dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 155
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 3100
  1. #941
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    iiiiiiii gdzie je wyrzucałes

  2. #942

    Domyślnie

    Czasami to jest nawet więcej niż 5h - wycinka młodnika, likwidacja krzaków na skarpach itp.

    Kosę znanej polskiej firmy importującej z Chin kupiłem w sierpniu, ale była mało używana aż do następnego roku. Po mniej niż 50h pracy uległa np. uszkodzeniu w ten sposób, że wadliwa uszczelka gaźnika powodowała że kosa dostawała lewego powietrza - paliła prawidłowo, ale że pracowała na ubogiej mieszance to po kilkudziesięciu godzinach pracy cylinder był całkowicie porysowany. Nie mówiąc już o tym, że musiałem podkładać kawałki gumy pod element trzymajacy uchwyty, bo mimo mocnego skręcenia ciągle się przesuwały.

    W innej chińskiej kosie po jednym uderzeniu nożem w pniak ukryty w trawie dosłownie rozleciała się przekładnia kątowa - po otwarciu obudowy kawałki przekładni wysypały się jak kamyki z worka.

    Oczywiście można takie kosy naprawiać, bo części są tanie (np. naprawa kosy NAC miała wynieść "tylko" 40% wartości nowej), ale stwierdziłem że szkoda czasu i nerwów na szmelc i kupiłem Stihla. Od tego czasu ZERO kłopotów. A komfort pracy (wibracje, łatwość odpalania) bez porównania większy.

  3. #943
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Kosisz profesjonalnie a kupowałeś Chiński sprzęt?coś mi tu nie gra więc albo opowiadasz bajki z tym koszeniem albo reklamujesz Stihla bo jak można porównywać sprzęt za kilka stówek do kosy za 3tyś,refleksje nasuwają się same

  4. #944

    Domyślnie

    wiesz co Marian_D... Cenie sobie Stiga. To naprawdę dobry sprzęt do prac przy domu. Mają szeroką ofertę, podobnie zresztą jak większość specjalizujących sie w sprzęcie ogrodowym marek. Ale przy ponad 5 godzinach pracy dziennie to nawet moja Stiga by sobie nie poradziła. I to wcale jej nie uwłacza, i wcale to nikogo nie powinno dziwić.

    Potrzebowałeś jak widzę bardzo dużo czasu by zrozumieć że sprzęt ogrodowy, nie nadaje się do prac w takim zakresie czasu dziennie... To trochę tak, jak wystartować do rajdu samochodem rodzinnym i dziwić się że po ujechani iluś set km w ekstremalnych warunkach "auto się skończyło"...

    "Do pracy więcej niż 5h, wycinki młodnika i likwidacja krzaków na skarpach itp. " służą w pełni profesjonalne narzędzia i jeśli już tak bardzo się chcesz udowodnić że ten Twój "mercedes" za ileś tam tysięcy zł. to takie złoto, to mierz się w górę a nie z "produktami made in china. W przeciwnym razie ośmieszasz siebie ale robisz też krzywdę Stihl'owi.

    ps. kolega " f.5" prosił byś wspomniał gdzie te wszystkie kosy wyrzucałeś. Jak pamiętasz, to odpowiedz proszę.

  5. #945

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Św.Mikołaju dziś naZwa ma niewielkie znaczenie,żyjesz jeszcze w odległych czasach kiedy nie było konkurencji teraz np.nazwa Husqvarna kojarzy się negatywnie ze względu na sporą awaryjność i wysoką cenę części zamiennych i podobnie jest w Stihlu,dużo ludzi kupuje tylko na podstawie reklamy w TV i to jest wielki błąd
    Coś w tym jest... nazwa - nazwą - marketing i kupa pieniędzy położona po to by oszukać rzeczywistość. O Husqvarnie za dużo nie powiem, ale nt. Stihl już tak. Miałem mam jeszcze sporo narzędzi tej marki a brachu ma pilarkę kupioną całkiem niedawno - to jego kolejna pilarka z Stihla. I z tego co mówi to już ostatni zakup - generalnie zmieniła się jak twierdzi jakość do ceny. Kiedyś to był sprzęt nie do zajechania; dziś jak nie wywalisz iluś tam tysięcy złoty to kupujesz to co ma konkurencja dużo taniej.
    Ja mam ich wkrętarkę i wiertarkę; wiertarka jest bardzo stara, wygląda już nie najlepiej, jest cieżka ale cały czas pracuje, raz kiedyś była drobna naprawa. Wkrętarka wygląda "wypaśnie" i jest lekka co można potraktować jako zaletę. Jednak tak nie jest; jakość jest niska. Styk od włącznika nie zawsze działa, mysle ze za chwile sie skończy...

  6. #946

    Domyślnie

    300m2 to niewiele jednak nie oznacza to że masz brać byle co. Po pierwsze to odpuście kosiarkę spalinową - jedyna rzecz w tej sytuacji która sie broni za spalinówką to brak kabla. Uważam ze elektryczna kosiarka całkowicie wystarczy i przez 20 minut da sie ten kabel ścierpieć. Kosiarki elektryczne mają nawet do 2000 Watt a z ich wagą i tą mocą poradzisz sobie nie tylko z trawą...
    Niestety większość marek które wymieniłeś to chińskie lub włoskie produkty firm które specjalizują sie w czymś innym i przy okazji robią kosiarki... Unikaj tego i szukaj marek specjalizujących sie lub mających doświadczenie w maszynach, narzędziach ogrodniczych.

    Ps. I odradzam ci OLEO-MAC. W robocie miałem takie tam trawniczki, i ktoś uległ ambitnemu marketingowi specjalistów głoszących jaki to zbajerowany sprzęt. Przekrzykiwali się co jest u nich lepsze, a co najlepsze. Skończyło sie tym że serwis nie uznał awarii tego ponoć super silnika Emak (po 8 miesiącach) a dodam że sprzęt na gwarancji. Uznali że źle była użytkowana... wstyd! Szefostwo się poirytowało i sprawna kosa oraz spierniczona kosiarka poszła w ludzi. Nie wiem co tam kupili zamiast tego, bo zmieniłem robotę ale znajomy twierdzi że czymś zielonym koszą...

  7. #947

    Domyślnie

    Kompletuję sprzęt do ogrodu, ponieważ kupuję działkę. Co myślicie o kosiarce Lider CJ46BS500PP?

  8. #948

    Domyślnie

    Cześć,

    Wiosna idzie, pora odgrzebać temat

    Mam do koszenia ok 1300 m2 (powierzchni zabudowy nie liczę ) Trawę dopiero będę siał, ale za kosiarką już się rozglądam bo i tak mnie to nie minie.

    Szukam kosiarki, koniecznie spalinowej. Interesuje mnie dobry produkt. Chciałbym na niego wydać +- 2000 PLN.
    Wiem już, że powinienem szukać czegoś z silnikiem B&S lub Honda (co myślicie o silnikach Kawasaki? ), unikać chińszczyzny. Jak to się mówi biednych na dziadostwo nie stać.
    Chciałbym kosiarkę z napędem, jak największą funkcjonalnością i oczywiście jak największą szerokością koszenia. Moc pewnie ok 5-6 KM żeby nie było problemów.

    Firmy na, które zwróciłem uwagę to Husqwarna, Stiga, Cub Cadet. Zastanawiam się czy warto patrzeć na John Deere, nie wiem co to NAC. Makita jakoś do mnie nie przemawia, owszem narzędzia mają ok ale czy kosiarki. Sam nie wiem, może ktoś mądrzejszy coś podpowie.
    Będę wdzięczny za wskazanie, które firmy obrać na cel.
    Jeśli ktoś może wskazać konkretne modele to będę niezmiernie wdzięczny. Na allego jest tego od groma a jednak doktoratu nie chciałbym pisać...

  9. #949
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Husqvarne raczej odpuść,drogie a jakość taka sobie,z Makitą jest podobnie,Stiga może być,poszukaj jeszcze AL-KO lub Active to są porządne maszyny i w tym budżecie coś wybierzesz

  10. #950

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź

    A Cub Cadet, John Deere, NAC?

    Czy to AL-KO i Active to nie składane w kraju środka może?

  11. #951
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź

    A Cub Cadet, John Deere, NAC?

    Czy to AL-KO i Active to nie składane w kraju środka może?
    kolego
    odpusc NAC
    moj ogrodnik jest kierownikiem lokalnego OBI
    NAC jest fajny ale nie na 1300 m2 mówi ze dosc spora awaryjnośc - to oczywiscie jego zdanie ale gosc jest w temacie ogrodków ładnych parę lat i widzi co sie sprzedaje i co wraca uszkodzone.
    w kwocie do 2000 polecił mi 1 produkt
    AL-KO
    https://picasaweb.google.com/1147806...45734110281682
    mogę Ci za 2 miesiace zrobic filmik z 1 uruchomienia ciekawe czy zastartuje za 1 razem.

    apropos jego stronka
    https://www.youtube.com/user/sidek9

    to nie reklama on sam uzywa tylko hondy ale to drogi sprzęt jak na moj portfel

    Pan Mareczek uczy córę od małego
    https://www.youtube.com/watch?v=PFK7xejXJ3E
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 18-02-2016 o 10:10

  12. #952

  13. #953

    Domyślnie

    jeszcze pytanie:

    Co sądzicie o kosiarkach MTD i silniku Kawasaki? Podobno ma pompę oleju i pochyłości mu nie straszne...

    I to przyłącze wody. Stigi mają, AL-KO nie wiem (chyba nie). Bajer to czy rzeczywiście się sprawdza?

  14. #954
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wiesz gdzie jest jest b&s robiony ?
    Polecam tutaj zajrzeć i zapytać. Przynajmniej powiedzą Ci osoby które serwisują maszyny a nie ten co kupił i jednemu się popsuło i wszędzie w necie to pisze , lub na odwrót. Kupił kosę za 200zł na allegro i chwali bo kosi 1ar miesięcznie
    Taki serwisant nie ma zbytnio czemu kłamać no chyba, że jesteś z jego okolicy
    http://pilarz.org
    ja kupiłem olka i czekam na wiosnę

  15. #955
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Cool

    mam tą




    sprawuje sie doskonale

  16. #956
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Odnośnie kosiarek AK_KO to są one robione w Austrii a kosiarki Active we Włoszech i obie Firmy mają sprzęt solidny.

    Sangoku xxx ta kosiarka z linku jest w porządku tym bardziej że jest to seria Highline,super zbiera trawę,bardzo fajny sprzęt na w miarę zadbane trawniki,na wertepy szkoda,natomiast z opisu wynika że ta kosiarka ma 6KM a tak faktycznie 5,5KM,zdjęcia tez są od innej kosiarki bo ta nie ma takiego panelu sterującego,osobiście bał bym się brać od takiego kogoś bo można się oszukać,ja bym brał te AL-KO ale od kogoś kto rzetelnie wystawia opis i nie kombinuje ze zdjęciami,żadne zdjęcie na tej aukcji nie jest faktycznym zdjęciem tej kosiarki,silniki Kawasaki oczywiście ok ale ogólnie MTD nie cieszy się dobrą sławą,co do przyłącza do mycia to jest to tylko zbędny gadżet i nic więcej ,nigdy ci to kosiarki od spodu nie umyje a i tak będziesz musiał to robić ręcznie jak go nie będzie to się tym nie przejmuj,jak byś chciał na silniku Kawasaki to poszukaj kosiarek Boss, od NAC-a jak najdalej bo to typowe tanie Chińczyki
    Ostatnio edytowane przez miachlbyk ; 18-02-2016 o 15:35

  17. #957

    Domyślnie

    rustin dzięki za odpowiedź. Jednak widzę to forum tylko Oleo Mac lub Victus wszystko inne be mam wrażenie... Ja jakoś mam uprzedzenie do włoskich produktów, być może niesłusznie.


    @ miachlbyk

    Serdeczne dzięki za odpowiedź. Słusznie to na sdjęciach to model VS a nie SP. Sprawdzę jeszcze tego Bossa

  18. #958
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    jeszcze jedno kolego
    ta kosiarka nie ma jednej przydatnej funkcji a mianowicie regulowanego napędu
    Napęd kół 1 bieg (3,5 km/h)
    w mojej mogę szybkosc regulowac jak dojezdzam do obrzeza granitowego to zwalniam i dośc delikatanie wjezdzam na obrzeze zeby nozem nie piedolnąc o kamien.
    Przy łukach też zmniejszam prędkość i delikatanie je dokaszam

    a minus tych kosiarek to jednak moc
    zawsze mogłaby byc wieksza.

    noz nie ori dokupisz po 60 zł ori to koszt 120 z tego co pamietam

    sąsiad ktory ma naca za 1500 juz 2 raz w serwisie a kosic trza.
    dałem mu na pare dni moja mowi ze to zupełnie 2 rozne urządzenia a roznica w cenie raptem 300 zł.

    u niego w nacu psuja sie pierdołki to nie sa powazne usterki ale jakies linki do startu łozyska a ma 1/3 mojej powierzchni.

  19. #959

    Domyślnie

    Dobra, dobra już nie kopmy tego NACa. Wypadł z listy. Owszem regulowana prędkość jest fajna.

    Rozmawiałem właśnie z bratem. Ma kosiarkę husar od 5 lat i sobie chwali. Akurat z kasą u niego problemu nie ma wi3c budzet w jego przypadku nie był priorytetem. Prosta do bólu choc z napedem i u niego akurat bezawaryjna. Co ważne 56 cm szerokość koszenia. Kurcze dlaczego w markowych sprzętach ciężko znaleźć coś powyżej 51 cm.

  20. #960

    Domyślnie

    Potwierdzam. Powyżej 51 ciężko. To wynika też z potrzebnej mocy silnika. Bez napędu jeszcze ok, z napędem już musi być MOC ☺

Strona 48 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony