dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 129 z 155
Pokaż wyniki od 2.561 do 2.580 z 3100
  1. #2561

    Domyślnie

    Cytat Napisał alek16 Zobacz post
    U siebie czyszczę szpachelka,a co 2-3 koszenia ogarniam myjką kosiarkę.Spróbuj skosić trawę o nie więcej jak 1/3 wysokości na raz.Jeżeli jest jeszcze za wysoka,zrób to jeszcze raz za parę dni,aż do wymaganej wysokości.
    Dzięki! Wyczyściłem, nie było źle, ale to samo! Obecnie po deszczach trawa szybko rośnie a ja koszę 1x/tydz. i wydaje mi się, że jest wysoka i stąd ten problem. Jeśli koszę na 5cm to z jakiej wysokości max?

    No i kontrola bębna noża wykazała korozję. Emalia odchodzi płatami bo pod spodem korozja. Kosiarka ma pół roku -czy jest na to gwarancja? Co robić, malować?

    Nie widzę możliwości podpięcia węża do mycia -brak króćca w AL-KO?
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 02-08-2019 o 21:13

  2. #2562
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Ja bym to reklamował jeśli jest tak jak piszezsz

  3. #2563

    Domyślnie

    Może komuś się przyda.

    Miałem kiedyś spalinówkę (koszenie chwastów gdy ogród nie był założony jeszcze).

    Po zrobieniu trawnika (60 m2!) zamieniłem tę kosiarkę na akumulatorową Stiga Combi 40AE 5Ah.

    Ocena po 2 latach: super, dobry wybór! Czas koszenia na akumulatorze: ok. 65 minut. Lekka, bez kabla, cicha, bez paliwa, oleju i smrodu.

  4. #2564
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ibiszek

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bieszczady
    Kod pocztowy
    38-540
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam. Poszukuję kosiarki dla ojca (75lat). Do tej pory używał kosiarki elektrycznej (spalił się silnik po 7latach) ale z wiekiem coraz bardziej plątał się w kable itp itd.
    Pożyczyłem mu moja zapasową kosiarkę ale ta po paru miesiącach też już rozleciała się (miała już 17lat).
    Teren do koszenia to około 500-600 m2 po równym terenie plus droga dojazdowa 50metrów pod lekką górkę.
    Kosiarka bez napędu bo ojciec nie potrafi z nim kosić.
    Cena to do 700zł.
    Szukałem na internecie i znalazłem takie modele:
    https://allegro.pl/oferta/mocna-kosi...4km-7797395481
    https://allegro.pl/oferta/nac-kosiar...kka-7133095273

    Co powiecie o tych modelach albo co innego polecacie w tej cenie?
    Za każdą pomoc będę ogromnie wdzięczny.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ibiszek ; 09-08-2019 o 06:50

  5. #2565
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Nie wiem ile siły ma Twój ojciec ale raczej będzie mu ubywać niż przybywać. Zastanów się czy kosiarka nie powinna mieć elektrycznego rozruchu. To że dzisiaj pociągnie za linkę to nie oznacza że zrobi to za rok.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #2566
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Obie te kosiarki to byle jaki wyrób,został bym przy elektrycznej ze względu na łatwiejszą obsługe, z tymi chińskimi wynalazkami mogą być tylko większe problemy,

  7. #2567
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia po 4 letnim używaniu kosiarki world:
    Kupiłem ją na etapie budowy aby kosić ugór. Działa do dzisiaj i nie ma zamiaru się zepsuć. Jedno co zrobiłem to odłączyłem napęd. Przy 500m.kw. trawnika to zbędny dodatek tylko mnie spowolniał. Kosz nabija rewelacyjnie.
    Następna kosiarkę kupię na akumulator najlepiej bez napędu aby łatwo manewrować przy drzewkach i nie wymieniać oleju.

  8. #2568
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Oleomac tylko z silnikiem emak i nie trzeba żadnych elektronicznych rozruchów, dziecko odpala. Jak nie będzie siły na odpalenie to i na chodzienie

  9. #2569

    Domyślnie

    a na ok 300 m . teren równy. max 1300 zł
    czy np alko 5.1 czy stiga?

  10. #2570

    Domyślnie

    ktoś, coś podpowie? Raczej zdecydowany jestem na ALKO ale może jest coś rozsądnego do kupienia w tych pieniądzach?

  11. #2571
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Który model AL-KO chcesz wybrać?

  12. #2572

    Domyślnie

    Al-ko 5.1 sp-s easy

  13. #2573

    Domyślnie

    Wracam, bo dokładnie monitorowałem koszenie z tym postrzępieniem i już wiem, że powodem są jakby "konopie", takie nici trawy, która przylepia się i zakrywa miejscami ostrze noża. Nie znam się na tym, bo dopiero zaczynam, ale to jakby mech o włóknistej budowie, który zostaje na samym ostrzu noża (oblepia tylko przód noża, nóż b. ostry -naostrzony) i w ten sposób utrudnia koszenie.
    Wydaje się jednak, że grubsza trawa od czasu do czasu usuwa tę przeszkodę, ale jest ona faktem. Jest na to sposób?, bo chyba co 20mb zaglądać do bębna to zbyt uciążliwe...
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 18-08-2019 o 17:01

  14. #2574
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie Elektryczne - Jakmet Cr, Stiga Combi 36 E, AL-KO COMFORT 40 E

    Trawnik 330m2. Dookoła będą lampy ogrodowe z gniazdkami, więc krótki kabel zasilający wystarczy i nie chcę się babrać ze spalinówką.

    Po lekturze netu na placu boju pozostały:
    1. Jakmet Cr - nad mocą się zastanawiam.
    2. Stiga Combi 36 E
    3. AL-KO COMFORT 40 E

    Kolejność nie przypadkowa. Jakmet zdaje się mieć wszystko, co potrzeba (silnik indukcyjny, koła o średnicy 18cm na łożyskach kulkowych stalowych , nóż na osi silnika/brak paska, gumowe koła) - brak tylko mulczowania. Ale jak rozumiem wystarczy wymienić nóż, gdybym nabrał ochoty na mulczowanie?

    Wg informacji, które znalazłem to Stiga ma pasek, łożyska ślizgowe, mniejszy kosz i wszystkie koła mniejsze. AL-KO ma jedne koła mniejsze, drugie większe, mniejszy pojemnik, brak paska. Informacji o łożyskach nie mogę znaleźć.

    Czy faktycznie z tych trzech jest najlepsza? I jaką moc wybrać? Stiga i AL-KO mają silniki 1400W. Czy przy regularnym koszeniu ma znaczenie, czy wybiorę 1,3, 1,5 czy 1,7kW?

  15. #2575

    Domyślnie

    Co sądzicie o takiej kosiarce ?
    https://allegro.pl/oferta/polska-kos...xxl-7919766118
    Mulczowanie to tylko chwyt marketingowy czy serio to jakieś ciekawe rozwiązanie ?
    Czym sie różni moc nominalna startowa 3,2 KW / 4,4 KM
    od mocy maksymalnej rozruchowej: 8 KM Turbo ? O

    ps. Mam kosiarkę z silnikiem Briggs & Stratton 500 series 158cc ( 4 KM). Rozsypała mi się laweta. Czy to dobry silnik ? Ile by kosztowała nowa laweta z napędem do takiego silnika ?
    Ostatnio edytowane przez buddookan ; 18-08-2019 o 22:09

  16. #2576
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Trawnik 330m2. Dookoła będą lampy ogrodowe z gniazdkami, więc krótki kabel zasilający wystarczy i nie chcę się babrać ze spalinówką.

    Po lekturze netu na placu boju pozostały:
    1. Jakmet Cr - nad mocą się zastanawiam.
    2. Stiga Combi 36 E
    3. AL-KO COMFORT 40 E
    Dużo koszenia nie masz,Stige bym skreślił od razu ze względu na jednorazowy silnik szczotkowy,Jakmet może być ale tobie raczej potrzebna mała kosiarka i tu zastanowiłbym si ę nad AL-KO 34E w zupełności wystarczy,jest mała i dobrze nią będzie manewrować,na mulczowanie n ie zwracał bym uwagi raczej nikt tego nie używa

  17. #2577
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał buddookan Zobacz post
    Co sądzicie o takiej kosiarce ?
    https://allegro.pl/oferta/polska-kos...xxl-7919766118
    Mulczowanie to tylko chwyt marketingowy czy serio to jakieś ciekawe rozwiązanie ?
    Czym sie różni moc nominalna startowa 3,2 KW / 4,4 KM
    od mocy maksymalnej rozruchowej: 8 KM Turbo ? O

    ps. Mam kosiarkę z silnikiem Briggs & Stratton 500 series 158cc ( 4 KM). Rozsypała mi się laweta. Czy to dobry silnik ? Ile by kosztowała nowa laweta z napędem do takiego silnika ?
    Ta kosiarka to zwykły tani chiński badziew i nawet nie ma co patrzeć na opis bo to bajki,uciekać od takiego czegoś jak najdalej

  18. #2578

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I jaką moc wybrać? Stiga i AL-KO mają silniki 1400W. Czy przy regularnym koszeniu ma znaczenie, czy wybiorę 1,3, 1,5 czy 1,7kW?
    Przy regularnym - mi wystarcza 500W - Stiga Combi 40AE.
    I ona ma moc modulowaną - zwiększa obroty przy gęstszej trawie, więc zazwyczaj kosi z mniejszą mocą niż maksymalna 500W.

  19. #2579
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Trawnik 330m2. Dookoła będą lampy ogrodowe z gniazdkami, więc krótki kabel zasilający wystarczy i nie chcę się babrać ze spalinówką.

    Po lekturze netu na placu boju pozostały:
    1. Jakmet Cr - nad mocą się zastanawiam.
    2. Stiga Combi 36 E
    3. AL-KO COMFORT 40 E
    Mam bardzo podobną powierzchnie, na razie ponizej 300m2, ale jak skoncza bruk to bedzie 370. I kosze akumulatorową. ja kupiłem dość sporą 41cm bo żal mi czasu ale mozesz kupic taka 35-37cm za jakies 700-800zl z aku. Przy tej powierzchni aku 4Ah spokojnie starczy z zapasem. Ja po skoszeniu prawie 300metrow mam jeszcze 2 kreski z 4, Komfort z stosunku do kosiarki z kablem jest nieporownywalny. Jak troche pokosisz bez kabla to juz nigdy nie wrocisz.

  20. #2580
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Al-ko 5.1 sp-s easy
    Akurat tego ten silnik bym sobie darował,to wersja marketowa,AL-Ko jak najbardziej

Strona 129 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony