dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 137 z 155
Pokaż wyniki od 2.721 do 2.740 z 3100
  1. #2721
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Też jak czytam o kosiarkach to rożnie o tych silnikach firmowanych przez al-ko piszą.
    Jedni, że to Loncin. Inni, że Sanli. Jeśli ten drugi to też wart czegoś czy gorszy od Loncin?

    Swoją drogą o silnikach pisze się sporo przy dyskusjach o kosiarkach.
    A na co jeszcze zwrócić uwagę?
    - jakie ostrze?
    - jak ocenić obudowę?
    - jak ocenić przełożenie/napęd?
    - na co zwrócić szczególną uwagę oglądając kosiarki
    ]
    Każdy silnik jest inny i żaden nie jest ideałem,każdy do póki działa jest chwalony a przy awarii psy się na nim wiesza,dobra kosiarka powinna mieć to coś czyli więcej niż inni mają,chodzi tu o funkcje faktycznie przydatne bo bezużyteczne mają wszyscy,musi zbierać dobrze do kosza a dosłownie takich jest niewiele,napęd jaki by nie był przy niewłaściwym użytkowaniu i tak się prędzej czy póżniej popsuje,musimy patrzeć na wygodę a nie na firmy które reklamuje się za pieniądze na różnych forach i niby jest to marketing szeptany

  2. #2722

    Domyślnie

    Witam serdecznie Proszę o poradę fachowców od kosiarek,powierzchnia do koszenia ok 8 arów, teren równy kwota ok 1500 zł takie typy na miejscu:
    - AL-KO Highline 51.8 SP-A
    -WORLD GRB 530S HW 4w1 B&S 675 Briggs
    -CUB CADET LM3 DR53S

  3. #2723

    Domyślnie

    Witam.

    Ostatecznie nie zakupiłem kosiarki i w końcu chciałbym ją kupić, bo już trwa to za długo. W sumie chyba nie wiele zmieniło się w ofercie od zeszłego roku. Kluczowe informacje:
    - 800-900m2, teren ogólnie płaski, ale bardzo dużo nierówności, sporo przeszkód (stare pniaki, krzaczki owocowe, zdarzają się kamienie) - musi być solidna
    - nie będę zbierał trawy, wyrzut boczny lub mielenie trawy
    - nie wiem czy potrzebuję napęd, nigdy takiej nie używałem, boję się że skoro mam dużo przeszkód to może mi to przeszkadzać?
    - budżet max. 1200 zł, wolałbym 1000

    Znalazłem coś takiego:
    1. SOLO by AL-KO 5219 SP-A (Al-Ko Pro 145) za 1199 zł - link: https://allegro.pl/oferta/kosiarka-s...020-9001273425
    2. AL-KO Classic 5.16 SP-A Plus (Al-Ko Pro 145) za 1099 zł - link: https://allegro.pl/oferta/kosiarka-s...lus-9072523232
    3. GRASS WORLD GRL 460P HW (Loncin 166cm3 LC1P65F) za 1179 zł - link: https://allegro.pl/oferta/kosiarka-w...-nm-7946647052

    Czy dobrze widzę, że ten GRASS GRL 460P HW występuje z dwoma silnikami, czy ten 166 to ten nowszy model?

    Może inne propozycje?

    Z góry dzięki!
    Ostatnio edytowane przez Challenger ; 04-05-2020 o 16:54

  4. #2724
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Panowie czy to łożysko tak się tłucze?
    https://youtu.be/itcarNdrNzE
    P.S.
    Koła dokręciłem ale to nic wiele nie zmieniło. Pacjent to Activa 5800. Jest to jej trzeci sezon.
    Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-05-2020 o 18:16 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #2725
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudi998 Zobacz post
    Witam serdecznie Proszę o poradę fachowców od kosiarek,powierzchnia do koszenia ok 8 arów, teren równy kwota ok 1500 zł takie typy na miejscu:
    - AL-KO Highline 51.8 SP-A
    -WORLD GRB 530S HW 4w1 B&S 675 Briggs
    -CUB CADET LM3 DR53S
    Zdecydowanie 51.8 SP-A,wprawdzie nie jest to model z tego roku bo w tym chyba szły już w innym kolorze ale ok

  6. #2726
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Challenger Zobacz post
    Witam.

    Ostatecznie nie zakupiłem kosiarki i w końcu chciałbym ją kupić, bo już trwa to za długo. W sumie chyba nie wiele zmieniło się w ofercie od zeszłego roku. Kluczowe informacje:
    - 800-900m2, teren ogólnie płaski, ale bardzo dużo nierówności, sporo przeszkód (stare pniaki, krzaczki owocowe, zdarzają się kamienie) - musi być solidna
    - nie będę zbierał trawy, wyrzut boczny lub mielenie trawy
    - nie wiem czy potrzebuję napęd, nigdy takiej nie używałem, boję się że skoro mam dużo przeszkód to może mi to przeszkadzać?
    - budżet max. 1200 zł, wolałbym 1000

    Z góry dzięki!
    Poszukaj kosiarki z wyrzutem bocznym i po sprawie,po co ci z koszem?,jak masz dużo przeszkód i manewrowania to bez napędu

  7. #2727

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Zdecydowanie 51.8 SP-A,wprawdzie nie jest to model z tego roku bo w tym chyba szły już w innym kolorze ale ok
    Dzięki za odpowiedz, a jak sądzisz silnik AL-KO Pro 145 QSS nie będzie za słaby do szerokości roboczej 51 cm?

  8. #2728
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Spokojnie wystarczy,bez obaw

  9. #2729

    Domyślnie

    Planuję kupić kosiarkę do koszenia trochę ponad 1000m2 ogródka+podwórka z trawą. Teren raczej nierówny, bliżej mu do łączki niż do trawnika, polne kwiatki, chwasty, mlecze. Teren płaski ale słabo wyrównany, bo przejeżdżają tam czasem samochody i zrobią koleiny. Raz się to wyrówna raz nie.

    Terenem zajmuje się generalnie mój tata lat 65, po zawale i koniecznie i koniecznie chce to robić dalej, a ja chcę mu jakoś tę precę ułatwić, żeby się nie naszarpał.
    Do tej pory miał jakaś kosiarke spalinową noname z marketu, bez napędu i żeby odpalić to musiał się naszarpać taką linką z 10 razy

    Zaplanowałem kupić STIGA Combi 53 SQ H. Czy to dobry wybór? Ta sama firma za 1650 ma ze starterem elektronicznym, co pewnie ułatwiłoby odpalanie Tacie ale wtedy silnik jest gorszy i nie wiem czy ma to sens.

    Czy w cenie 1600-1800 zł znajdę coś ciekawszego?

  10. #2730
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Stiga 53SQ H raczej do wytrzymałych nie należy,na nierównościach możę się rozlecieć po 3-latach,musisz sobie sam odpowiedzieć czy kosiarka wytrzymalsza i cięższa czy lżejsza i słabsza,z rozrusznikiem el.jest łatwiej na pewno uruchamiać ale w sumie każdy nowy silnik też odpala lekko więc jest ok.jeżeli rozrusznik w kosiarce się zabrudzi to twój ojciec jej nie uruchomi a to się zdarza z jednej strony człowiek chce pomóc ale z drugiej żeby sprzęt się nie rozsypał zaraz po gwarancji,może maszynę z szerokością 46cm? będzie lżejsza ale możesz wtedy wybrać wytrzymalszą,pomyśl

  11. #2731

    Domyślnie

    Witam, szukam kosiareczki do 1500, za bardzo sie nie znam wiec powiem tylko ze z napędem i szerokość koszenia 46(tak miała poprzednia a ona na styk miedzy drzewkami sie mieściła). Czytając poprzednie posty przekonałem sie do firmy AL-KO tylko nie mam pojecia jaki model będzie lepszy i czym one sia różnią
    AL-KO PREMIUM 470 SP https://www.ceneo.pl/91737489;pla#tab=spec
    Comfort 46.0 SP-A Plus https://www.al-ko.com/shop/pl/produk...sp-a-plus.html
    Highline 46.8 SP-A https://www.ceneo.pl/62033849#
    coś z tego polecacie, lub może jakiś inny model w podobnej cenie?
    Ostatnio edytowane przez asator ; 11-05-2020 o 22:08

  12. #2732

    Domyślnie

    Jeżeli Stiga 53SQ H jest słabą kosiarką (myślałem że silnik Hondy jest ok) to co proponujesz w zbliżonej cenie?
    AL-KO odpada bo 2 moich znajomych już się na ten szrot nadziało i wiem ile się użerali z serwisem (jakiś trybik za 60 zł - 3 miesiące czekania, drugi też z jakąś głupotą też sie bujał parę miesięcy)

  13. #2733
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja tam na AL KO nie narzekam, mam od 2014r, koszę tydzień w tydzień (w sezonie) 1600m2 i w tym roku dopiero urwała mi się linka od załączania napędu, fakt faktem rzadko używany, bo tylko na małym kawałku działki ze spadkiem, gdzie ciężko się pcha pod górkę .Linki jeszcze nie kupiłem, bo po jedną pierdołę nie jadę teraz do sklepu.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #2734

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Proszę o poradę mam uszkodzony silnik Kohler XT800 w kosiarce Viking - uszkodzenie mechaniczne, syn przywalił w obrzeże. Nie ma możliwości prostowania wału, serwis chce wymienić silnik na seryjny ( cena zaporowa ).

    Czy ktoś wie, czy będzie pasał jakiś inny silnik np. Loncin 196 cm3 ? Ewentualnie jakiego silnika szukać z jakim mocowaniem, wałem ,itp.
    Kosiarka jest teraz na warsztacie, a ja jestem poza domem przez jeszcze kilka tygodni, muszę to ogarnąć zdalnie .

    Kosiarka model Viking RM 650 V rok chyba 2017

    Pozdrawiam
    Adam

  15. #2735
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    System mocowania we wszystkich kosiarkach jest podobny, ale nie jednakowy. Zabież kosiarkę z serwisu i zmierz rozstaw śrub mocowania. Jeśli nie dopasujesz identycznego to trzeba zamontować dowolny z innej kosiarki. Musisz tylko zwrócić uwagę czy pierścień wzmocnienia obejmie "nowy" silnik jeśli tak to będzie pasował praktycznie każdy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #2736
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał asator Zobacz post
    Witam, szukam kosiareczki do 1500, za bardzo sie nie znam wiec powiem tylko ze z napędem i szerokość koszenia 46(tak miała poprzednia a ona na styk miedzy drzewkami sie mieściła). Czytając poprzednie posty przekonałem sie do firmy AL-KO tylko nie mam pojecia jaki model będzie lepszy i czym one sia różnią
    AL-KO PREMIUM 470 SP https://www.ceneo.pl/91737489;pla#tab=spec
    Comfort 46.0 SP-A Plus https://www.al-ko.com/shop/pl/produk...sp-a-plus.html
    Highline 46.8 SP-A https://www.ceneo.pl/62033849#
    coś z tego polecacie, lub może jakiś inny model w podobnej cenie?
    Albo 470SP będzie tu najlepszym wyborem,wszystkie mają szer.46cm ale 470 jest już w wersji Premium

  17. #2737
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jozioo292

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-212
    Posty
    2

    Domyślnie Kosiarka

    Jak w tym budżecie to ja polecam kosiarki Lider ja mam model DK51P150BW i ona ma właśnie boczny wyrzut. I obudowę stalową. Ja też w ogrodzie mam szaleństwo chwastów i daje sobie z nimi radę bez problemu. A i cenę ma jak najbardziej w porządku.

  18. #2738

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Albo 470SP będzie tu najlepszym wyborem,wszystkie mają szer.46cm ale 470 jest już w wersji Premium
    dzięki, posłuchałem rady, kurier z 470SP juz jedzie

  19. #2739
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Szkoda że nie kupiłeś u jakiegoś lokalnego dealera,wszystko by ci wytłumaczył (tak przynajmniej powinno być) ale teraz już nie aktualne

  20. #2740
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    witam. potrzebuje kosiarki spalinowej. trawnik niewielki bo ok 800m. na forum obecnie króluje al-ko, wcześniej przymierzałem sie do stiga ale skoro al-ko ma byc lepsza . Da tej pory zawsze zbierałem trawę do kosza więc pewnie tak pozostanie i chciałbym aby robiła to dokładnie. Nigdy nie miałem funkcji mulczowania więc tez chciałbym spróbować - może warto. proszę o propozycje. przegladajac na allegro mam mętlik w głowie patrząc tylko na al-ko - same 46 i 47 maja jakieś dodatkowe symbole - SP PRO170 QSS, PLUS........

Strona 137 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony