dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 155
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 3100
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryby
    A ja kupiłem w komisie używkę spalinową z napędem i koszem za 300 zł!
    A ja z kolei mam wątpliwości, czy warto. Z tego, co wiem, silniki w kosach spalinowych są przewidziane na ok. 300 godzin pracy (jeśli się mylę, sprostujcie). A jak to wygląda w klasycznych kosiarkach ?
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga75
    Czyli gerelanie wracam z pytaniej która z zaproponowanych przeze mnie opcji byłaby lepsza.
    Aga
    To w takim razie niewiele pomogę. Ale podczas projektowania powiedz architektowi w jaki sposób bedziesz kosic trawę, aby nie robił zbyt wiele przeszkód i zakrętów
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  3. #83

    Domyślnie Re: Kosiarka - co wybrać?

    Aga, jak ja bym chciał mieć taki dylemat !
    Dasz pojeździć ?
    Proooszę !...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  4. #84

    Domyślnie Re: moim zdaniem

    Cytat Napisał zygmor
    Kosiarka kosi tylko połową swojej szerokości, więc w poprzedni pokos musisz wjeżdzać nieco na niego, żeby to się zazęiało. Ale najlepsze efekty daje koszenie w obu kierunkach, ale to jest metoda na specjalne okazje.
    Możesz rowinąć temat. MAm kosiarkę 46 cm i za każdym przejazdem mam skoszone conajmniej 40 cm (chyba że żle trafię )
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #85

    Domyślnie Re: kosiarka spalinowa

    Cytat Napisał zygmor
    Część kosiarek spalinowych ma funkcję tzw (ciągnięcia kosiarza), kosiarka sama jedzie do przodu wystarczy ją tylko kierować, to bardzo wygodna funkcja, tego nie mają kosiarki elektryczne. Ja nie zdecydowałem się na kosiarkę spalinową, bo strach, że ukradną, mam chwilowo tylko letniak. Dopiero załatwiam papiery na rozbudowę całoroczną. Ale chyba spalinówki i tak sobie nie kupię. Moja kosiarka jest najcichsza w okolicy, bo ma silnik trójfazowy i nie ma kosza.
    Silnik trójfazowy - jaki kabel jest do tego stosowany - jak gruby ?
    Są kosiarki elektryczne z napędem .... jak odnajdę linka to podam.
    Oczywiście jest też ELEKTRYCZNY model automatyczny elektroluxa, który sam kosi trawę bez nadzoru

    Trochę cena odstrasza
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    Zastanawiam się nad sensem zakupu (za jakiś czas, bo na razie dogorywają mi stare kosiarki) kosiarki bez kosza, ale z funkcją "szatkowania" trawy.
    Odpada wtedy problem wywożenia trawy po koszeniu.
    Czy taka rozdrobniona trawa nie przeszkadza na trawniku? jak jest mokra to i tak klei sie do butów.
    Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
    Sąsiad ma taką spalinową z bocznym wyrzutem - bez szatkowania.
    Za kazdym razem musi grabiami ściągać trawę i wywozić .... czy nie lepiej z koszem ?
    Chętnie poczytam o tym szatkowaniu - wady i zalety - niech ktoś opisze jak ma taki model.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  7. #87

    Domyślnie Tania kosiarka "przejściowa" -poradzcie...

    Właśnie wykańczamy dom,albo to on nas wykańcza.Ogród,a raczej to co nim będzie , jeszcze nie wyrównany i zarósł niemiłosiernie ,że nie można po nim chodzić z powodu pokrzyw.Szkoda nam teraz pieniędzy na dobrą kosiarkę docelową,a sąsiada niespecjalnie chcemy prosić o pożyczenie.Poradzcie czy jest coś taniego do kupienia co by nas w tym sezonie poratowało?Teren jest strasznie nierówny.

  8. #88

    Domyślnie

    widzialem kosiarki 'reczne' - nie napedzane silnikiem. nie wiem niestety ile kosztowaly.
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  9. #89
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Możesz kupić ręczną, ale można się pokręcić za używaną spalinową w granicach 300 - 500 zł. Podnieść nóż na maksymalną wysokość i kosić zanim doprowadzisz trawnik do ładu i składu. Będzie do wykorzytsania przez długi czas, bo możesz potem wymienić nóz i tyle (pewnie się zniszczy przy koszeniu takiego terenu jak piszesz). Na początek wystarczy bez kosza.

  10. #90

    Domyślnie

    Do pokrzyw i nierównego terenu tylko najtańsza i najlepsza kosa

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slack
    Do pokrzyw i nierównego terenu tylko najtańsza i najlepsza kosa
    Jestem za obiema rękami, że też nie wpadłem na to sam. Tylko kosa.

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redwald
    Cytat Napisał Slack
    Do pokrzyw i nierównego terenu tylko najtańsza i najlepsza kosa
    Jestem za obiema rękami, że też nie wpadłem na to sam. Tylko kosa.
    Mam kosiarkę i kosę spalinową, ale czasami niezastąpiona jest zwykła ręczna kosa.
    No tak tylko jeszcze trzeba umieć kosić
    ps. Redwald wysłałem Ci adres firmy na priva

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slack
    Cytat Napisał Redwald
    Cytat Napisał Slack
    Do pokrzyw i nierównego terenu tylko najtańsza i najlepsza kosa
    Jestem za obiema rękami, że też nie wpadłem na to sam. Tylko kosa.
    Mam kosiarkę i kosę spalinową, ale czasami niezastąpiona jest zwykła ręczna kosa.
    No tak tylko jeszcze trzeba umieć kosić
    ps. Redwald wysłałem Ci adres firmy na priva
    Ale chyba na mysli była kosa spalinowa ..... taka ręczna to wielkie ryzyko dla niewprawionej osoby i czesto ostrzyć trzeba (tym bardziej jak teren nierówny)
    A ile tej trawy jest do utrzymania ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  14. #94

    Domyślnie

    Do golenia jest ponad 36 arów.Co do kosy ręcznej ,bałabym się o mojego miastowego męża

  15. #95

    Domyślnie

    Moja działka ma 20 arów i pierwszym zakupem z nią związanym była właśnie ręczna kosa i siekiera . A też byłem miastowy i zaczynałem od ogrodzenia, żeby mi nikt tej kosy i siekiery nie poprowadził

  16. #96
    Guest

    Domyślnie

    Mam zamiar kupić kosiarkę elektryczną BEM-932 o mocy 900W do koszenia traw i innych chwastów na niezagospodarowanej jeszcze do końca działce o pow. 1000 m2 (z tego odchodzi dom, wjazd i grządki z kwiatami).
    Co sądzicie o tej kosiarce, czy sprawdzi się (przynajmniej na okres przejścowy)?

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał łukasz
    Mam zamiar kupić kosiarkę elektryczną BEM-932 o mocy 900W do koszenia traw i innych chwastów na niezagospodarowanej jeszcze do końca działce o pow. 1000 m2 (z tego odchodzi dom, wjazd i grządki z kwiatami).
    Co sądzicie o tej kosiarce, czy sprawdzi się (przynajmniej na okres przejścowy)?
    Na okres przejściowy to tak. Ale jesli możesz kupic trochę wieksza np. 1300 W a szczególnie szerszą - to może to być docelowy model.
    Asgatec 1600 W kosztuje ok 400 zł - powinna wystarczyć i docelowo
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  18. #98

    Domyślnie Re: Tania kosiarka "przejściowa" -poradzcie...

    Cytat Napisał botanika
    Właśnie wykańczamy dom,albo to on nas wykańcza.Ogród,a raczej to co nim będzie , jeszcze nie wyrównany i zarósł niemiłosiernie ,że nie można po nim chodzić z powodu pokrzyw.Szkoda nam teraz pieniędzy na dobrą kosiarkę docelową,a sąsiada niespecjalnie chcemy prosić o pożyczenie.Poradzcie czy jest coś taniego do kupienia co by nas w tym sezonie poratowało?Teren jest strasznie nierówny.
    Tutaj bardzie potrzebna będzie kosa lub ostatecznie podkaszarka (nirówny teres, wysokie chwasty)
    Dopiero potem kosiarka (ona nie wjedzie na wysokie pokrzywy (jeśli ich sporo).
    Jak przejedziesz kosą to dopiero wtedy przyda się kosiarka.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    mi wszyscy znajomi z domami doradzali spalinową z napędem, żebym sobie nie dorabiał roboty. No i trudno, stało się taką kupiłem, choć początkowo ze wzgledu na hałas myślałem o elektrycznej. Ale skoro sąsiad kosi pierdziawką, to i tak cicho u mnie nie jest. Teraz kosiarka czeka na pierwsze odpalenie . Mam do koszenia 300 m2 trawnika, ale bardzo nie chcę, żeby mnie ta czynność wykańczała, więc poza tym że z 800 m2 ogrodu zrobiłem sobie tylko 300 m2 trawnika, to jeszcze kupiłem sobie maksymalnie wygodną kosiarkę. Spalinowa, Wolf Garten, 47 cm szerokości, z napędem. Chyba pójdę ją teraz odpalę na próbę.

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Byłem odpaliłem, skosiłem. No i jestem pod wrażeniem. Ta kosiarka tak ciągnie, że na ostrych zakrętach trzeba nieźle się nabiegać. Na prostej jedzie szybkim i konkretnym tempem. Trzeba żwawo kroczyć za nią. A w zasadzie dać się ciągnąć. Jest nieźle. Hałas, którego najbardziej się obawiałem okazał się nie być dokuczliwy. W końcu to nowoczesna maszyna. No warczy, ale tak jak to chłopaki lubią. Smrodek na razie też mi nie doskwiera, choć go czuć, ale w końcu to 4-suw, a nie trabantopodobn-pierdzący-na-niebiesko-syrenko-potworny 2-suw.
    Moje 155 m2 trawnika z rolki skosiłem w 15 minut, ale to z powodu braku koncepcji strzyżenia wygibasów i nauki prowadzenia potwora. Myślę, że cały trawnik (300 m2) będę obrabiał w 20-30 minut. Super. Mi to pasi.
    Jeśli chodzi o napęd - to jest coś wspaniałego. Ta kosiara tyle waży, że pchnąć ją pod górkę nawet na łagodnym stoczku przy tarasie to prawdziwa katorga. A tak, to tylko ją obracam, ustawiam w odpowiednim kierunku i włączam jazdę i ziuuu. Zasuwa nieźle!
    Nie wiem na razie tylko jak strzyc brzeg trawnika i kory, bo mi strasznie tą korę zamiata, a jak nie zjadę kółkiem na korę, tylko tnę po samym brzegu trawnika, to mi zostaje szpalerek nieskoszony. Jak wy sobie z tym radzicie?
    Bardzo się cieszę, że posłuchałem mądrych kolegów - spalinowa, z napędem, to był rzeczywiście trafiony zakup. Bez dwóch zdań.

Strona 5 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony