dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 90
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1798
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witaj Jagno!

    Cieszę się już na Twój nowy dziennik, bowiem bardzo lubię Cię czytać.

    Bardzo zgrabny domek i muszę przyznać, że podoba mi się bardziej ze względu na ustawność niż Ciepły. Mam oczywiście pytania czy nie myśleliście o rozszerzeniu wiatrołapu w tym sensie, żeby zabudować to, co jest pod daszkiem a tym samym wydłużyć część wewnętrzną czyniąc ją bardziej ustawną. Drugie pytanie dotyczy o rozszerzenie części domku po przeciwnej stronie salonu. Wiem, że każda złotówka się liczy, ale rozszerzenie o 50 cm czasem powoduje, że wszsytko robi się bardziej ustawne.

    pozdrawiam i trzymam kciuki

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    U mnie kominek stoi na początku ściany, tylko po drugiej stronie przejścia Wy możecie dać taki z szybkami i z frontu i z boku a dodatkowy plus jego stania w przejściu to to, że grzałby większą część domu bez rozprowadzania ciepła kanałami, czego sama nie robiłam bo to i kosztowne i niepraktyczne np. gdy latem chce się posiedzieć przy ogniu, bo na dole chłodniej a poddasze nagrzane a nie ma możliwości odciąć tych kanałów z ciepłym powietrzem...


    intymna to raczej sypialnia, otwarty salon wita gości, chociaż nie wiadomo co Wy chcecie robić w tym salonie żartuję... sądzę według siebie a ja cierpię na klaustrofobię i muszę mieć przestrzeń.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Cześć Dorka!
    Jeżeli chodzi o wiatrołap, to bardziej myślałam o wydłużeniu go "do środka, czyli tak jakby objąć wiatrołapem jeszcze wejście do kuchni i do kotłowni. Na zewnątrz nie mogę wydłużyć wiatrołapu, bo nie zmieścimy się na działce z przepisowymi 4m od ogrodzenia, ale pomysł fajny. Co do dołożenia centymetrów w salonie, to kuszące.... Ale z drugiej strony planuję wydłużenie dachu nad balkonem, więc całość i tak się wyciągnie mocno do przodu a nie chcę zabierać sobie tyle z i tak małej działki. Z drugiej strony.... Nie zbawi mnie pół metra, a te parę metrów więcej salonu by było... Hmmm....
    Trzeba będzie pogadać z kim trzeba

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Amelia... No to daleko nie muszę szukać, żeby zobaczyć jak to wygląda i działa, dzięki!!! Zaraz sobie obejrzę wszystkie fotki u Ciebie!
    Co my chcemy robić w salonie? No wiesz.... Dzieci podrośnięte.... Często ich nie ma..... Wreszcie można spokojnie.... pooglądać telewizję!
    Co do przestrzeni, to ja mam teraz trochę odwrotnie. W Podrzutku wszystko jest połączone w całość i jeszcze z bardzo wysokim (do dachu) sufitem. Marzę o niskich, przytulnych pomieszczeniach.... Łaknę ścian, małej sypialenki i wąskiego korytarza.... Musimy tylko wymierzyć tak, żebyśmy się z balkonikami na starość pomieścili

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    To ja pokuszę jeszcze, skoro wiatrołap odpada, to odnośnie tych pięćdziesięciu centymetrów. Ja tego nie zrobiłam, bo architekt mi zapomniał powiedzieć, że w 17% które wolno mi było zabudować na mojej działce zawiera się taras, który i tak w tej wielkości był mi niepotrzebny. A mieściliśmy się z zabudową działki na maksa. A majac te 50 mogłabym sobie upchać prysznic bez kombinowania, przedłużyć szafkę w kotłowni etc. Zawodowa dewiacja, po skończeniu stanu surowego, kazała mi policzyć potencjalny wzrost kosztów, wyszło mniej niż 2% ogólnej inwestycji. Jeśli się robi to w głównej osi budynku, to koszta są niewielkie. Ale cokolwiek zrobisz to projekcik jest bardzo dobry i pakowny.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Trochę daleko będziesz miała nosić jedzonko z kuchni do salonu, wygodniej jest je połączyć ale u Ciebie i tak są 3 ściany dziurawe, ale projektant zrobił to co ma 99% projektów -zlew pod oknem! a potem żeby umyć okno trzeba wchodzić do zlewu

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Oj, Dorka, Kusicielko Dzisiaj wieczorkiem Cię odwiedzam!
    Amelia, z tym chodzeniem z żarciem z kuchni to racja i o tym wiem. Mam na szczęście jeszcze trochę czasu na myślenie, bo kuchnię chcę zamknąć jak najbardziej się da (może ją zamurować? ), ale zostawiłabym wejście z wiatrołapu (zakupy itp,) ale też chciałabym wejście od salonu, bo wiadomo, że tak łatwiej. Okno szczytowe z kuchni wylatuje (to na taras), bo wypada na południe (tak, będę miała taras na południe - wiem, jakie masz zdanie na ten temat ) a z oknem od południa w kuchni to latem miałabym wrażenie, że mi się masło w lodówce roztopi. Zostanie tylko jedno, od wschodu. Zlewem się kompletnie nie przejmuję. W Podrzutku też tak było w projekcie a mam zlew narożny. Zresztą to Peter będzie robił hydraulikę, więc mu tylko palcem pokażę gdzie co bym chciała. A tak w ogóle, to czytam Twój dziennik i się zachwycam. Jestem dopiero na szesnastej stronie, ale praca mi się skończyła i musiałam jechać do domu. Będę kontynuować czytanie.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    No to widzę, że na poważnie się za tematykę wzięłaś
    Powodzenia

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Patrzę, patrzę ale słabo widząca jestem i z takich planów nic nie kumam. Swój własny dom nawet jest dla mnie nieczytelny w planach jakoś brak mi wyobraźni

    Najlepiej byłoby taki na żywca zobaczyć, tylko gdzie




    A Szef Ekipy jakoś mi nie przypadł do gustu, nie chce małego robić, to z pewnością znajdziesz lepszego wykonawcę


    zobacz co znalazłam


    http://forum.muratordom.pl/showthrea...y-opinie/page2

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Moose - nie mam wyboru. Samo się jakoś tak toczy. Ja muszę tylko doganiać temat
    Gosiek - kochana Szperałam i też to wyszperałam jakiś czas temu. Zresztą na zdjęciu realnego Prostego, wystarczy zakryć część "dom" i zostanie to, w czym mam zamiar przezimować.... Niezłe, co?

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    ...zaraz, a to nie wymaga pozwolenia, czy czegoś tam?
    Tylko przemyślcie sprawę ogrzewania takiego budynku, bo koza musi mieć komin (chyba, że to jakiś wynalazek mądrzejszy). W każdym razie zima tym razem nie zapowiada się mroźna...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Sure - budynek gospodarczy 5x5 wymaga tylko zgłoszenia. Ja mam nadzieję, że zanim wszystko się zakończy (budowa i urządzanie), to w międzyczasie będę się starała o pozwolenie na budowę (na siedlisko, albo już zgodnie z nowym planem, który ma wejść w życie niebawem) i w naszej przyjaznej gminie i równie przyjaznym starostwie, wszystko będzie załatwione jak należy. Mnóstwo działek wkoło jest obsianych takimi bydyneczkami "na zgłoszenie", które nie wiem czy trzymają się dokładnie wymiarów. Ja nie mierzyłam, nikt nie mierzy. Wszyscy czekamy, bo sama gmina walczy o prawdo zabudowy na tym terenie. Kozę można "wypuścić" przez ścianę i dobrze to zabezpieczyć. Ale będziemy gadać o tym z ekipą, zobaczymy co zaproponują.
    A skąd wiesz o łagodnej zimie? Obiecujesz?!

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Zima to mi tak wychodzi "z doświadczenia", przynajmniej u nas bliżej gór to się sprawdzało, niezbyt cieple lato i łagodna zima szły w parze. No a wczoraj u na s było 12 stopni! Tylko nie wiem, czy to doświadczenie jest przekładalne na warunki dalekiej północy. Ostatnio siostra była u mnie "na wakacjach", skarżyła się, że tutaj to nic z tej pogody nie wie. Nawet zaczęła mówić "u nas to by znaczyło, że dziś nie będzie padało"!
    ...hm, ze zgłoszeniem to faktycznie nie problem. Raz nawet w trakcie budowy zdarzyło mi się zapomnieć i czegoś nie zgłosić i przy odbiorze budynku nawet za to dostałam mandat - 50 zł! Czyli do przejścia!
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    No to jak już masz ekipę to tylko wypada życzyć powodzenia
    Buduj i o fotkach nie zapominaj
    Pzdr

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Przypomniało mi się, ze szambo z jedynka i piątką to było fajne, ale musiało być dalej od granicy niż to z jedynką i zerem. Dlatego chyba zera podobają mi się bardziej... a że w naszej okolicy szambiarki "z piątkami" chyba wcale nie jeżdżą, więc nie ma problemu!
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Co do zimy, to niestety znalazłam coś takiego: http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci...-polsce?page=2 Nazwa:  sSa_falltopieces.gif
Wyświetleń: 286
Rozmiar:  14,6 KB, może na wiosnę ktoś nas odkopie i rozmrozi....
    Moose, dzięki.
    Sure, ja też raczej optuję za zerową opcją, tym bardziej, że nas jest troje i przyzwyczailiśmy się już do wersji szybki prysznic, bardziej niż kąpiele w pianie. O odległościach nie wiedziałam, dzięki!
    A tak a' propos szamba, to właśnie jestem w trakcie kopania dołka pod sławojkę i zrobiłam sobie przerwę. Peter pracuje, mój starszy syn śpi.... Co będę czekać, przynajmniej kondycję poprawię. Dołek mi wyszedł całkiem spory, Peter będzie musiał zrobić wersję z wanną....

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    O przebóg, Jagna, po co czytasz takie thrillery!!! Ale jeśli to prawda z tą zimą, to my w ogóle wyłączymy łazienkę, bo szambiarka nie podjedzie pod górę
    (no, chyba że inwestycja pod nazwą "przebudowa węzła komunikacyjnego" zostanie zakończona do jesieni)
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Cieszy mnie, że ruszacie z miejsca

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Sure, mogę Ci pożyczyć mój dołek od sławojki. Bardzo ładny jest. I szambiara nie potrzebna....
    Gosiek, ja też się cieszę! Nawet kwestia "skąd my na to weźmiemy pieniądze" przestaje mnie przerażać (bo może nam nie styknąć i na szambo i na studnię i na blaszak i na nowy prąd i na mini-domek z jako takim wyposażeniem...), bo w budowaniu to jakoś tak jest, że te pieniądze SKĄDŚ się biorą...

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagna Zobacz post
    Co do zimy, to niestety znalazłam coś takiego: http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci...-polsce?page=2 Nazwa:  sSa_falltopieces.gif
Wyświetleń: 286
Rozmiar:  14,6 KB, może na wiosnę ktoś nas odkopie i rozmrozi....
    Nie wiedzą co piszą... mam nadzieję...
    Mnie straszą, że nie ogrzeję chałupki i że będę marzła, że szparami będzie ciepło zwiewać... ehhhh...

Strona 2 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony