dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 155
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 3100
  1. #1641

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszczelarzyk Zobacz post
    Witam,zakupiłem kosiarkę Faworyt z napędem ,silnik loncin190cm, jak na razie działa dobrze.Mam pytanie czy jest sposób na zakręcanie kosiarką z napędem tak aby nie uszkodzić napędu,może ktoś ma na to jakiś patent.przy końcu koszenia prostokąt trawy jest coraz mniejszy i jest dużo zabawy z wyłączaniem napędu.
    Dużo zabawy z wyłączeniem napędu?

  2. #1642
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Nie wystarczy puścić wajchę?
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  3. #1643
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Witajcie


    ktoś z was ma jakieś cudo ze stajni Boscha? Na przykład Rotak 40 ?

    Jakie macie opinie o tych kosiarkach?
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  4. #1644
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mam kosiarkę elektryczną tego producenta od 10 lat. Kosiłem jak do tej pory bardzo mały areał ale nic złego na jej temat powiedzieć nie mogę.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #1645
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Witajcie


    ktoś z was ma jakieś cudo ze stajni Boscha? Na przykład Rotak 40 ?

    Jakie macie opinie o tych kosiarkach?
    Powiem może trochę brutalnie ale nawet o niej nie myśl,jest to kosiarka jednorazowa,silnik komutatorowy-szczotkowy,w razie byle jakiej awarii na śmietnik,napęd noża na pasek klinowy,cena wysoka jak na tej kiepskiej jakości sprzęt,poszukaj kosiarek z silnikiem indukcyjnym a nie tego chińskiego szajsu

  6. #1646
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t@dzik

    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam, potrzebuje kosiarki do 600zł. Posiadam swieży trawnik 300m2, w miare równy

  7. #1647
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    panowie co do zaoferowania ma kosiarka macalister cena coś ok 1000 zł pytam bo po cichu dowiedziałem się że rodzinka chce mi sprezentować taką kosiarkę na prezent urodzinowy i nic o tym niby nie wiem , nie wypadało by mi ich nagabywać na zakup innej ale może jednak

  8. #1648
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    panowie co do zaoferowania ma kosiarka macalister cena coś ok 1000 zł pytam bo po cichu dowiedziałem się że rodzinka chce mi sprezentować taką kosiarkę na prezent urodzinowy i nic o tym niby nie wiem , nie wypadało by mi ich nagabywać na zakup innej ale może jednak
    To kosiarka czystko Castoramowa,części brak,serwisu zero,lepiej namów rodzinkę marketowców na coś lepszego i normalnego

  9. #1649
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    To kosiarka czystko Castoramowa,części brak,serwisu zero,lepiej namów rodzinkę marketowców na coś lepszego i normalnego
    chętnie bym to zrobił tylko trochę mi nie wypada , nie wiem jak to rozegrać trochę to niezręczne

  10. #1650

    Domyślnie

    czy kupisz NAC'a, czy mcalister, czy cokolwiek innego(oprócz markowego sprzetu typu husqwarna, honda) to i tak kupujesz to samo z inna nazwą, produkcji chińskiej.

    |wszystkie te kosiarki maja silnik albo OVH albo B&S


  11. #1651
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ohv to typ silnika a nie jego nazwa.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #1652

    Domyślnie

    wiem, że typ silnika, ale opisywany jest tylko w ten sposób, aby odróżnić od B&S.
    Np jakaś firma robi dwie takie same kosiarki ale w jednej wstawia chińczyka i opisuje silnik jako OHV, a w drugiej wstawia B&S i juz nie opisuje , ze to OHV


  13. #1653
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    OHV to oznacza silnik górnozaworowy , teraz mało kto robi dolnozaworowe silniki SV , B&S to brick-straton , akurat siniki to wszędzie prawie te same poza hondą i kilkoma firmami , ale B&S to dobre silniki
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_1* ; 21-06-2017 o 06:39

  14. #1654

    Domyślnie

    dlatefo napisałem, ze wszystko jedno jaka kosiarka, poza silnikiem prawie niczym się nie różnią


  15. #1655
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    czy kupisz NAC'a, czy mcalister, czy cokolwiek innego(oprócz markowego sprzetu typu husqwarna, honda) to i tak kupujesz to samo z inna nazwą, produkcji chińskiej.

    |wszystkie te kosiarki maja silnik albo OVH albo B&S
    Nigdy się z tym nie zgodzę,Husqvarna markowa??chyba tylko nazwa i cena oczywiście mają kilka m szyn którymi można się zainteresować ale cena znów jest wysoka,Honda to już też nie to co było,teraz mniej znane Firmy są lepszej jakości mimo niższej ceny ,nie pisz ogólnie o wszystkich że to to samo bo tak nie jest

  16. #1656
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kaska77

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Wawa
    Kod pocztowy
    04-470
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Chcę kupić dla męża na prezent kosiarke spalinową do koszenia powierzchni okolo 500m2. Najchętniej wydałabym ~800zl, ale widzę z waszych wypowiedzi ze to może byc za mały budżet, więc jeżeli stosunek ceny do jakości bedzie znaczny to te 200-300 zl będę zmuszona niechętnie dołożyć. Nie zalezy mi na napędzie
    Czytałam ze polecacie faworyt i gdzieś slyszałam ze silniki B&S tylko 625 + dobre i tutaj cena 900zl za nowe z wystawy wydaję sie dobra
    . Proszę o pomoc.. zostały mi juz tylko 2 tyg do kupna
    Wybrałam takie coś:

    1. https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-s...tml#6f86dabf94

    2. http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa...2-3d67a1324b23

    3. http://allegro.pl/faworyt-kosiarka-s...750485711.html

  17. #1657
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Osobiście nie dotknął bym się do żadnej z nich,póżniej głupiej linki możesz nie dokupić,jakośc tych kosiarek jest mizerna

  18. #1658
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kaska77

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Wawa
    Kod pocztowy
    04-470
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Osobiście nie dotknął bym się do żadnej z nich,póżniej głupiej linki możesz nie dokupić,jakośc tych kosiarek jest mizerna
    a masz moze jakieś propozycje w tej cenie?

  19. #1659
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Wszystko zależy jakiej klasy sprzętu szukasz i czy tylko do takiej kwoty,nie da się kupić kosiarki mocnej,trwałej i taniej bo to nie idzie w parze ze sobą,tak mniej więcej 1100-1200 zł i wtedy kupisz już Worlda wprawdzie na Loncinie ale podobno chodzą te silniki

  20. #1660
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Hej

    o kosiarkach Boscha juz zapomniałem...



    Pojawił sie kolejny kandydat.. A może raczej kandydaci... Są nimi kosiarki Stihl Viking

    pierwszy to MB 448 TX (cena 1 769) http://www.stihl.pl/Produkty-VIKING/...MB-448-TX.aspx


    a drugi, którego biorę także pod uwage to MB 448 T (cena 1 999,00) http://www.stihl.pl/Produkty-VIKING/.../MB-448-T.aspx
    róznica oprocz ceny jest jedynie w tym iz model 448 T ma nieco mocnieszy silnik oraz opcje silnika ReadyStart


    W oko mi wpładł jeszcze model MB 448 TC + AMK 048 (cena 2 199,00) który ma juz w zestawie oprzyżądowanie do mulczowania o wartości sklepowej 159 PLN wieć cenowo podobnie wypada jak MB 448 T z droba róznica w wyglądzie... ktora to różnica dla mnie znaczenia nie ma...




    Ktoś z Was ma jednego ztych Vikingów?
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

Strona 83 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony