dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 62
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.225 z 1225

Domyślnie

Czy widział ktoś trawnik z tylko kostrzewy trzcinowej ? Pytam bo z tego co czytam to idealna trawa na tereny suche , słoneczne , piaszczyste , która ma bardzo małe wymagania co do wody i bardzo dużą wytrzymałość ...

Czy kostrzewa trzcinowa to trawa szybkosnąca i wymagająca częstego koszenia ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej - 4 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

w przypadku kostrzewy trzcinowej trzeba zwracać uwagę na jakość odmiany, która jest w mieszance. Oryginalna kostrzewa trzcinowa ma szerokie, sztywne liście i nie jest ładna. Trzeba używać odmian wąskolistnych, o miękkich liściach.

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ironsmith

Kod pocztowy
    63-200

Domyślnie

ta mieszanka ma kostrzewę trzcinową wiem że firma dobra i droga ale wiesz jaki to gatunek? liście
    KIEPENKER SUNNY GREEN - NA SUCHE MIEJSCA

Festuca arundinacea * 40% * Damzelle
    Festuca arundinacea * 40% * Meandre
    Poa pratensis * Liegnitz / Miracle * 20%

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    113

Domyślnie

Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Ogrodniczka zaproponowała nam trawę Kalnas Wimbledon. Czy ktoś a Was ma jakieś doświadczenia z taką trawą?

Skład mieszanki:
    [FONT="]Wiechlina łąkowa Geisha 10%
    - Życica trwała Double 40%
    - Życica trwała Grassland NUI 10%
    - Kostrzewa czerwona Rafael 20%
    - Kostrzewa czerwona Livision 20%[/FONT]

Jak wrażenia? Mi ogrodnik proponuje to samo.

U mnie będzie nawadnianie. Prawie cały trawnik mocno nasłoneczniony, co najmniej kilkanaście cm gleby przepuszczalnej.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM Avatar Tomaszs131
    85

Domyślnie

Trawa wygląda bardzo dobrze. Tylko w niektórych miejscach gdzie wiatr zdmuchnął podczas rozsiewania nasiona trwanik jakby był słabszy. Chodząc boso człowiek ma wrażenie jakby stąpał po gąbce. Ogólnie jestem zadowolony choć utrzymanie trawnika kosztuje sporo czasu i pieniędzy.
    Powierzchnia grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2. Ogrzewana kubatura 709m3. OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup, u mnie zbyt mocno przegrzewa salon. Zużycie prądu na rzecz CO i CWU- 2017r. - 3265 kwh,
    2018r. - 2898 kwh. Temp. w domu 230​C.

Strona 62 z 62

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia