dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 155
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3100
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    agnes_13 skoro nie leczymy nerek to widzę inną możliwość.
    Zapobieganie miażdżycy za pomocą cerwonego, przefermentowanego soku z winogron.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro
    Kosiarki własnej nie posiadam jeszcze ale pożyczam regulranie od brata, który zajmuje się tematem koszenia zawodowo. Używa od 5 lat Husquarny z napędem, 5,5 KM. Szacuje, że w tym czasie zrobił tą kosiarką jakieś 1200 godzin. Kosiareczka poza wymianą noża i regularną zmianą oleju, świec pracuje cały czas bez zarzutu.
    fakt jest niezła... ale przydałby się napęd, bo trochę waży.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekS
    Kupilem kose spalinową Makita, 1,56 KM, wrazenia podobne jak Witol. Mam dzialke 18 arow.

    Kosa ta jest poreczna i bardzo przydatna w moim ogrodzie z kilkunastoma drzewami i wieloma nierownosciami na zboczu gory.

    Moi sąsiedzi, tez kosą, koszą ponad 30 arow trawy w ogrodzie.

    Domy nasze stoją w starym sadzie, wiec kosa jest najsprawniejsza.
    Nigdy nie kosiłem kosą. Czy da się tym równo ścinać trawę ?
    Czy wy kosicie chwasty czy dekoracyjny trawnik ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #44

    Domyślnie

    po mojemu tylko spalinowa koszt niewiele większy, nie muszę się użerać ze 100 mb kabla a eksploatacja olej co dwa miesiące po 8 zł/litr, paliwo na każde koszenie ok 1,5 litra (koszę trawnik o pow ok 900 - 950 m2)

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał KrzysiekS
    Kupilem kose spalinową Makita, 1,56 KM, wrazenia podobne jak Witol. Mam dzialke 18 arow.

    Kosa ta jest poreczna i bardzo przydatna w moim ogrodzie z kilkunastoma drzewami i wieloma nierownosciami na zboczu gory.

    Moi sąsiedzi, tez kosą, koszą ponad 30 arow trawy w ogrodzie.

    Domy nasze stoją w starym sadzie, wiec kosa jest najsprawniejsza.
    Nigdy nie kosiłem kosą. Czy da się tym równo ścinać trawę ?
    Czy wy kosicie chwasty czy dekoracyjny trawnik ?
    Rowno np. trawnik dekoracyjny nie da sie kosic.

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    choos

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    W zeszłym tygodniu kupiłem kosirkę firmy Oleo-mac, z silnikiem 5,5 KM Honda z napędem, szerokość koszenia 51 cm.
    Wrażenie po pierwszym koszeniu SUPER, polecam, moja działka nie jest zbyt duża 1500 m2 ale poprzednia kosiarką bez napędu i z silnikiem 3,5 KM koszenie było koszmarem.

    Pozdrawiam
    choos

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał choos
    W zeszłym tygodniu kupiłem kosirkę firmy Oleo-mac, z silnikiem 5,5 KM Honda z napędem, szerokość koszenia 51 cm.
    Wrażenie po pierwszym koszeniu SUPER, polecam, moja działka nie jest zbyt duża 1500 m2 ale poprzednia kosiarką bez napędu i z silnikiem 3,5 KM koszenie było koszmarem.
    Wczoraj miałem okazję zobaczyć i odpalić kosiarkę z napędem. Oj jest różnica nie tylko w cenie .
    Muszę przeglądnąć ceny takich kosiarek.
    I zadać pytanie: "Czy są kosiarki elektryczne z napędem ?"
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał pwp
    po mojemu tylko spalinowa koszt niewiele większy, nie muszę się użerać ze 100 mb kabla a eksploatacja olej co dwa miesiące po 8 zł/litr, paliwo na każde koszenie ok 1,5 litra (koszę trawnik o pow ok 900 - 950 m2)
    100 m na trawniku 950 m2 to ... niezły kształt musi mieć ta działka albo Tobie puściły wodze fantazji
    Z tym kablem to nie przesadzajmy, przy odpowiednim zaplanowaniu koszenia jest całkiem OK .... a o ile ciszej
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  9. #49

    Domyślnie Kosiarka - co wybrać?

    Drodzy Forumowicze,
    mam dylemat jaką wybrać kosiarkę:
    1) traktorek o mocy 11,5 KM z koszem z tyłu, szerokość koszenia 76 cm
    2) traktorek o mocy 13 KM z wyrzutem bocznym i opcja a) zbieraczka trawy, b) rura doprowadzająca do kosza z tyłu, szerokość koszenia 108 cm.

    Cenowo wychodzą podobnie jeśli w przypadku 2 wezmę zbieraczkę lub ten dodatkowy kosz z rurą doprowadzającą. Bardziej bym się skłaniała do opcji 2a ale mam obawy czy taka zbieraczka skutecznie zbiera trawę. Czy ktoś ma taką kosiarkę? No i co polecacie? Acha, powirzchnia trawkika około 2 tys. m w tym część między drzewami.
    pozdrawiam serdecznie
    Aga

  10. #50

    Domyślnie Re: Kosiarka - co wybrać?

    Cytat Napisał Aga75
    Drodzy Forumowicze,
    mam dylemat jaką wybrać kosiarkę:
    1) traktorek o mocy 11,5 KM z koszem z tyłu, szerokość koszenia 76 cm
    2) traktorek o mocy 13 KM z wyrzutem bocznym i opcja a) zbieraczka trawy, b) rura doprowadzająca do kosza z tyłu, szerokość koszenia 108 cm.

    Cenowo wychodzą podobnie jeśli w przypadku 2 wezmę zbieraczkę lub ten dodatkowy kosz z rurą doprowadzającą. Bardziej bym się skłaniała do opcji 2a ale mam obawy czy taka zbieraczka skutecznie zbiera trawę. Czy ktoś ma taką kosiarkę? No i co polecacie? Acha, powirzchnia trawkika około 2 tys. m w tym część między drzewami.
    pozdrawiam serdecznie
    Aga
    Czy to trochę nie za poważne rozwiązanie do 2 tys m2 trawnika.
    Osobiście mam ok. 1,5 tys m2 trawy i jadę to kosiarką elektryczną
    Traktorek jest fajny - ale drogi w zakupie i utrzymaniu. I chyba daje wielką frajdę.
    Wystarczyłaby dobra kosiarka z napędem . Informacje o tym że powyżej 2 tys m2 to tylko traktor to dla mnie gadanina marketingowców.

    Czy nie będzie problemu z wjazdem traktora pomiedzy drzewa, mniejsze klomby itp.MAsz miejsce na jego parkowanie ?

    Gdy zdecydujesz się na zakup rozważ zakup pługa do traktorka
    A ... prawo jazdy na traktor masz ?

    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #51

    Domyślnie Re: Kosiarka - co wybrać?

    Cytat Napisał Aga75
    Drodzy Forumowicze,
    mam dylemat jaką wybrać kosiarkę:
    1) traktorek o mocy 11,5 KM z koszem z tyłu, szerokość koszenia 76 cm
    2) traktorek o mocy 13 KM z wyrzutem bocznym i opcja a) zbieraczka trawy,
    Skad jesteś ... jak gdzies blisko to chętnie pomogę w koszeniu ...
    mam doświadczenie w prowadzeniu traktora
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  12. #52

    Domyślnie

    Od dwóch lat koszę trawę kosiarką spalinową o mocy 4km. z napędem. Mam ok.2500m2. trawnika.Trawy nie zbieram gdyż tnę ją raz w tygodniu. Poradziłbym ci abyś kupił sobie kosiarkę spalinową o szerokości koszenia 50cm z rozdrabniaczem i mieleniem trawy i zapomniał o zbieraniu i nawożeniu.
    Taki spacer dobrze wpływa na linię POZDROWIENIA.

  13. #53

    Domyślnie

    Odpowiadając na Wasze pytania:
    - mam gdzie parkować traktorek,
    - pług też chcę dokupić (śnieżny),
    - nie chcę spędziać całego weekendu na koszeniu i nawet dbałość o linię mnie tu nie przekona (tu stosuję inne sposoby) ,
    - też myślałam o nożach rozdrabniających ale nie chce mi się kosić co tydzień.

    Czyli gerelanie wracam z pytaniej która z zaproponowanych przeze mnie opcji byłaby lepsza.
    Aga

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Aga, musisz mieć jeszcze miejsce na zbieranie skoszonej trawy. Faktycznie skosisz trawnik szybciej, ale tylko tam gdzie mozesz przyłozyć, wszelkie nawroty, objeżdżanie klombów, krawęzniki itp.

    My zastanawialismy się nad traktorkiem o mocy 15kM, mamy 4500m2

    z twoich propozycji wydaje mi sie, ze pierwsza lepsza, ale silnik słabawy

  15. #55

    Domyślnie Kosiarka - dylemat - pomóżcie.

    Przejrzałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje dylematy.
    Mam działkę 800 m2, dom zajmuje 120 m2, warzywnik 150 m2, podjazdy i dróżki 150 m2 więc do koszenia zostaje 380 m2. Myślę, że spalinówka byłaby przerostem formy nad treścią. Mój wybór padł raczej na elektryczną. I tu już gorzej, jakiej mocy i szer koszenia ??
    Typy sa takie:
    1. 800 - 1000 W = 28 cm
    2. 1100 - 1300 W = 33 cm
    3. 1600 W = 41 cm
    Oczywiście +/- bo są wyjątki.
    Która mi radzicie kupić do mojego areału ??
    Jakie jest Wasze zdanie o tych z poduszką powietrzną ??
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  16. #56

    Domyślnie moim zdaniem

    Może moja opinia ci coś pomoże. Zbudowałem już kilka kosiarek i trochę się na tym znam jak sądzę. Ja preferuje kosiarki od 1000W w góre, a to dlatego, że gdy trafi ci się taki przypadek, (wyjazd na urlop) i zaniedbasz z jakichś powodów trawnik, to słaba kosiarka może sobie z tym nie poradzić. Po drugie szerokość koszenia, powinna być jak największa 46-50cm wtedy kosi się szybko i krótko. zostaje ci więcej czasu dla rodziny. Kosiarka kosi tylko połową swojej szerokości, więc w poprzedni pokos musisz wjeżdzać nieco na niego, żeby to się zazęiało. Ale najlepsze efekty daje koszenie w obu kierunkach, ale to jest metoda na specjalne okazje. Warto czasem mieć i drugą kosiarkę, lub podkaszarkę do trudniejszych miejsc, których na każdej działce jest zawsze trochę.
    I jeszcze jedno warto mieć na ogrodzie dla łatwiejszej operacji kosiarką kilka dodatkowych gniazdek, a czasem choć jedno, żeby tego kabla ciągle nie przekładać.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  17. #57

    Domyślnie

    Mam 500m2 trawnika (trochę więcej od Ciebie) i kosiarkę spalinową. Sąsiad ma +/- tyle samo trawy i kosiarkę elektryczną. Ja koszę trawę w 40 min (a mam trochę zakamarków i drzewek) a on... po trochu przez 3h (i drzewek nie ma). Zastanów się. Może nie warto aż tak oszczędzać (choć rozumiem ludzi "na wykończeniu" )
    A szerokość... jak największa
    Maciej

  18. #58

    Domyślnie kosiarka spalinowa

    Część kosiarek spalinowych ma funkcję tzw (ciągnięcia kosiarza), kosiarka sama jedzie do przodu wystarczy ją tylko kierować, to bardzo wygodna funkcja, tego nie mają kosiarki elektryczne. Ja nie zdecydowałem się na kosiarkę spalinową, bo strach, że ukradną, mam chwilowo tylko letniak. Dopiero załatwiam papiery na rozbudowę całoroczną. Ale chyba spalinówki i tak sobie nie kupię. Moja kosiarka jest najcichsza w okolicy, bo ma silnik trójfazowy i nie ma kosza. Kosi z szerokością 53cm, płyta z nożami szwedzka firmy Klippo. Samych noży jest 6 sztuk po trzy z każdej strony i wcale nie trzeba ich ostrzyć. zamontowane są na sprytny zatrzask i to obrotowo. Gdy trafią na przeszkodę chowają się nad, lub pod płytę i ona trafia w przeszkodę.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  19. #59

    Domyślnie

    A co powiecie o tych na poduszce powietrznej bajer czy trafiony pomysł ?
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  20. #60

    Domyślnie mam taką

    Trudno powiedzieć, dla mnie bajer, choć ma swoje plusy i minusy
    Zasadniczym plusem (mówię o Flymo) jest to że nawet dziecko, lub starsza osoba może ją obsługiwać, najechanie na kabel jest bezpieczne i go nie niszczy, bo noże są plastikowe. W miarę wygodnie na skłonach i w nierównym terenie. Ale my wykorzystujemy ją sporadycznie i to jako podkaszarkę. Dobrze się sprawuje na dobrze utrzymanym trawniku. Na zaniedbanym do niczego. Ale za to odlotowo wygląda. Husquwarna robi też fajną kosiareczkę napędzaną fotoogniwem, tej nie trzeba wogóle pilnować sama kosi, tylko miejsca, które ma omijać trzeba zaznaczyć wkopując pętele z drutu. jak się rozładuje wraca na zapamiętane miejsce gdzie było najwięcej słońca, ładuje się i dalej kosi. Kosztuje tyle co dwa traktorki, akle to też jakaś alternatywa dla zamożnych. W razie kradzieży uruchamia alarm. Zaplanowano ją z myślą o dużych powierzchniach jak pola golfowe, rezydencje.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

Strona 3 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony