dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 148 z 155
Pokaż wyniki od 2.941 do 2.960 z 3100
  1. #2941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Auto spala Ci tyle samo niezależnie czy jedziesz pod ostrą górkę, czy z górki? Bo tak by było, jakby cały czas pracowało z mocą maksymalną zużywając tyle samo paliwa. Tylko wtedy trochę dziwne rzeczy by wynikały z zasady zachowania energii.
    Tylko że ja pisałem o dwóch różnych kosiarka tzn o różnej mocy silnika, aby porównanie jakie podałeś było adekwatne z samochodem to należałoby porównać dwa auto o różnej pojemności silnika. Czy auto o poj 1,2 spali tyle samo co z silnikiem 1,6??
    Co do jazdy pod górkę to na pewno spali więcej bo widać to ewidentnie po obrotomierzu pod górkę ma większe obroty aniżeli zjeżdżając z górki.

  2. #2942

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Gdyby miała pracować cały czas z maksymalną mocą
    ale z jego danych wychodzi że 15 min a pisze że niecałe 10, więc dlatego pytam.

  3. #2943
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Tylko że ja pisałem o dwóch różnych kosiarka tzn o różnej mocy silnika, aby porównanie jakie podałeś było adekwatne z samochodem to należałoby porównać dwa auto o różnej pojemności silnika. Czy auto o poj 1,2 spali tyle samo co z silnikiem 1,6??
    Co do jazdy pod górkę to na pewno spali więcej bo widać to ewidentnie po obrotomierzu pod górkę ma większe obroty aniżeli zjeżdżając z górki.
    Ja tam hamując silnikiem mam wyższe obroty i spalanie zero niż jadąc pod górkę ze spalaniem kilkanaście l/100km.
    Aktualnie jeżdżę 2l/126kucy i pali znacznie mniej, niż poprzednie 1,6/116 kucy.

    To inna analogia, jak ta nie dociera. Kuchenka elektryczna.

  4. #2944
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dawid.069

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, przymierzam się do zakupu kosiarki, mam do koszenia działkę okolo 800m. jest troche drzew i krzaczkow, ale nie jest źle. Mam teraz kosiarkę zwykłą na prąd, ale mam już dość plączących się kabli i coraz bardziej myślę nad kosiarką spalinową, a idzie też black friday, więc może uda się coś zakupić na lato . Budżet do +/- 1000zł, jaką kosiarkę byście polecali? Z napędem czy bez? i na jakiej zasadzie on działa? Przepraszam za dość głupie pytania, ale jestem zielony w tych sprawach, ale z góry dzięki za doradzenie

  5. #2945

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid.069 Zobacz post
    Witam, przymierzam się do zakupu kosiarki, mam do koszenia działkę okolo 800m. jest troche drzew i krzaczkow, ale nie jest źle. Mam teraz kosiarkę zwykłą na prąd, ale mam już dość plączących się kabli i coraz bardziej myślę nad kosiarką spalinową, a idzie też black friday, więc może uda się coś zakupić na lato . Budżet do +/- 1000zł, jaką kosiarkę byście polecali? Z napędem czy bez? i na jakiej zasadzie on działa? Przepraszam za dość głupie pytania, ale jestem zielony w tych sprawach, ale z góry dzięki za doradzenie
    W zasadzie na Twoje pytania padła tu już odpowiedź i to niejednokrotnie.
    Za kwotę do 1 tys zł spokojnie kupisz dobrą kosiarkę, wiadomo nie Stihla czy Husqvarne ale również dobre i trwałe.
    Masz do wyboru Naca, MacAllister z silnikiem Brigsa a nawet na pograniczu 1 tys zł kupisz Ole-Maca.
    Napęd jest dobry na duże, równe powierzchnie ale ma jeden minus w tanich kosiarkach po intensywnej eksploatacji wyrabiają sie plastykowe zębatki i napęd do naprawy, więc ja bym wybierał kosiarki bez napędu.
    Silnik powinien mieć powyżej 3 KM a nie więcej niż 5 i szerokość koszenia 40-50 cm takiej mocy Ci wystarczy..
    Jeszcze pytanie czy będziesz trawę skoszona zbierał aby mieć czysty trawnik czy Ci na tym nie zależy, wtedy możesz za miast z koszem kupić z bocznym wyrzutem, albo z koszem i z funkcją mulczowania.

  6. #2946
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dawid.069

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    W zasadzie na Twoje pytania padła tu już odpowiedź i to niejednokrotnie.
    Za kwotę do 1 tys zł spokojnie kupisz dobrą kosiarkę, wiadomo nie Stihla czy Husqvarne ale również dobre i trwałe.
    Masz do wyboru Naca, MacAllister z silnikiem Brigsa a nawet na pograniczu 1 tys zł kupisz Ole-Maca.
    Napęd jest dobry na duże, równe powierzchnie ale ma jeden minus w tanich kosiarkach po intensywnej eksploatacji wyrabiają sie plastykowe zębatki i napęd do naprawy, więc ja bym wybierał kosiarki bez napędu.
    Silnik powinien mieć powyżej 3 KM a nie więcej niż 5 i szerokość koszenia 40-50 cm takiej mocy Ci wystarczy..
    Jeszcze pytanie czy będziesz trawę skoszona zbierał aby mieć czysty trawnik czy Ci na tym nie zależy, wtedy możesz za miast z koszem kupić z bocznym wyrzutem, albo z koszem i z funkcją mulczowania.


    O super, a mogłbyś poratować jakimś konkretnym modelem? Bardziej zależy mi na czystym trawniku, czyli model z koszem byłby super.

  7. #2947

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid.069 Zobacz post
    O super, a mogłbyś poratować jakimś konkretnym modelem? Bardziej zależy mi na czystym trawniku, czyli model z koszem byłby super.
    Tak naprawdę nie znam wszystkich modeli.To co może mi odpowiadać nie oznacza że tobie będzie pasić Masz wytyczne więc poszukaj w necie modeli które by spełniały Twoje oczekiwania i wtedy może ktoś jeszcze dołoży swoje spostrzeżenia.

  8. #2948

    Domyślnie

    Panowie, a jakie macie opinie na temat OLEO-MAC GV 53 TK ALL4 GV 25 ?
    To chyba limitowana edycja na 25 lecie

  9. #2949

    Domyślnie

    Czy ktoś używa kosiarki: Weibang WB537SC V 3w1?

    Potrzebuję do dużego ogrodu - 25-27 arów do koszenia nie częściej niż co dwa tygodnie. Zastanawiam się jeszcze, co posiać i jak podzielić ogród, ale chciałbym zapytać czy przy takiej powierzchni taka kosiarka ma sens?

    Teren płaski, drzew brak - czy uda mi się taką kosiarką skosić całą działkę w 3 godziny (tylko mulczowanie). Wiem, że to zależy jeszcze od innych rzeczy, ale czy jest sens rozważać taką opcję? Traktor odpada, ze względu na brak miejsca do przechowywania, transport i przeglądy itp.

    Jeśli kosiarka to jakaś opcja, tylko lepiej kupić coś innego to proszę o propozycje, a jeśli jest to dobry wybór i komuś udało się kupić poniżej 2600, to proszę o info, gdzie szukać

  10. #2950
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Poleci ktoś małą elektryczną kosairkę do trawnika 300m2? Trawnik dość gęsty, a kosiarka ma służyć na awaryjne koszenie jak np przez deszcz robot nie wyjedzie przez tydzień.
    Dobrze żeby kosiła bez wyszarpywania....więc jak najostrzejsze noże. Brak kamieni, czy patyków na trawniku.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #2951
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Dobrze żeby kosiła bez wyszarpywania....więc jak najostrzejsze noże.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7988701

    Ale żeby były ostre, to trzeba regularnie ostrzyć.

  12. #2952
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To wiadomo, że trzeba ostrzyć ale nic nie irytuje bardziej niż poszarpana trawa Dzięku, rzucę okiem.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  13. #2953
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekweb Zobacz post
    Czy ktoś używa kosiarki: Weibang WB537SC V

    Potrzebuję do dużego ogrodu - 25-27 arów do koszenia nie częściej niż co dwa tygodnie. Zastanawiam się jeszcze, co posiać i jak podzielić ogród, ale chciałbym zapytać czy przy takiej powierzchni taka kosiarka ma sens?

    Teren płaski, drzew brak - czy uda mi się taką kosiarką skosić całą działkę w 3 godziny (tylko mulczowanie). Wiem, że to zależy jeszcze od innych rzeczy, ale czy jest sens rozważać taką opcję? Traktor odpada, ze względu na brak miejsca do przechowywania, transport i przeglądy itp.

    Jeśli kosiarka to jakaś opcja, tylko lepiej kupić coś innego to proszę o propozycje, a jeśli jest to dobry wybór i komuś udało się kupić poniżej 2600, to proszę o info, gdzie szukać
    Właśnie zamówiłem ten model.

  14. #2954
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    W zasadzie na Twoje pytania padła tu już odpowiedź i to niejednokrotnie.
    Za kwotę do 1 tys zł spokojnie kupisz dobrą kosiarkę, wiadomo nie Stihla czy Husqvarne ale również dobre i trwałe.
    Masz do wyboru Naca, MacAllister z silnikiem Brigsa a nawet na pograniczu 1 tys zł kupisz Ole-Maca.

    Silnik powinien mieć powyżej 3 KM a nie więcej niż 5 i szerokość koszenia 40-50 cm takiej mocy Ci wystarczy..
    .
    Nikt normalny nie poleci jako dobry sprzęt Nac-a lub Macallistera,to niskobudżetowe sprzęty sprzedawane w marketach,jakość ich jest co najwyżej mizernie przeciętna,juz ten Oleomac jest troche lepszy choć też dupy nie urywa,poza tym kto kosi KM,ważny jest moment obrotowy a nie KM,często w sklepach podaja sprzedawcy tylko KM ile im sie tylko chce i zazwyczaj sa one mocno zawyżone
    ,,

  15. #2955

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Nikt normalny nie poleci jako dobry sprzęt Nac-a lub Macallistera,to niskobudżetowe sprzęty sprzedawane w marketach,jakość ich jest co najwyżej mizernie przeciętna,juz ten Oleomac jest troche lepszy choć też dupy nie urywa,poza tym kto kosi KM,ważny jest moment obrotowy a nie KM,często w sklepach podaja sprzedawcy tylko KM ile im sie tylko chce i zazwyczaj sa one mocno zawyżone
    ,,
    Akurat dzięki Bogu twoje ignoranckie podejście do tematu już poznałem i chyba nie tylko ja, więc twoja opinia jest tak obiektywna jak twoja pusta pisanina.
    Co do momentu obrotowego to faktycznie moment to ty masz do pisania bzdur. W kosiarka spalinowych jako moc jest podawana w pierwszej kolejności w kW a opcjonalnie dodatkowo w KM a drugim ważnym parametrem są obroty/min silnika, ale cóż jak się ma taką wiedzę to wypisuje się brednie o momentach obrotowych w kosiarka spalinowych

  16. #2956

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    U mnie jakoś podkaszarka NAC służy już siedem lat .
    Sam pewnie bym jej nie kupił ale, że została u mnie jakoby w spadku to służy do dzisiaj.
    Nie ma co generalizować, tańszy, chiński sprzęt może również bez awaryjnie spełniać swoje funkcje.
    Mam kosę spalinową NAC od lat kilkunastu, kupioną w Casto na Targówku i 20 arów z drzewami do pielęgnacji. Koszę kosiarką, ale kosa ma też co robić. W ubiegłym roku padła przekładnia. 180zł zapłaciłem za naprawę.

  17. #2957

    Domyślnie

    mam około 1200 m2 trawnika, pewnie jeszcze się zmniejszy, jest jakiś robot koszący godny polecenia na taką powierzchnię, czy lepiej 2 roboty?

  18. #2958
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Akurat dzięki Bogu twoje ignoranckie podejście do tematu już poznałem i chyba nie tylko ja, więc twoja opinia jest tak obiektywna jak twoja pusta pisanina.
    Co do momentu obrotowego to faktycznie moment to ty masz do pisania bzdur. W kosiarka spalinowych jako moc jest podawana w pierwszej kolejności w kW a opcjonalnie dodatkowo w KM a drugim ważnym parametrem są obroty/min silnika, ale cóż jak się ma taką wiedzę to wypisuje się brednie o momentach obrotowych w kosiarka spalinowych
    OOOO widzę wszechwiedzący fachura się trafił,piszesz tak samo jak z tymi"dobrymi kosiarkami Nac"poczytaj w necie to może to zrozumiesz co jest ważniejsze,nie ważne co kto podaje tylko co jest ważniejsze w silniku,widać twoja wiedza sprowadza się do danych w instrukcji obsługi

  19. #2959
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    proszę o poradę w wyborze kosiarki.
    1. miska kosiarki oraz nóż powinny być solidne - to ze względu na dosyć kamienisty trawnik i psy które też co jakiś czas tez coś wykopią.
    2. zastanawiam się czy kosz plastikowy czy materiałowy - jakie tu są różnice?
    3. regulacja obrotów - to chyba średnio przydatne, co? aczkolwiek na kilku prostych, szczególnie jak się ściemnia lub nadciąga deszcze to chciałoby się pocisnąć szybciej.


    Zależy mi na tym aby:
    - była lekka (często manewruję i cofam kosiarką)
    - była mocna
    - napełniała kosz na maksa i nie zapychała kanału dolotowego
    - w miarę cicha
    - i jak najmniej awaryjna


    Na tapetę wziąłem najpierw AL-KO. Wybrałem dwie kosiarki, które spełniają moje oczekiwania:
    https://alko-garden.pl/urz-dzenia-ogrodnicze/...iarki-do-trawy/kosiarka-470-sp-h-premium.html - 1.949 - silnik honda
    https://alko-garden.pl/urz-dzenia-ogrodnicze/...iarki-do-trawy/kosiarka-470-sp-a-premium.html - 1.499 - silnik loncin
    jak widać różnią się silnikiem. Czy te 500pln do silnika Hondy warto dopłacać?
    Ostatnio edytowane przez boru ; 01-05-2021 o 12:26

  20. #2960
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    mam około 1200 m2 trawnika, pewnie jeszcze się zmniejszy, jest jakiś robot koszący godny polecenia na taką powierzchnię, czy lepiej 2 roboty?
    Ja mam Robota AL-KO 500E i jestem zadowolony,AL-Ko ma też dostępne modele na wieksze powierzchnie,zobacz na ich stronie,poszukaj jakiegoś dealera który ci doradzi jaki model byłby dla ciebie najlepszy,musisz porównać z robotami konkurencji bo być może dla ciebie będą istotniejsze przy wyborze inne rzeczy niż dla mnie,natomiast nie polecam ci robotów produkcji chińskiej bo możesz wtopić tylko pieniądze

Strona 148 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony