dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 131 z 155
Pokaż wyniki od 2.601 do 2.620 z 3100
  1. #2601

    Domyślnie

    Ja też zmieniłem kablową na akumulatorową. Pierwszy sezon, jest ok. Tylko zobaczę ile te akumulatory wyrzynają. Jak coś to mam starą na kabel. Nie wyrzucałem.

  2. #2602

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    W Stidze solidności się nie doszukuj bo to co najwyżej średniej jakości kosiarki produkowane przez Castel Garden czyli GGP,jak miałbym ci coś doradzić to AL-KO Highline i to są bardzo dobre maszyny i w dodatku najlepiej zbierają trawę,kosiarki z silnikiem B&S bym nie skreślił i wolałbym je od Hondy bo te silniki są bardzo dobre a tylko oszołomy pierniczą jakiś bzdury ,o kosiarce Riwall zapomnij od razu bo to chińska tandeta
    Dzięki za zainteresowanie.
    Ta AL-KO też wygląda ciekawie, ale chyba skuszę się na STIGA.
    Mam salon pod ręką wygląda dosyć solidnie

  3. #2603
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Dobrze ci kolega radzi,AL-KO jest zdecydowanie lepszym wyborem,masz asymetryczną obudowe ułatwiającą koszenie przy np.ogrodzeniu,obudowę Highline,nóż fabrycznie jest mulczujący osadzony na piaście ślizgowej,łatwy dostęp do napędu przez pokrywę z tyłu kosiarki i co jeszcze świetnie zbiera trawę kosz nabija w 100% to co wymieniłem tego nie ma Stiga,oczywiście jak się uparłeś możesz kupić i Stige w końcu ty płacisz ale jak dla mnie cena tych kosiarek jest sporo zawyżona na jakość którą dostaje klient

  4. #2604

    Domyślnie

    Dzień dobry! Trochę odkopuje temat.

    Ja z kolei poszukuje kosiarki wielkopowierzchniowej, koniecznie ze zbieraniem i wysokim wysypem. Dużo słyszałem o Kobcie G26. ale Ciekawi mnie inna Marka, a mianowicie Etesia. Słyszałem dużo dobrego na ich temat. Widze, że nie jest taka komercyjna, nie widziałem ich na targach. jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

  5. #2605
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hano77

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam
    Też się podłączę pod tym tematem.Zaznaczam że to moja I kosiara na moje 4-5 arów trawy zielonej, teren prosty bez drzew heheh i jestem caaałkiem zielony w tej kwestji.Szukałem,czytałem i jak to mówią... im dalej w las tym wiecej drzew.
    A więc... mam do dyspozycji 1400zł i znalazłem w śród wieeelu modeli i podpowiedzie innych sprzedwców takie typy.
    1. Kosiarka spalinowa z napędem Briggs 750 9w1 54cm na allegro
    2. Kosiarka Oleo-Mac GV 53 tk Alloroad 4
    3. Kosiarka AL-KO solo 4753 SP-B

    no i Stiga Model COLLECTOR 53 SB ale czytając na forum ponoć nie ma co przepłacać za markę, a model dużo słabszy.
    Proszę o podpowiedź w kwestii samego sprzętu,tu dzież która ma lepsze "flaki" i co później z wymianą częścj,na końcu funkcjonalność i przyjemności z pracy na tych kosiarach.

    Pozdrawiam i proszę Wasze oceny i o wyrozumiałość w sprawie mojej nie wiedzy
    Ostatnio edytowane przez hano77 ; 06-12-2019 o 19:47

  6. #2606
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Osobiście wybrał bym AL-KO i to w wersji Highline,są dwa modele 46 i 51 i tu jest przyjemność z pracy tymi maszynami,każdy ogarnięty dealer wytłumaczy ci zalety tych kosiarek,wynalazków z allegro raczej bym się wystrzegał a w Stidze płacisz nie za markę tylko za nazwę,jakość przeciętna a cena za wysoka

  7. #2607
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hano77

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    ... A ten model,Lider gtr51bs675n to też chinol? czy markowy.Znalazłem w promocjii.Pozdrwiam

  8. #2608
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Tak to też typowy chinol,jego jakość jest co najwyżej przeciętna,jak chcesz to kup,jak nie miałeś nigdy kosiarki to może nawet ci się będzie podobała ale jak byś chciał ja porównać np.z AL-KO to będziesz przeklinał dzień w którym ją kupiłeś,ale widać że robisz podstawowy błąd" kupić byle taniej"bo promocja

  9. #2609
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hano77

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    ...po 1. nie kupije byle taniej,bo ta kosiara jest za 2 tyś w normalnej cenie z dobrym silnikiem b&s 675 is w przecenie 650zł,Wiec oferta jest pozasezonowa i kupno w tym okresie jest jak najbardziej zamierzone.
    po 2. te kosiarki które Ty proponujesz sa z tego co czytam dobre,a co z silnikem?bo one mają silniki al-ko(jak się doczytałem) i nie wiem czy to dobry silnik.
    po 3. nie każda kosa za 500zł zepsuje się rok po gwarancji i nie dostaniesz do niej części, a te za 1,5tyś są super i wszystko oki.

    To też na mój mały trawnik potrzebuję sprzętu który mi posłuży i ma mi sprawiać przyjemność z pracy.I chcę wybrać z pośród Alko i oleo Mac do 46-48 cm szerokości z silnikiem b&s lub loncina.Więc co proponujesz?
    Ostatnio edytowane przez hano77 ; 14-12-2019 o 15:01

  10. #2610
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Silniki AL-KO to silniki Loncin,silniki B&S od modelu 6... w wzwyż jak najbardziej ale biorąc pod uwagę twoją działkę wybrałbym AL-KO 46,8 SP-A,jak sam piszesz to ma być przyjemność z pracy ,ta maszyna w zupełności ci wystarczy tym bardziej że jest to Highline

  11. #2611
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hano77

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    no i bardzo dziękuję za wyjaśnienie i pomoc.Pozdrawiam

  12. #2612
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Nie szukaj dziury w całym tylko bierz to co dobre

  13. #2613
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jeremy67

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    ja jestem zdecydowanie zwolennikiem tych elektrycznych. moją kupiłem z sklepu z 2 lata temu i cały czas daje rade.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-01-2020 o 12:47

  14. #2614

    Domyślnie

    Cześć,

    Jestem po obejrzeniu kilku filmków od KoBaMix, bo szukam nowej kosiarki mulczującej. Gość trochę naświetlił sytuację. Moje wymagania to:

    - min. 48 max 53 cm,
    - napęd przedni, najlepiej bez żadnych sprzęgiełek, prosty jednobiegowy napęd
    - obudowa stalowa, bo raczej aluminiowa to nie ten przedział cenowy - żadne kompozyty ani plastiki
    - bez sprzęgła dla noża - niepotrzebne i kosztowane w naprawie
    - silnik GCV 160 albo GCV 190
    - rozruch ręczny
    - budżet 3000 zł z lekkiem nagięciem do 3500. Bez tekstów, skoro możesz wydać 3500 to i możesz dołożyć do 4000 zł - to tak nie działa niestety

    Nie musi to być Honda, ale dobrze byłoby, żeby to był silnik od Hondy. Co tu Panowie aktualnie można kupić? Nie chcę eksperymentować z innymi silnikami, GCV to sprawdzona i dobra konstrukcja. Według KobaMixa GCV 160 dla kosiarki 53 cm to tak trochę średni pomysł, ale błędu nie ma. Jeszcze muszę pomyśleć, czy 53 cm to nie będzie za szeroko. Mimo, że mam do koszenia latem dość dużo trawy, ale też trzeba jeździć między drzewkami, tujami i inne zielska mniej mi znane z nazwy. Aktualnie mam jakiegoś chińczyka no-name, który ma 18 lat i do dziś działa silnik, ale niestety mocowania nóżek przednich totalnie się rozleciały. To chyba kosiarka typowo do wyrzutu bocznego, bo nóż ma generator wiatru. Kosiarka nie ma kosza i nową też chcę bez koszta. Kosz tutaj do niczego nie jest potrzebny.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 01-02-2020 o 21:15

  15. #2615
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Napisz do Kobamixa niech ci coś doradzi przecież on wie najlepiej ,po co pytasz innych skoro odpowiedż już znasz

  16. #2616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2f4251214ce488c1e97b89ce3fe9b232.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	440290


    ???? Potrzebna czy jak?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #2617

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Napisz do Kobamixa niech ci coś doradzi przecież on wie najlepiej ,po co pytasz innych skoro odpowiedż już znasz
    WTF? Co wnosi twój post poza brzechaniem? Chyba dobrze, że jako osoba nierozeznana w temacie kosiarek trochę się przygotowałem? Nie wiem, czy Kobamix wie najlepiej, mało mnie to interesuje. Napisałem posta na forum z zapytaniem i liczyłem, że ktoś fachowo odpisze znający się na temacie.

  18. #2618
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Cześć,
    nóż ma generator wiatru.
    .
    Nie widziałem że coś takiego istnieje ale wracając do tematu chcesz kosiarkę z silnikiem Hondy,pola manewru z maszynami nie masz zbyt dużego więc praktycznie co trafisz i parametry wraz z silnikiem "Hondy"będą blisko twojego ideału kupuj bez wahania,silni rzecz względna i Honda ideałem nie jest i ma też swoje za pazurami a tacy pseudo fachmani którzy nie znają praktyki tylko teorię nie powinni się wypowiadać na pewne tematy bo sieją tylko zamęt,ciężko jest coś komuś doradzać gdy kierunek jest już obrany
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 09-02-2020 o 10:02

  19. #2619
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cześć. Mam kosiarkę Favoryt. Nie wnikałem w pochodzenie tylko w silnik. To malutka maszyna Loncin 99cm3. Nie jest często używana ale jak już ją odpalę to na raz koszę 12ar, oczywiście z przerwami na zimne Karmi. Była tania więc się z nią nie pieszczę ale generalnie mogę polecić te silniki. Wymieniam olej, czyszczę filtr powietrza. Naprawdę czasami dostaje "po dupie" ale mimo tego ładnie odpala, pracuje. Mam wrażenie, że silnik przeżyje całą obudowę. Chciałem kupić większą kosiarkę z napędem i silnikiem Subaru ale powstrzymała mnie waga i gabaryty. Niestety kosiarkę przywożę samochodem na działkę a podnosić tyle nie poręcznych kg to nie na moje plecy.

  20. #2620

    Domyślnie

    Witam. Bardzo proszę o poradę dotyczącą zakupu kosiarki.
    Mam ogród ok 1000m2. Ze względu na to że mieszkam w Danii gdzie deszcz pada przez większą część roku i trawa rośnie jak szalona, szukam mocnej kosiarki która poradzi sobie nawet z dłuższą mokrą trawą.
    Czy taka kosiarka będzie odpowiednia?

    Makita Kosiarka 46 cm z 4-suwowym silnikiem benzynowym
    Silnik Briggs & Stratton 675EXi
    ReadyStart

Strona 131 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony