dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 155
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 3100
  1. #241

    Domyślnie

    Dostełem odpowiedź ze sklepu gdzie są dostępne oba modele.
    Sterowanie jest takie same.
    Natomiast MTD nie ma łożyskowanych kół! A GT ma podwójnie co chyba dyskwalifikuje MTD (i jeszcze w przypadku dużych kół)
    Drugi sklep natomiast podaje, że GT ma jedno łożysko w kołach Ciekawe czy w takim samym modelu może być różnica?

  2. #242
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał tecu
    ....Wydaje mi sie to całkiem wygodne bo przy koszeniu i tak 90% czasu pełny gaz i do przodu wiec nie ma koniecznosci siegania do tej dzwigni ręką. ...
    Zapewniam Cię że to nie jest wygodne. Może i by było gdyby wyglądało tak jak opisujesz (za to niezbyt bezpieczne). Ale we wszystkich kosiarkach, ze względu na bezpieczeństwo właśnie gaz musisz trzymać cały czas, a w prawie wszystkich również napęd. Puścisz jedno kosiarka staje, puścisz drugie gaśnie.
    Z resztą w świetle ostatnich informacji gizmon-a staje się to kwestią czysto akademicką

  3. #243

    Domyślnie

    Zamówiłem GT. Dam znać jak się sprawuje za jakiś czas.
    Serdecznie dziękuje za informacje, szczególne dzięki dla G.N.
    Pozdrawiam.

  4. #244

    Domyślnie

    Właśnie dzisiaj dostarczono mi GT model 530 i próbnie ją opaliłem. Na początek zmieliłem instrukcję do silnika ( leżała akurat na chodniku). Kosiarka działa tak: jak wciska się manetkę koła zamachowego (noża) to silnik pracuje,jak się ją puści,to silnik zgaśnie, czyli nie da się jechać z wyłączonym nożem, oczywiście z wyjątkiem pchania przy zgaszonym silniku.Do kosiarki dołączono dwa kawałki plastiku i dwie trójkątne blaszki - w instrukcji żadnej wzmianki do czego toto służy.Jeśli chodzi o plastik to doszliśmy, że jest przeznaczony do zastosowania wyrzutu bocznego na dwa dowolne sposoby - do czego mogą służyć blaszki nadal nie wiem. Montaż kosiarki bardzo prosty, przykręca się tylko rączki. Uwaga! kosiarki z silnikiem B&S nie mają zalanego oleju.
    JERZYSTAR

  5. #245

    Domyślnie

    Moja miała dojechać najpóźniej w piątek ale jej jeszcze nie ma Spedycja nawala (zresztą nie po raz pierwszy!). Jeśli dostanę kosiarkę z takimi "blaszkami" to postaram sie nie zmielić instrukcji i napisze do czego są one potrzebne

  6. #246

    Domyślnie KOsiarka do trawy.

    Witam
    Planuję zakupic kosiarkę do trawy, tylko nie weim jakiej firmy. Szukam czegos niedrogiego, powierzchnia koszenia ok. 400m2.
    Patzryłam na allegro i za 200 zł z kawałkiem mozna juz cos kupić.
    Najtańsza boscha jest za 305zł.

    Proszę o opinie. Pilne z powodu rosnących w zastraszajacym tempie badyli (dom jesscze w budowie) .

    pozdrawiam
    marzenka

  7. #247

    Domyślnie

    Lepiej kup sobie Bosha ,zawsze to firma i masz jakąś gwarancję

  8. #248
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jrrzy
    GT model 530
    Ale który konkretnie model? bo jest ich chyba 5.
    Cytat Napisał Jrrzy
    Kosiarka działa tak: jak wciska się manetkę koła zamachowego (noża) to silnik pracuje,jak się ją puści,to silnik zgaśnie, czyli nie da się jechać z wyłączonym nożem, oczywiście z wyjątkiem pchania przy zgaszonym silniku.
    Większość kosiarek (nie samobieżnych) tak ma że nóż jest albo na sztywno na wale, albo, w wyższej półce przez przekładnie, ale też bez sprzęgła

    Cytat Napisał Jrrzy
    do czego mogą służyć blaszki nadal nie wiem
    Nie wiedząc który to konkretnie model nic nie wymyślę ale mogę domniemywać że to do wyrzutu tylnego. Nie jest to takie szpejo jak tu
    http://www.greentechnology.nl/pdf/MKH5301708.pdf
    strona 7 rysunek 3 u góry.
    Zaglądnij na stronę producenta
    http://www.greentechnology.nl/
    i tam pod każdym modelem masz "CLICK HERE FOR SPARE PARTS LIST"
    spis części z rysunkami co do czego się przykręca

  9. #249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Popieram przedmówcę. Jeżeli różnica w cenie nie jest zbyt duża, a tutaj można o takiej mówić, to lepiej postawić na markę. Jak to się mówi - biednego nie stać na podróbki

  10. #250

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepiej kupować markowy sprzęt, ja mam spalinową husqvarnę, ale też trawnik dużo większy, więc już się przekonałem, że na tanie noname'y nie ma sensu wydawać pieniędzy

  11. #251

    Domyślnie

    Za 305 zł dobra kosiarka.To tylko od złodzieja.Sredniej klasy kosiarka spalinowa to 950 zł.
    Pozdrawiam

  12. #252
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzel
    Za 305 zł dobra kosiarka.To tylko od złodzieja.Sredniej klasy kosiarka spalinowa to 950 zł.
    No nie koniecznie
    Cytat Napisał nidziowa
    ... powierzchnia koszenia ok. 400m2. ...
    Trochę za dużo żeby nożyczkami wystrzyc, ale jakaś wypasiona spalinówka to przerost formy nad treścią

  13. #253

    Domyślnie

    witam, 400m kw. to faktycznie za mało na konkretna kosiarkę...jeśli mogę Ci doradzić w kwesti spalinówki (bo takimi handluję) to poszukaj, ale tylko z silnikiem Briggsa (amerykańskie), żadnych chinczyków, żadnych niby anglików, ani tecumseh'ów (włoskie) nie kupuj!!! Najlepsze są japończyki: Honda, Yamaha, Kawasaki, ale w Twoim przypadku to szkoda sobie głowy zawracać bo Cię ona przeżyje
    Jeśli chodzi o elektryczne to kup jak najmocniejszą czyli 1500watt i zwróć uwagę na to żeby kółka były łożyskowane-dotyczy to również spalinówki.
    Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

  14. #254

    Domyślnie

    ...jeszcze jedno Bosch, Black&Decker - nie znaczy b. dobry- widziałem silniki z takich kosiarek- podobne do silnika w wkrętarkach elektrycznych, piszę o kosiarkach o mocy do 900 watt.
    pozdrawiam

  15. #255

    Domyślnie

    Kosiarka spalinowa ? - tylko jak masz dzialke ponad 20 arow.
    W zeszlym tygodniu zakupilem w Makro kosiareczke elektryczna Asgatec czy jakos tak, cena okolo 280 zl (produkcja chinska, 2 lata gwarancji).
    Kosiarka rewelacyjnie dała sobie rade z zapuszczona działka gdzie wysoka trawa (120 cm) przeplatała sie z suchumi badylami 5mm srednicy oraz innymi pędami.
    Fakt, skoszenie wszystkiego zajęło mi 4 godziny lecz bylo to pierwsze koszenie dzialki od 1,5 roku. Efektywna powierzchnia koszenia to 900 m2 (cała dzialka to troche ponad 1400 m2). Kolejne koszenie zajeło juz niespełna godzine.
    Wiec jak nie jestes pół-rolnikiem to kosiarka elektryczna w zupełnosci wystarcza. Istotne jest aby przy nierownej działce miała maksymalnie duze koła, wtedy jazda po nierownosciach nie jest tak uciazliwa.

  16. #256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Szkoda tylko, że za elektrycznymi ciągnie się taki długi kabelek i trzeba na niego uważać. Przy spalinówce masz pełen freestyle

  17. #257

    Domyślnie

    ...i jakby nie patrzeć prąd "kopie"

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Szkoda tylko, że za elektrycznymi ciągnie się taki długi kabelek i trzeba na niego uważać. Przy spalinówce masz pełen freestyle
    Potwierdzam. 30% strata czasu aby byc pewnym, ze kabel nie jest pod kosiarka.
    Jest to wkurzajace. Dodatkowo przy dzialce o dlugosci 60m musialem pozbierac z domu wszystkie przedluzacze aby moc wszedzie dojechac.

  19. #259

    Domyślnie

    Z tym kabelkiem to się zgadzam, niewygodne to i niebezpieczne. Zdecydowanie dołączam się do opinii o silnikach briggsa, mam taki w swojej J 55s i chodzi jak marzenie.

  20. #260

    Domyślnie

    przy takiej niedużej działeczce myślę, że elektryczna się sprawdzi. Sam używam elektrycznej na 1500 m2 i nie narzekam. Kabelek rzeczywiście przeszkadza, ale tylko do momentu, aż wypracuje się odpowiednią metodę - sposób koszenia. Co prawda, jak żonka chciała mi pomóc w koszeniu to już po chwili nowiuśki przedłużacz (40m) szlag trafił . Myślę, że najważniejsza jest szerokość koszenia i hałas jaki kosiarka wydaje. Elektryczne w większości przypadków są cichsze. Acha zapomniałem o mocy. Moc też jest istotna

    Pozdrawiam

Strona 13 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony