dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 144
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2874
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    02-06-2011 - 22:29 .... zaczeło się .... przygotowania do PnB - termin 1-15 sierpnia ....

    no i się dzieje .... w końcu wszystko zgodnie z założeniami
    mamy 2 czerwca - projekt domu dziś przyszedł kurierem - wynegocjowaliśmy mały rabat na projekcie - zawsze 5oczek do przodu ...

    nie marnując czasu udaliśmy się dziś do naszego projektanta a zarazem przyszłego kierownika budowy , plan działania ustalony - planowany termin uzyskania PnB to 1-15 sierpnia - jeśli nie utkniemy z papierologią - jest to termin realny - nasz KB jest powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego - zna się facet na rzeczy - dostaliśmy wszystkie możliwe pisma (wzory) do złożenia już w poniedziałek ... facet czasu nie marnuje... uzgodniliśmy dziś wszystkie konieczne zmiany w projekcie konieczne do wykonania na tym etapie - reszta będzie realizowana jako wpisy w książce budowy

    najlepsze jest to że nie neguje mojego pomysłu - ale na początku powiedział "co 30 cm styropianu ?? tyle się nie daje, co? ogrzewanie elektryczne? już nie jeden chciał - wszystkim odradzam - a ja mu na to - mnie Pan nie przekona, a on na to - to Pana dom będzie 1 taki w naszym powiecie " - jest OK

    z innych informacji: mamy 5 m rurę kanalizacyjna - posłuży do wykonania wjazdu na działkę - do wykonania początkiem przyszłego tyg.
    następnie ściągnięcie humusu z działki i zakup 15 wywrotek ziemi (do składowania przez rok - na wiosnę wyrównamy działkę)

    gorsza informacja wiąże się z wodą
    do wykonania ok 70-80 m rurociągu - najprawdopodobniej o średnicy 63 - do uzgodnienia z ZWK - może uda się uzyskać dofinansowanie z miasta - jeśli zgodzą się na "32" będzie bez dofinansowania

    umowa kredytowa i u notariusza w poniedziałek / wtorek - później bieganie po sądach - wpis do hipoteki i ubezpieczenie

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    07-06-2011 - 18:02 działka jest nasza!!!! kredyt niestety też

    a my dziś ...
    1. podpisaliśmy umowę na pierwszy kredyt
    2. kupiliśmy działkę
    3. przywieźliśmy rurę na wjazd na działkę
    4. załatwiliśmy ziemie potrzebna do zasypania rury (wykonanie wjazdu: środa-czwartek)

    i jesteśmy lżejsi o grube "Kafle" ...

    z bardzo dobrych wieści - udało się zebrać z 10 podpisów od wszystkich współwłaścicieli drogi do przekopu drogi pod wodę !!!
    brak zgody miasta jeszcze - bo rura na ich działce - formalność ale może potrwać

    Kier-bud kazał mi jutro zaglądnąć do siebie do pracy (na codzień powiatowy inspektor budownictwa ) - bo chce zacząć przygotować wszystko do składania papierów do PnB

    pewnie chwilę nie będę sie teraz odzywał aż wszystko w papierkach pozałatwiamy

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    10-06-2011 - 16:03 Arizona S-Gl-581- nasz projekt domu

    tak wygląda projekt domu

    i rozkład pomieszczeń


    a to już efekt pracy naszego człowieka 3w1 - docelowo Kierownika Budowy

    zmiany są bardzo małe
    podstawowe to
    1. brak kominów
    2. zwiększenie powierzchni WC i Garderoby - która docelowo ma być 4 pokojem

    ostatni szkic - to nasz dom na naszej działce


    jak się podoba ??
    dokładniejsze obrazki w naszej galerii

    we wtorek składamy wniosek do wszelkich uzgodnień a później już tylko skompletować wszystko i czekać na PnB

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    02-07-2011 - 10:37 wniosek na PnB złożony - pozostaje czekanie ...

    30 czerwca wszystko zostało skompletowane i złożone w powiecie - procedury wygladaja tak że kierownik wydziału na koniec miesiąca wszytskie wnioski musi przekazać dalej do "realizacji" - wiec gdybysmy złożyli 1 czerwca - wniosek mógłby leżeć do 30 czerwca w szufladzie - tak wiec teoretycznie na połowie lipca mamy PnB a na koniec lipca PRAWOMOCNE .... z jednym małym ale ....
    mamy problem z sąsiadami ... i zakładam że zrobią mi świnie i odwołają się wtedy 3 miesiące w plecy

    z sąsiadami to jest tak że wszystkim dookoła problemy robili - jednemu sąsiadowi co ma już SSO wstrzymali wszystko na etapie WZ o 1,5 roku, u mnie poszło o mostek - po prostu im się nie podoba że go zrobiłem i już - na zasadzie NIE bo NIE - za blisko nich - chcieliby bym zrobił 10-20 m niżej (patrz mapka na wcześniejszym wpisie)
    a tak wygląda efekt mojej pracy z tego tygodnia



  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    05-07-2011 11:16 mostek prawie gotowy - ale jeszcze nie skończony - czekam aż przestanie padać - a że mnie na razie nic nie goni ... trzeba dołożyć jeszcze jeden krawężnik , dowieźć ze 3-4 taczki ziemi , wyrównać i na koniec jakiegoś żużlu lub kamienia - ale dopiero jak skończy padać i wyschnie ...

    a co do PnB - to procedura jest standardowa - wszystko zależy od dnia kiedy złoży się dokumenty w starostwie - sadze że tak jest wszędzie ... a że nasz projektant jest pracownikiem starostwa to wie co i jak...wystarczył 1 dzień różnicy i byłoby 45 dni a nie 15

    15-07-2011 13:36
    a swoją droga niezły paradoks .... w drodze do pracy podjechałem na jedną budowę, którą miałem na oku - robią właśnie tam dach i chciałem porozmawiać z szefem tej ekipy co i jak... - a tam kogo widzę ... syna sąsiadów którzy najbardziej dymią ... ciekawe czy to coś pomoże .... gdybym go tak pozwodził 2 tyg że będzie miał zlecenie .... może nie odwołają się he he ...

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    15-07-2011 - 14:20 czekając na PnB

    dziś okazało się że powiat nie ma jednej zwrotki od sąsiadki .... maja niezły bałagan w papierach ... kobieta twierdzi że ma 1 działkę a w papierach jest jako właścicielka 2 - 1 ma jeszcze na panieńskie nazwisko i rodzinny adres zamieszkania (czyli sprawa z przed nastu a może 20 lat bo działkę dostała od babci) a 2 ma na obecny adres zamieszkania i aktualne nazwisko

    na szczęście udało się ją dziś namierzyć (tel kom.) i mam nadzieję że w poniedziałek podpisze zwrotkę jeśli tak ... po 7 dniach mamy PnB
    kolejna dobra wiadomość że jest to kobieta z która mam podpisać umowę na przeprowadzenie wody przez jej działkę do naszej ... dziś ok 19-20 jadę do niej ...

    między czasie - mostek ukończony - krawężniki wstawione , wszystko wyrównane i nieco utwardzone ... ale jeszcze żwiru nie wysypywałem na mostek - poczekam do jesieni lub przyszłej wiosny - trzeba sprawdzić jak się mostek sprawdzi w trudnym okresie
    działka uprzątnięta w miejscu gdzie będzie stał dom - wszystkie gałęzie i ostrężnice wypalone

    gdybym miał normalnych sąsiadów zacząłbym już zakopywać instalacje pod GWC - 1 pętla będzie pod płytą , z całej działki zdjąłbym humus - by się ziemia do przyszłego roku "przeżarła" a tak to muszę czekać

    załatwiłem świder do kopania dołków - sprawdzać dziś będę warunki glebowe na działce i poziom wód gruntowych - ponieważ mamy nieco mokro na działce ( ha ha ha a kto nie ma po ostatnich opadach ) zastanawiam się nad wykopaniem dołka 2x2 lub 3x3 m i głębokiego na ok 2m w dolnej części działki by zbierał wodę z działki i odprowadzał ją do pobliskiego rowu - pomysł podpatrzony dziś na jednym z dzienników





    na zdjęciu widać palec - na takiej głębokości jest obecnie woda

    oto kilka zdjęć z dzisiejszego popołudnia - kopanie dołka na razie nieaktualne - wykopaliśmy 1 "rowek" melioracyjny na działce i zaczęliśmy kopać 2 - łącznie do zrobienia 3 - wszystkie w dolnej części działki - poniżej miejsca budowy domu - by ściągnąć wodę z właściwego terenu







    rowek z 1 zdjęcia odsącza ok 40-50 litrów wody na godzinę - całkiem nieźle ....

    na ostatniej fotce widac mój "cudowny" mostek

    nadal nie mamy ekipy - czekamy na szczegółowe wyceny ... jak się wk...rze to będzie system gospodarczy lub półgospodarczy - czyli kilka wyspecjalizowanych ekip

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    czy ja już wspominałem że gdy budowałem mostek sąsiedzi nasłali na mnie straż miejską ??
    a ta złożyła wniosek do Nadzoru Budowlanego

    dziś dostałem pismo że 1 sierpnia o 10:30 będą na działce i mam im udostępnić ją i być na miejscu ...
    ciekawie się zapowiada - mój architekt , który na codzien pracuje w starostwie w dziale związanym z PnB i Nadzorem Bud. twierdzi że nie ma się czego obawiać

    jedyne czego nie mam to zgody sąsiadów na wybudowanie mostka (bo droga jest nasza współwłasnością i wszyscy powinni się zgodzić) ale to jest już KC a nie sprawy budowlane

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szkrabeusz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer Aleksandrów
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomPasywny Zobacz post
    na zdjęciu widać palec - na takiej głębokości jest obecnie woda
    Jak ja bym chciała, żeby u mnie woda była na takiej głębokości...ech...

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkrabeusz Zobacz post
    Jak ja bym chciała, żeby u mnie woda była na takiej głębokości...ech...
    po wczorajszych opadach woda jest w tym konkretnie dołku 5-7 cm pod powierzchnią gruntu ... w pozostałych 2 całe dołki zalane - ale wczoraj mocno popadało - na działce byłem 2 h po ulewie - tak padało że droga krajowa nr 9 była zamknięta ....

    dobrą wiadomością jest to że przyłącz wody na działce będę miał zrobiony zaraz po prawomocnym PnB - koszt 50-60m rury + robocizna 1500 PLN - chyba mało co ??
    do tego za dopłatą wykonawca zakopie mi na 1,5 m głębokości pętle do GWC która będzie pod płyta fundamentową

    chcemy wszystkie możliwe przyłącza, od gromienie / ewentualnie przepusty porobić przed wykonaniem płyty

    ciągle się waham jak robić płytę - tzn mam mętlik w głowie
    - XPS Aqua?
    - szkło
    - czy EPS 300 w technologi IZO DOM 2000

    lista rzeczy do zrobienia na najbliższy miesiąc + wydatki
    1. zakupić garaż 2x3 m - koszt ok 850 PLN
    2. najprawdopodobniej poszerzyć mostek (o ile nadzór budowlany nie będzie kazał go rozebrać) - rura 600 + piach max 200 PLN - krawężniki są + żwir na wierzch - koszt nieznany
    3. po uzyskaniu PnB - złożyć wniosek do banku
    4. po uzyskaniu PnB zgłosić do Gminy rozpoczęcie budowy (potrzebny Dziennik budowy)
    5. wytyczyć budynek - 400 PLN
    6. umówić się na przyłącz wody 1500 PLN i pętla do GWC (do 500 PLN)
    7. podpisać umowę z PGE - koszt od mocy uzależniony
    8. do tego czasu podjąć decyzję jak robić płytę (na 90% robię ją WŁASNYMI RĘKAMI - koszt kolo 35 tys PLN)
    9. zamówić Silkę i Okna (ok 10 000 PLN)
    10. znaleźć ekipę do murowania
    11. znaleźć ekipę do dachu
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 22-07-2011 o 13:49

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    w tych urzędach procedury są super .... ale ludzie jeszcze lepsi ...
    prawie miesiąc temu wszystko złożone i gdybym nie miał udziału w drodze prywatnej już PnB by było a tak to wysłali do wszystkich współwłaścicieli zawiadomienia ...

    czekam tydzień - nic
    czekam 2 - nic
    pytam się urzędniczki - jak tam moja sprawa - no na wypisie z rej. gruntów jest osoba która nie żyje i mamy zwrotkę niepotwierdzoną - mówię że wiem kto po niej dziedziczył i mam już stosowne oświadczenie - OK Pan dostarczy

    za 2 dni dzwonią że kolejna osoba jest nieaktualna w wypisie - mówię że dostarczyłem od razu 2 oświadczenia za 1 i za 2 osobę (bo wiedziałem że tak będzie) - oni nie mają , dostarczyłem

    mija kolejny tydzień w ten poniedziałek
    zniecierpliwiony znów dzwonię - macie już wszystkie zwrotne potwierdzenia przyjęcia zawiadomienia ?
    nie brakuje jednego Pana z Lublina ...
    no k....a mać ... nie mogli od razu powiedzieć ? dzwonie od ręki do brata tego faceta a on mówi: "Szkoda że Pan w czwartek nie zadzwonił bo brak był u nas bo mieliśmy pogrzeb a teraz pojechał już na mazury na urlop ze 2-3 tyg go nie będzie... bo jest nauczycielem ..."

    teraz już wiem skąd te 65 dni - tyle trwa procedura z informowaniem sąsiadów i w razie braku potwierdzenia odbioru wysyłają zgodnie z procedura 2 lub 3 razy co 2 tyg po chyba 3 zwrotach nieodebranych przyjmuję się przesyłkę za odebrana i mogą wydać PnB

    czyli aktualny plan
    papiery do PnB złożone 30 czerwca
    decyzja max 5 września - jak będzie wcześniej - NALEŻY SIĘ CIESZYĆ
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 26-07-2011 o 15:29

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś mam naprawdę dobry dzień

    1. wstępnie załatwiona jest ekipa - wrzesień maja wolny (o wcześniejszym terminie jeszcze nie rozmawiałem - patrz punkt 2) i na dodatek inni forumowicze utwierdzili mnie że ich wycena nie jest zła (67 tys SSZ)
    2. ostatnia osoba odebrała zawiadomienie - tak naprawdę w imieniu tej osoby odebrał brat który mieszka w mojej miejscowości i ma podać w starostwie poprawny adres do dalszej korespondencji (w wypisie rej. gruntu jest niezaktualizowany adres)

    tak więc na dniach mamy PnB - jeszcze tylko wydrukowanie , podpisanie i opieczętowanie ... maja dzwonić jak już będzie ...
    teoretycznie jeśli wydadzą dziś lub jutro to mam PnB po 28 dniach !!!! a prawomocje po 42 dniach
    końcem sierpnia lub 1 tydzień września robimy płyte

    wstępny plan względem PnB
    dzień 0 - PnB
    dzień 1 - zamówienie styropianu pod płytę XPS 45 m3 koszt ok 19 tys (zaliczka przy zamówieniu 30%)
    dzień 15 - odbiór prawomocnego PnB, odbiór dziennika budowy zgłoszenie rozpoczęcia prac
    dzień 16 - kopanie przyłącza wody , ściągnięcie humusu, tyczenie, zakopanie pętli pod GWC
    dzień 21-30 - rozpoczęcie prac nad płytą fundamentową: wymiana gruntu, żwir, piasek , układanie styropianu
    30-37 - murowanie , wieniec i ściany działowe i kolankowa
    38-45 - dach, między czasie może jakiś elektryk ?
    45-50 - SSZ
    50-75 ocieplenie i wykończenie dachu
    75-180 - wykończenie

    to byłoby mistrzostwo ?? co ?? - realnie chcemy się wprowadzić za równy rok - na wakacjach - powiedzmy 31 lipca .... za rok odniosę się do tego postu - zrobię fotoreportaż z budowy i napiszę co i jak ...

    zapomniałem o jednym małym szczególe - nie mam kasy
    trzeba jeszcze kredyt załatwiać ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-03-2012 o 12:03

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Bardzo ładny ten Wasz domek

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    fajnie że nie tylko nam się podoba ... na razie tylko plany ... ale już niebawem ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-03-2012 o 12:04

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Masz BARDZO wyśrubowany plan Oby się udało. Bo my na przykład zaczynamy już od tygodnia... Albo to leje, albo leje, albo ... leje jak z cebra...
    U nas odebranie dziennika budowy na przykład tydzień po złożeniu wniosku i PnB musi być prawomocne nic wcześniej. Ech.... Pozdrawiam w każdym bądź razie i powodzenia

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no jak - nie słyszałaś adk że w sierpniu ma być susza
    tak naprawdę są to pobożne życzenia - ale muszę sobie to spisywać - łatwiej wytyczać cele i je później realizować - a jeśli jest jakaś modyfikacja łatwiej nanieść na gotową już listę

    o dzienniku budowy wiem - ale zawsze wniosek można złożyć wcześniej ... czytałem o tym dziś na forum ... rozmawiając dziś z Panią ze starostwa , Pani zapewniła mnie że dziennik wydaja od ręki
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-03-2012 o 12:05

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Oooo to fajnie masz! W sierpniu susza mówisz? Trzymam za słowo

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dziennik przeczytałem Będę zaglądać regularnie. Mam nadzieję, że z sąsiadów zejdzie troche powietrza....

    My w przyszłym tygodniu skladamy dokumenty do PnB. Projekt płyty robi się (myslę o 2x8cm XPS pod płytę i 20 cm na cokół), jest kolejka. Jaki konkretnie XPS kupujesz. Masz chyba niestandardowe grubości - kto ci to dostarcza? Nie wiem czy mozna reklamować (hehe) więc jakby co to pisz na priva.

    Powodzenia!

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szkrabeusz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer Aleksandrów
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    No plan ambitny, ja też taki miałam, na Boże Nardzenie 2011 miałam mieszkać Teraz nie wiem, czy w ogóle kiedyś tam zamieszkam, ale mój przypadkek jest szczególny chyba. Myślę, że Twój jest do zrealizowania przy dobrej organizacji, dużej dawce samozaparcia i odrobinie szczęścia Powdzenia!

  19. #39

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Wykonywałeś obliczenia w OZC ? bo wydaje mi sie , że mimo szczerych chęci raczej ciężko bedzie Ci osiągnąc parapetry pasywniaka. Stawiałbym raczej na cos pomiedzy 2 a 3 litrami. Mimo wszystko to świetny wynik Dla przykładu kolega budowlany laik ma bryłe domu najlepiej nadającą sie do pasywniaka ocieplenie 30/30/50 reku, gwc i ciepłe okna i zszedł ponizej 3 litrów według OZC ale do pasywnego brakło. Nie wiem jak w twoim przypadku wyglada sytuacja ze słupami ale taki tarasowy słup jezeli bedzie połączony jakas belka żelbetową z budynkiem bedzie juz tworzyć mostek. Chyba że płyta bedzie po całości razem z tarasem i taras bedzie odizolowany. Ja buduje podobnie z tym , ze płyta 20 cm, ściana 25, strop 50 , okna u 0,9 w ociepleniu reku i gwc.Projekt http://projekty.muratordom.pl/projek...a,1857,1,0.htm i celuje w 3-4 litry

    Ale życze powodzenia i wytrwałości ! oby wiecej ludzi z energooszczednym podejsciem do budowania

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    OZC się robi - Piczman się tym zajmuje - zleciłem mu to i wykonanie GWC i REKU (komercyjnie) , mam świadomość tego że ze względu na projekt będzie to ciężkie zadanie - dlatego taki a nie inny tytuł tego wątku na forum a mój nick - wyjaśniałem w 1 -2 poście ...

    co do tego słupa i wieńca - mam tego wiadomość - zastanawiam się nad zmianą na drewniany słup i nie robienia wieńca na nim tylko drewnianych belek - muszę to omówić z architektem i kierownikiem budowy

Strona 2 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony