dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 132 z 155
Pokaż wyniki od 2.621 do 2.640 z 3100
  1. #2621
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa125 Zobacz post
    Makita Kosiarka 46 cm z 4-suwowym silnikiem benzynowym
    Silnik Briggs & Stratton 675EXi
    ReadyStart
    Wg mnie bardzo dobry wybór, fajna kosiaka do dobrego manewrowania
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #2622
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Witam Serdecznie,
    Przeglądam ten dział - prośba o pomoc, trawnika do koszenia będę miał około 300-350m2 na razie czekam z wysianiem trawy. Myślałem nad ręczną bębnową kosiarką - ale tu poczytałem wiele dobrego o akumulatorowych - mój budżet z racji dokańczania budowy będzie maksymalnie ograniczony myślę że maks 1000 wysupłam. Co prawda zrobiłem sobie gniazdka z każdej strony domu, żeby nie zabrakło przyłącza - tylko czy jest sens się pakować w elektryczną kosiarkę z linką
    Dom w Żurawkach 5 lekko poszerzony 180m2 po podłodze. Ściany Porotherm 24cm + 20cm styropianu + 30cm PUR strop. Całość w podłogówce. PPC Ariston Nimbus 7 + 300l CWU OZC 9,5kW - wentylacja grawitacyjna

  3. #2623

    Domyślnie

    Mam Stiga Combi 40AE - jak dla mnie super. Lekka, cicha, bez kabla. Teraz będzie 4 sezon leciał już...
    Akumulator 5 Ah starcza na ok. 60-65 minut pracy kosiarki. Oczywiście trawa nie przerośnięta, koszenie nie rzadziej niż raz na tydzień.

  4. #2624
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cineck
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    Siema ekipa, szybka akcja, Budżet na kosiarkę 1000pln z groszem.
    Na celowniku mam następujące super świetne modele.

    1.AL-KO Kosiarka spalinowa Highline 46.8 SP-A 1400m2
    https://allegro.pl/oferta/al-ko-kosi...0m2-7316204784

    2.GRASS KOSIARKA SPALINOWA Loncin
    https://allegro.pl/oferta/grass-kosi...5w1-7310276160

    3.KOSIARKA SPALINOWA NAPĘD HUSAR 6,75KM Loncin
    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-s...3cm-7814129504

    4. tutaj jakiś FAWORYT z silnikiem Loncin..... dupe te zestawy nie urywają , ale coś trzeba wybrać...także słucham FACHOWCÓW.

  5. #2625
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Nawet ten silnik alko jest na licencji loncina więc z trwałością będzie podobnie ( moim zdaniem ) w alko dopłacasz coś za markę lepszą , ja bym z tych 3 wybrał tą która jest najtańsza , a gdybym miał wybierać nie z tych 3 tylko do kwoty 1000 zł to szukałbym używanej hondy lub husqvarny ( chodzi o producenta silnika ) a na pewno nie B&S - bo to już nie to samo co kiedyś.
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  6. #2626
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Jak dla mnie AL-KO jest najlepszym wyborem,porządnie zrobiona,obudowa Highline która świetnie zbiera trawę,Grass to tylko silnik a obudowa i reszta słabej jakości,Husara bym skreślił bo to coś co po prostu no name,jak byś kupował AL-KO to nie zapomnij sprawdzić czy jest to Autoryzowany Dealer na stronie AL-KO aby z gwarancją nie było problemu a może będziesz miał Dealera pod nosem

  7. #2627

    Domyślnie

    Makita PLM4628N
    Co powiecie o tej kosiarce?

  8. #2628
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nalepamichal Zobacz post
    Makita PLM4628N
    Co powiecie o tej kosiarce?
    Nic specjalnego,za tę cenę nie warto,takich kosiarek jest mnóstwo,jeżeli ktoś kupuje pierwszą kosiarke to może być nawet pewnie zadowolny,uważam że można a nawet trzeba kupwać lepsze produkty tym bardziej że w tej cenie spokojnie kupimy o wiele lepszą kosiarke

  9. #2629
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    ,uważam że można a nawet trzeba kupwać lepsze produkty tym bardziej że w tej cenie spokojnie kupimy o wiele lepszą kosiarke
    Jakieś propozycje na pierwszą kosiarkę na ok. 600-650 m2.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #2630
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Ja tej wiosny też zakładam nowy trawnik ( 4,5-5 arów ) i myślę zakupić kosiarkę wrzecionową .
    Nie spalinową bo są drogie ( nowe 5-8 koła ) ale elektryczną (500-1000zł )

    Wrzecionowa jest o wiele bardziej przyjazna trawnikowi ( nie rwie źdźbła ) co widać na trawnikach koszonych klasycznymi kosiarkami( postrzępione i przyschnięte końcówki ) . No chyba że co koszenie będziemy ostrzyć nuż i zakupimy kosiarkę o bardzo dużych obrotach .

    Każdy wie jak wyglądają pola golfowe a trawy tam mają maksymalnie kilkanaście milimetrów . Koszone są właśnie wrzecionami .

    Oczywiście nie każdy chce aby trawnik był jak z reklamy , ludziom czasem wystarcza że jest zielony i błota nie widać to i podkoszarka wystarczy .
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  11. #2631
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Nie znałem tych wrzecionowych, ale kilku tysięcy zł nie wydam.
    Kosiarka elektryczna z kablem to dla mnie abstrakcja wyższego rzędu (wiem, ze niektórym pasuje, ale dla mnie absolutnie nie wchodzi w grę).
    Chciałbym akumulatorową, ale odpowiednia moc i czas działania to będzie za drogo. Zostaje mi klasyka, czyli rotacyjna spalina.

    Czytając końcówkę tego wątku i troche ogólnie netu wyszukałem takie cosiki:

    AL-KO Highline 46.8 SP-A (1199 zł)
    https://www.al-ko.com/shop/pl/produk...46-8-sp-a.html

    Makita PLM4620N2 (~1400 zł)
    https://www.makita.pl/product/plm4620n2.html

    AL-KO Highline 46.6 SP-B Plus (1699 zł)
    https://www.al-ko.com/shop/pl/produk...sp-b-plus.html

    HUSQVARNA LC 247 (1749 zł)
    https://www.husqvarna.com/pl/produkt...247/967345201/

    A jeśli faktycznie silniki Hondy to takie super to moze dołożyć do tej:

    AL-KO Highline 46.9 SP-H Plus (1899 zł)
    https://www.al-ko.com/shop/pl/produk...46-9-sp-h.html

    Amoże coś z Einhell, Hecht, Stiga (popularne w różnych zestawieniach)

    PS
    600-650 m2 trawy.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #2632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Ja tej wiosny też zakładam nowy trawnik ( 4,5-5 arów ) i myślę zakupić kosiarkę wrzecionową .
    Nie spalinową bo są drogie ( nowe 5-8 koła ) ale elektryczną (500-1000zł )

    Wrzecionowa jest o wiele bardziej przyjazna trawnikowi ( nie rwie źdźbła ) co widać na trawnikach koszonych klasycznymi kosiarkami( postrzępione i przyschnięte końcówki ) . No chyba że co koszenie będziemy ostrzyć nuż i zakupimy kosiarkę o bardzo dużych obrotach .
    Wrzecionowa jest fajna - ale działka musi być idealnie równa - inaczej ją uszkodzisz. Niestety są wady i zalety tych kosiarek, niewielka nierówność czy kamyk, drut, spowoduje uszkodzenie - nie wszędzie się nadają, ale rację masz - są doskonałe dla trawy. Większość trawników "angielskich" jest na wrzecionach.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #2633
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Wrzecionowa jest fajna - ale działka musi być idealnie równa - inaczej ją uszkodzisz. Niestety są wady i zalety tych kosiarek, niewielka nierówność czy kamyk, drut, spowoduje uszkodzenie - nie wszędzie się nadają, ale rację masz - są doskonałe dla trawy. Większość trawników "angielskich" jest na wrzecionach.
    Masz racje , właśnie w tym celu od środy lub czwartku ( pogoda) zacznę walkę traktorkiem iseki, glebogryzałką separacyjną , trzema paletami euro + quad CFmoto , łaty 2,5 m murarskiej , sznurki , różne grabie i łopaty , i na koniec walec ogrodowy ,

    ogólnie jest równo , ale zrobie maXymalnie lustro.

    Zakupiłem siewnik gardena 800 i wysieje trawę Elite - mieszanka samych kostrzew .


    teoria jest a jak wyjdzie to się zobaczy
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  14. #2634
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Zrobie maXymalnie lustro.

    Teoria jest a jak wyjdzie to się zobaczy
    Przed Tobą mocne postanowienie - życzę sukcesów , zawsze podobały mi się ładne i zadbane trawniki, ale wolę rośliny i różnorodność - z tym po prostu jest mniej pracy niż z trawą.
    Ważne, że Ci się chce - masz sprzęt więc ....teraz czekać na pogodę
    Pozdrawiam i powodzenia
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #2635
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post

    AL-KO Highline 46.8 SP-A (1199 zł)
    https://www.al-ko.com/shop/pl/produk...46-8-sp-a.html

    Makita PLM4620N2 (~1400 zł)
    https://www.makita.pl/product/plm4620n2.html

    AL-KO Highline 46.6 SP-B Plus (1699 zł)
    https://www.al-ko.com/shop/pl/produk...sp-b-plus.html

    HUSQVARNA LC 247 (1749 zł)
    https://www.husqvarna.com/pl/produkt...247/967345201/

    A jeśli faktycznie silniki Hondy to takie super to moze dołożyć do tej:

    AL-KO Highline 46.9 SP-H Plus (1899 zł)
    https://www.al-ko.com/shop/pl/produk...46-9-sp-h.html

    Amoże coś z Einhell, Hecht, Stiga (popularne w różnych zestawieniach)

    PS
    600-650 m2 trawy.
    Stawiał bym na tę z pierwszego linku,w zupełności ci wystarczy,żadna kosiarka nie ma takiej obudowy jak ma AL-KO,Einhel i Hecht skreśl os razu i o nich zapomnij

  16. #2636
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Stawiał bym na tę z pierwszego linku,w zupełności ci wystarczy,żadna kosiarka nie ma takiej obudowy jak ma AL-KO,Einhel i Hecht skreśl os razu i o nich zapomnij
    Co rozumiesz przez tą obudowę co takiego ma?
    Fakt, ze w moich typach padło aż na 3 AL-Ko to inspiracja tym wątkiem (wcześniej nie słyszałem o tej firmie).
    Husqvarna się znalazła, bo ma ją aż dwoje sąsiadów i bardzo chwalą, szczególnie w stosunku do poprzednich zakupów (nie wiem co to było),ale teraz są zachwyceni. A Makita to dobre wrażenia z ich wiertarek, czyli ogólnie firma mi się pozytywnie kojarzy i była też tu wymieniana kosiarkowo.
    Nie ukrywam, że ze względu na cenę też patrzyłem na najtańsze AL-KO. Tylko cóż to za silnik - AL-KO Pro 125? Sami robią? Dobre toto?
    W tych cenach zazwyczaj B&S już się pojawia.

    A jak uznam, ze z napędem to jednak nie dla mnie to czy da się wyłączyć i zrobić pchacza?
    Ostatnio edytowane przez giman ; 30-03-2020 o 20:19 Powód: pytanie
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  17. #2637
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Obudowa Highline jest wyższa z tyłu od tradycyjnej i dzięki cyrkulacji trawa narzucana jest od góry kosza przez co praktycznie kosz napełniany jest na maxa nawet przy wilgotnej trawie i dzięki tej obudowie silnik wbrew przekonaniom wcale mocny nie jest potrzebny,w innych moc ma znaczenie ze względu na to że trawa musi być mocniej wpychana aby nabić kosz chociaż w połowie,te silniki AL-KO to nic innego jak Loncin,Makita ma kosiarki bardzo przeciętne które można spotkać w innych firmach pod różnymi nazwami,w husqvarnie płacisz za napis,kup sobie z napędem,nie musisz go zawsze używać,różnica w cenie nie jest duża a zawsze przez xx lat będziesz miał lżej,jak się kidy,,ś popsuje to zawsze mozna go rozłączyć i mamy kosiarkę pchaną
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 30-03-2020 o 21:07

  18. #2638
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Jaki model AL-KO polecacie ?
    Działka ok. 850m2

  19. #2639
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam nad STIGA Combi 50 SQ DAE akumulatorową. Co prawda dużo kosztuje ale jest z napędem i ma 2 akumulatory. Trawnik ok 500 m2.

  20. #2640
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Tylko cóż to za silnik - AL-KO Pro 125?
    Kopia z innego forum :

    AL-KO Pro 125 QSS z silnikiem na licencji LONCIN.
    Przewaga AL-KO nad B&S:
    - aluminiowy gaźnik // plastik
    - minimalnie większy moment obrotowy 7Nm //6,78Nm
    - pojemność miski olejowej 0.5l // 0.47l
    - pojemność zbiorniku paliwa 0.9l // 0.8l
    - masa własna silnika 8.5 kg // 8.2 kg (ze względu na gorsze podzespoły)
    - zdecydowanie bardziej wytrzymały wał

    Czy ten silnik jest dobry , mało awaryjny - ja nie wiem
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

Strona 132 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony