dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    HoaxxX

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    85-313
    Posty
    13

    Domyślnie

    Mam u siebie zamontowane włączniki Livolo, dokładniej pojedynczy bez obsługi pilota, oraz kilka podwójnych i potrójnych na pilota. Wszystkie w wersji czarnej.

    Faktycznie, gdy podłączony jest zasilacz (np do ledów) to nie działają, ale jedynie gdy podłączony jest TYLKO zasilacz. Natomiast gdy np na potrójnym mam 2x zasilacze i 1x zwykłe oświetlenie 230V, wszystko działa jak powinno (tzn. bez problemu można odpalić przykładowy jeden zasilacz, bez włączania źródła 230V - wystarczy, że takie jest podłączone do włącznika). Praktycznie wszędzie w ten sposób mam zrobione podłączenia - w łazience 1 przycisk na główne oświetlenie 230V i 2. na zasilacze 12V do oświetlenia ledowego; w salonie obok siebie 2 potrójne i na każdym zarówno źródła 230V jak i led 12V.
    Nie mam z tym żadnych problemów.

    Kilka razy zdarzyło mi się, że jeden panel potrójny przestał mi na jakiś czas działać. Jednak powodem tego będą te min 15 Watt - mam do niego podłączone 2 halogeny zewnętrzne 300 Watt oraz 2 kinkiety z badziewnymi ledami (takie tandetne żarówki najstarszego typu, są tylko po to, żeby tam coś się świeciło, ale też 230V).
    Gdy z czasem zużyły mi się żarniki w halogenach i na włącznikach pozostały ledy, przestało działać, po jakimś czasie zaskoczyło... i tak kilka razy w odstępie dni/tygodni. Zakładam, że gdy wymienię żarniki, wszystko będzie ok.

    Wygląd.
    Szklane panele wyglądają świetnie, dopóki nie są pomazane paluchami!
    Łatwo łapią odciski palców. Aż się chcę rozdawać białe rękawiczki albo trzeba biegać ze ściereczką...

    Natomiast najlepsza ich funkcja to zdalne sterowanie - mam pilota, którym mogę wszystkie włączniki/przyciski oddzielnie sterować, albo całymi grupami lub scenami. Na każdy przycisk mogę przypisać dowolną liczbę źródeł, a przycisków jest 10 x 4 grupy ("rooms" czyli de facto pomieszczenia, ale to kwestia umowna), czyli 40 opcji. Do tego "sceny", co daje jeszcze więcej możliwości, ale mi się do teraz nie przydały (i przyznam, że nie do końca zrozumiałem jak się je programuje).
    Świetnie spisuje się przycisk OFF (na pilocie) - wygasza wszystkie źródła aktywnej grupy (wychodzę z pomieszczenia, nie obmacuje wszystkich np. 6 przycisków na ścianie, tylko wygaszam jednym naciśnięciem pilota). Nie muszę biegać do klatki schodowej jak ktoś z rodziny zapomni wygasić oświetlenie zewnętrzne, tylko wchodzę w odpowiednią grupę i duszę na OFF.

    Dodatkowo mam małego kieszonkowego pilota, którym odpalam światła na zewnątrz, gdy po ciemku wracam do domu.

    Piloty są oczywiście radiowe, nie na podczerwień. Zasięg bardzo przyzwoity.

    Kilka minusów tego produktu:
    CENA! Kupowałem trochę ponad rok temu, od tego czasu ceny astronomicznie podskoczyły (jakieś dobre +50%).
    Trochę szkoda, bo już wówczas było to drogie rozwiązanie, a teraz to już nagięcie.

    Warto dodać, że jest dostępna tańsza alternatywa: produkt nazywa się "Veno", wygląda tak samo, ma takie same piloty, jedynie inne logo.
    Sprzedawca zapewnia, że w pełni kompatybilne z Livolo (tzn. piloty obsługują oba typy). Zakładam, że jeden i ten sam producent, a Logo według dystrybutora. Nie testowałem, ale jeżeli będę dokupywał, to pewnie się skuszę na te, bo cena trochę bardziej przyzwoita (choć i tu wołają już więcej niż ja płaciłem swego czasu za moje Livolo).

    Dalszy minus: Wykonanie plastików/mocowań.
    Podczas montażu trzeba się trochę namęczyć, żeby szybki nie były ani za luźne ani nie przylegały zbyt mocno (miałem przypadki gdzie nie chciały reagować, gdy za mocno dokręciłem). Mocowania są bardzo delikatne, wręcz jak na taki przedział cenowy - tandetne. Oczekiwał bym lepszych materiałów pod szkiełkiem i konkretniejszych mocowań oraz mechanizmu do ściągania szkła (jest podważany cypelek plastikowy, strach że się odłamię).
    Ale żeby nie straszyć - nie jest źle, mam 9 włączników, wszystkie dało radę podłączyć i działają od ponad roku bez zarzutów.

    Co jeszcze mogę napisać? Odradzam od potrójnych. Dlaczego? Trudno się bez patrzenia obsługuje. W podwójnym dla porównania bez problemu przeciągnę palcem przez panel lub przyłożę od razu całą dłonią i aktywuję oba przyciski na raz, przy potrójnym mi to się nie udaje - z reguły trafiam co innego niż chcę, a aktywacja wszystkich na raz mi się nie powodzi.

    Co prawda mają niby tam jakieś podświetlenie, i znam osoby które z tym nie mają problemu, ale dla mnie za słabo widoczne, ja tego nie widzę.

    Nie testowałem poczwórnych, ani ściemniaczy, ani włączników żaluzjowych i krzyżowych.
    Żaluzjowe intrygowały mnie przez jakiś czas z uwagi na zdalne sterowanie, ale poszedłem w kierunku programatorów czasowych.

    Podsumowując, jak ktoś ma 100-150 zeta na każdą sztukę osprzętu i szanuje sobie gadżety sterowane radiowo, to czemu nie. Mogę polecić.
    Gdybym ponownie stał przed wyborem, brał bym i tym razem takie włączniki, tyle że zamiast potrójnych dał bym podwójne (3x ++ zamiast 2x +++) i bezwzględnie wszystko w wersji na pilota.



    EDIT: Zdaje się, że krytykę co do tandetnego plastikowego mocowania można wycofać.
    Patrząc na najnowsze inkarnacje włączników (Livolo, nie wiem czy też Veno), mocowania są już konkretne, metalowe. Producent pomyślał.

    ...Aczkolwiek nie wiem, czy dotyczy to już wszystkich typów i modeli - metalowe mocowania widzę tylko przy osobno oferowanych modułach (szkło do zakupienia oddzielnie, o ile dobrze to kojarzę), natomiast w dotychczasowych modelach na zdjęciach widzę jeszcze plastik.
    Ostatnio edytowane przez HoaxxX ; 30-01-2013 o 20:29

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mrymacki

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wąbrzeźno
    Kod pocztowy
    87-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,
    W tym momencie odpisuję jako oficjalny i wyłączny dystrybutor marki LIVOLO w Polsce i Europie Środkowo Wschodniej. Dziękuję za ładne podsumowanie tematu, w pełni się z tym zgadzam, polemizowałbym odnośnie uwag na temat cen. Od momentu kiedy kupował Pan swoje włączniki kurs dolara skoczył ponad 30% w górę. Cudów w przyrodzie nie ma, takiego skoku kursu nie da się przeżyć bez podwyżki cen. Magazyn też kosztuje i utrzymanie stanu towaru. Proszę zamówić sobie w tym tzw. VENO (cokolwiek to jest, w google nie znalazłem żadnych informacji na temat tej marki) powiedzmy kilkaset włączników czy gniazd z dostawą w ciągu 48 godzin. Myślę, że szybko zostanie zweryfikowany potencjał handlowy tej firmy? marki? Dodatkowo oferta VENO jest porażająca 27 produktów w porównaniu do naszych ponad 200 pozycji. Więc myślę, że kolejne porównania sobie podarujemy.
    Po dwóch latach współpracy z firmą LIVOLO ELECTRIC, wymusiliśmy na producencie podniesienie jakości do bardzo wysokiej europejskiej półki. Dzięki temu pojawiła się również u nas oferta na tzw. system ramkowy, niestety ze względu, że panele szklane wymagają prostych i gładkich ścian, ramka może być maksymalnie potrójna. W tych włącznikach jest bardzo wiele elementów produkcji USA, choćby czujki pojemnościowe czy też mikro przekaźniki plus kilka innych elementów istotnych z punktu widzenia żywotności tych włączników, gwarancja producenta jest na 100 000 włączeń i wyłączeń - to tak przy dobrym użytkowaniu produktu jakieś 25 lat.
    Jakość włączników LIVOLO została już doceniona w wielu krajach, które naprawdę nie mają problemu z pieniędzmi, mam tu na myśli Zjednoczone Emiraty Arabskie - mamy zdjęcia z realizacji rezydencji w tym kraju, mamy też zdjęcia z realizacji instalacji LIVOLO na luksusowym jachcie na Malediwach. Z powodzeniem eksportujemy włączniki LIVOLO do Rumunii, Norwegii, Szwecji, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, a nawet Białorusi.

    Na koniec najważniejsza zaleta ukazana jako wada - paluchy na szybkach - moja żona i kilka innych znanych mi kobiet powiedziała, że nigdy więcej zwykłego włącznika z zakamarkami do zbierania się kurzu i odbarwiającym się plastikiem.

    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do www.livolopolska.com
    Michał Rymacki

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    HoaxxX

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    85-313
    Posty
    13

    Domyślnie

    gwarancja producenta jest na 100 000 włączeń i wyłączeń - to tak przy dobrym użytkowaniu produktu jakieś 25 lat.
    Nie kwestionuję, że sprzęt jest tak wytrzymały, ale czysto dla informacji - mowa tu o faktycznej gwarancji w sensie zobowiązania producenta czy tylko o opisie/reklamie? Tzn. jaki okres gwarancyjny jest udzielany na ten sprzęt?

    kurs dolara skoczył ponad 30% w górę. Cudów w przyrodzie nie ma
    Na cudach w przyrodzie się nie znam, ale również polemizując, czy czasem dolar wówczas do PLN nie był wręcz droższy niż w chwili obecnej..? ( mowa o końcu 2011, nie <2008 ). ...No chyba, że mówimy o HKD a nie USD.
    Czy po prostu - dalej polemizując - co idzie do góry, w dół już nie wraca?
    Czyli jak to często obserwujemy w naszym kraju (a szczególnie przy ofertach z małą konkurencją): kurs $ do góry, ceny również; kurs w dół, ceny już nie - no bo po co?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mi_mała
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2.085
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam kilka pewnie głupich pytań z serii nie mam pojęcia jak to działa

    Planuję właczniki dotykowe w całym mieszkaniu, dodatkowo w salonie przydałby się przycisk poczwórny na pilota + ściemniacz.

    Jeśli mam pilota, rozumiem, że mogę również obsługiwać panel "z palucha"?

    Każdy z nich musi być instalowany w kwadratowej puszce? Czyli jeśli chcę zainstalować te włączniki, w momencie kładzenia instalacji muszę robotnikom przekazać kwadratowe puszki?

    Czy do każdego włącznika - pojedynczego, podwójnych i poczwórnych mam kupić inne puszki?

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar elmarek
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    4

    Domyślnie

    A propo włączników dotykowych to ja nie używam chociaż kiedyś u znajomych się tym "bawiłem" i nie jest do końca przekonany co do funkcjonalności. Taki przerost formy nad treścią raczej

  6. #26

    Domyślnie

    Tak się składa, że właśnie mój ojciec (w rodzinnym domu) ostatnio zamontował w jednym pokoju wyłączniki dotykowe i mi również do gustu nie przypadły. A tych produkowanych w Hong Kongu to już w ogóle bym unikał.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alex.elco

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-120
    Posty
    25

    Domyślnie

    Livolo to CHIŃSZCZYZNA!!!!!!

  8. #28
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Ja również używam od roku. Jest ok chociaż myślę,że zdecydowałabym sie na inne...
    Już raz miałam z nimi problem.

  9. #29

    Domyślnie

    Witam

    Jestem właśnie na etapie decyzji o zakupie do naszego domu włączników. Podobają mi się włączniki dotykowe. Przeszukując internet oprócz opisywanych tutaj włączników Livolo, znalazłam włączniki Koti również ze szkła i dotykowe. Spodobały mi się, czy ktoś je ma? używa? jak się sprawują?

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Seba2405

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-756
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Moja żona właśnie kilka dni temu przyniosła takie cudeńka firmy KOTI do naszego nowego "gniazdka". Ona jest od dekoracji a ja od czarnej roboty więc już kilka zamontowałem i muszę przyznać, że robią wrażenie i prezentują się bogato. Żona jest zadowolona, że świeci na niebiesko, ja że minimalne obciążenie to 5W, a mój 3-letni syn jest najbardziej zadowolony z pilota bo nie musi już nikogo wołac żeby zaswiecic sobie światło. Na razie sprawują się bezproblemowo co będzie za jakiś czas to się okaże ale sprzedawca zapewnił 2 letnią gwarancję to chyba będą działac.

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    schnitzeer

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    1

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego. https://elektrodesign.pl/eikon-tacti...k-diamond.html . Podobno Vimar od Livolo dużo lepsze. Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?

  12. #32

    Domyślnie

    Nie o Vimar nie słyszałam, ale ja zdecydowałam się kupić włączniki Koti, jestem super zadowolona. Prezentują się super, są naprawde bardzo ekskluzywne, działają mi z ledami bez problemu i nie mam problemów jak mój znajomy, który zakupił jakieś inne i nie dość, że musiał montować dodatkowo jakies tam rezystory, bo jego ledy miały za małą moc to na dzień dzisiejszy już 10 z nich wymienił, bo wogóle się popsuły, a kupowaliśmy w tym samym czasie. Szczerze mogę poleci włączniki KOTI, bo mam i jestem zadowolona
    Ostatnio edytowane przez Mroweczka06 ; 25-10-2015 o 06:39

  13. #33

    Domyślnie

    Witam. A słyszeliście o nowości [moderowano] . Osobiście używam i polecam. Są nie drogie i żywotne. Nie będę opisywał. Informacje są na stronie.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 03-12-2014 o 23:49

  14. #34

    Domyślnie

    Od jak dawna używasz, że wiesz, iż są żywotne?
    Cytat Napisał pawlo93 Zobacz post
    Nie będę opisywał. Informacje są na stronie.

    Tam jest reklama. I tu też.

  15. #35

    Domyślnie ...

    Cytat Napisał mturdus Zobacz post
    Od jak dawna używasz, że wiesz, iż są żywotne?


    Tam jest reklama. I tu też.
    Witam. Ja osobiście używam od około miesiąca. Według zaleceń producenta, używając włącznik 8 razy dziennie jego żywotność wynosi ok 40 lat. Więcej szczegółów na sklepie interior... Pozdrawiam...

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Izunia05

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 06-02-2015 o 14:05

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I po reklamie? Czy są jeszcze jacyś użytkownicy takiego osprzętu?
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  18. #38
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bisztyg

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-617
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam kupiłem rok temu jeden wyłącznik dotykowy Livolo niby działa ale w środku jest gorący . Pozostałe kupiłem już w firmie "koniec pstryczka" nie tylko że są tańsze , montowane w Polsce. Chłopaki mają cześć zamienne przez co można najgorszym wypadku je naprawiać, szklane aluminiowe drewniane . Rafał

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Makrelnet

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-559
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ostatnio miałem przyjemność u jednego z klientów montować tego typu wyłaczniki. Nie są problemowe. Łatwo się montuje i są fajne z wyglądu. Jeśli ktoś ma pieniądze i ochotę niech kupuje.

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    To ja podam jeszcze jedna alternatywe:
    Kopou kupowane na aliexpress.com (na naszym alledrogo tez sa, ale cena jest x2).
    Ja od roku mam jeden taki wlacznik (dotykowy, biale-matowe szklo, sterowanie pilotem) i jestem zadowolony. Fakt - czas oczekiwania na przesyslke to 3-5 tygodni. Co do reklamacji - to jest "srednio". Teoretycznie jest jakas, ale trzeba odsylac produkt do Chin, ale ... jezeli sie nie potwierdzi odebrania przesylki (ma sie na to 60 dni) i okaze sie, ze padl (lub od razu nie dzialal) to sie otwiera konflikt na aliexpressie, opisuje, ze nie dziala i alixpress zwraca kase (dopoki nie potwierdzi sie, ze jest wszystko OK cala kase trzyma aliexpress i nie przekazuje jej sprzedajacemu )

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony