dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 144
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2874
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Wspaniałe w Waszym domu są te okna narożne - szalenie mi się podobają! Ciekawe jak się je robi!

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    rzućcie okiem na projekt po zmianach - na poprzedniej stronie był - okna narożne może i ładne ale duże straty energii - więc zostały zastąpione tradycyjnymi

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomPasywny Zobacz post
    rzućcie okiem na projekt po zmianach - na poprzedniej stronie był - okna narożne może i ładne ale duże straty energii - więc zostały zastąpione tradycyjnymi
    A to szkoda czuję się rozczarowana, takie piękne okna mieliście

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nie wiem jak w innych regionach Polski ale na Podkarpaciu dziś rano przywitało nas piękne słońce i świeci do teraz
    nie zastanawiając się ani chwili o 6 rano wskoczyłem w swoje robocze wdzianko i ruszyłem na działeczkę.

    cel: zrobienie zjazdu z mostka na działkę - w chwili obecnej jest to jeden z niższych punktów na działce i jest to teren bardzo podmokły
    zacząłem więc kopać dołek o wymiarach 2x7m - ściągnięcie wierzchniej warstwy na głębokość sztychówki - do którego wsypany zostanie gruz

    zaprzyjaźniona firma robi remont w jednym z lokali i wyburzyli parę ścianek działowych z cegły ...
    fotkę wstawię wieczorem lub jutro - jak skończę - bo dziś po wykopaniu ok 5m2 poległem

    z innych spraw - trwają negocjacje z Podkarpackie Centrum Materiałów Budowlanych (PSB) na dostawę Silikatów oraz XPS'a i EPS Fasada - chce wynegocjować lepsze warunki przy zamówieniu na całość ... choć coś czuję że trzeba zacząć rozmawiać z "kimś mniejszym" co byłby bardziej elastyczny


    tak wyglądał dołek po spuszczeniu z niego wody - a nasączyło się przez cały dzień sporo


    rowek najmniejszy z dotychczasowych - a lało się że ho ho

    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-07-2011 o 20:23

  5. #45

    Domyślnie

    oo jak fajnie ze tu zajrzalam. piekny domek wybraliscie, bardzo w moim klimacie.
    formalnosci - tak tak, dluga droga, ale nie masz sie co martwic bo pogoda taka ze pewnie w lipcu nie ruszylibyscie. My wlasnie sie z tym zmagamy, bo wszytsko gotowe, a pogody brak. na dzialce niby sucho, ale kurcze jak wykopalismy wiekszy dol to woda stoi. No nic czekamy na prawdziwe lato. Życze powodzenia i optymizmu.
    a swoja droga wkoncu padla decyzja kredytowac na DB? bo tak sie sklada ze i my z mężem tam wylądowalismy

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak , kredyt na działkę wzięliśmy w DB
    obecnie przystępujemy do 2 - na budowę , RnS w PLN

    a Wy co budujecie - bo nie macie dziennika budowy jak widzę a z awatara mało widać

    dziś byłem w Starostwie - tym razem w innej sprawię - zdjęcie poniżej i przy okazji zajrzałem do odpowiedniego pokoju - PnB już jest napisane - w poniedziałek najprawdopodobniej będzie podpisane


    trudno jest wymienić czego to autko nie ma
    ale co najważniejsze dla Pasywnego Inwestora pali w trasie ok 3,8l
    test w przyszłym tygodniu

    prezencik dla Inwestorki z okazji 18-tych urodzin

    za rok jak dobrze pójdzie "dostanie dom" hahahaha
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 19-04-2012 o 17:18

  7. #47

    Domyślnie

    no prezencik piekny!!! wow! widziala juz? zadowolona? no jakze by inaczej...
    a my budujemy dom w amarantusach. nie wyswietla ci sie link do dziennika budowy pod moim postem? hmmm...

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak - we wtorek go odbieramy
    patrzyliśmy też na ten projekt .. i wiele innych ... zdecydowały niuanse ... koszty budowy i niewykorzystane poddasze - ale jak najbardziej OK

    tez na Podkarpaciu budujecie?

  9. #49

    Domyślnie

    no my akurat chceilismy parterówke a amarantus okazall sie dla nas dokonaly. ale na wasz domek tez patrzylismy budujemy w mazowieckim.

  10. #50

    Domyślnie

    ale jeszcze takie techniczne pytanie.
    czy wyswietla ci sie link do mojego dziennika i do komentarzy?

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak, tak wyświetla mi się - jakieś zaćmienie mnie ogarnęło - nie wiem czemu nie zauważyłem

  12. #52

    Domyślnie

    oki to loozik, myslalam ze cos zle ja zrobilam przy przypisywaniu linków.

  13. #53

    Domyślnie

    Witam,
    Planuję dom o prawie identycznych parametrach. Czy myślałeś o jakimś wzmiocnieniu płyty w związku z tym że na ściany pójdą dość ciężkie silikaty?
    Pozdrawiam i powodzenia,
    Mik

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    projektu płyty jeszcze nie mam - architekt będzie ją projektował za ok 2-3 tyg ale z pewnością poproszę o dodatkowe zbrojenie pod ścianami zewnętrznymi i nośnymi budynku

    Konrad

  15. #55

    Domyślnie

    To ciekaw jestem bardzo, konkretnych rozwiązań.
    Powodzenia w budowie.

  16. #56

    Domyślnie

    Witam będę lukał tu systematycznie, szczególnie interesuje mnie wątek Piczmana w Twoim domu.

    Pozdrawiam i życzę realizacji wszystkich zamierzeń!
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziękuję za wizytę i wpis

    ogólnie pomysł jest taki by wiele (może nie tak jak u Was - wszystko) zrobić samemu lub przynajmniej w tym uczestniczyć i obniżyć koszty ...
    początkowo Piczman miał mi tylko w WM pomagać - ale okazało się że jest mi wstanie zrobić tez glikolowy wymiennik ciepła w całkiem dobrej cenie - zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce

    a dziś ...

    1. 10:30 wizyta na działce - przyjechały 2 os z nadzoru budowlanego - wyspowiadały mnie i poinformowały, że winny byłym zrobić mostek na zgłoszenie - czyli poinformować odpowiedni organ, i jak to Państwo z NB stwierdzili - mnie nieznajomość prawa nie tłumaczy - wspomniałem że wszystkie papiery prowadził mi Pan XXXX (który siedzi 2-3 pokoje od nich) i o zgłoszeniu nic nie wspominał, poinformowali mnie o tym że są 2 drogi formalne: legalizacja i delegalizacja, to 1 kosztuje oficjalnie 5000 zł, 2= demontaż mostka i zrobienie go od nowa

    dodam tylko że mostek jest zrobiony prawidłowo, zgodnie z mapką zagospodarowania mojej działki która jest załącznikiem do PnB - że Państwo nie mieli żadnych zastrzeżeń i sami stwierdzili że bez sensu go rozbierać i montować od nowa w tym samym miejscu w taki sam sposób ... co Państwo zaproponowali i jak się sprawa zakończy - o tym może kiedyś ... jak już będzie po fakcie ... ma być dobrze

    2. pozwolenie na budowę ciągle nie podpisane przez kierownika wydziału architektury w powiecie - normalnie takiego człowieka co mu się nie chce wziąć długopisu i machnąć X podpisów rozstrzelałbym na miejscu bez przepytywania - to jest nic więcej jak arogancja urzędnicza - co by petent za szybko nie otrzymał papierka ... najlepiej schować do szuflady i wydać mu w 65 dniu

    dziś już tam nawet dzwonić nie będę - jutro mam wyjazd więc też im nie będę zawracał głowy - pojadę znów do starostwa w środę ...

    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-03-2012 o 12:16

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Czyżby ktoś życzliwy poinformował NB o tym, że zrobiłeś mostek?

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak ... pisałem już o tym wcześniej ...

    dziś znów troszeczkę popracowałem wieczorkiem na działce

    tu ogólny rzut okien na działkę - widać 2 moje ulubione drzewa - dęby - jeszcze nie mierzyłem dokładnie - mam nadzieję że się uchowają i będą w lecie zacieniać taras
    gdy tak dziś pracowałem na działce - sąsiad za płotem zbierał grzybki w swoim lasku - jak mówi nie tylko podgrzybki , również prawdziwki i inne ...



    mój lasek (widoczny poniżej w tyle) jeszcze nie uporządkowany - przyjdzie na niego czas zimą - na razie takie chaszcze że ciężko tam wejść , na 2 planie efekt dzisiejszych prac - powiększony dołek na gruz zaraz za mostkiem - cześć ziemi posłużyła na nadbudowanie brzegu działki nad rowem co widać na 1 planie - granica działki przebiega dokładnie środkiem rowu - tak więc trzeba powiększyć na maxa to co do mnie należy




    jak widać poniżej - już niewiele mi zostało - jutro jeśli tylko nie będzie padać - o 6 rano ciąg dalszy prac



    PS. do końca tygodnia zapowiadają w całym kraju piękne słońce !!!!!!
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-03-2012 o 12:17

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Gdzie o tej pogodzie wyczytałeś? Ja mam na wszystkich portalach pogodowych, że u mnie deszcz od soboty a nawet niektóre podaję, że od piątku. Jak u Ciebie pogoda to przenoszę działkę i budowę na czas pogody w Wasze rejony .
    Nie doczytałam o donosiku... albo już starcza skleroza mnie dopadła...

Strona 3 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony