dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 155
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 3100
  1. #2021
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikas4 Zobacz post
    Szukam dobrej i lekkiej kosiarki z napędem z szerokością koszenia 46-48cm dla trawnika 800m w miarę równego bez górek. Cena raczej nie gra roli, musi mieć dobry silnik i dobrą trwała konstrukcje.
    Zastanawiam się nam kupnem Stiga Combi 48 SQ H
    Tu powalającej jakości się nie spodziewaj,już bym wolał ACTIVE 5300SB lub 5000SB,na pewno będą wytrzymalsze od Stigi no i ten napęd dyferencjał bardzo praktyczny

  2. #2022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Jak go umyjesz to uruchom kosiarkę a nóż sam ci go wysuszy i niczym nie natłuszczaj bo będzie ci się wszystko przyklejało do decka
    Dzięki za odpowiedź. W sklepie tak właśnie mi doradzono. Ponoć dwie trzy takie operacje w sezonie mają niby powstrzymać od degradacji farby.
    P.S
    Oczywiście przypomniałem sprzedawcy o aluminiowej konstrukcji kosiarki.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 27-04-2018 o 16:26 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #2023
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Ludzie zlitujta sie... pomozecie?

    1. Loncin minimum - 123 cc
    2. Szerokosc koszenia - 46 cm
    3. Bez napedu
    4. Materiałowy kosz
    5. Wzglednie duze kolka
    6. Maksymalnie 26 - 27 kg

    Nie chce mi sie wierzyc ze na rynku nie ma kosiarki z takimi parametrami albo zle szukam.

  4. #2024

    Domyślnie

    Kolego ja celowałem w tych parametrach w Stige 48 SQ (Loncin 159cm) troszkę cięższa cena katalogowa ok1319zł. lub AL- KO jakiś clasic, ale nie pamiętam konkretnego modelu, chyba prędzej dopasujesz model do swoich kryteriów. W obu przypadkach wejdź na strony producentów. Jest też tańsza opcja obu tych producentów nie odbiegająca jakością dla AL-KO to Solo, a dla Stigi to Alpina i Castelgarden.

  5. #2025
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Jesli chodzi o ten model Stigi nic za nim nie przemawia. W kategorii plus/minus ma 3 minusy wiec nie biore go pod uwage chociaz kiedys przez moment rozwazalem. AL-KO w nizszych modelach z tego co pamietam nie ma silnikow Loncina, to sa ich AL-KOwskie wynalazki. Solo to jest drozsza opcja AL-KO nie tansza, wybor z powyzszych kryteriow zerowy. Alpiny nie znam, nawet nie slyszalem. Castelgarden bylby do wziecia ale z silnikiem Briggsa bo Loncina nie ma.

  6. #2026
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ptaszniko Zobacz post
    Ludzie zlitujta sie... pomozecie?

    1. Loncin minimum - 123 cc
    2. Szerokosc koszenia - 46 cm
    3. Bez napedu
    4. Materiałowy kosz
    5. Wzglednie duze kolka
    6. Maksymalnie 26 - 27 kg

    Nie chce mi sie wierzyc ze na rynku nie ma kosiarki z takimi parametrami albo zle szukam.
    Być może istnieje takowa maszyna ale ja o takiej nie słyszałem więc sam musisz pogrzebać w necie,słodko pewnie nie będzie i trzeba uważać na silniki bo niektórzy podszywają się pod Loncina z silnikami

  7. #2027

    Domyślnie

    Cześć

    Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze jakiejś kosiarki spalinowej

    budżet: 3000 zł

    działka: podwórko z ogrodem 1500 m2, mniej więcej równe ale miejscami zachwaszczone, drzewka, krzew, plac zabaw
    nie zawsze mam czas żeby kosić co tydzień więc musi sobie poradzić z dwutygodniowymi odrostami
    głównie do mulczowania
    koniecznie z efektem zasysania, bo jak pielę to chwasty rzucam na trawnik i chciałbym żeby kosiarka była w stanie je pochwycić i przemielić, w tym korzenie np dzikiego szczawiu, no i żeby zasysało trawę przy koszeniu przy ogrodzeniu
    powinna nie być zbyt wysoka żeby można było kosić pod krzewami
    oczywiście z napędem

    byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie

  8. #2028
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Swojego Active 5400 zapłaciłem 2950 zł. Korpus aluminiowy. Bardzo solidna maszyna, silnik B&S z serii 800. W środę będę ją docierał.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #2029

    Domyślnie

    Witam, szukam kosiarki do około 1500 zł, chociaż jeśli będzie warto dołożyć to mogę zapłacić 1800-1900 zł. Kosiarka z napędem, 46 lub 51 cm szerokości koszenia. Teren raczej nierówny, trafiają się jakieś dołki, kretowiska itp. Również sporo manewrowania między krzakami/drzewami, dlatego zastanawiam się jaka szerokość koszenia będzie lepsza? Póki co mam 4 typy:

    1. OLEO-MAC GV 53 TK ALLROAD 4 lub węższy odpowiednik OLEO-MAC GV 48 TK ALLROAD 4
    2. HONDA HRG 466 SKEP
    3. AL-KO HIGHLINE 51.6 SP-B PLUS
    4. World GRL 530S HW 4w1 lub GRL 460S HW 4W1

    Który z tych modeli możecie polecić i dlaczego?

  10. #2030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Swojego Active 5400 zapłaciłem 2950 zł. Korpus aluminiowy. Bardzo solidna maszyna, silnik B&S z serii 800. W środę będę ją docierał.
    dzięki za odzew
    nie znam tej marki, czy to solidna firma z dobrym serwisem ? czy zauważyłeś efekt "zasysania" przy koszeniu ?

  11. #2031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jest to Włoska firma. Jeszcze nie kosiłem, ogrodnicy ogarnęło pierwsze koszenie. Z tego co słyszałem bardzo dobrze napełnia kosz trawą, więc zasysanie powinno mieć na najwyższym poziomie.
    Zajżyj na youtuba jest tam dosyć sporo filmików i testów tej kosiarki.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #2032

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Jest to Włoska firma. Jeszcze nie kosiłem, ogrodnicy ogarnęło pierwsze koszenie. Z tego co słyszałem bardzo dobrze napełnia kosz trawą, więc zasysanie powinno mieć na najwyższym poziomie.
    Zajżyj na youtuba jest tam dosyć sporo filmików i testów tej kosiarki.
    Zajrzałem na youtuba. Szkoda że nie ma prezentacji mulczowania które jest dla mnie ważne. W opisie na kosiarka.pl jest napisane "mielenie (opcja)" co to znaczy ?

    Czy mógłbyś w najbliższych dniach sprawdzić w praktyce jak idzie mulczowanie przy większej wysokości trawy i to zasysanie, i wrzucić Twoją recenzję ?

  13. #2033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie ma mnie teraz w domu i pierwsze koszenie wykona teść. Coś więcej będę mógł powiedzieć w połowie miesiąca.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #2034

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Nie ma mnie teraz w domu i pierwsze koszenie wykona teść. Coś więcej będę mógł powiedzieć w połowie miesiąca.
    byłoby super

  15. #2035

    Domyślnie

    Cytat Napisał golly Zobacz post
    Zajrzałem na youtuba. Szkoda że nie ma prezentacji mulczowania które jest dla mnie ważne. W opisie na kosiarka.pl jest napisane "mielenie (opcja)" co to znaczy ?

    Czy mógłbyś w najbliższych dniach sprawdzić w praktyce jak idzie mulczowanie przy większej wysokości trawy i to zasysanie, i wrzucić Twoją recenzję ?
    Ja w zeszłym roku kupiłem tę kosiarke. Weź pod uwagę, że ona nie ma funkcji mulczowania w standardzie. Trzeba dokupić zaślepke I osobny nóż, taki zestaw to koszt 400 zł. Co do zbierania do kosza to filmiki na YouTube nie kłamią, ładuje koszt do pełna, trawa jest wręcz ubita. Mowie o koszeniu suchej trawy, przy mokrej aż tak nie naladuje.
    Mozna nią również kosic bez kosza, wtedy trawa wylatuje tyłem. Kosilem tak raz niezwykle wysoka i gęsta trawę I nie udało mi się tej kosiarki zdlawic.

  16. #2036

    Domyślnie

    dzięki za informacje.

    czy ma efekt "zasysania" ? żeby pochwycić z ziemi jakieś korzenie ? i żeby chwytać trawę przy koszeniu przy ogrodzeniu ?

  17. #2037

    Domyślnie

    Niezbyt rozumiem o co dokładnie pytasz, ukształtowanie spodu kosiarki jak im mocno wygięty nóż sprawia, że rzeczywiście strumień powietrza i trawy wpadający do kosza jest mocny. W porównaniu z moją poprzednią kosiarka ta lepiej zbiera resztki trawy. Natomiast korzenia z ziemi to na pewno nie wyciągnie, tak samo nie będzie wciągać trawy spoza spodu, czyli koszac przy ogrodzeniu nie ma cudów, że trawa jakoś spod siatki zostanie wciągnieta pod kosiarke I skoszona.

  18. #2038

    Domyślnie

    Teraz doczytałem Twoje poprzednie posty. Bez problemu zbiera chwasty jeżeli wyrwiemy I rzucimy je na trawnik.

  19. #2039

    Domyślnie

    dziękuję!

  20. #2040

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Tu powalającej jakości się nie spodziewaj,już bym wolał ACTIVE 5300SB lub 5000SB,na pewno będą wytrzymalsze od Stigi no i ten napęd dyferencjał bardzo praktyczny
    Teraz myślę nad tymi modelami
    Husqvarna LC 347VI (na plus waga i obudowa kompozytowa) (minus brak złączki do mycia i mulczowania)
    Stiga Twinclip 50 SVEQ B (na plus dobre i solidne wykonanie, na minus waga)

Strona 102 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony