sam nowy silnik kosztowałby ok. 500. Niezłe, prawda ?...

    4. Większość kosiarek z koszem ma tenże kosz plastikowy. W przypadku nierónego terenu (skarpy itp.) zdarza się, że kosz haczy o podłoże i wypina się z kosiarki. Niektóre natomiast mają kosze z miękkiej siatki, poddającej się naciskowi i tu takie rzeczy raczej się nie zdarzają.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Stiga Pro 51 S - silnik B&S 6,1KM, aluminiowa obudowa i koła (20 lat gwarancji).
    REWELACJA!!! Brnie do przodu jak czołg, można prowadzić jednym palcem. Według naszych obserwacji - wydajność to średnio 10 arów/godz. ( a mamy do koszenia 88 arów zadrzewionych i nieco zachwaszczonych nierówności ). Niepotrzebny traktorek!

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Kosiarki własnej nie posiadam jeszcze ale pożyczam regulranie od brata, który zajmuje się tematem koszenia zawodowo. Używa od 5 lat Husquarny z napędem, 5,5 KM. Szacuje, że w tym czasie zrobił tą kosiarką jakieś 1200 godzin. Kosiareczka poza wymianą noża i regularną zmianą oleju, świec pracuje cały czas bez zarzutu.

  18. #18

    Domyślnie

    A ja mam kose Husquarna 232 R, silniczek cos 1,5 KM i do koszenia 30 arow dosc nierownego terenu, z przewaga chwastow nad koniczyna. Metalowe ostrze + automatyczny polgaz i 4 godziny spacerowania zalatwia mi sprawe skutecznie.
    Zaleta kosy jest latwosc manewrowania (zwlaszcza gdy teren jest nierowny, poprzecinany rowami i rowkami), praktycznie nieograniczona wysokosc chwastow (oj, bardzo wazne jak odcinam miedze od sasiadki, ktora ostatni raz byla na dzialce podobno 6 lat temu), mozliwosc wycinania krzaczorow o srednicy lodygi 3 cm, a po zalozeniu zylki latwe koszenie przy kraweznikach, murkach i drzewkach. No i latwosc konserwowania i przewozu - mieszkam jeszcze w bloku, a kosze srednio co dwa tygodnie. Kosiarke musialbym brac chyba na przyczepke a w dodatku trzeba by wczesniej spuszczac olej z silnika czterosuwowego.

    Ale z drugiej strony kosa wymaga wiekszej krzepy niz kosiarka samobiezna - po kilku godzinach chodzenia z dodatkowymi, wibrujacymi 5 kilogramami czuje sie rece (ale tylko na poczatku sezonu ). Ale z kolei kosiarka bez napedu, ktora trzeba popychac - be, probowalem kosic czyms takim w miare rowny (!) teren i juz po godzinie mialem dosc.

    Aha, no i kosa daje mi fajne "poczucie wladzy" - jak widze te okropne chwasty, patrzace sie na mnie kaprawymi oczkami i chcichoczace zlosliwie w poczuciu wlasnej przewagi, wyobrazam sobie, ze te lany to lawy sejmowe i z rozkosza zapuszczam silnik.... WRRRR!!!!.... "Bartoszu, Bartoszu, / oj nie tracwa nadziei..."

    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Wywołany do tablicy powtórzę to czego sam doświadczyłem :
    Kosiarka z silnikiem dwusuwowym smarowana jest poprzez mieszaninę paliwa i oleju. Przy dużym nachyleniu koszonych powierzchni zapewnia to stałe smarowanie, w przeciwieństwie do silników czterosuwowych gdzie mogą być kłopoty z zassaniem oleju.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Kupilem kose spalinową Makita, 1,56 KM, wrazenia podobne jak Witol. Mam dzialke 18 arow.

    Kosa ta jest poreczna i bardzo przydatna w moim ogrodzie z kilkunastoma drzewami i wieloma nierownosciami na zboczu gory.

    Moi sąsiedzi, tez kosą, koszą ponad 30 arow trawy w ogrodzie.

    Domy nasze stoją w starym sadzie, wiec kosa jest najsprawniejsza.

Strona 1 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony