dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 351
  1. #1

    Domyślnie Budowa domu z klocków styropianowych - za i przeciw

    Już prawie decyzja podjęta ale ???

    ale są ogromne wątpliwości, może ktoś ma większe doświadczenie.

  2. #2

    Domyślnie

    Również rozważaliśmy taką możliwość i podjęliśmy decyzję na nie.
    1) Technologia tak naprawdę niesprawdzona. Kto wie co zostanie z takiego domu po 30 latach.
    2) Wszystko na stelażach albo na bardzo długich kołkach a betonu wewnątrz tej "formy" styropianowej niewiele.
    3) Dom ciepły, ale jak wiadomo - kij ma dwa końce - jak termos. Niebezpieczeństwo pojawienia grzyba na ścianach - musi być wentylacja na medal.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za informację właśnie dego się obawiam, co będzie za kilkadziesiąt lat, jak potem remontować taki dom.

  4. #4

    Domyślnie

    Od grudnia mieszkam w takim domu - bez zastrzeżeń.
    Wentylacja rzeczywiście na medal, ale z tymi bardzo długimi kołkami do mocowania - one muszą być dłuższe - a nie bardzo długie.
    Budowałem własnoręcznie i następny też zbuduję z tego. Jest to zdecydowanie najtańsza technologia murowana. W trakcie budowy żartowałem, że jak dorosły facet bawi się klockami to się z niego śmieją, więc kupiłem Izodom i buduję dom, a zabawa przednia.

  5. #5

    Domyślnie

    [quote="empi"].
    Wentylacja rzeczywiście na medal,

    Jakiego typy wentylację zastosowałeś.

  6. #6

    Domyślnie

    Mechaniczną z rekuperatorem z Bartosza

  7. #7

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jarpol
    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Dzielnica
    Dolnoleżajska 14
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frustrat
    1 : 1 i co dalej?

    Budowalem dwa domy w technologi TERMOMUR w jednym mieszkam juz 5 lat. Bylo to nowosc w moim regionie. zima cieplo latem chlodniej. nie potrzeba zadnych wiekszych fachowcow . wykonczenie plytami GK jest sucho.

  9. #9

    Domyślnie

    Tynki wykonałeś tylko z GK i nic innego nie stosowałeś?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jarpol
    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Dzielnica
    Dolnoleżajska 14
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frustrat
    Tynki wykonałeś tylko z GK i nic innego nie stosowałeś?

    Pustak TERMOMUR w srodku beton . Na zewnatrz siatka i tynk akrylowy . w srodku plyty GK na klej . malowanie farba emulsyjna biala .To wszystko ta technologia niczego wiecej nie wymaga. W zimie cieplo miesiecznie za gaz 250 - 350 pln.Zaznaczam dom okolo 140 m2.

  11. #11

    Domyślnie

    A co z grubością ścian, mam w projekcie jednowarstwową 44 cm,
    natomiast styropianowe klocki to 30 cm
    Trudna działka to wyzwanie.

  12. #12

    Domyślnie

    Jutro u nas sa targi budownictwa i szef THERMODOMu bedzie mial prelekcje o domach pasywnych. Bylem juz na szkoleniu robionym przez nich i jestem przekonany do ich technologii, ale jeszcze jutro popytam o pare szczegolow.

    Z tego co wiem, to:
    - wytrzymalosc ogniowa takiej sciany: 1 h
    - steropian przepuszcza powietrze i nie kondensuje wilgoci.
    - laboratoryjne badania potwierdzaja zachowanie parametrow fabrycznych steropianu do 150 lat.

    Firma robi bezplatne przeliczenia ile bedzie potrzeba klockow po przedstawieniu projektu i mysle ze powinienes do nich zadzwonic w sprawie tej grubosci, to Ci wiecej wyjasnia.

  13. #13

    Domyślnie

    Mieszkam w takim domu już 6 lat, więc doświadczenie mam już spore.
    Mogę wszystkim z czystym sumieniem polecić ten sposób budowy domu.
    Po 1: można go wykonać sposobem gospodarczym czyli z pomocą
    rodziny znajomych itp. - łatwy sposób budowy
    Po 2: wszystkie informacje na temat wilgoci, grzybów itp są nieprawdziwe. U nas w domu jest wentylacja normalna czyli grawitacyjna
    i to wystarcza (oczywiście sprawna wentylacja)
    Mieszkania są suche bez żadnych grzybów.
    Po 3:Bardzo długie kołki to tez przesada, muszą być dłuższe od normalnych o 5 cm. Firma która montowała mi kuchnię nie mała żadnych problemów z zawieszaniem szafek kuchennych.
    Po 4: I to jest najważniejsze - ogrzanie domu 150 m2 kosztuje mnie każdej zimy ok. 1000,- zł za gaz (grudzień - marzec, w tej kwocie jest też ciepła woda + gotowanie, ogrzewanie podłogowe).Przed włączeniem ogrzewania i po jego wyłączeniu dom ogrzewamy kominkiem.
    Pozdrawiam wszystkich którzy są za a nawet przeciw też.Hej

  14. #14

    Domyślnie

    Którego systemu używaliście - czy był to podstawowy system, czy może z dodatkowym ociepleniem?
    Trudna działka to wyzwanie.

  15. #15

    Domyślnie

    Izodom w wersji podstawowej + 5 cm frezowanego FS-15 bo wyszło mi, że będzie taniej niż 30 cm Izodomu

  16. #16

    Domyślnie

    Ja mam wybudowany z elementów Thermomur TH-250, w chwili gdy budowaliśmy nie było jeszcze systemu TH-300.
    Ale mimo to też jest ciepły i przytulny. Pozdrawiam.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wawrzon1

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    Z żoną zastanawiamy się cały czas czy budować z izodomu. Nawet rozmawialiśmy ze sprawdzoną firmą która taki dom by nam wybudowała, ajest to podobno ważne by wszystko najlepiej wykonywała jedna firma. Powiedzieli nam, że jeżeli nie będziemy przesadzali to koszt pod klucz powinien być nie większy niż 15oo pln za m2.

    Ciekaw jestem jak to się ma w porównaiu do innych.

    Pozdro

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wawrzon1

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    Z żoną zastanawiamy się cały czas czy budować z izodomu. Nawet rozmawialiśmy ze sprawdzoną firmą która taki dom by nam wybudowała, ajest to podobno ważne by wszystko najlepiej wykonywała jedna firma. Powiedzieli nam, że jeżeli nie będziemy przesadzali to koszt pod klucz powinien być nie większy niż 15oo pln za m2.

    Ciekaw jestem jak to się ma w porównaiu do innych.

    Pozdro

  19. #19

    Domyślnie

    Ja również liczyłem koszty wychodzi, że stosując podstawowy element, taniej jest dołożyć 5 cm warstwę styropianu łąćzonego na felc.
    Trudna działka to wyzwanie.

  20. #20

    Domyślnie

    Wracam do tematu jak bumerang - ale troszkę mnie martwi, że tak mało osób buduje tą metodą.
    Jeżeli ktoś buduje z klocków ( lub wybudował ) to proszę o wszelkie komentarze na ten temat.
    Trudna działka to wyzwanie.

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony