dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 155
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 3100
  1. #581
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Odnośnie silników: Na kilka "zabawek" w mojej stajni mam Briksy, Yamahę, Kawasaki, Tekumsechy i oczywiście "no name". Nie mam Hondy więc nic nie mogę o tej marce powiedzieć.
    Briks, Yamaha i Kawasaki to poezja w użytkowaniu, nawet żona potrafi sama odpalić, szczególnie Briksy, które mają mięki start (teraz nowe to chyba wszystkie mają). Te trzy marki to nie przypominam sobie, żeby któryś silnik nie odpalił za pierwszym razem nawet po sezonie.
    Tekumsechy dla mnie osobiście są porażką. Kultura pracy słaba, wymagają ssania przy odpalaniu nawet jak są ciepłe. Dla mnie porażka i nigdy więcej tej marki
    Silniki "No name" to nawet nie ma co komentować. Szczególnie w niskich temperaturach odpalenie graniczy z cudem lub jest toto-lotkiem. Ale sprzęty są tanie i działają jak się zapłaciło Najbardziej jestem zawiedziony Tekumsechem
    I na koniec najważniejsze. Sprzęty są raczej mocno lub średnio eksploatowane ale nigdy w życiu nie naprawiałem jeszcze żadnego silnika w żadnej zabawce. Przy regularnej wymianie oleju dzisiejsze silniki są nie do zajechania.
    Co innego linki i cały osprzęt. Kosiarki to chyba najbardziej zabijają kamienie i kretowiska

  2. #582
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    Mam kosisarke z silnikiem tecumseh 5km i zgadzam sie z tym co napisal przedmowca. Chociaz ten silnik ma tez zalety jest tani i trwaly jak na ta cene i to tyle zalet Kosiarka ma ponad 7lat i przez 5sezonow byla nia koszona dzialka 40arow(jakies 32ary powierzchni koszonej),a od dwoch sezonow wspiera traktorek przy koszeniu wokol drzewek i nadal zyje

    Mozna tecumseha brac pod uwage zamiast noname, ale zdecydowanie lepiej dolozyc do briggsa albo hondy

  3. #583
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kochani, nie wpierajcie naszemu Koledze Trawnikowiczowi sprzętu elektrycznego
    Miałam jeden sezon elektryczną kosiarkę i wtedy jeszcze tylko jakieś 400m2 trawnika. SZLAG MNIE TRAWIAŁ jak mi się ten kabel plątał wokół. Zamiast kosić kombinowałam jakby uniknąć SKOSZENIA KABLA. W następnym sezonie kupiłam kosiarkę z Briggsem i teraz koszę z przyjemnością . Ilość trawnika zrobiła mi się 3 x większa od czasu kosiareczki elektrycznej.

  4. #584
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    ... a koszenie trawy bynajmniej dla mnie ma sprawiać przyjemność a nie być tylko obowiązkiem
    Cytat Napisał drebret Zobacz post
    I tu się zgadzam w 100%
    A ja nie przynajmniej jeśli chodzi o użycie słowa bynajmniej

  5. #585

    Domyślnie

    W sprawie spalinówek jestem laikiem bo użytkowałem do tej pory elektryczną.
    Kilka tygodni temu kupiłem kosiarkę Hortmasz 3w1 bez napęddu na silniku briggsa 4km. Cena 930 zł.
    Jest to produkt chiński jednak jakość i wykonanie może zachęcić. Zdecydowałem się na ten zakup
    chociuaż sprzedawca miał jeszcze w podobnej cenie "golasa" Castelgarden. Nie muszę nmieć napędu
    bo działkę mam stosunkowo płaską. Kólka są duże i kosiarka bardzo lekko się toczy. Uważam, że
    nie ma co zwracać sobie głowy wyłączaniem napędu przy nawrotach i koszeniu wokoł drzewek.
    Kupując kosiarkę najlepiej zrobić to u sprzedawcy, który jest również serwisantem danej firmy i co
    najważniejsze pracuje na własne nazwisko. To mnie przekonało bo według mojego sprzedawcy dobry klient to
    taki, który powróci zadowolony i kupi nowy towar lub usługi.

  6. #586
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Trawnik max 300m? To kosiarka za 200zł elektryczna a resztę pieniędzy wydać na weekend poza domem...
    Trawnik kosze od 16lat. zawsze miałem elektryczna i przewód wogole nie przeszkadza jak sie jedzie w dobra strone to tylko kwestia przyzwyczajenia i troche myślenia. Dodam ze kosiarka za 150zł 1300w z marketu. fakt faktem ze juz chyba 3 ale kupowałem ze względu na to ze nie było części zamiennych itp nawet noże nie pasowały. Trawnik 1500m2 wsumie nie trawa tylko ugór (na pierwszych zdjęciach z dziennika budowy widać ta mała lakę )

    Teraz zostało to uporządkowane powstał dom więcej krzewów trawy około 1100-1200m ale jeszcze cały przód domu został do zagospodarowania(czekam na kanalizę) I tym razem kupie spalinowa ponieważ teraz mi nie będzie szkoda

    Zastanawiam sie nad

    http://www.husar-sklep.pl/product.php?id_product=16 1000zł B&S 4KM sz kosz 46
    http://www.husar-sklep.pl/product.php?id_product=23 1250zł OHV 6,75KM sz kos 55
    http://www.husar-sklep.pl/product.php?id_product=17 1300zł B&S 6KM sz kosz 51

  7. #587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    I co, Scooby, ten kabel w cudowny sposób fruwał Ci na głową. A jedyny problem jaki z nim miałeś to, że rzucał cień i opalałeś się w paseczki masochista jesteś

  8. #588
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Przyczepiasz kabel z lewej strony uchwytu i kosisz obszar z lewej do prawej. Przewód zawsze zostaje po części skoszonej trawy i jadać w druga stronę wogole mi nie przeszkadzał . Co mnie przekonało do spalinowej? Szerokość koszenia, 2 razy taka co w elektryku Ale jeszcze zakupu nie dokonałem... trawa jeszcze nie za dużo, jakoś przed weekendem majowym pewnie dopiero kupie i skoszę....

  9. #589
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Jak widać co jednego doprowadza do apopleksji innemu nie przeszkadza wcale i odwrotnie. Zresztą o zaletach elektrycznej względem spalinowej i odwrotnie było już kilka razy
    niska cena <> wysoka cena
    praktycznie bezobsługowość <> konieczna jakaś tam obsługa
    marna wydajność <> duża wydajność
    ograniczony zasięg i "plątanie się" <> swoboda manewrowania nieograniczony zasięg
    lekka <> ciężka
    cicha <> głośna
    itd. itp.

    1200 m2 to jest kawałek trawnika z tych trzech wziął bym ostatnią 51 cm na B&S 6 KM chyba że lubisz dreptać za kosiarką to ewentualnie tą mniejszą.

  10. #590
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby Zobacz post
    Przyczepiasz kabel z lewej strony uchwytu i kosisz obszar z lewej do prawej. Przewód zawsze zostaje po części skoszonej trawy i jadać w druga stronę wogole mi nie przeszkadzał . ....
    To jak masz trawnik prostokątny A co, jak ma zakola? Wiem coś o tym.
    Elektryczna u mnie sobie stoi na emeryturze, a Briggsik pracuje aż miło

  11. #591

    Domyślnie

    a ktos slyszal/mial kosiarke Musstang? tez z silnikiem b&s

  12. #592
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Kochani - pozwolicie że wyrażę swoje zdanie na temat kosiarki i koszenia
    po zakupie działki i zastaniu tam chaszczy w wysokości 1,5 metra kupiłem kosę
    tak kosę , zwyczajną ręczną
    masakra!!! pierwsze koszenia walka z wiatrakami
    tak tak wiem że to trzeba umieć i tak dalej
    ale nie dałem rady
    później przyszedł czas na kosę spalinową - z wymiennym nożem i żyłką
    rewelacja !!!
    bez wysiłku wyciąłem wszystkie chaszcze , a teraz służy mi do koszenia przed płotem na ulicy
    jak już zakładaliśmy trawnik kupiliśmy kosiarkę elektryczną 1100 W
    wszystko było ok do czasu gdy trawa się przyjęła i rozrosła - działka ma 900 m2 a trawnik z połowę powierzchni
    mały kosz , mała moc , kabel który trzeba było ciągnąc za sobą - uciążliwe
    i wreszcie zakup kosiarki spalinowej z dużym koszem i silnikiem B&S - rewelka
    ma jeszcze wspaniałą funkcję - ułatwiającą rozruch
    po zimie - po wlaniu paliwa jedno pociągnięcie za linkę i kosiarka zapaliła !!

    nie warto oszczędzać i zadowalać się byle czym - wiem bo doświadczyłem

  13. #593

    Domyślnie

    Silniki briggsa osobiście również mogę polecić (zresztą pisałem o tym w tym wątku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...kulacja/page24). Ale trzeba jednak pamiętać, że do mniejszych działek kupienie kosiarki o mocy 6KMz napędem zazwyczaj mija się jednak z celem (elektryczna w zupełności wystarczy i znacznie prostsza obsługa).

    dark01: osobiście nie znam, sąsiad kupił teraz al-ko (też silnik briggsa) i lata przyjemnie
    Ostatnio edytowane przez mortor ; 04-05-2012 o 10:19

  14. #594

    Domyślnie

    Cytat Napisał SKula Zobacz post
    Kochani - pozwolicie że wyrażę swoje zdanie na temat kosiarki i koszenia
    po zakupie działki i zastaniu tam chaszczy w wysokości 1,5 metra kupiłem kosę
    tak kosę , zwyczajną ręczną
    masakra!!! pierwsze koszenia walka z wiatrakami
    tak tak wiem że to trzeba umieć i tak dalej
    ale nie dałem rady
    później przyszedł czas na kosę spalinową - z wymiennym nożem i żyłką
    rewelacja !!!
    bez wysiłku wyciąłem wszystkie chaszcze , a teraz służy mi do koszenia przed płotem na ulicy
    jak już zakładaliśmy trawnik kupiliśmy kosiarkę elektryczną 1100 W
    wszystko było ok do czasu gdy trawa się przyjęła i rozrosła - działka ma 900 m2 a trawnik z połowę powierzchni
    mały kosz , mała moc , kabel który trzeba było ciągnąc za sobą - uciążliwe
    i wreszcie zakup kosiarki spalinowej z dużym koszem i silnikiem B&S - rewelka
    ma jeszcze wspaniałą funkcję - ułatwiającą rozruch
    po zimie - po wlaniu paliwa jedno pociągnięcie za linkę i kosiarka zapaliła !!

    nie warto oszczędzać i zadowalać się byle czym - wiem bo doświadczyłem
    Mógłbyś podać model kosiarki i kosy spalinowej jakie kupiłeś. Muszę kupić kosę spalinową i kosiarkę z napędem ale nie wiem co wybrać. Kosa do koszenia rowów melioracyjnych przy działce, a kosiarka ma kosić działkę 0,5 h.

  15. #595
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    Zobacz na kosiarke mtd 53spk, ma 6km silnik kawasaki. Poza tym ciekawe kosiarki byly w leroymerlin te z silnikiem subaru.

  16. #596
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał lord_black Zobacz post
    Zobacz na kosiarke mtd 53spk, ma 6km silnik kawasaki. Poza tym ciekawe kosiarki byly w leroymerlin te z silnikiem subaru.
    Na pewno z silnikiem Subaru ??? To ci ciekawostka. Jestem trochę fanem aut tej marki, miałem nawet dwa egzemplarze Pytam, bo sam jestem na etapie wybierania kosiarki spalinowej do ok. 1000 zł na lekko pochyłą działkę z ok. 1500 m2 trawnika. Preferowany napęd.

  17. #597

    Domyślnie

    Cytat Napisał lord_black Zobacz post
    Zobacz na kosiarke mtd 53spk, ma 6km silnik kawasaki. Poza tym ciekawe kosiarki byly w leroymerlin te z silnikiem subaru.
    Wydaje mi się że z tymi nazwami producentów to lekka ściema. Ostatnio oglądałem kosę Kawasaki w markiecie i po dokładnej lekturze instrukcji obsługi okazało sie że jest to Kawasaki made in ITALY. Z tego co się dowiedziałem Włoscy producenci kupują stare licencje i tłuką to u siebie.

  18. #598

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Na pewno z silnikiem Subaru ??? To ci ciekawostka. Jestem trochę fanem aut tej marki, miałem nawet dwa egzemplarze Pytam, bo sam jestem na etapie wybierania kosiarki spalinowej do ok. 1000 zł na lekko pochyłą działkę z ok. 1500 m2 trawnika. Preferowany napęd.
    Na taką działkę (pogratulować ) lepiej bez napędu się nie pchać- koszenie to będzie męczarnia, a i bez tego lekko nie będzie. Co do kwoty to nie dasz rady wygospodarować 400-500zł więcej ? Mniej więcej od tej kwoty zaczynają naprawdę niezłe kosiarki, a szkoda kupować potem dwa razy.

  19. #599
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Na pewno z silnikiem Subaru ??? To ci ciekawostka. Jestem trochę fanem aut tej marki, miałem nawet dwa egzemplarze Pytam, bo sam jestem na etapie wybierania kosiarki spalinowej do ok. 1000 zł na lekko pochyłą działkę z ok. 1500 m2 trawnika. Preferowany napęd.
    Likwiduj ten trawnik jak najszybciej – rada z własnego doświadczenia, bo ciągle jeszcze mam coś koło 1000 do koszenia. Da Ci w kość nie tylko koszenie, ale wertykulacja, aeracja, wygrabianie starej trawy po zimie, nawożenie, odchwaszczanie, pracowite krety – KOSZMAR ogrodnika, który traci czas na trawniku, zamiast mieć przyjemność z jego korzystania.
    Kosiarkę mam z silnikiem Briggs & Stratton. Przypominam, bo już tu pisałam. Odpaliłam ją po zimie po raz kolejny bez kłopotu damskimi rączkami, a nowa już nie jest, bo to jej 4-ty sezon. Widziałam ostatnio B&S w mojej okolicznej Biedronce za 999 zł, 46 cm, tylny napęd, boczny wyrzut, mulczowanie, 60 l kosz.

  20. #600
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Likwiduj ten trawnik jak najszybciej – rada z własnego doświadczenia, bo ciągle jeszcze mam coś koło 1000 do koszenia. Da Ci w kość nie tylko koszenie, ale wertykulacja, aeracja, wygrabianie starej trawy po zimie, nawożenie, odchwaszczanie, pracowite krety – KOSZMAR ogrodnika, który traci czas na trawniku, zamiast mieć przyjemność z jego korzystania.
    Kosiarkę mam z silnikiem Briggs & Stratton. Przypominam, bo już tu pisałam. Odpaliłam ją po zimie po raz kolejny bez kłopotu damskimi rączkami, a nowa już nie jest, bo to jej 4-ty sezon. Widziałam ostatnio B&S w mojej okolicznej Biedronce za 999 zł, 46 cm, tylny napęd, boczny wyrzut, mulczowanie, 60 l kosz.
    Mogę zlikwidować, ale co dalej ? Ziemniaki posadzić ?
    Dla faceta przyjemność daje czasem niezły wycisk np. przy kosiarce, czy wertykulatorze, więc spoko. A jak jeszcze żona piwko z lodówki przyniesie dla zapracowanego męża to ... żyć nie umierać

    Tak na poważnie, to oglądałem godzinkę temu Vikinga 248 T z napędem, silnik B&S seria 450 (nie pamiętam, jaką ma moc). Cena około 1200.

Strona 30 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony