dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 18
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 351
  1. #41

    Domyślnie

    Nie możesz tak zrobić z 2 powodów
    1. wlewanie betonu na wystające wewnątrz kołki zniszczy Ci "geometrię" ściany (kołki muszą min 5 cm tkwić w betonie) a w najlepszym przypadku zniszczą Ci kształtki. Poza tym te gniazda kołków mają również kołnierze przytrzymujące płyty styropianowe, więc musiałbyś zamocować ten dodatkowy styropian przed zalaniem betonu a nie po.
    2. Nie wbijesz tych trzpieni w gniazdo zamocowane w związanym betonie (chyba że będą metalowe ale wtedy i tak patrz pkt.1)

    Po prostu zrezygnuj z kołków i zastosuj klej.
    Pozdr

  2. #42

    Domyślnie

    Został mi miesiąc do podjęcia decyzji i dalej ... i jestem przekonany ale jak każdy inwestor mam wątpliwości czy wybór jest słuszny.
    Trudna działka to wyzwanie.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frustrat
    Został mi miesiąc do podjęcia decyzji i dalej ... i jestem przekonany ale jak każdy inwestor mam wątpliwości czy wybór jest słuszny.
    Wiesz, nigdy nie przekonasz sie do konca, gdyz nie znajdziesz ku temu argumentow. Zawsze pojawiaja sie +sy i -sy. I w zaleznosci ktorych jest wiecej podejmujemy decyzje.
    Moze wypunktujesz co Ciebie ciagnie do tej technologii, a co nie przemawia za nia, wtedy latwiej bedzie polemizowac i wyciagac wspolne wnioski.

    Moze dla ulatwienia wypunktuje moje za i przeciw:
    - potrzebuje cieplych scian o wsp < 0.2 (buduje w zimnym rejonie kraju)
    - dysponuje wraz z ojcem duza iloscia wolnego czasu (samodzielne wykonanie scian)
    - koszt 1m2 przy wlasnej robociznie jest b. atrakcyjny
    - jestem w stanie samodzielnie polozyc dodatkowy styro plus klej plus siatke sam na takie sciany, a od wewnatrz gips-karton.

    A minusy:
    -jedyny sensowny z jakim sie wszedzie spotykamy to zerowa paroprzepuszczalnosc tych scian, co zniweluje wentylacja mechaniczna (zdecydownie robie GWC bez reku).
    - wbijanie kolkow: przed wykonczeniem scian wykonam dokladna dokumentacje fotograficzna scian z zaznaczeniem gdzie w miejscu przyszlych grzejnikow czy szafek kuchennych wypadaja przewiazki styropianowe itp.

    Reszte minusow jak palnosc styro, czy wytrzyma taka sciana 80 czy 100 lat nie sa wystarczajaco mocne aby mnie do niej zniechecic. Ostatnio w mojej okolicy spalil sie dom na popiol, bo straz nie mogla przez zaspy przejechac... (czy ktos uwzglednil taki czynnik przy budowie swego domu?)
    Widzialem domy budowane w tej technologii przez Austryjakow i nie sadze, aby ludzie ktorzy nie kupia holenderskiego jablka tylko swoje rodzime, mimo ze drozsze, decydowaliby sie na technologie rzekomo niesprawdzona. (Hmm czy to moze byc jakis argument? )

  4. #44

    Domyślnie

    Apropos tej niesprawdzonej technologii - słyszałem że na zachodzie takie domy stoją już od ponad 20 lat i jak dotąd nic im się nie stało.

    Poza tym wiele jest technologii "niesprawdzonych" które się stosuje i nawet nie zastanawia nad tym.

    Ech, gdyby nie cena systemu to budowałbym ze styropianu.
    Dark Avenger

  5. #45

    Domyślnie

    Chcieliśmy budować ze styropianu. Przemawiała za tym cena i łatwość wykonania. Ostatecznie ze styropianu mamy tylko ocieplenia. Praktycy, czy nie macie problemu ze szkodnikami? Kiedyś Murator pokazywał styropian zniszczony przez mrówki, które znalazły sobie tycią dziurkę i dalej już im dobrze szło... U mnie w garażu ze względów finansowych przez ostatnią zimę mieliśmy tymczasową bramę - stropian przy otworze był odsłonięty i sprytne myszy założyły tam sobie niezłe gniazdko. Mamy połowę lata - chyba powiększają kolonię, bo styropianowe kulki sypią się gęsto. Wykładamy trutki, mamy sprytna kotkę, która przychodzi od sąsiadów, a one nadal pracują. Myszy się nie boimy (pokrewieństwo z Popielem wykluczone) ale: 1. myszy niszczą, 2. myszy śmierdzą. Chyba przyjdzie nam przeprowadzić roboty rozbiórkowe

  6. #46

    Domyślnie

    Po wielu walkach z samym sobą i nie tylko. Klocki styropianowe przegrały z gazo betonem.
    Trudna działka to wyzwanie.

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    Ja wzięłabym pod uwagę aspekt tzw "wieści gminnej" - opinie o technologii na rynku nieruchomości. Teraz takie czasy, że musicie wziąć pod uwagę prawdopodobieństwo przeprowadzki i sprzedazy domku. Rzadko kto to zakłada, ale coraz częściej się ludziom przytrafia. No i wyobraźcie sobie, jak długo będziecie szukać nabywcy na dom ze styropianu... Większość potencjalnych nabywców taką informację wyśmieje - trudno będzie kogokolwiek przekonać że to jest trwałe i ma dobre właściwości użytkowe. Tak samo bardzo trudno w Polsce sprzedać o wiele mniej "eksperymentalnego" szkieletowca.
    Co do właściwości takich domków - nie wypowiadam się, nie rozeznawałam sprawy
    Pozdrawiam serdecznie
    BabaB

  8. #48

    Domyślnie

    Masz rację u mnie właśnie ten aspekt zadecydował
    Trudna działka to wyzwanie.

  9. #49

    Domyślnie

    nigdy nie brałem tego pod uwagę, nie chcę mieszkać w termosie,gdybym miał wybierać między domkiem ze styropianu a blokiem wybrałbym...na szczęście nie muszę wybierać
    pozdrawiam T.M.

  10. #50

    Domyślnie

    Witam !
    Mieszkam już 6 lat w domu "ze styropianu" do kompletu mam rekuperator i kota (tzn. takie zwierzę). Dom jest ciepły (klocki jeszcze dociepliłem + 20 cm, ogrzewanie podłogowe + pompa ciepła), baaaaardzo suchy, myszy nie ma, bo kot w sezonie to 2 -3 szt. dziennie przynosi (lekko nadjedzone, do podziału). Pozdrawiam i wszystkim sympatycznym polecam taki budulec.
    PS: no oczywiście mam i błędy budowlane, ale nie na murach z klocków.
    bchmielecki

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Od kilku lat kombinuję jak postawić w miarę dobry termos z wydajną wentylacją wymuszoną i skuteczną rekuperacją. Post powyżej pokazuje, że się da! Chciałbym ogrzewając dom ograniczyć się do grzania powietrza w nim, a raczej do uzupełniania tej części ciepła, której rekuperator nie zawrócił. Czytam te posty w różnych działach od kilku dni i myślę, że tu jakiś horror jest opisywany (albo ja mam coś z głową). Ludzie walczą jak lwy z kosztami, aby przenikalność cieplną kamienia sprowadzić do takiej, jaką ma styropian. Kombinują z oknami i negują termosy, które usiłują postawić! To te super szczelne okna mają być stale otwarte, żeby przewiew był? Dziwne to.
    Łeb puchnie coraz bardziej, ale forum dobre. Myślę, że wielu pytań, które przeczytałem, sam bym sobie nie postawił.
    Pozdrawiam Adam M.

  12. #52

    Domyślnie

    Technologia niesprawdzona (hi, hi).
    Będąc pacholęciem (lata 1969 - 1976) w czasopiśmie 'Horyzonty techniki" czytałem opis tej technologi rodem ze Szwajcarii (tej z Alpami).
    bchmielecki

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał wawrzon1
    Z żoną zastanawiamy się cały czas czy budować z izodomu. Nawet rozmawialiśmy ze sprawdzoną firmą która taki dom by nam wybudowała, ajest to podobno ważne by wszystko najlepiej wykonywała jedna firma. Powiedzieli nam, że jeżeli nie będziemy przesadzali to koszt pod klucz powinien być nie większy niż 15oo pln za m2.

    Ciekaw jestem jak to się ma w porównaiu do innych.

    Pozdro
    Liczyłem C97a -Koszt 150 tys zł pod klucz w podwyższonym standarcie(bez przyłączy i działki-11m2 dodatkowej powierzchni użytkowej gratis wynikającej z różnicy grubości ścian,-technologia RADOŚĆ BUDOWANIA

  14. #54

    Domyślnie

    W poprzednim domu wielorodzinnym zbudowanym w tej technologii mieszkaliśmy przez 6 lat od 1998 roku i byliśy bardzo zadowoleni. Dlatego nasz domek wybudowaliśy taki sam tylko z thermomuru 3oo. Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu 2004 roku a 20 listopada wprowadziliśmy sie do gotowego. Polecam.

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    podciągam temat do góry

    jak refleksje uzytkowników

    przemyslenia przyszłych uzytkowników??

    czy ktos na tą chwile decyduje sie na thermodom??
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar suire
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    218
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mieszkałam w takim domu 10 lat.Jedynym mankamentem było mrowisko,które istniało gdzieś wewnątrz ścian.Mrówki pojawiały silę od czasu do czasu nie wiadomo skąd i którędy.Może to wina podłoża - piasek i mrówek było pełno w okolicy. a w styropianie dość łatwo wygryźć dziurkę.Poza tym bez zarzutu.Mrówki gdzieś potem zniknęły.
    Pozdrawiam suire.
    komentarze
    dziennik

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Dom z klocków, a system Isomax

    Dom w systemie Isomax to też "styropianowy termos". główna róznica tkwi w barierze termicznej umieszczonej w warstwie konstrukcyjnej ściany.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Isorast - system klocków styropianowych

    Do kompletu systemu z klocków styropianowych dodam jeszcze niemiecki system, z którym mozna zapoznać się na stronie :
    http://www.isorast.de/

    Wiecej na ten temat : http://www.budujemydom.pl/forum/lofi...php/t1238.html

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Jeszcze jeden producent klocków styropianowych :
    http://www.styroven.wroclaw.pl/oferta.html
    Czy ktoś budował z kształtek tej firmy ?

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Walcie śmiało do MiA@Wojtek z Rewy - oni tak mają i to bliźniaka.
    Ogólnie pukanie w ścianę to głuchy hałas, prowadzenie instalacji to wycinanie nożem.
    Nie wiem mnie nie do końca to przekonuje, ale w sumie dość szybka i bardzo lekka metoda.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Strona 3 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony