dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 135 z 155
Pokaż wyniki od 2.681 do 2.700 z 3100
  1. #2681

    Domyślnie

    No taką zwykłą jest Honda HRS 536 4 SKE. Prosta jak budowa cepa, z prostym mechanizmem napędowym. Stalowa obudowa. Kosiarka na 20-30 lat. Niby obudowa rdzewieje, ale można sobie z tym poradzić. Pytanie, czy ona jest warta 3000 złotych?

  2. #2682
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    jak dla mnie na pewno tyle warta nie jest ale za napis trzeba zapłacić,więc może jednak normalną z napędem i używaj tylko wyrzutu bocznego

  3. #2683

    Domyślnie

    Co masz na myśli normalną? Jak możesz podrzuć link kosiarki którą masz na myśli. Może być na priv, żeby nic tu nie reklamować.

  4. #2684
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Napisz mi jeszcze tylko czy chcesz kosiarke prostą ,moną i wytrzymałą czy bardziej funkcjonalną i też dobrej jakości

  5. #2685

    Domyślnie

    Mnie na funkcjach nie zależy. Ma mulczować trawę i być wytrzymała w tym stalowa/aluminiowa obudowa. Minimalna szerokość robocza 50 cm, silnik dość mocny. Kółka na łożyskach. Napęd na przednie koła i jak najprostszy - bez żadnych sprzęgieł ślizgowych i innych wynalazków które za chwilę się popsują. Kosz ani wyrzut boczny nie jest potrzebny. O ile bez kosza da się kupić kosiarkę to bez wyrzutu bocznego raczej nie.

  6. #2686

    Domyślnie

    @miachlbk
    ok, w takim razie odpuszczam tą Alko Easy 4.20

    Rozważam pomiędzy:
    1. Alko highline 46.8 sp-a
    2. World GRL 460s
    3. VEGA KCL19SP
    Która z powyższych będzie najbardziej wytrzymała?

  7. #2687
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Mnie na funkcjach nie zależy. Ma mulczować trawę i być wytrzymała w tym stalowa/aluminiowa obudowa. Minimalna szerokość robocza 50 cm, silnik dość mocny. Kółka na łożyskach. Napęd na przednie koła i jak najprostszy - bez żadnych sprzęgieł ślizgowych i innych wynalazków które za chwilę się popsują. Kosz ani wyrzut boczny nie jest potrzebny. O ile bez kosza da się kupić kosiarkę to bez wyrzutu bocznego raczej nie.
    Activa ma taką kosiarke w ofercie 5350SB ale nie wiem czy aktualnie jest dostępna, napęd ma na tył i to chyba dyferencjał,z przednim nic polecić nie mogę i sam tego napędu zwolennikiem nie jestem

  8. #2688
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bstk Zobacz post
    @miachlbk
    ok, w takim razie odpuszczam tą Alko Easy 4.20

    Rozważam pomiędzy:
    1. Alko highline 46.8 sp-a
    2. World GRL 460s
    3. VEGA KCL19SP
    Która z powyższych będzie najbardziej wytrzymała?
    World może trochę bardziej niż AL-KO ale za to jest to prosta kosiarka i nie jest tej klasy, nie będzie tak zbierała trawy jak AL-KO i nie postawisz jej na plecy,VEGA to jeszcze niższa półka więc sobie daruj

  9. #2689

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Activa ma taką kosiarke w ofercie 5350SB ale nie wiem czy aktualnie jest dostępna, napęd ma na tył i to chyba dyferencjał,z przednim nic polecić nie mogę i sam tego napędu zwolennikiem nie jestem
    Nie da się jej nigdzie kupić. Poza tym ona chyba kosztuje ponad 4000 złotych.

  10. #2690

    Domyślnie

    Z racji tego, że mam u siebie lokalnie sklep firmowy Stihla to może takie coś? -> https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/.../rm-4-rtp.aspx

    Silnik Kohler Serie XT800 OHV SC. Nic mi to totalnie nie mówi. Dobry silnik, czy badziewie? Zerkając na ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=wo-LLoJY90w kosiarka wygląda dość masywnie. Nie wygląda jak chińskie badziewie. Warta zainteresowania?

  11. #2691
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Kohler nie jest zły ale jest to produkt niszowy i niejedna firma już ich próbowała z nędznym skutkiem więc może szukaj czegoś popularniejszego,może coś takiego jak w innym wątku zagorski-tomasz polecił Marine

  12. #2692
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    A używał ktoś z was lub ma coś do powiedzenia na temat wrzecionowej gardeny 380 li ?
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  13. #2693

    Domyślnie

    Witam, po przeczytaniu tego tematu zdecydowalem się na zakup Al-ko highline 46.8 sp-A. Cena 1089 zl.
    Sprzedawca polecil mi tegoroczny model AL-KO Comfort 46.0 SP-A Plus za 1299 zl.

    Czy warto dokladac? Jeśli, sa jakieś dodatkowe zalety to jestem w stanie dołożyć na nowszy model. Do koszenia 500m2 prostego trawnika.

  14. #2694
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Jak ktoś lubi mocne akumulatorowe to Honda robi kosiarki z 6Ah i 9Ah.
    https://www.mojahonda.pl/kosiarki-ho...-466-xb-detail
    Może lepszy wybór to Makita w podobnych cenach ?
    MAKITA DLM462 lub MAKITA DLM532PT4 w cenie ok. 4.270 PLN z 4 akumulatorami BL1850B (18 V / 5,0 Ah) i ładowarką DC18RD pozwalającą ładować 2 akumulatory jednocześnie
    albo coś od Stihl ?
    Ma ktoś jakieś doświadczenia z akumulatorowymi kosiarkami tych firm ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #2695
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może lepszy wybór to Makita w podobnych cenach ?
    MAKITA DLM462 lub MAKITA DLM532PT4 w cenie ok. 4.270 PLN z 4 akumulatorami BL1850B (18 V / 5,0 Ah) i ładowarką DC18RD pozwalającą ładować 2 akumulatory jednocześnie
    albo coś od Stihl ?
    Ma ktoś jakieś doświadczenia z akumulatorowymi kosiarkami tych firm ?
    Nie no Panie gdzie akumulatory 18 V do kosiarki nawet jeśli 4 szt.... I to w dodatku za ponad 4 tyś. Jedyny plus tego rozwiązania to , że te akumulatory możesz do elektronarzędzi sobie wykorzystywać a je kupować w miarę tanio ( bez akumulatorów są tanie wkrętarki, wiertarki itp).

  16. #2696
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kapselo2 Zobacz post
    Witam, po przeczytaniu tego tematu zdecydowalem się na zakup Al-ko highline 46.8 sp-A. Cena 1089 zl.
    Sprzedawca polecil mi tegoroczny model AL-KO Comfort 46.0 SP-A Plus za 1299 zl.

    Czy warto dokladac? Jeśli, sa jakieś dodatkowe zalety to jestem w stanie dołożyć na nowszy model. Do koszenia 500m2 prostego trawnika.
    Kosiarka 46.8 SP-A ma 3 lata gwarancji i kosz 70L i z tego co pamiętam to chyba jest to model ubiegłoroczny,kosiarka 46.0 SP-A ma kosz 60L,gwarancje 3-5 lat a jej cena oficjalna u innych to 1199zł.,więc chyba trochę cenę ci wywindowali,jeśli tak to fajny sprzedawca silniki są te same w obydwu kosiarkach

  17. #2697
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może lepszy wybór to Makita w podobnych cenach ?
    MAKITA DLM462 lub MAKITA DLM532PT4 w cenie ok. 4.270 PLN z 4 akumulatorami BL1850B (18 V / 5,0 Ah) i ładowarką DC18RD pozwalającą ładować 2 akumulatory jednocześnie
    albo coś od Stihl ?
    Ma ktoś jakieś doświadczenia z akumulatorowymi kosiarkami tych firm ?
    Makita ma na pewno narzędzia akumulatorowe bardziej rozwinięte od Stihla i szedł bym jeśli już zdecydowanie w Makite,Stihl może się jedynie uczyć bo w akumulatorówkach nie jest żadną konkurencji i to nie tylko dla Makity

  18. #2698

    Domyślnie

    Tak, podstawowa wersja koszruje 1199, a wersja plus 1299, dodatkowo z bocznym wyrzutem i silnikiem 145 pro. Taka dostalem informacje od sprzedawcy. Czy w silniku, napedzie, badz w innej funkcji (oprocz pojemności kosza i gwarancji) różnią się wersje tegoroczna, od ubieglorocznej?

  19. #2699
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Nie no Panie gdzie akumulatory 18 V do kosiarki nawet jeśli 4 szt.... I to w dodatku za ponad 4 tyś. Jedyny plus tego rozwiązania to , że te akumulatory możesz do elektronarzędzi sobie wykorzystywać a je kupować w miarę tanio ( bez akumulatorów są tanie wkrętarki, wiertarki itp).
    Tak właśnie myślałem o jednym systemie narzędzi akumulatorowych.
    Czyli 4 akumulatory (może tańsze zamienniki?) i do tego piła łańcuchowa , kosiarka itp.
    2 x BL1850B 18V 5Ah to razem jest 180Wh a 4x to już 360Wh.
    Może pozostać przy spalinowej i kupić piłę elektryczną na 230V.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #2700
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kapselo2 Zobacz post
    Tak, podstawowa wersja koszruje 1199, a wersja plus 1299, dodatkowo z bocznym wyrzutem i silnikiem 145 pro. Taka dostalem informacje od sprzedawcy. Czy w silniku, napedzie, badz w innej funkcji (oprocz pojemności kosza i gwarancji) różnią się wersje tegoroczna, od ubieglorocznej?
    Faktycznie masz racje za szybko przeczytałem i zwracam honor,ta z tego roku czyli z Plusem ma rączkę z gumą na górze i uchwyt transportowy z przodu i kolorem

Strona 135 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony