dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 155
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 3100
  1. #1001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Oj też mam kosę victusa (g... takie samo jak NAC) która działa już wiele lat. Akurat trafił się egzemplarz który jakimś cudem ciągle działa, co nie zmienia faktu że sprzęt badziewny i przeciętnie bardzo awaryjny. Podobnie było z nożycami do żywopłotu, dostałem takie cuś firmy power devil, Skoro dostałem to stwierdziłem że poużywam, jak się zepsuje to kupię coś z sensem. Pierwsze szlag trafił po jakiejś godzinie, może półtorej, używania. Były na gwarancji, to oddałem do naprawy. Nie naprawiali tylko od ręki dali mi nowe. Drugie podziałały trochę dłużej, ze dwa razy żywopłot przyciąłem, szlag je trafił, w serwisie w ramach gwarancji wymienili na nowe i te trzecie działają już ponad 10 lat. Ale firmy polecić nikomu nie polecę.

  2. #1002

    Domyślnie

    A jaką kosiarkę z napędem możecie polecić do 1200 zł? Do skoszenia koło 10-15 arów - teren niestety dość nierówny.

  3. #1003
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Nac to badziewie. Poczytaj wątek.
    Czytałem wątek i nie wiem co myśleć o NAC dlatego pytam. Są to kosiarki z silnikami B&S tak jak np. polecane AL-KO to co ma się psuć. W takim razie czy mogę prosić o polecenie konkretnej kosiarki z napędem do 2000zł z której będę zadowolony. Myślałem jeszcze o kosiarce viking ale nie znam marki. Chodzi mi też żeby miała dość mocny silnik.

  4. #1004

    Domyślnie

    Kosiarka to nie tylko silnik a briggsy to podobno też nie to co kiedyś.
    Poszukaj snapper, alco, wolfgarten, castelgarden
    Mój faworyt to snapper nx90s bo ma spoko silnik. Lub nx90v bo ma rozrusznik i silnik też ok.

  5. #1005

    Domyślnie

    P.s Viking to top class. Marka Stihl. Jak znajdziesz coś w Twoim budżecie to bierz śmiało.

  6. #1006
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    papiszynka

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-062
    Posty
    4

    Domyślnie

    powoli przychodzi wiosna i z lubym rozglądamy się za kosiarką do naszego ogódka, który powoli powstaje (trawnik już jest), jednak im więcej czytamy na ten temat tym trudniej jest nam się na coś zdecydować Czy ktoś może polecić jakieś konkretne modele kosiarek spalinowych? Do koszenia nie mamy wielkich terenów (działka ma 750m2 i stoi na niej dom), teren raczej równy. To co chcielibyśmy mieć w kosiarce to:
    -spalinówka
    -silnik B&S (są zachwalane na wszystkich forach) co do mocy nie wiemy jaka powinna być aby była ok więc liczymy na sugestie w tej kwestii
    -napęd jest nam raczej zbędny (nie chcemy aby zwiększalo to cenę zakupu, bo przy naszej ilości trawnika jest to raczej "bajer")
    -kółka średnie/duże żeby dobrze się prowadziła
    - wyrzut boczny nie jest nam potrzebny
    - przede wszystkim chcielibyśmy aby kosiarka wytrzymała długie lata
    -cena maksymalna do 1500zł

    reasumując potrzebny nam jest solidny bezawaryjny sprzęt z podstawowymi funkcjami (bez zbędnych bajerow)

    naszą uwagę zwróciła taka kosiarka, czy warto?
    STIGA KOSIARKA SPALINOWA COMBI 48B / B&S 550 E series
    http://allegro.pl/stiga-kosiarka-spa...585031210.html

  7. #1007
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Masz rację żeby kupić kosiarkę bez napędu,będzie on wam zbędny na taki areał,jak juz kupować to kosiarkę na wysokich kołach a ta Stiga ma 240mm tylne,ta moim zdaniem będzie lepsza jakościowo,silnik też wystarczający .jest na większych kołach więc lepiej będzie się prowadzić,jest jeszcze podkaszarka w promocji

    http://www.sklepalko.pl/trawniki-kos...l-ko-4735.html

  8. #1008
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    papiszynka

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-062
    Posty
    4

    Domyślnie

    kosiarka wydaje się odpowiadać naszym potrzebom, dzięki!

    jedyne co mnie zastanawia to mocowanie kosza. Ktoś może wie czy jest to sam plastik (plastik mocowany do plastiku) czy może jednak metalowe mocowanie? Niestety nie mogę w internecie znaleźć filmów/zdjęć tego mocowania

  9. #1009
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    panowie a co powiecie o podkaszarce , mam zaniedbany ogród i zanim go ogarnę to ze dwa lata minie a kosić trzeba i pomyślałem o podkaszarce ryobi ceny całkiem około 400zł , zda to egzamin , jestem totalny laik (całe życie w bloku a teraz dom i ogród)

  10. #1010
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał papiszynka Zobacz post
    kosiarka wydaje się odpowiadać naszym potrzebom, dzięki!

    jedyne co mnie zastanawia to mocowanie kosza. Ktoś może wie czy jest to sam plastik (plastik mocowany do plastiku) czy może jednak metalowe mocowanie? Niestety nie mogę w internecie znaleźć filmów/zdjęć tego mocowania
    kosz jest na pewno z tworzywa mocowanie chyba tez ale to nie zadnego znaczenia jesli chodzi o jaksc i wytrzymalosc

  11. #1011
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    panowie a co powiecie o podkaszarce , mam zaniedbany ogród i zanim go ogarnę to ze dwa lata minie a kosić trzeba i pomyślałem o podkaszarce ryobi ceny całkiem około 400zł , zda to egzamin , jestem totalny laik (całe życie w bloku a teraz dom i ogród)
    A jaką masz powierzchnię do koszenia? Podkaszarka jak sama nazwa wskazuje służy do podkaszania np. wokół drzew, przy budynkach itp. Jeśli masz ogród o powierzchni większej niż przerośnięte prześcieradło i do tego zaniedbany to kup kosę. Kosztuje trochę więcej ale różnica jest zasadnicza. Jeśli nie wiesz o co chodzi to pożycz sobie podkaszarkę i kosę. Spróbuj wykosić pół ogrodu jednym a pół drugim i przestaniesz mieć wątpliwości. No chyba ze masz jakiś mikroskopijny kawałeczek, wtedy podkaszarka wystarczy.

  12. #1012
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    A jaką masz powierzchnię do koszenia? Podkaszarka jak sama nazwa wskazuje służy do podkaszania np. wokół drzew, przy budynkach itp. Jeśli masz ogród o powierzchni większej niż przerośnięte prześcieradło i do tego zaniedbany to kup kosę. Kosztuje trochę więcej ale różnica jest zasadnicza. Jeśli nie wiesz o co chodzi to pożycz sobie podkaszarkę i kosę. Spróbuj wykosić pół ogrodu jednym a pół drugim i przestaniesz mieć wątpliwości. No chyba ze masz jakiś mikroskopijny kawałeczek, wtedy podkaszarka wystarczy.


    no ja tego będę miał jak odliczę grządki od żony, około 600m2 może więcej , kiedyś jak pracowałem w jakiejś firmie to szef dał nam taką podkaszarkę tylko jakiś byk chyba z 3 km i kosiliśmy chyba ze 500m2 i jakoś to szło , a ty masz na myśli kosę czyli kosiarkę ? czy coś w stylu podkaszarki tylko z nożem zamiast żyłki ? , ale ewidentnie mam problem bo trawa mnie zażre , w zeszłym roku po kupnie domu to sam ją rozjechałem rusztowaniami sprzętem i ogólnie robotami , końca jeszcze całkiem nie ma ale już jako tako ogarnięte

  13. #1013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Kosiarka to kosiarka, a kosa to kosza, dwie różne rzeczy. Skoro piszesz że działka zaniedbana i dopiero będziesz ją cywilizować to zwykłą kosiarką za wiele nie podziałasz, a kosiarka do wysokich traw na tę powierzchnie to przerost formy nad treścią, zresztą koszty z innej półki. Chodziło mi o kosę. Kosa ma przeniesienie napędu na głowicę przez przekładnie kątową, silnik 1,2 -1,5 KM to te najsłabsze, 2 z okładem to standard, a bywają i po 4 (realnie, bo na papierze to niektóre chińczyki mają ponad 5,5 i więcej) zazwyczaj w komplecie są szelki, a jeśli nie, to przynajmniej zaczep i szelki trzeba dokupić osobno. Możesz założyć głowicę żyłkową, trójząb, tarcze itp. Podkaszarka ma przeniesienie napędu, wałkiem giętkim i silnik 0,9 km to te mocniejsze a bywają 0,6. Trzymasz cały czas w rękach bo zwykle nie ma zaczepu do szelek. Głowica tylko żyłkowa i to przeważnie na dosyć cienką żyłkę (1,5-1,6 mm podczas gdy w kosach 2,4-3 mm). No i jeszcze jedna różnica, większością kos możesz haratać choćby i cały dzień podczas gdy podkaszarka po pewnym czasie musi ostygnąć, najczęściej przyjmuje się że po wypaleniu jednego baku paliwa trzeba jej dać odpocząć. 600 m2 to już trochę za dużo jak na podkaszarkę.
    To czym kosiłeś, jeśli miało 3 KM to była kosa.

  14. #1014
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Kosiarka to kosiarka, a kosa to kosza, dwie różne rzeczy. Skoro piszesz że działka zaniedbana i dopiero będziesz ją cywilizować to zwykłą kosiarką za wiele nie podziałasz, a kosiarka do wysokich traw na tę powierzchnie to przerost formy nad treścią, zresztą koszty z innej półki. Chodziło mi o kosę. Kosa ma przeniesienie napędu na głowicę przez przekładnie kątową, silnik 1,2 -1,5 KM to te najsłabsze, 2 z okładem to standard, a bywają i po 4 (realnie, bo na papierze to niektóre chińczyki mają ponad 5,5 i więcej) zazwyczaj w komplecie są szelki, a jeśli nie, to przynajmniej zaczep i szelki trzeba dokupić osobno. Możesz założyć głowicę żyłkową, trójząb, tarcze itp. Podkaszarka ma przeniesienie napędu, wałkiem giętkim i silnik 0,9 km to te mocniejsze a bywają 0,6. Trzymasz cały czas w rękach bo zwykle nie ma zaczepu do szelek. Głowica tylko żyłkowa i to przeważnie na dosyć cienką żyłkę (1,5-1,6 mm podczas gdy w kosach 2,4-3 mm). No i jeszcze jedna różnica, większością kos możesz haratać choćby i cały dzień podczas gdy podkaszarka po pewnym czasie musi ostygnąć, najczęściej przyjmuje się że po wypaleniu jednego baku paliwa trzeba jej dać odpocząć. 600 m2 to już trochę za dużo jak na podkaszarkę.
    To czym kosiłeś, jeśli miało 3 KM to była kosa.


    super dzięki za wyjaśnienie bo o czymś takim myślałem tylko nie wiedziałem jak to się nazywa , pamiętam że tym czym myśmy kosili to właśnie była duża maszyna na szelki się to zapinało i heja , nawet specjalnie ta czynność nie męczyła, ok teraz tylko pozostaje szukać porządnego sprzętu z odpowiednią mocą , dzięki jeszcze raz

    takie coś to już markowe i powinno wystarczyć , ps miałem kilka hyundai ale aut i nigdy się nie psuły , to to też chyba nie
    http://allegro.pl/kosa-spalinowa-hyu...014910526.html
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_1* ; 22-03-2016 o 06:36

  15. #1015
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Kos hyundaia nie znam więc się nie wypowiem. Z opisu wygląda nieźle. Moc w zupełności wystarczy. Składany wał napędowy to wygodna sprawa jak trzeba gdzieś szpejo przewieźć. Tarcza przydaje się przy bardziej przerośniętych chwastach. Jak z awaryjnością i trwałością? Nie mam pojęcia. Na Stihl-a Hondę, Kawasaki czy Husqvarn-e musiał byś wydać sporo więcej. Ja bym brał, w końcu to nie zakup domu żeby rwać włosy z głowy jak okaże się nie do końca trafioną inwestycją

  16. #1016
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mati8201
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łukowa
    Posty
    104

    Domyślnie

    Proszę o pomoc również i ja poszukuję kosiarki do 1500 zł
    oglądałem dzis kilka kosiarek
    coraz bardziej zastanawiam sie nad
    Oleo-Mac mam serwis w Tarnowie
    tylko powiedzcie co są warte te silniki OHV montowane w Oleo-Mac
    brałem pod uwagę też Al-ko ale w Tarnowie nie ma ich serwisu
    a moze macie inną propozycje

  17. #1017

    Domyślnie

    Silniki Emak to silniki Loncin czyli chińskie. Te lepsze ale wciąż chińskie.
    Ostatnio edytowane przez songoku_xxx ; 22-03-2016 o 20:10

  18. #1018
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Kos hyundaia nie znam więc się nie wypowiem. Z opisu wygląda nieźle. Moc w zupełności wystarczy. Składany wał napędowy to wygodna sprawa jak trzeba gdzieś szpejo przewieźć. Tarcza przydaje się przy bardziej przerośniętych chwastach. Jak z awaryjnością i trwałością? Nie mam pojęcia. Na Stihl-a Hondę, Kawasaki czy Husqvarn-e musiał byś wydać sporo więcej. Ja bym brał, w końcu to nie zakup domu żeby rwać włosy z głowy jak okaże się nie do końca trafioną inwestycją


    z doświadczeniami ich aut a miałem 2 szt to jestem dobrej myśli , auta mniej awaryjne niż VW , to kosa też powinna być ok więc biorę bo przynajmniej markowe

  19. #1019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mati8201
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łukowa
    Posty
    104

    Domyślnie

    Kurcze to chyba niema nic z silnikiem B&S w tej cenie i zostanie tylko NAC

  20. #1020

    Domyślnie

    Gwoli ścisłości to briggsy też są robione w Chinach

Strona 51 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony