dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21

    Domyślnie

    Jest ktoś w stanie pomóc?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Czy Tobie chodzi o coś takiego jak ma editta? Bo ja nie bardzo wiem o czym piszesz. Zrób rysunek jakiś, albo wklej jakieś zdjecie bo z opisu to nie bardzo łapię
    Tu wątek editty: http://forum.muratordom.pl/editta-ku...67323-1500.htm
    a tutaj Jej galeria zdjeć:
    http://www.edittaandkuba.myphotoalbu...umName=album02
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  3. #23

    Domyślnie

    Tak jest, właśnie o coś takiego mi chodzi

    http://edittaandkuba.myphotoalbum.co...02&id=DSC05978

    Tylko jak to wykonać, gdzie to kupić? W wątku, który jest umieszczony powyżej nie znalazłem takowego opisu...

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Jest opis i są zdjecia ale musisz przejrzeć strony wstecz. Edyta dokładnie to opisała i zrobiła rysunki przekrojowe.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  5. #25

    Domyślnie szerokie panele ścienne

    Poszukuję szerokich paneli ściennych w kolorze venge lub coś w podobie. Szerokich tzn. min. 30-40 cm.
    Nie widziałam nic podobnego w sklepach (albo słabo szukałam...)
    Chciałabym je ułożyć poziomo na ścianie w korytarzu, a styki połączyć jakimiś aluminiowymi listwami.
    Z góry dzięki za info!

  6. #26

    Domyślnie panele ścienne i dylemat

    chcemy w wiatrołapie zastosować panele ścienne i do nich przykręcić nieco wieszaków na kurtki
    sprzedawca odradził mówiąc, że panele mogą tego nie wytrzymać
    a może dać gęściej listwy w poprzek pod panele i rozrysować gdzie są/ na jakiej wysokosci i wówczas dać dłuższe kołki?

    a może macie jakieś inne pomysły?

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Tak jak myślisz wystarczy zrobiś otwór w miejscu przez który przebiega listwa i dać dłuższy kołek

  8. #28

    Domyślnie

    ok, a jeszcze jedno jak gesto powinno się dać te listwy pod panele?
    co 40-50 cm wystarczy??

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Przy panelu 260mm 7-8 listw montażowych co daje coś około 40cm nie zapomnij dać pierwszą listwe na wysokości 2-3 cm od powierzchni posadzki co ułatwi Ci łatwy montaż listwy przyściennej

  10. #30

    Domyślnie Panele ścienne - montaż na metalowym stelarzu ?

    Witam
    Chciałem zrobić panele na poddaszu (sufit i skosy).
    Mam krokwie a w nich wełnę 15cm, później folie. Tu mam problem, chciałem dodać jeszcze 5cm wełny i później panele MDF.
    Czy montował już ktoś takie panele na wieszakach ES + profil CD? łatwiej było by mocować wełnę. Czy może po prostu lepiej przybić kantówkę 60x60mm,
    Wszędzie gdzie piszą o montażu paneli mówią o podkładzie z listw drewnianych. Zakładam że pustki wentylacyjnej właściwie nie trzeba.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez robcook ; 12-11-2010 o 23:26

  11. #31

    Domyślnie

    Czyżby nikt się nie orientował w tej sprawie?

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    A jak sobie wyobrażasz przybijanie zaczepów do tych profili?


    A tak na marginesie. Wiesz, że chcąc położyć dodatkową warstwę wełny w zasadzie powinieneś zdjąć folię?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi Zobacz post
    A jak sobie wyobrażasz przybijanie zaczepów do tych profili?
    Oczywiście wkrętami, a jak nie bez pośrednio to najpierw listewkę do profili a później już gwoździkami.

    A tak na marginesie. Wiesz, że chcąc położyć dodatkową warstwę wełny w zasadzie powinieneś zdjąć folię?
    No właśnie wydaje mi się że jednak nie muszę - http://budowairemont.knauf.pl/birw/2...warstwowy.html . Wyjątek stanowi oczywiście łazienka, ale tam to raczej nie będzie paneli.

    Ale przed tym chciał bym jeszcze mimo wszytko się skonsultować - czy już ktoś tak robił ?
    Pozdrawiam

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Nie zmienia to faktu, że nie ma raczej sposobu na przypięcie zapinek od paneli do metalowego stelaża. No bo niby jak?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi Zobacz post
    Nie zmienia to faktu, że nie ma raczej sposobu na przypięcie zapinek od paneli do metalowego stelaża. No bo niby jak?
    Myślałem o wkrętach, ewentualnie do profilu przykręcić już cienką listewkę i do niej wbijać.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał robcook Zobacz post
    Myślałem o wkrętach, ewentualnie do profilu przykręcić już cienką listewkę i do niej wbijać.
    Dla mnie to poroniony pomysł. Szczególnie, że łby wkrętów są niewiele mniejsze niż grubość panela. Nie wiem jak byś miał potem wprowadzić pióro kolejnego panela mając łeb wkręta w świetle wpustu. Widziałeś w ogóle jak się takie panele montuje?

    A przykręcanie łat na profile to dopiero hard-core... I w ogóle to nie rozumiem dlaczego nie możesz od razu łat drewnianych przykręcić na to co masz.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  17. #37

    Domyślnie

    [.. nie rozumiem dlaczego nie możesz od razu łat drewnianych przykręcić na to co masz.[/QUOTE]

    Generalnie jeszcze nie montowałem paneli, wiem że główki mogły by przeszkadzać. A łat nie chciałem kręcić do krokwi (6cmx6cm) by zniwelować mostki termiczne - na wieszakach mógłbym maksymalnie tego uniknąć.

    Dlatego właśnie założyłem temat bo nie wiem jakie by niosły konsekwencje profile metalowe. Byłem ostatnio w castoramie i tam stwierdzili ze jak najbardziej montować można tylko że będzie ciężej..
    Pozdrawiam

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał robcook Zobacz post
    A łat nie chciałem kręcić do krokwi (6cmx6cm) by zniwelować mostki termiczne - na wieszakach mógłbym maksymalnie tego uniknąć.
    A kto Ci powiedział, że łat drewnianych nie możesz montować na wieszakach?


    Cytat Napisał robcook Zobacz post
    Dlatego właśnie założyłem temat bo nie wiem jakie by niosły konsekwencje profile metalowe. Byłem ostatnio w castoramie i tam stwierdzili ze jak najbardziej montować można tylko że będzie ciężej..
    Szkoda, że Ci nie pokazali jak. Ja bym to chciała zobaczyć.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #39

    Domyślnie

    [QUOTE=JoShi;4393174]A kto Ci powiedział, że łat drewnianych nie możesz montować na wieszakach?

    Rozumiem że proponujesz przykręcenie łat 6x3cm prosto na wieszaki? O tym nie pomyślałem..


    Byłem wczoraj w Leroy Merlin i również nie widzieli problemu wkręcania - jedynie by dobrać odpowiednie wkręty samo- wkręcające z małymi główkami.

    A ty sama bawisz się w majsterkowanie? Jak na kobietę to nietypowe...

    Pozdrawiam

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał robcook Zobacz post
    A ty sama bawisz się w majsterkowanie? Jak na kobietę to nietypowe...
    Nooo, taka jestem trochę nietypowa. Jak nie miałam zobowiązań to się bawiłam w modelarstwo a potem w budowanie drewnianych terrariów Teraz mam małe dziecko i mogę sobie najwyżej podyrygować mężem, który właśnie poddasze wykańcza. Tak więc ja siedzę, obmyślam, planuję, szukam materiałów, zamawiam a on przychodzi "na gotowe", zakasuje rękawy i wykonuje.

    A na poddaszu prawie wszędzie mam drewniane łaty na wieszakach U przykręcanych do krokwi. Naszykowane pod drewnianą boazerię
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony