dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 127 z 155
Pokaż wyniki od 2.521 do 2.540 z 3100
  1. #2521

    Domyślnie

    Dzięki, na pewno się przyjrzę. Będę jeszcze musiał zerknąć czy kupię taką w mojej okolicy bo wolałbym dokonać zakupu w sklepie stacjonarnym aniżeli przez internet. Te, które podałem wyżej akurat widziałem na żywo bo sklep mam jakieś 200m od domu.

  2. #2522
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Też szukałem kosiarki akurat stiga i na alledrogo były droższe niż w sklepie stacjonarnym w którym jeszcze dodatkowo dał mi stówkę rabatu ot tak i wsumie zamiast 1650 plus przesyłka to na miejscu kupiłem za 1500 plus piłka do nogi .

  3. #2523

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Jeżeli chcesz coś mocniejszego i wytrzymalszego na chińskim silniku to bezsprzecznie WORLD GRL530S
    Edytować już poprzedniego postu nie mogę, a już trochę poczytałem o tej kosiarce którą mi podesłałeś. Przyznam, że ciekawa opcja z tym, że 53 cm będzie mi trochę za dużo bo muszę manewrować między drzewkami a i zwężenia też się jakieś znajdą. Znalazłem coś takiego jeszcze WORLD GRL460P HW Loncin 159. Czy to ta sama kosiarka tylko z mniejszą szerokością roboczą?

  4. #2524
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Tak to ta sama maszyna o 6kg lżejsza,czy ją znajdziesz nie wiem ze względu na ilość dealerów

  5. #2525

    Domyślnie

    Witam ponownie. W przyszłym tygodniu coś kupuję. Cub Cadet odpada. Za mało opinii o nim i obawiam się trwałości tego napędu My Speed. Co ciekawe na stronie Grass jest napisane, że najbliższego ich dealera mam w miasteczku 25 km ode mnie. Na dniach się wybiorę i zapytam czy jest opcja żeby mi ściągnęli tego Worlda jakbym się na niego zdecydował. Tak więc oto 3 ostateczne typy (jak już mówiłem ponad 50 cm jest mi za duże więc szukam coś 46-4

    1. OLEO-MAC GV 48 TK ALLROAD 4
    2. WORLD GRL 460S HW 4W1 LONCIN
    3. ALKO HIGHLINE 46.8 SP-A

    Ja swojego faworyta mam ale jak ktoś ma jakieś ciekawe uwagi ta z chęcią poczytam. Dziękuję za dotychczasową pomoc, pozdrawiam.

  6. #2526
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Akurat napęd w Cub cadecie jest genialny i prosty jak budowa cepa. Nie chcę kosiarki z innym napędem. Natomiast to jak Cub caddet wrzuca trawę do kosza to jest jakiś pie......ny dramat. Właśnie zamówiłem inny nóż i może to pomoże. W kategorii wrzucania trawy to oleomac robi to dobrze , sąsiad ma i patrzę na niego z zazdrością jak wyciąga napakowany kosz.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #2527

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Akurat napęd w Cub cadecie jest genialny i prosty jak budowa cepa. Nie chcę kosiarki z innym napędem. Natomiast to jak Cub caddet wrzuca trawę do kosza to jest jakiś pie......ny dramat. Właśnie zamówiłem inny nóż i może to pomoże. W kategorii wrzucania trawy to oleomac robi to dobrze , sąsiad ma i patrzę na niego z zazdrością jak wyciąga napakowany kosz.
    Twoją wypowiedź z przed kilku stron na temat zbierania do kosza też czytałem i też się nią sugeruję

  8. #2528
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał vxv Zobacz post

    1. OLEO-MAC GV 48 TK ALLROAD 4
    2. WORLD GRL 460S HW 4W1 LONCIN
    3. ALKO HIGHLINE 46.8 SP-A

    .
    Najlepiej zbiera AL-KO,najtrwalszy jest World a Oleo ma trochę z jednej i drugiej,jak nie masz działki po wojnie i wybuchu bomby to raczej AL-KO

  9. #2529

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Najlepiej zbiera AL-KO,najtrwalszy jest World a Oleo ma trochę z jednej i drugiej,jak nie masz działki po wojnie i wybuchu bomby to raczej AL-KO
    Działki jak po wojnie nie mam ale do ideału też jej daleko. Z tego co czytam na innych stronach i co sam pisałeś World to taki "mini czołg" i jestem najbardziej skłonny ku niemu. Szkoda tylko że ma akurat najmniejszy kosz z tych trzech kosiarek. Jutro albo pojutrze podjadę sobie do tego dealera Grassa i zobaczę co mi powie. Dzięki za pomoc.

  10. #2530

    Domyślnie

    Cytat Napisał vxv Zobacz post
    Działki jak po wojnie nie mam ale do ideału też jej daleko. Z tego co czytam na innych stronach i co sam pisałeś World to taki "mini czołg" i jestem najbardziej skłonny ku niemu. Szkoda tylko że ma akurat najmniejszy kosz z tych trzech kosiarek. Jutro albo pojutrze podjadę sobie do tego dealera Grassa i zobaczę co mi powie. Dzięki za pomoc.
    Potwierdzam, mam Alko i naprawdę dobrze zbiera do kosza. Ogólnie jestem bardzo z niej zadowolony jak na razie...

  11. #2531

    Domyślnie

    Witam, od tygodnia jestem posiadaczem kosiarki WORLD GRL 460S HW 4w1 Loncin, jestem po trzech koszeniach i kosiarka zbiera bardzo dobrze, kosz 50L jest w moim wypadku wystarczający, i tak ciężko go przesypać do worka , trawa jest tak ubita, że słabo wylatuje z kosza,, jak dorobię się kompostownika będzie łatwiej. Generalnie polecam

  12. #2532
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Akurat napęd w Cub cadecie jest genialny i prosty jak budowa cepa. Nie chcę kosiarki z innym napędem. Natomiast to jak Cub caddet wrzuca trawę do kosza to jest jakiś pie......ny dramat. Właśnie zamówiłem inny nóż i może to pomoże. W kategorii wrzucania trawy to oleomac robi to dobrze , sąsiad ma i patrzę na niego z zazdrością jak wyciąga napakowany kosz.
    To chyba kwestia fabrycznego noża , ja mam stiga i to samo połowa kosza i klapka opada , trzeba będzie kupić inny nuż z dużymi śmigłami .

  13. #2533
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    mi własnie doszedł ale jeszcze nie załozyłem. Znalazłem też takie coś https://polchimet.pl/pl/noz-do-kosia...a-do-kosiarki/
    Jeśli nóż nie da sobie rady to kupie taką głowicę. Choć nie wiem czy sie uda bo napisałem do producenta tydzień temu i jeszcze nie dostałem odpowiedzi.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #2534

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    W akumulatorowej możesz mieć drugą baterie jak przeraża cie przerwanie koszenia i dokonczenie za 2h. Ja mam mały trawnik bo okolo 300m2 ale akumulatora zostaje prawie polowa po robocie wiec zakladam że na 500m2 trawnika taki 4Ah wystarcza spokojnie. Nawet jak po dwoch latach spadnie mu pojemność to na moj trawniczek spokojnie starczy. Przesiadlem sie ze spalinówki i na pewno nie wrócę. Marze tylko żeby sąsiedzi też kiedyś do tego dorośli bo warczenie tych silników w sobotni dzionek jest średnio przyjemne.
    Dokładnie! Ja mam od miesiąca Greenworksa z Juli. Model "średni". Ten najniższy, nie dość że miał 2 razy mniejszy akumulator, to jeszcze rozwiązaniami technicznymi mnie nie przekonywał, model najwyższy fajny jest, metalowy, z napędem, ale stać mnie nie było, zresztą obsługujący twierdził, że napęd momentalnie zżera akumulator, a ja po przemyśleniu sprawy, uwierzyłem mu. Mam 500m2 zaniedbanego klepicha i od biedy starcza. Jak będziemy mieli docelowe 300-400 metrów równej trawy, wystarczy z palcem w nosie. Ja do spalinówki bym nie wrócił (ale miałem marketowca).
    Tylko, to oczywiste ale to napiszę, miarą ilości energii w akumulatorze nie są amperogodziny tylko watogodziny. 4ah przy 18V to mniej niż 2ah przy 42V i warto o tym wiedzieć.
    I, warto pamiętać, akumulatory do kosiarek są KOSZMARNIE drogie, zupełnie nieadekwatnie do kosztów produkcji. Kilkadziesiąt ogniw 18650 kupowanych w hurcie + trochę elektroniki i plastikowa obudowa, a cena jak za sztabkę złota.

  15. #2535
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No nie wiem , nawet w Chinach dobry akumulatorek 18650 kosztuje ok 3 dolarów sztuka więc sobie policz , kupić za 1 dolara ale tylko te kiepskie .

  16. #2536

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj u dealera Grassa. Co prawda miał Worlda Grl 460 ale bez napędu. Jeśli jednak się na nią zdecyduję to w ciągu 2-3 dni mi sprowadzi. Byłem też w AL-KO obejrzeć 46.8 HIGHLINE SP-A. Nie mieli ale też kwestia 2 dni gdybym się zdecydował. Mam tylko jeszcze jedno pytanie do właścicieli AL-KO lub Worlda. Chodzi mi o zaczepy kosza. Są one plastikowe. Czy na dłuższą metę te plastiki się nie łamią/wycierają? Będąc w salonie AL-KO rzuciła jeszcze mi się w oko kosiarka Hortmasz Hks 446 NL (ona akurat ma metalowe zaczepy na kosz). Ktoś coś na jej temat jest w stanie powiedzieć czy nie zawracać sobie nią głowy?

  17. #2537
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Kurde co to za dealerzy,sprawdż czy są na stronach Firm czy występują w ich spisie żeby problemów póżniej nie było,jeśli chodzi o zaczepy to czy takie czy takie są trwałe i jak dla mnie te z tworzywa lepiej są dopasowane a jak mają się kosiarki jedna do drugiej to sam musisz zobaczyć,dotknąć i będziesz widział różnicę jeśli występuje,ja bym został przy Worldzie

  18. #2538

    Domyślnie

    Dealer, u którego byłem jest w spisie na stronie Grassa. Po drugie odkąd sięgam pamięcią to ten sklep istnieje więc raczej żadna ściema. Oczywiście zapytałem czy nie będzie problemu z częściami czy serwisem tego Worlda i potwierdził mi, że nie będzie bo się tym zajmuje. AL-KO ostatecznie odpuszczam. Tak jak mówiłem podwórka idealnego nie mam i potrzebuję coś solidnego. Zostaje na placu boju WORLD GRL 460 SP-A i OLEO-MAC GV 48 TK ALLROAD4. Tego Olka sobie jeszcze dokładnie jutro obejrzę bo mam go na miejscu. Cenowo lepiej wypada World ale jeśli ma to być zakup na kilka lat to te 100-150 zł nie gra roli. Dam sobie weekend na zastanowienie i w przyszłym tygodniu kupuję. Oczywiście jak ktoś ma coś jeszcze ciekawego na temat tych kosiarek to z chęcią poczytam. Ogólnie i tak dzięki wielkie za porady bo bardzo mi pomogły. Jak coś kupię i wypróbuję to zdam relację. Pozdrawiam.

  19. #2539
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A po co kosiarki kupować ? skoro ja od miesiąca nie mam co kosić od końca maja nie było u mnie deszczu masakra jakas trawa cała wypalona mimo podlewania .

  20. #2540

    Domyślnie

    Co racja to racja hehe

Strona 127 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony