dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 155
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 3100
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał nmaniek
    Ja polecam amerykańska firmę Craftsman. Użytkuje taka kosiarkę do spółki z rodzicami już 10 lat i nie było najmniejszego problemu a śmiga jak szalona. Teraz kupiłem sobie własną też Craftsmana z napędem, 3 rodzaje wyrzutu, duże kółka tynie i odpalana na kluczy to w sumie zapłaciłem około 1600zł (zakup, przesyłka podatek, cła na kosiarki nie ma).
    Wkej jakiegoś linka gdzie można kupić!

  2. #222

    Domyślnie

    Można ja kupić w sears (http://www.sears.com/). Ja ją miałem kupowana przez znajomego właśnie w tym sklepie i najlepiej jest kupować po sezonie bo są naprawdę duże obniżki.

  3. #223

    Domyślnie

    Moim zdaniem na uwagę zasługują jeszcze kosiarki Partnera : www.partner.biz. Firma wykupiona przez Husqvarnę - sprzedawane w jej sklepach.

  4. #224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie jaka kosiarka ? stiga czy honda ?

    witam

    funkcje maja chyba podobne. nigdy nie mialem kosiarki z mulczykowaniem ale mam juz dosc wyrzucania kosza co kilka minut wiec postanowilem ulatwic sobie zycie. do koszenia ok 1300m2

    ktora wg was zda examin ?


    HONDA HRX 537C HM
    http://www.mojahonda.pl/urzadzenia-d...-537c-hm-honda


    STIGA Turbo PRO 55 4S Combi
    http://www.stiga.pl/0,137,turbo-pro-55-4s-combi.html

    z gory dzieki za wszelkie sugestie i pomysly

  5. #225
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    sam się zastanawiam po co kupiłem kosiarke za grubo pona 2000 ( STiga)


    egzamin zda każda kosiarka z napędem z 5 lub 6 konnym silnikiem i szerokim nożem
    do koszenia trawy jest ci potrzbna kosiarka za 1400 zł

    reszt to marketing
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  6. #226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tez uwazam ze to sporo...
    chodzi mi glownie o komfort zeby nie wyrzucac caly czas trawy przy kazdym koszeniu.
    dlatego pomyslalem o mulczykowaniu. co 2-3 koszenie mozna poprostu to zmielic i spowrotem w glebe...

    warto ?

    czy sa jakies inne systemy oprocz szarpanki zeby kobiecie bylo latwo odpalac ?
    teraz to jest tak ze 2-3 minuty, kosz pelen wiec trzeba go oproznic i znowu odpalc silnik. wiec szarpanie co max 5 minut

  7. #227
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_aneta
    tez uwazam ze to sporo...
    chodzi mi glownie o komfort zeby nie wyrzucac caly czas trawy przy kazdym koszeniu.
    dlatego pomyslalem o mulczykowaniu. co 2-3 koszenie mozna poprostu to zmielic i spowrotem w glebe...

    warto ?

    czy sa jakies inne systemy oprocz szarpanki zeby kobiecie bylo latwo odpalac ?
    teraz to jest tak ze 2-3 minuty, kosz pelen wiec trzeba go oproznic i znowu odpalc silnik. wiec szarpanie co max 5 minut
    są kosiarki ze starterem ale koszt ponad 2500
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no wlasnie....
    albo jakis patent zeby nie wylaczac kosiarki przy oproznianiu kosza.
    taki patent ze sprzeglem ma honda.... ale ona ma tez juz starter

  9. #229

    Domyślnie

    ja mam stige, ale i tak do mulczowania lepiej dokupić móż szatkujący trawę bo ten fabryczny to taki sobie, ani dobrze nie poszatkuje ani dobrze do kosza nie wrzuci...
    tak ze proponuje zaopatrzyć sie w rożne rodzaje noży i wypróbować który najbardziej będzie Tobie pasował
    a poza tym chyba jednak honde bym teraz wybrał

  10. #230
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czyli wiadomo, kolejny raz potwierdza sie, ze co uniwersalne i niby do wszystkiego to jednak do niczego

  11. #231

    Domyślnie Kosiarka z napędem na przednie czy tylne koła?

    Witam
    Czy ma ktoś doświadczenie z kosiarkami z napędem na przednie koła?
    Mam zamiar kupić kosiarkę spalinową o mocy 6KM i zastanawiam się nad napędem.
    Z tego co znalazłem w sieci to opinie są podzielone. Przedni napęd polecają bo "łatwiej się manewruje i rzadziej psuje" ale przy np pełnym koszu koła potrafią "ślizgać się po trawie" Jeśli ktoś ma ma doświadczenie to bardzo proszę o opinię - będę wdzięczny.

  12. #232
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocne ?

    Tak na prawdę to sprawa gustu. Jedni wolą to drudzy tamto .
    Mam z napędem na przednie i uważam że jest wygodniejszy od tylnego.
    Ślizgania się kół nie zauważyłem, choć też o tym słyszałem (głównie od tych co wybrali napęd tylny " bo przy przednim się ślizga")
    Co do awaryjności to nie wiem. Od 3 lat nic się nie dzieje a kosiarki tylno napędowej używałem bardzo mało (też bezawaryjnie)

  13. #233

    Domyślnie

    Ja widze tylko jedno zadowalajace rozwiazanie: 4x4

  14. #234

    Domyślnie

    Jeśli napęd przedni byłby lepszy w 100% od napędu na tylne koła to tylko takie kosiarki byłyby w sklepach Wiadomo, że są gusta i guściki Szukam osób które używają i takich i takich. Nie są ograniczone (chociaż to brzydko brzmi ) tylko do jednego typu kosiarek bo wiadomo, że każda sroka....
    Wydaje mi się (proszę poprawić mnie jeśli się mylę), że kosiarki z przednim napędem pojawiły się niedawno w sklepach i najczęściej kosztują trochę więcej. Zastanawiam się więc czy przyczyną tego jest to, że to nowość i musi kosztować więcej , czy bardziej skomplikowany mechanizm, czy też wygodniejsza praca podczas koszenia?

    ps. druga sprawa to koła - duże czy małe? oto jest pytanie tylko żebym jakiejś wojny tym pytaniem nie wywołał

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    No to może trochę obszerniej bo wczoraj tak z doskoku pisałem. Miałem do czynienia z oboma typami zanim kupiłem kosiarkę. Wybrałem napęd na przód za względu na łatwość manewrowania. Co do ślizgania się kółek to jak pisałem nie zauważyłem, chyba że na skarpach gdzie i tak nachylenie jest za duże (ze względu na smarowanie silnika) żeby jeździć kosiarką. (mam Murraya z silnikiem B&S 6 KM i koszem 80 l). Istotniejszy w tym wypadku wydaje mi się bieżnik kół, o czym mało kto myśli. Co do awaryjności to jak wspomniałem za mało używałem kosiarki z tylnym żeby oceniać, ale nie bardzo wiem czemu miał by być bardziej awaryjny od przedniego. Minus (przynajmniej u mnie) napęd przenoszony jest paskiem klinowym i pod jego osłonę dostaje się trochę zmielonej trawy. Efekt co 4-5 koszenie (30 arów) trzeba odkręcić śrubę i wytrzepać resztki trawy.
    Jeśli są droższe to drugi minus.
    Czy przedni napęd to nowy wynalazek? Nie wydaje mi się, z 10 lat temu widziałem taką kosiarkę.
    Co do kółek małe czy duże to znowu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli masz równiutki trawnik to różnica jest żadna, poza ewentualnymi względami estetycznymi. Jeżeli jest sporo nierówności to na większych kołach łatwiej się jeździ, ale też mają większą tendencje do wyrabiania i wykoślawiania się.
    Przy nierównym trawniku, warto rozważyć duże kółka, ale wtedy koniecznie łożyskowane i dosyć solidne. Małe koła na ślizgu mają szanse długo podziałać nawet przy sporych nierównościach, duże z racji większego ramienia siły wyrabiają się dosyć szybko

  16. #236

    Domyślnie

    z napędem na tył łatwiej jest wchodzić w wiraże pomiędzy drzewkami a poza tym jazda bokiem robi się coraz bardziej popularna
    już na swoim, po 5 miesiącach i 20 dniach

  17. #237

    Domyślnie

    No to mam do wyboru (tylko proszę nie piszcie o innych bo zwariuje )
    1. MTD SP 53 MHW (B&S 675, 6KW, 3w1, metal, koła:1 łożysko, 53cm, 38kg, napęd na przód i duże tylne koła, gwar.24m, regulacja wysokość 5 stopni indywidualna, kosz 65l)
    2. Green Technology GTM 560 SP1 SC (B&S 675, 6KW, 3w1, metal, koła:1 łożysko, 56cm, 40kg, napęd na tył, gwar.24m, regulacja 9 stopni centralna, kosz 70l)
    Cena jest praktycznie taka sama więc nie ma znaczenia, silniki takie same, na napęd muszę zdecydować sie sam - jak wiedzę z dość dokładnych informacji powyżej (wielkie dzięki za to!), zastanawia mnie tylko firma. O MTD słyszałem natomiast o Green Technology raczej mało. Chociaż dzisiaj to chyba już wszyscy składają produkty w Chinach

    ps. cena około 1300zł

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Hmm poza napędem warto wziąć pod uwagę jeszcze parę innych kwestii
    Za Green Technology przemawiają
    - ciut większy kosz, ale różnica niewielka
    - większa szerokość koszenia j.w.
    Przeciw
    - firma istotnie słabo znana w Polsce (nie przejmował bym się za bardzo, podstawa to silnik)
    - małe koła
    - manetka napędu
    Z tego co widzę ze zdjęć to w MTD masz takie dwa druty równolegle do rączki jeden od gazu drugi od napędu a w Green Technology gaz jest tak samo a manetka napędu jest z boku. mam taki układ u siebie i nie jest to wygodne. Jedna ręką trzymasz rączkę i gaz a drugą musisz trzymać manetkę napędu co powoduje ze manewrujesz. kosiarką praktycznie przy użyciu jednej ręki. Jeśli masz możliwość oglądnięcia jej na żywo w nie-wirtualnym sklepie to sprawdź. jeśli faktycznie tak jest to zdecydowanie MTD
    Co do regulacji to IMHO 5 czy 9 stopni jeden pies nie sądzę żeby kwestia czy wysokość ustawia się co 0.5 czy co 1 cm była istotna, natomiast centralna i niezależna ma swoje wady i zalety. Centralna wiadomo plus taki że szybciej się zmienia wysokość. Przy niezależnej można zrobić myk który przydaje się jeśli trawa mocno przerośnie- przód ustawia się na max a tył niżej dzięki czemu łatwiej się kosi .
    W obu przypadkach warto pomyśleć o dokupieniu oddzielnie noża do zbierania i drugiego do mielenia bo uniwersalne to niby zbierają i niby mielą ale jedno i drugie tak sobie.

  19. #239

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że też ma takie dwa "druty" do napędu i gazu.
    http://www.kosiarka.pl/product_info....110fca8348f384
    Chociaż jest też coś takiego dodatkowego po prawej stronie na rączce. (?)
    A na innym zdjęciu są dwa takie "zgrubienia"
    http://www.e-kosiarki.pl/go/_info/?id=3748
    Chyba do mocowania linek.

    ps. nie mam możliwości sprawdzenia ich niestety w realu

  20. #240
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tecu

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kilka dni temu oglądałem tę kosiarkę Green Technology (model 530), a akurat sprzedawca odpalał jakiemuś klientowi taka ale bez kosza i to na uchwycie to jest manetka gazu bo kosiarka ta nie ma plynnej regulacji predkosci. Wydaje mi sie to całkiem wygodne bo przy koszeniu i tak 90% czasu pełny gaz i do przodu wiec nie ma koniecznosci siegania do tej dzwigni ręką. Kosiarka ta na oko nie ma olsniewających kształtów ale na dotyk to bardzo solidna i gruba blacha jest.

Strona 12 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony