dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1

    Domyślnie Panele ścienne

    Witajcie
    czy ktoś ma pomysł na fajne zaaranżowanie poddasza. Sądzę, że dobrym wyjsciem będą panele ścienne bo można je położyć bezpośrednio na cegłę bez tynku. W sklepach, w katalogach widziałam kilka pomysów... teraz panele są takie kolorowe, pogodne albo stylowe imitujace drewno...Ale na forum nie zauważyłam żeby takie rozwiązanie było zbyt popularne! Hmmm... Z czego to wynika?? Czy ktoś ma u siebie w domu panele. Jeśli to nie problem, to prosze o zdjęcia...
    Wilma

    http://www.kronospan.pl//other_files...aranzacja1.jpg
    http://www.kronospan.pl//other_files...p_livcolAR.jpg

  2. #2

    Domyślnie

    czy naprawde NIKT nie ma paneli ściennych? czy to naprawde kiepski pomysł miec coś takiego na ścianach? a może to OBCIACH, co?? uświadomcie mnie pliz

  3. #3

    Domyślnie

    Dla mnie te panele to obciach

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam w tej chwili panele ścienne w moim mieszkanku. Kładzione przez męża i teścia prawie 6 lat temu. Nie powiem, trudno je zabrudzić, a łatwo się czyszczą. Przy małym szkrabie to niewątpliwie zaleta. Ale co innego w mieszkaniu w bloku, a co innego w domu. Aha, mają jednak pewną wadę: łatwo je zarysować (tzn zadrapać), zwłaszcza na listwach i kątownikach, te ostatnie są najbardziej kruche. W swoim domu nie położę paneli, bo uważam że jednak nie są zbyt eleganckie. Wolałabym już jakąś piękną tapetę, mimo że za nimi też niezbyt przepadam.

  5. #5

    Domyślnie Panele scienne-lepsze mdf czy pcv jaki montaż?

    Panele scienne-lepsze mdf czy pcv?
    Czy mogę je bezpośrednio dokleić klejem(jaki klej polecacie do tego) do ściany bez listew pod nie ,wiercenie otworów pod listwy w bloku w żelbetonie nie jest łatwe.

  6. #6

    Domyślnie

    PCV - mniej sie niszcza i sa latwiejsze w utrzymaniu czystosci (mozna je latwo umyc), ale za to sa brzydkie (subiektywna opinia).
    MDF - jest to w jakims stopniu drewno, a wiec sa poniekad naturalne, ale jakiekolwiek zadrapanie wierzchniej warstwy w efekcie jest uszkodzeniem praktycznie nie do naprawienia.
    Mozna je kleic bezposrednio do sciany, (na pewno te z mdf'u) - sam wiele razy tak robilem i nadal sie trzymaja. Uzywalem kleju montazowego "Tytan" (tylko nie ten na bazie wodnej)
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pik-pok
    PCV - mniej sie niszcza i sa latwiejsze w utrzymaniu czystosci (mozna je latwo umyc), ale za to sa brzydkie (subiektywna opinia).
    MDF - jest to w jakims stopniu drewno, a wiec sa poniekad naturalne, ale jakiekolwiek zadrapanie wierzchniej warstwy w efekcie jest uszkodzeniem praktycznie nie do naprawienia.
    Mozna je kleic bezposrednio do sciany, (na pewno te z mdf'u) - sam wiele razy tak robilem i nadal sie trzymaja. Uzywalem kleju montazowego "Tytan" (tylko nie ten na bazie wodnej)
    Pozdrawiam
    ...takie male sprostowanie MDF nie ma nic wspolnego z drewnem płyta MDF jest sprasowana pod wysokim ciśnieniem płytą pilśniową, która jest pokryta folią z PCV. Jak dla mnie jedno i drugie to badziewie wolałbym boazerie badż gołe sciany pokryte farba ...
    pozdro

  8. #8

    Domyślnie

    to co polecacie na sciany zeby ładnie wyglądało?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemkrzych
    to co polecacie na sciany zeby ładnie wyglądało?
    Nie to ładne co ładne, tylko co się komu podoba
    Zależy gdzie te panele chcesz kłasc. ja jestem z mdf.... ale też zalezy jaki wzór, jeżeli drwenopodobne... mozna przezyć. ale widziałem taki marmurek..... no koszmar.....
    nie pytaj coładne... bo to spraw gustu...
    klei możesz Mdf jak wyżej Tytanem.../najlepszy klej montazowy wg mnie/
    bezposrednio na ścianę.... zachowują pion...i ważna rzecz... wykończenia.... to robi efekt

  10. #10

    Domyślnie

    [quote="bezele"]
    Cytat Napisał Pik-pok
    PCV - mniej sie niszcza i sa latwiejsze ...takie male sprostowanie MDF nie ma nic wspolnego z drewnem płyta MDF jest sprasowana pod wysokim ciśnieniem płytą pilśniową,
    pozdro
    A z czego twoim zdaniem jest ta plyta? napewno mie ma nic wspolnego z drewnem?

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    delishez

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    2

    Domyślnie panele scienne

    wlasnie bede sie urzadzal i chce polozyc jakies ciekawe panele scienne.
    czy moglibyscie podac linki jakichs firm, ktore zajmuja sie tym tematem(chodzi mi glownie o panele gipsowe - chyba bo jeszcze nie orientowalem sie dokladnie)

  12. #12

    Domyślnie

    a koniecznie musisz miec te panele. Są takie emeryckie
    ****************************
    NUTKA = SAMOTNA MŁODA DAMA
    ****************************

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    delishez

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    niekoniecznie sa tez bardzo modernistyczne np. www.interlam.drew-styl.com.pl to strona do ktorej dotarlem
    elish

  14. #14

    Domyślnie Panele ścienne

    Szukam w necie i nie potrafię znaleźć - proszę podpowiedzcie - kto ma w ofercie - panele scienne np. MDF umozliwiające ułozenie na części sciany boazerii jak na zdjęciu niebieską scianą?.
    Ups - nie potrafię odizolować tego zdjęcia od reszty

    Pozdrawiam

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mareck

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4

    Domyślnie Panele ścienne (ale nie boazeria tylko takie 'kasetony')

    No właśnie, już po samym temacie widać, że nie do końca wiem o co pytam

    Poszukuję boazerii - nie jest to klepka tylko duże, drewniane płyty - prostokąty. Od góry zakończone cokołem, w wersji bogatej np. rzeźbione.

    Widziałem takie coś np: w restauracjach ale nigdzie nie mogę znaleźć pełnej nazwy ani jakiegokolwiek producenta.
    Czy trzeba to zamawiać u stolarza (tylko) czy może da się kupić gotowe?
    Jestem z Warszawy.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Widziałam kiedyś na stronach producenta tych boazeryjnych paneli ściennych.
    Tylko nie pamiętam którego
    My zrobiliśmy imitację. Pomalowałam ścianę i przykleiłam rzeźbioną listwę przetartą farbą. Z listewek mających dać efekt kasetonu na razie zrezygnowaliśmy

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mareck

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    może komuś pomogą w zidentyfikowaniu tego zdjęcia jakie znalazłem:


    właśnie o coś takiego chodzi!

  18. #18

    Domyślnie

    są świetne

  19. #19

    Domyślnie Panele ścienne

    Czy może ktoś z was montował panele ścienne do płyty GK? Ciekawy jestem jaki wybrać sposób. Jedni mówią że na klej montażowy inni że tradycyjnie tzn listwa. Czy ktoś mi coś konkretnego podpowie?
    marcioszek

  20. #20

    Domyślnie Pytanie o panele ścienne

    Witam

    Z góry zaznaczę, że jestem laikiem, nie zajmuje się na codzień remontami czy aranżacją wnętrz, dlatego proszę o wyrozumiałość

    Zastanawia mnie temat paneli ściennych drewnianych. Znalazłem panele dwóch firm, które w przybliżeniu mieszczą się w wymiarach 2600x200x14mm, ale czy są gdzieś dostępne panele o wymiarach innych, np 1000x500mm ?
    Pozostaje jeszcze element wykończeniowy Chciałbym, aby każda płyta o wymiarze 1000x500mm była otoczona ramką w kolorze srebrnym (aluminium). Stąd powstaje kolejne pytanie: czy jest to szeroko dostępne w jakimś markecie budowlanym ? Chciałbym uniknąć łączeń przypominających panele podłogowe lub sidding...

    Jeżeli ktoś miał styczność z takim zagadnieniem, proszę o pomoc Może znajdzie się jakiś ciekawy pomysł na proste, tanie i szybkie wykonanie takiej dekoracji ściennej

    Pozdrawiam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony