dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 152 z 155
Pokaż wyniki od 3.021 do 3.040 z 3100
  1. #3021

    Domyślnie

    To chyba jakiś chiński, bo to info od producenta.

  2. #3022

    Domyślnie

    To mnie uspokaja. Skoro tak piszą, to tak musi być.

  3. #3023

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Laweta jest dobra, nie jest zgnita, ale to kosiarka sprzed 20 lat. Tam raczej nie będzie pasować żaden nowy silnik. Siedział tam jakiś B&S Quantum. Sam silnik to koszt 700-800 złotych. Dokładam te 400 złotych i mam nową kosiarkę pewnie podobnej jakości. Na szybko jest potrzebna kosiarka, bo teraz codziennie popaduje i trawa rośnie. Starej lawety nie będę złomować. Może coś znajdzie się pasującego - ale to na spokojnie i może w okresie zimowym tym się zajmę.
    Silnik spokojnie dopasujesz bo to tylko chodzi o rozstaw śrub mocujących silnik do lawety.
    Możesz poszukać silnik z odzysku, wcale nie jest powiedziane że będzie gorszy od nowego a na pewno o wiele tańszy.

  4. #3024

    Domyślnie

    Jaka mogła być przyczyna, że rozsypało się mocowanie tłoka do korbowodu? Na kilka kawałków się rozleciało. Pewnie zmęczenie materiałowe, czy niedopilnowany olej i coś się zatarło? Olej był czarny jak smoła - mineralny. Silnik też już brał trochę olej - trzeba było robić dolewki. Silnik nie kopcił.

  5. #3025

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Jaka mogła być przyczyna, że rozsypało się mocowanie tłoka do korbowodu? Na kilka kawałków się rozleciało. Pewnie zmęczenie materiałowe, czy niedopilnowany olej i coś się zatarło? Olej był czarny jak smoła - mineralny. Silnik też już brał trochę olej - trzeba było robić dolewki. Silnik nie kopcił.
    Olej powinno wymieniać się praktycznie co sezon. 20 lat to ładny wynik więc nie ma co się dziwić że silnik skończył swój żywot.

  6. #3026

    Domyślnie

    Też mi się wydaje, że 20 lat to całkiem niezły wynik. Trzeba wziąć pod uwagę, że kosiarka od nowości pracowała tylko jako mulczer, więc łatwo nie miała. Miała wyrzut boczny, ale był zaślepiony i nigdy nie używany. Kosiarka bez kosza, typowy mulczer, ale z napędem na tylne koła. Ten napęd więcej przeszkadzał niż pomagał. Dlatego teraz kosiarka bez napędu. Ogólnie kosiarki mulczujące to niszowy produkt, ciężko coś znaleźć fajnego. Te z koszami niby mają funkcję mulczowania z tą głupią wkładką plastikową, ale mnie to się nie podoba. Obudowa kosiarki mulczującej jest w ogóle innej konstrukcji niż wersje koszowe. W koszowych muczowanie to raczej taki dodatek od święta coś pomulczować, a nie z koszowej zrobić 100% mulczera imho.

  7. #3027

    Domyślnie

    No i przyjechała.... chińska kosiarka z chińskim silnikiem 13-tego w piątek, zalana przeze mnie amerykańskim olejem w pełni syntetycznym AMSOIL SMALL ENGINE OIL SAE 10W30 ;]. Pali od strzału. Sama kosiarka konstrukcyjnie takie trochę chińskie badziewie - jakość adekwatna do ceny 1300 złotych. Jeździ, kosi, silnik działa. Póki co jest ok. Silnik widać, że mocny - radzi sobie z różną trawą. Myślałem, że dostanę silnik z tą pompką przy gaźniku. Jednak nie ma tej pompki paliwowej. Ssanie jest w rączce co zmienia się obroty silnika. Na silniku wybite LC1P70FC. Loncin LC1P70FA chyba jest dla kosiarek z napędem i chyba tylko tym się różni FC od FA.
    Odliczam 5 godzin i wymiana oleju - stąd kupione od razu 2 butle oleju. Wchodzi 0,6 litra.
    Kosiarka Hortmasz HKS 456 L kupiona głównie ze względu na mocny silnik. Brak kosza i brak napędu to tylko fajny dodatek(ujemnik?) .

    Ciekawą rzecz wyczytałem w instrukcji. Na zimę zalecają odkręcić świecę, wlać tam strzykawką 15 mln oleju i trochę pokręcić, żeby ruszył się tłok i wszystko się nasmarowało. To z racji żeliwnej tulei, czy tak po prostu wypada robić na zimę? Nigdy czego takiego w poprzedniej kosiarce nie robiłem i nie słyszałem o takich praktykach.

    Kilka fotek tego cudu chińskiego - https://photos.app.goo.gl/se2WSS4ja2oRwDN56
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 14-08-2021 o 08:47

  8. #3028

    Domyślnie

    Praktyka stosowane m.in również przez motocyklistów w motocyklach odstawianych na zimę. Przez tych, którym się chce.

  9. #3029
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    332

    Domyślnie

    Jako ze mamy juz prawie zime to w marketach pojawiaja sie wyprzedaze. Czy warto kupic kosiarke alpina 51cm, na przekladni napedowej wybite general transmition, silnik honda gcv170x, kola lozyskowane. Cena 1350. Cena chyba atrakcyjna zwlaszcza ze dolar drogi wiec na wiosne pewnie ceny pojda w gore.

  10. #3030
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Olej powinno wymieniać się praktycznie co sezon. .
    Olej powinno się wymieniać wtedy kiedy zaleca producent silnika i często jest to 2-3 razy sezonie w zależności od areału i silnika jaki mamy w kosiarce,raz w sezonie często jest za mało

  11. #3031
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Jako ze mamy juz prawie zime to w marketach pojawiaja sie wyprzedaze. Czy warto kupic kosiarke alpina 51cm, na przekladni napedowej wybite general transmition, silnik honda gcv170x, kola lozyskowane. Cena 1350. Cena chyba atrakcyjna zwlaszcza ze dolar drogi wiec na wiosne pewnie ceny pojda w gore.
    Nie warto ta kosiarka to bardzo słaby wyrób a silnik Hondy to już nie jest to samo co 10 lat temu,lepiej kup gdzieś w lokalnym sklepie coś normalnego

  12. #3032
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    332

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Nie warto ta kosiarka to bardzo słaby wyrób a silnik Hondy to już nie jest to samo co 10 lat temu,lepiej kup gdzieś w lokalnym sklepie coś normalnego
    Co zatem polecasz? Jaki silnik? BS dobre ale serii 8xx, lonciny sie zrypaly i juz nie sa solodne jak stare wersje, na honde tez narzekasz. Co zatem? W niskiej cenie bo wiem ze istnieje seria hrh, kawasaki itp ale chodzi mi o kosiarke budzetowa. Jesli w kosiarce za niewiele ponad tysiac zl jest honda gcv170 to ja nie wiem co lepszego mozna miec w tej cenie. Pewnie handlujesz czyms konkretnym i cala reszta jest bee

  13. #3033
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Co zatem polecasz? Jaki silnik? BS dobre ale serii 8xx, lonciny sie zrypaly i juz nie sa solodne jak stare wersje, na honde tez narzekasz. Co zatem? W niskiej cenie bo wiem ze istnieje seria hrh, kawasaki itp ale chodzi mi o kosiarke budzetowa. Jesli w kosiarce za niewiele ponad tysiac zl jest honda gcv170 to ja nie wiem co lepszego mozna miec w tej cenie. Pewnie handlujesz czyms konkretnym i cala reszta jest bee
    Jeżeli uważasz że tak kosiarka dla ciebie to szczyt marzeń i jakości to ją sobie kup i nie zawracaj gitary pytaniami "czy warto"nie będę ci tłumaczył co i jak bo po twoich słowach nawet mi się nie chce ale jest to "najlepsza kosiarka na świecie" i o takiej od dziecka marzyłeś

  14. #3034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Pewnie handlujesz czyms konkretnym i cala reszta jest bee
    Wystarczy spojrzeć w historię jego postów
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #3035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A ja powrócę do tematu.
    W ubiegłym roku kupiłem coś takiego, pomimo , że jeszcze dobrze pracowała inna równie dobra lecz trochę zbyt duża 9 letnie Al-co z sil. Hondy
    Napiszę tak - rewelacja - zwinna, mocna, szybka z napędem i koszem do zbierania.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1641725262362.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	458468   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1641725262350.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	458469  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #3036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Tak się zastanawiam czy twoja "choroba" jest nabyta czy wrodzona ale to już raczej znaczenia nie ma,niech każdy czytając twoje czy moje posty sam zdecyduje czy ja jestem"sprzedawcą" starającym polecić coś dobrego
    Wiesz, jak ktoś stara sie polecić "coś dobrego" wymieniając jedną markę, to zaczyna być mało wiarygodne.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #3037

    Domyślnie

    Czy zapowiada nam się kolejny sezon, w którym niepodzielnie będzie królował austryjacki sprzęt?

  18. #3038

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A ja powrócę do tematu.
    W ubiegłym roku kupiłem coś takiego, pomimo , że jeszcze dobrze pracowała inna równie dobra lecz trochę zbyt duża 9 letnie Al-co z sil. Hondy
    Napiszę tak - rewelacja - zwinna, mocna, szybka z napędem i koszem do zbierania.
    Al - Ko z silnikiem Honda w obudowie ...Husqvarna?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  19. #3039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Al-Ko to ta stara...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #3040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Al - Ko z silnikiem Honda w obudowie ...Husqvarna?
    Niezła hybryda fotohobby ma rację, ta stara to ma silnik Hondy
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 152 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony