dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 79 z 155
Pokaż wyniki od 1.561 do 1.580 z 3100
  1. #1561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Czy przy 20 arów trawnika kosiarka czy może już traktorek?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #1562
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Wszystko zależy od budżetu,może być to i to ale jak traktorek to raczej ok 8tyś.trzeba wydać na coś porządnego,kosiarka jest znacznie tańsza ale wygoda mniejsza racjonalnie do wydatku,koszt dobrej kosiarki to ok 3tyś,musisz przekalkulować co jest bardziej opłacalne chyba masz grosza sporo to bierz traktorek

  3. #1563
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Hhahahahaahah weż już przestań z tym "szwedem" bo mnie brzuch ze śmiechu boli,już jeden Potop był
    Dobre to było,szkoda że niektórzy jeszcze myślą 15 lat wstecz,kiedyś to były fajne maszyny a dziś? szkoda gadać

  4. #1564

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Dobre to było,szkoda że niektórzy jeszcze myślą 15 lat wstecz,kiedyś to były fajne maszyny a dziś? szkoda gadać
    No właśnie, ja ma tę sprzęty z "tamtych lat" i ani mi w głowie zamiana na dzisiejsze cuda techniki. Jednak kosiarkę z napędem będę musiał kupić i będzie to ...nadal Huska.

  5. #1565
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Sam widzisz że z tej Firmy została nazwa i cena,na szczęście coraz więcej klientów widzi to i kupują sprzęty innych firm lecz dla niektórych ważna jest nazwa ale to coraz mniejszy margines

  6. #1566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Czy przy 20 arów trawnika kosiarka czy może już traktorek?
    Dobrze, że kolega o tym wspomniał - jakoś nikt nie czyta o kosiarkach interesuje ich firma, silnik , czy z dalekiego czy bliskiego wschodu a może z północy.
    Każda kosiarka ma swój "obszar roboczy" i naprawdę musi być "dobra " aby obsługiwała 20 arów !, Dodatkowo na napęd jeśli posiada zużywa z mocy silnika ok 1,5 KM więc i to trzeba wziąć pod uwagę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #1567
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał tgrzebien Zobacz post
    Ja mam dylemat czy walczyć z żoną i kupić najmniejszą hondę hgr466 46cm za 1995zł, czy iść na ustępstwo i wziąć Oleo-Mac Gv 53 Tk Allroad 4 51cm za 1550zł. Trawnika mam ok 1000mkw.
    Warto dopłacić te 450 zł? Czy wraz ze wzrostem ceny, a jest to jednak 1/3 oleomac, idzie też dużo lepsza jakość?
    Wydaje mi się że obie kosiarki spełnią i swoje zadanie i Twoje oczekiwania.
    Honda zapewne będzie trwalsza i taka"solidniejsza" ma wszak mniejsze możliwości bo to urządzenie do małych trawników takich właśnie do 8-10 arów ale wszystko zależy od stopnia obciążenia i częstotliwości koszenia. Aby trawnik był naprawdę piękny trzeba kosić niekiedy i raz w tygodniu - wtedy może okazać się, że 450 zł to niewiele.
    Oleo-Mac to kosiarka do 20 arów więc u ciebie będzie pracowała z dużym zapasem, również jest solidnie wykonana, a serwis i części jest dostępny w większych miastach. Kosiarkę tej firmy na sąsiad i sobie chwali.
    Ja jak wspomniałem mam AL-KO Premium 520 BRV H z silnikiem hondy od lat 5 i nie zamienił bym jej na żadną inną. Ma powierzchnię do koszenia - firmowo 18 arów i u mnie się sprawdza znakomicie. zużycie paliwa znikome bo za jednym tankowaniem wykoszę całość i jeszcze zostaje w zbiorniku, ogromny zbiornik na trawę i duża moc.
    Jedyną jej wadą jest to, że jest cała metalowa i trzeba dbać o obudowę, czyszczenie po każdym koszeniu obowiązkowe.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #1568
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    a ja sobie wybieram i wybieram...

    obejrzałem parę firm sprzedających, pomarudziłem i pokwękałem

    i jeden ze sprzedawców zaproponował mi 3 różne, w tej samej cenie

    dałem wymogi że ma być z mieleniem/mulczowaniem i za mniej niż 650

    NAC LP42-375 S420C podtyp bodajze...- silnik NAC OHV, 125cc
    Faworyt GTR42P100 - silnik OHV ale 99cc
    GRASS VEGA VG42P - silnik Loncin OHV też 99cc

    no i mam dylemat. Wszystkie małe, NAC znam, ma największy silnik, ale te dwie pozostałe -- nic o nich nie wiem, słyszałem tylko ze Loncin robi fajne silniki

    wszystkie mają 42 cm cięcie, są w miarę małe, łożyskowane koła (podobno), żeliwne tuleje (podobno) mają funkcję mulczowania jak i kosza

    NAC to chińszczyzna, ale ma wszędzie serwis, największy silnik
    te pozostałe podobno "polskie" dla mnie to niewiadoma

    pytam więc fachowców
    na trawnik około 7 arów 99cc wystarczy? który z tych 3 modeli będzie lepszy dla amatora w koszeniu stalinówką? (mam od 4 lat elektrycznego hardera 1200 i w końcu zachciałem czegoś bez kabla...)
    Ostatnio edytowane przez okobar ; 07-05-2017 o 22:59
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  9. #1569
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie. Jeśli chcesz mulczowac trawę to silnik 3,5 konia to jest minimum. A i tak większej trawy nie przemieli.


    Edit - ten NAC ma mulczowanie? Na stronie pisze tylko wyrzut i kosz.
    Ostatnio edytowane przez coulignon ; 07-05-2017 o 21:56
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #1570
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    http://www.mediaexpert.pl/kosiarki-s...ab_description

    http://www.bdsklep.pl/nac-lp42-375-k...75km,id-228737

    niby ma... chyba że to jakiś podtyp
    edyta. mi proponują tą wersję z silnikiem NAC, nie BS
    Ostatnio edytowane przez okobar ; 07-05-2017 o 22:55
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  11. #1571
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    chyba wszytko jest lepsze od b&S więc się nie przejmuj.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #1572
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    czyli z tych 3 to NECa? najbardziej podoba mi się z wyglądu Faworyt, bo jest czarny
    mojej żonie Grass = bo dająco po oczach żółty

    a NAC to NAC, z tego co słysząłem o nim to zależy ja się trafi, albo będzie działał albo nie
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  13. #1573

  14. #1574
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Martyn89

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Alwernia
    Kod pocztowy
    32-566
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem na etapie kupna kosiarki na powierzchnie około 10 arów.
    (14ar z domem,działka nie jest zbyt równa, dość podmokła wiec czasem pojawiają się jakieś kamienie po zimie z jednej strony działki rów melioracyjny 75mb co powoduje że kosiarka pracuje w cięższych warunkach niż u przeciętnego Kowalskiego).

    Połowa to ogród a połowa to można powiedzieć że łąka ale nie wyrównana.
    Kosiłem całość około 3-4 godzin kosiarką JCB 3,75KM z napędem przez 10 lat i byłem z niej zadowolony. Obecnie posypała mi się obudowa,napęd i do tego przy pierwszym koszeniu w tym roku pękło to coś co trzyma nóż z dwoma wypustkami żeby się nie odkręcił - nasuwa się to na wał przed założeniem noża (mam nadzieje że wiecie o co chodzi ;P)
    Kosiarka posiadała napęd który mi padł i nie można go nigdzie kupić lub podmienić, przynajmniej tak mówią znajomi i serwisanci z pobliskiego outlet'u z takimi właśnie sprzętami.

    Mam dwie opcje, kupić taką samą kosiarke za 600 zł i stara mieć na dawce bo silnik jest sprawny:
    JCB 3,75KM - https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-s...tml#6c4f2bf290

    W pobliskim sklepie proponują mi kosiarkę która też jest dla mnie nie znana:
    Powertec Garden Benzin-Rasenmaher N-BM 51 HW, 2,5kW, 163ccm, 51cm nóż,45KG, silnik OHV 4-Takt Motor. (ponoć 5,5KM)
    tyle o niej wiem i znalazłem taką na necie - u mnie jest za 800 zł oto link: https://www.olx.pl/oferta/niemiecka-...8-IDgg58b.html

    Pisze od Was bo mam już dość szukania i zastanawiania się co wybrać, nie mam dużych pieniędzy przeznaczonych na kosiarkę ale wiem że kiedyś tą JCB kupiłem za 600 zł i nie byłem z nią w naprawie ponad 8 lat - wiec firma nie jest dla mnie ważna patrząc że JCB kosiarek raczej nie produkuje a w Polsce nawet nie sprzedaje. Jedyne co mnie boli to w razie gdyby coś się zepsuło to do obu tych modeli części na internecie nie dostane. Druga opcja jest o tyle lepsza że tam gdzie ją kupie mają części i serwis, dają rok gwarancji (gwarancja sprzedawcy)

    Proszę o opinie i pomoc w wyborze. chciałem przeznaczyć na kosiarkę do 1000 zł ale 200 zł nie pożałuje jeśli coś będzie warte uwagi. Nie ukrywam że trawa jest już duża i zależy mi na czasie

    Pozdrawiam .
    Ostatnio edytowane przez Martyn89 ; 08-05-2017 o 16:19

  15. #1575
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aryan

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-089
    Posty
    11

    Domyślnie

    Panowie potrzebuje ostatecznej podpowiedzi. Oglądałem duza ilosc kosiarek i pozostal mi wybor pomiedzy honda hrx 537 a vikingiem mb 655? co mozecie powiedziec ? ceny nie robia mi duzej roznicy. Viking daje 3letnia gwarancje a honda 2letnia. Teren okolo 30/40 arow dosyc nierowny i z lekkimi pochylosciami.

  16. #1576

    Domyślnie

    Witam,

    Mam podobne wymagania jak użytkownik Martyn89, z tym że do skoszenia prawie 20 arów. Część terenu jest dość nierówna, jest trochę kamieni, które staram się wybierać, choć te mniejsze potrafią dostać się pod ostrze. Trawa jest dosyć gęsta, przez chwilę miałem jakąś kosiarkę 2,15KW, jednak dławiła się na gęstszej trawie. Wcześniej husqvarna dawała radę, jednak żywot się skończył.
    Zanim trafiłem do tego tematu myślałem o NACu, jednak poczytałem trochę i teraz boję się częstych awarii. Tak samo chciałem z napędem, jednak jest trochę lawirowania między roślinami i zrezygnuję z napędu.

    Chciałbym aby miała koła łożyskowane i przynajmniej tylne o dużej średnicy (aby łatwiej było w gorszym terenie?) oraz w miarę mocną tuleję (żeliwną?).

    Polecicie coś do (+/-) 1000pln ?
    Ostatnio edytowane przez pawelwor ; 08-05-2017 o 19:21

  17. #1577

    Domyślnie

    1000 może być mało. Wejdź na stronę kosiarek Faworyt. Też szukam czegoś mocnego, 50-53 cm ostrze i bez napędu.
    Masz przykład wypasu https://www.budujesz.pl/faworyt-krys...51n173e-69915/
    Ostatnio edytowane przez compi ; 08-05-2017 o 19:54
    I już mieszkamy !

  18. #1578
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aryan

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-089
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aryan Zobacz post
    Panowie potrzebuje ostatecznej podpowiedzi. Oglądałem duza ilosc kosiarek i pozostal mi wybor pomiedzy honda hrx 537 a vikingiem mb 655? co mozecie powiedziec ? ceny nie robia mi duzej roznicy. Viking daje 3letnia gwarancje a honda 2letnia. Teren okolo 30/40 arow dosyc nierowny i z lekkimi pochylosciami.
    Panowie, ktos ? cos ?

  19. #1579
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Martyn89

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Alwernia
    Kod pocztowy
    32-566
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    1000 może być mało. Wejdź na stronę kosiarek Faworyt. Też szukam czegoś mocnego, 50-53 cm ostrze i bez napędu.
    Masz przykład wypasu https://www.budujesz.pl/faworyt-krys...51n173e-69915/
    Zasugerowałem się Twoim postem, rozumiem że wybór opcji FAWORYT to dobry wybór ?

    Jeśli mówicie że nie kupie w cenie +-1000 zł kosiarki to zmienię swój typ na wyzej wspomniany ale z rozrusznikiem
    Kupować ją czy jakieś inne sugestie?
    zainteresowała mnie opcja mycia obudowy poprzez podłączenie węża ogrodowego,
    rozrusznik wybrałem jako dodatkowa opcje, jestem po porstu go ciekaw w kosiarce. (widziałem że są też opcje bez tańsze o jakieś 200-300 zł)

    Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę od wieczora bo zamierzam ją zamawiać. z góry dziękuje za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Martyn89 ; 09-05-2017 o 12:22

  20. #1580

    Domyślnie

    Siema.
    Mam budżet 500-600zł i muszę kupić kosiarkę do 540 metrowego ogródka.
    O spalinówce w tej cenie nawet nie myślę ale trochę elektryków po marketach jest.
    Nie mam wygórowanych wymagań. Ma golić i nie przeszkadzać w pracy.
    Polećcie coś.

Strona 79 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony