dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 341 do 351 z 351
  1. #341
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Podobne obecnie niemożna stosować betonu "mieszanego na budowie" tylko trzeba kupować gotowy atestowany .
    Darek B

  2. #342
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dlt7

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lublin i okolice
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Podobne obecnie niemożna stosować betonu "mieszanego na budowie" tylko trzeba kupować gotowy atestowany .
    A łysych biją...

  3. #343
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RedBool

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Kętrzyn
    Kod pocztowy
    11-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam.

    Jestem nowy na forum i prosiłbym o wyrozumiałość.

    Mam pewien problem który wyszedł po kupnie domu, mowa tutaj o odpadającym tynku zewnętrznym na domu zbudowanym z bloczków styropianowych.
    Po jakimś czasie zauważyłem ze szczególnie na szczytach domu powstają odparzenia tynku i zaczyna on odpadać wiec postanowiłem oderwać jeden kawałek i zobaczyć jak to wyglada, ewidentnie tynk chłonie wodę gdyż tynk jest zawilgocony w miejscach odparzeń.

    Wyglada to tak : ściany z bloczków styropianowych następnie siatka przyczepiana bodajże punktowo i na to jakiś dziwny granulowany tynk w kolorze cementowym dosyć gruby ( ciężko powiedzieć może 6-10mm) następnie cienka warstwa białego tynku około 1-1,5mm i to wszystko zatarte na gładko i pomalowane farba z rodzaju hydrofobowej.

    Pierwszy raz widzę coś takiego ze siatka nie jest przymocowana na klej tylko punktowo ze po usunięciu tynku normalnie można ja zdjąć.
    Zastanawia mnie również rodzaj tego tynku w postaci granulek.

    Podjąłem już decyzje o wymianie całego tynku i tutaj chciałbym się poradzić co tutaj na takie ściany można położyć?
    Napewno musi to być coś łatwo zmywalnego bo dom robi się zielony co jakiś czas.

    Czy tynk musi być na takiej zasadzie jak teraz ze w razie ewentualnych problemów w przyszłości będzie można go łatwo usunąć nie uszkadzając ścian styropianowych czy tez może to być np siatka przymocowana na klej i na to np cienko warstwowy tynk sylikonowy?

    Całkiem inaczej by to wyglądało jeżeli dom by był murowany i ocieplony styropianem , w razie jakiś problemów można oderwać styropian i położyć na nowo wszystko.

    Z góry dziękuje za pomoc.

  4. #344
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dlt7

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lublin i okolice
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał RedBool Zobacz post
    Witam.
    ...
    Wyglada to tak : ściany z bloczków styropianowych następnie siatka przyczepiana bodajże punktowo i na to jakiś dziwny granulowany tynk w kolorze cementowym dosyć gruby ( ciężko powiedzieć może 6-10mm) następnie cienka warstwa białego tynku około 1-1,5mm i to wszystko zatarte na gładko i pomalowane farba z rodzaju hydrofobowej.
    Pierwszy raz widzę coś takiego ze siatka nie jest przymocowana na klej tylko punktowo ze po usunięciu tynku normalnie można ja zdjąć.
    Zastanawia mnie również rodzaj tego tynku w postaci granulek.
    ...
    Całkiem inaczej by to wyglądało jeżeli dom by był murowany i ocieplony styropianem , w razie jakiś problemów można oderwać styropian i położyć na nowo wszystko.
    To nie problem bloczków styropianowych tylko ekipy, która spartaczyła elewację...

  5. #345

    Domyślnie

    Chcę odgrzebać ten temat gdyż szukałem obecnie dostawcy technologii Thermo mur i niestety strona nie działa a z tego co wiem to była to znacznie tańsza technologia niż Isodom2000? Czy ktoś coś wie na ten temat? Czy są obecnie jakieś technologie budowy z tego typu bloczków w konkurencyjnej cenie do systemu Isodom?

  6. #346
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dlt7

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lublin i okolice
    Posty
    149

    Domyślnie

    Patrząc na oferowane elementy thermodom to zostali oni przejęci przez Izodom 2000 Polska. Nie wiem, jak cenowo to wychodzi - ma ktoś może wyceny na ten sam projekt z tych 2 źródeł?

  7. #347
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar geedymin
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Zarzecze k/ Rzeszowa
    Kod pocztowy
    36-021
    Dzielnica
    Boguchwała
    Posty
    80

    Domyślnie

    Przyjrzyj się bloczkom Ekolit
    http://ecopasshouse.com/oferta/ekolit



    Cytat Napisał dlt7 Zobacz post
    Patrząc na oferowane elementy thermodom to zostali oni przejęci przez Izodom 2000 Polska. Nie wiem, jak cenowo to wychodzi - ma ktoś może wyceny na ten sam projekt z tych 2 źródeł?
    Podkarpackie, Zarzecze k. Rzeszowa, dom piętrowy 300m2, 200m2 podłogówki, 650m3 kubatury, 26kWh/m2*rok, Izodom 25cm+20cm grafitu 0,032, płyta fundamentowa 150m2, 20 cm xps i 23 cm betonu, dach styropian 34 cm+ thermano 5cm, rector 18 cm+ 10 cm styr., kominek 5kw, reku Frapol Onyx 550, bojler 140 l, CWU bojler 140 l, CO 2 grzałki 6kW+3kW+pompa.

    Rachunki:
    CWU- 60-70 zł miesięcznie
    CO- X.2017-III.2018- 1800 zł (100 zł to drewno kominkowe)
    4osoby, temp. w domu 20,5-21,5 C

  8. #348

    Domyślnie

    A cena tego? Bo nigdzie w internecie nie mogę znaleźć?

  9. #349
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Jak nie możesz znaleźć to znaczy że to system że to technologia że to wiedza tajemna a to MUSI kosztować , ot nowomowa , oni to olewają bo i tak 90 procent tego idzie na zachód bo nasi szpece twierdzą że to be i tak dalej i dalej ,

  10. #350

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    A cena tego? Bo nigdzie w internecie nie mogę znaleźć?
    Napisz do nich maila dostaniesz cennik.

  11. #351
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gonzacz

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Trzcianka
    Kod pocztowy
    64-980
    Posty
    1

    Domyślnie

    Planuje budowe domu parterowego z poddaszem uzytkowym, na parterze ma znajdowac sie lokal uslugowy (gabinet kosmetyczny)

    Jak wyglada izolacja akustyczna scian wewnetrznych i zewnetrznych z klockow stropianowych?
    jak ze stropami? polecacie z ksztaltek stropianowych czy tradycyjne?

    Ktos orientuje sie odnosnie producentow? przeczytalem caly watek i sporej czesci firm juz nie ma.

Strona 18 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony