dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 146 z 155
Pokaż wyniki od 2.901 do 2.920 z 3100
  1. #2901
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witus83

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-344
    Posty
    20

    Domyślnie

    Panowie.

    Awantura ciągle się toczy i w tle są tylko kosiarki spalinowe.
    A co polecicie do trawnika ~600m2 z elektryków??

  2. #2902
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał witus83 Zobacz post
    Panowie.

    Awantura ciągle się toczy i w tle są tylko kosiarki spalinowe.
    A co polecicie do trawnika ~600m2 z elektryków??
    To nie jest awantura mój drogi,niektórzy po prostu nie dorośli do dobrego sprzętu więc zasługują na to co mają ,co do kosiarek to zobacz sobie AL-KO 40E z silnikiem indukcyjnym

  3. #2903
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał witus83 Zobacz post
    Panowie.

    Awantura ciągle się toczy i w tle są tylko kosiarki spalinowe.
    A co polecicie do trawnika ~600m2 z elektryków??
    Nie bierz elektrycznej bo się z kablem zamęczysz. Nie ma nic gorszego.

  4. #2904

    Domyślnie

    Cytat Napisał witus83 Zobacz post
    Panowie.

    Awantura ciągle się toczy i w tle są tylko kosiarki spalinowe.
    A co polecicie do trawnika ~600m2 z elektryków??
    Większość kosiarek elektrycznych na 230V ma silniki indukcyjne i tylko takie kosiarki maja racje bytu. Nie rozumiem jak można wkładać silniki szczotkowe do kosiarek, to jakieś nieporozumienie a takie można spotkać w sprzedaży.
    Patrz na moc kosiarki, około 2 kW powinna posiadać dobra kosiarka.
    Nie wiem czy interesują Cię kosiarki akumulatorowe, ale ich cena jest zbyt wysoka. Jak nie chcesz latać z kablem po trawniku to akumulatorowa da Ci ten komfort.
    Jest jeszcze opcja bo za cenę dobrej kosiarki elektrycznej masz kosiarkę spalinową, tylko pytanie czy taka Cię interesuje, bo z dwóch rodzai kosiarek wymienionych wyżej spalinowe są bardziej sprawniejsze.

  5. #2905
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał witus83 Zobacz post
    A co polecicie do trawnika ~600m2 z elektryków??
    http://jakmet.pl/
    Seria classic - moc do wyboru. Przy regularnym koszeniu i ostrzeniu najsłabsza wystarczy. Oczywiście jak chcesz gumowane koła czy lepszą regulację możesz wybrać wyższą serię.

  6. #2906
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Patrz na moc kosiarki, około 2 kW powinna posiadać dobra kosiarka.
    Dobra kosiarka powinna mieć dobry silnik indukcyjny o grubszym drucie w uzwojeniu,uzwojenie nie powinno być aluminiowe,obudowa powinna być podwójna od spodu kosiarki,włącznik najlepiej pałąkowy na dwie ręce,dobrą gwarancję i dostęp do części,nawet na twój areał spokojnie 1400w ci wystarczy

    Kosiarki po 2KW to silniki w starych maszynach rolniczych i zazwyczaj szczotkowe-komutatorowe chińskiej produkcji w kosiarkach,im większa moc tym lepiej to jest rozumowanie użytkowników właśnie chińskich kosiarek

  7. #2907

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Kosiarki po 2KW to silniki w starych maszynach rolniczych i zazwyczaj szczotkowe-komutatorowe chińskiej produkcji w kosiarkach,im większa moc tym lepiej to jest rozumowanie użytkowników właśnie chińskich kosiarek
    Wiesz w ogóle co Ty wypisujesz?? Głęboko wątpię. Jakie stare maszyny rolnicze?? Kosiarki elektryczne to maszyny rolnicze?
    W "starych" kosiarkach które były produkowane z 15 lat i więcej wstecz silniki były indukcyjne, Ja się nie spotkałem w tamtych latach ze szczotkowymi.

  8. #2908
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Powinno być "2KW to silniki w starych maszynach rolniczych",ale nie dziwię się że tego nie rozumiesz
    Ostatnio edytowane przez miachlbyk ; 31-10-2020 o 07:41

  9. #2909

    Domyślnie

    Zapytałem czy kosiarki to maszyny rolnicze? Nie rozumiesz mojego pytania? I co w ogóle mają maszyny rolnicze do kosiarek????
    A tak poza tematem to dziwne że równiutko 2kW mają czy miały silniki starych maszyn rolniczych a nie np 2,2 czy 3 kW

  10. #2910
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Patrz na moc kosiarki, około 2 kW powinna posiadać dobra kosiarka.
    Nie wiem czy interesują Cię kosiarki akumulatorowe, ale ich cena jest zbyt wysoka.
    Jaka akumulatorowa ma 2kW? Albo chociaż 1kW?

  11. #2911

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Większość kosiarek elektrycznych na 230V ma silniki indukcyjne i tylko takie kosiarki maja racje bytu. Nie rozumiem jak można wkładać silniki szczotkowe do kosiarek, to jakieś nieporozumienie a takie można spotkać w sprzedaży.
    Patrz na moc kosiarki, około 2 kW powinna posiadać dobra kosiarka.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaka akumulatorowa ma 2kW? Albo chociaż 1kW?
    A czytałeś uważnie o jakiej kosiarce pisałem?
    O akumulatorowej pisałem osobno w drugiej części mojego postu.
    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie wiem czy interesują Cię kosiarki akumulatorowe, ale ich cena jest zbyt wysoka. Jak nie chcesz latać z kablem po trawniku to akumulatorowa da Ci ten komfort.

  12. #2912
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    A czytałeś uważnie o jakiej kosiarce pisałem?
    O akumulatorowej pisałem osobno w drugiej części mojego postu.
    Czyli akumulatorowych dotyczy inna fizyka? Czy są do bani, bo moc mają znikomą i to ich funkcjonalność jest problemem, a nie cena?

  13. #2913

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli akumulatorowych dotyczy inna fizyka? Czy są do bani, bo moc mają znikomą i to ich funkcjonalność jest problemem, a nie cena?
    Pisałem wyraźnie o elektrycznych więc nie rozumiem o co ta dyskusja?
    Kosiarki akumulatorowe te najmocniejsze posiadają moc około 1 kW, a gdyby była potrzeba to zapewne producenci wyprodukowali by i takie które maja około 2 kW, tylko jaka by ich wtedy była cena i kto by je kupił.
    Problemem jest ich długość pracy na jednym akumulatorze oraz niewątpliwie cena samej kosiarki jak i akumulatorów.
    Ale jak widać akumulatorowe też mają swoich nabywców, każdy kupi to co wg niego jest najodpowiedniejsze.

  14. #2914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    gdyby była potrzeba to zapewne producenci wyprodukowali by i takie które maja około 2 kW
    Dokładnie. Więc wymóg 2kW sam wymyśliłeś, bo potrzeby takiej nie ma. 1,3kW w mojej zupełnie wystarcza.
    Moc maksymalna nie wpływa na długość pracy na akumulatorze. Ważna faktyczna moc. Kosiarka o mocy maksymalnej 1,3kW nie zużywa 1,3kWh/h.

  15. #2915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dokładnie. Więc wymóg 2kW sam wymyśliłeś, bo potrzeby takiej nie ma. 1,3kW w mojej zupełnie wystarcza.
    Moc maksymalna nie wpływa na długość pracy na akumulatorze. Ważna faktyczna moc. Kosiarka o mocy maksymalnej 1,3kW nie zużywa 1,3kWh/h.
    Chwilunia, mówimy teraz o elektrycznej czy akumulatorowej.
    Bo jeżeli o akumulatorowej to mniejsza moc maksymalna kosiarki wpływa na jej długość pracy bo czerpie mniej prądu z akumulatora. Na długość pracy ma też znaczenie pojemność akumulatora. Która kosiarka dłużej będzie pracowała na akumulatorze o takiej samej pojemności, ta która ma 500 W czy 1000 W?

  16. #2916
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Chwilunia, mówimy teraz o elektrycznej czy akumulatorowej.
    Bo jeżeli o akumulatorowej to mniejsza moc maksymalna kosiarki wpływa na jej długość pracy bo czerpie mniej prądu z akumulatora. Na długość pracy ma też znaczenie pojemność akumulatora. Która kosiarka dłużej będzie pracowała na akumulatorze o takiej samej pojemności, ta która ma 500 W czy 1000 W?
    Beda pracowaly mniej wiecej podobnie, jesli zalozy sie je do takich samych kosiarek, da sie taki sam noz i taka sama trawa i predkosc koszenia. Ta mocniejsza bedzie miala zapas mocy i bedzie mogla wjechsc w wyzsza trawe. Auto 200 koni nie pali 4 razy wiecej niz takie 50 koni.

  17. #2917

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Auto 200 koni nie pali 4 razy wiecej niz takie 50 koni.
    Czy aby na pewno? ja nie mówię że cztery razy to Ty napiłeś, a ile pali? tyle samo?

  18. #2918
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Czy aby na pewno? ja nie mówię że cztery razy to Ty napiłeś, a ile pali? tyle samo?
    Kosiarka powinna wziac tyle pradu ile wykona pracy. Podejrzewam ze jesli sie wezmie jakis podstawowy model wkretarki z silnikiem bezszczotkowym i jakis najdrozszy najmocniejszy a baterie sie uzyje te same to ilosc wkretow jakie uda sie wkrecic bedzie podobna chociaz urzadzenia o roznej mocy. Kosiarka czy to mocniejsza czy slabsza skosi podobnie na takim samym aku, tyle ze mocniejsza mozna szybciej pchac lub bedzie miec szerszy noz.

  19. #2919

    Domyślnie

    To powiedz czy się mylę czy nie ale który silnik elektryczny na 230V przez godzinę pracy pobierze więcej prądu a może tyle samo? 1000 W czy 2000 W?
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 01-11-2020 o 11:38

  20. #2920
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To powiedz czy się mylę czy nie ale który silnik elektryczny na 230V przez godzinę pracy pobierze więcej prądu a może tyle samo? 1000 W czy 2000 W?
    Mocniejszy wezmie wiecej ale moze tez w jednostce czasu wykonac wiecej pracy. 2 razy wiecej pracy, jednak mozliwe jest tez ze wiecej energii pobieze ten slabszy w tej samej jednostce czasu.

Strona 146 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony