dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 67 z 71
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 1409
  1. #1321
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cześć, zasiałem sobie trawę Barenbrug exclusor elite, kupiłem ją już jakiś czas temu. Teraz widzę, że na stronie producenta ten rodzaj trawy całkiem zniknął, ani na stronie pl, ani na zagranicznej nie ma o niej wzmianki. Myślicie, że wycofali tą konkretną trawę ze sprzedaży?

  2. #1322

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    mam pytanie. Zaraz będę miał trawę i chce ja przykryć marketowa ziemia do trawników. Zawiera ona w sobie jakiś tam dlugodzialajacy nawóz. Czyli jak dobrze rozumiem, to sypiac ta ziemię normalnego nawozu już nie daje?

  3. #1323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak

  4. #1324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kiepenkerl majestic Royal u klienta:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trawa2.jpg
Wyświetleń:	625
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	444284

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trawa.jpg
Wyświetleń:	490
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	444282

  5. #1325
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    @Elfir, po jakim czasie? No, chyba, że to z rolki.

  6. #1326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zakładane jesienią a to maj albo czerwiec kolejnego roku.

  7. #1327

    Domyślnie

    Przyszło do założenia trawnika.
    Ma być ładna, wytrzymała i nie wymagać pielęgnacji. Co wybrać?
    Żartowałem

    Chciałbym kupić trawę polską (ze względów, cholera niemodne pojęcie patriotycznych, staram się kupować rzeczy Polskie).
    Ponieważ w bardzo lubianej przeze mnie szkółce w Kórniku sprzedają trawy Agro-land, chciałbym kupić ich trawę. W internecie krążą opowieści o polskich producentach podających na stronie i na pudełku inny skład. Czy Agro-land to dotyczy? Spotkał się ktoś z czymś takim?

    Chciałbym trawę, która nie będzie wymagała częstego koszenia i codziennego podlewania.
    Agro-land ma dużo mieszanek, w których większość stanowią różne odmiany kostrzewy czerwonej (Elita - 80%, Weekend - 88%, Szmaragd - 85%).
    Czy tak duża przewaga jednej odmiany nie jest szkodliwa? Czym będą charakteryzowały się takie mieszanki?

  8. #1328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szukaj wśród sucholubnych mieszanek. Jak przypali +30 stopni, to bez podlewania codziennego mało która przeżyje. Chyba, że masz glebę dobrze gromadzącą wilgoć.

  9. #1329
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kiepenkerl majestic Royal u klienta:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trawa2.jpg
Wyświetleń:	625
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	444284

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trawa.jpg
Wyświetleń:	490
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	444282
    Mam nasiona od tego producenta, KIEPENKERL MAJESTIC CLASSIC.
    U mnie trawnik wygląda podobnie.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  10. #1330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo to dobra mieszanka do trawników intensywnych

  11. #1331

    Domyślnie

    Witam, Mam u siebie na działce do założenia 30 arów trawnika. Chciałbym żeby wyglądał jak na zdjęciach Elfira Kiepenkerl majestic Royal ale nie stać mnie przy takiej powierzchni na Kiepenkerl dlatego mam kilka typów innych, tańszych traw z producentów których tutaj polecacie:

    1. DSV 110
    20% życica trwała
    30% kostrzewa czerwona kępkowa
    20% kostrzewa czerwona krótkorozłogowa
    30% kostrzewa czerwona rozłogowa

    2. DSV 220
    25% kostrzewa czerwona kępkowa
    10% kostrzewa czerwona krótkorozłogowa
    10% kostrzewa czerwona rozłogowa
    15% kostrzewa owcza (szczeciniasta)
    25% wiechlina łąkowa 1 odm.
    15% wiechlina łąkowa 2 odm.

    3. BARENBRUG Trawnik Polski Gazon
    10% Wiechlina łąkowa
    60% Kostrzewa czerwona rozłogowa
    30% Życica trwała

    4. BARENBRUG Shadow
    40% - Kostrzewa czerwona
    25% - Kostrzewa czerwona kępowa
    15% - Kostrzewa rozłogowa
    10% - Życica trwała
    10% - Wiechlina łąkowa

    5. DSV 230
    20% kostrzewa czerwona kępkowa
    10% kostrzewa czerwona krótkorozłogowa
    10% kostrzewa czerwona rozłogowa
    20% życica trwała 1. odmiana
    10% życica trwała 2. odmiana
    20% wiechlina łąkowa 1. odmiana
    10% wiechlina łąkowa 2. odmiana

    Większa część działki jest na stronie południowej i czasami po niej będą biegać dzieciaki czy czasem kopać piłkę na tej trawie.
    Skłaniałem się ku DSV 110 ale producent na stronie ma sprzeczne informacje, raz pisze że "nie wymaga intensywnej pielęgnacji" a w ich ulotce PDF że "wrażliwy, wymaga bardzo intensywnej pielęgnacji". Jaka jest prawda?
    Moim drugim typem był DSV 220 ale zgodnie z opisem jest do parków więc rozumiem że nie będzie tak ładnie wyglądał a do tego nie ma życicy czyli jak rozumiem będzie słabiej się odradzał a do tego Kiepenkerl który tak bajecznie wygląda na zdjęciach ma ją w składzie.
    Co do Barenbruga Trawnik Polski Gazon to dziwne jest że ma wyłacznie kostrzewa czerwoną rozłogową a wszyscy inni producenci dają ją w kilku odmianach. Czy to oznacza że będzie mniej efektywna w wyglądzie?
    Najmniej skłaniam się ku Barebnrug Shadow. Nie wiem czemu przestali produkować Barenbrug Elite ale ten Shadow na polskich stronach w opisie ma dopisane "and sun" a na angielskich stronach pisze że jest stworzony do rośnięcia w cieniu a w słońcu tylko przy odpowiednim podlewaniu a nie chcę ryzykować że przy ekspozycji południowej mi ją wypali.
    Mam też zagwózdkę jeżeli chodzi o DSV230. Nie brałem jej pod uwagę zanim nie zobaczyłem zdjęć Kiepenkerl Majestic Classic która o dziwo ma bardzo podobny skład do DSV230...
    Czy możecie proszę doradzić czy DSV 110 będzie odpowiednim wyborem który nie będzie niszczał po każdym przejściu po niej przez dzieci i czy rzeczywiście wymaga intensywniejszej pielęgnacji w porównaniu z np. Kiepenkerl majestic Royal? No i czy intensywne słońce jej nie wypali? A wy którą z tych 5 pozycji rekomendujecie?
    Ostatnio edytowane przez harvy ; 31-05-2020 o 16:43

  12. #1332
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych i mających starsze trawniki, mój trawnik to KIEPENKERL MAJESTIC CLASSIC.
    Pierwsze pytanie dotyczy braku rozgraniczenia trawnika i kory, czy będzie rodziło to jakieś problemy ? Chce usunąć te plastikowe elementy i zostawić " angielski kant ".



    Na trawniku widzę czasem grubsze twarde łodygi trawy, zastanawiam się czy to kwestia wieku trawnika ? A może to dzika trawa ? Jak z tym walczyć ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  13. #1333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To normalne, że z biegiem czasu trawnik będzie atakowany jednorocznymi gatunkami traw. Ja przez dwa sezony miałem trawnik jednolity, niestety przyszło suche lato (nie miałem nawadniania) murawa trochę się przerzedziła, od sąsiadów przywiało nasiona wiechliny jednorocznej (poa annua, "bluegrass") i teraz walczę z nią częstym, niskim koszeniem.
    W tym roku dostęp do wody baez ograniczeń (tyle, że zza płotu), a w tym roku będę wiercił studnię i robił system nawadniania.
    Nawadnianie, niskie koszenie i gatunki, które szybko wschdzą po zimie - to chyba najlepszy sposób na zachowanie trawnika bez niechcianych intruzów.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #1334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    angielski kant wymaga dwa razy w roku zrobienia tego kantu.

  15. #1335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał harvy Zobacz post
    Co do Barenbruga Trawnik Polski Gazon to dziwne jest że ma wyłacznie kostrzewa czerwoną rozłogową a wszyscy inni producenci dają ją w kilku odmianach. Czy to oznacza że będzie mniej efektywna w wyglądzie? ?
    Po prostu nie wypisuje odmian.

    Ostatnio na forum jeden z użytkowników zakładał trawę z barenbruga i wyrosło mu sporo lebiody, która wcześniej nie występowała na jego terenie.
    Nie wiem czy mieszanka była zachwaszczona czy ziemia, którą nawiózł.
    A akurat żaden ze znajomych wykonawców nie robił ostatnio na Barenbrugu, żeby potwierdzić jakość.

  16. #1336
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To normalne, że z biegiem czasu trawnik będzie atakowany jednorocznymi gatunkami traw. Ja przez dwa sezony miałem trawnik jednolity, niestety przyszło suche lato (nie miałem nawadniania) murawa trochę się przerzedziła, od sąsiadów przywiało nasiona wiechliny jednorocznej (poa annua, "bluegrass") i teraz walczę z nią częstym, niskim koszeniem.
    W tym roku dostęp do wody baez ograniczeń (tyle, że zza płotu), a w tym roku będę wiercił studnię i robił system nawadniania.
    Nawadnianie, niskie koszenie i gatunki, które szybko wschdzą po zimie - to chyba najlepszy sposób na zachowanie trawnika bez niechcianych intruzów.
    System nawadniania mam, ale tegoroczna wiosna była w moich stronach bardzo sucha. Teraz na szczęcie często pada.
    Co rozumiesz przez niskie koszenie ? Teraz ustawiłem kosiarkę na 4 cm, nie wiem czy ustawić niżej ?

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    angielski kant wymaga dwa razy w roku zrobienia tego kantu.
    Taki problem to nie problem.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  17. #1337

    Domyślnie

    Witam
    Mam u siebie wysianą Barenbrug Green Universal i całkiem fajnie wygląda. Muszę teraz wysiać trawę na kolejnym kawałek działki ale mam problem z zakupem mieszanki. Na alllegro mieszanka o tym samym składzie ale z innym obrazkiem na worku kosztuje ponad 350 za 5kg, Co takiego się stało, że cena tak poszybowała? Co prawda wprowadzili mieszanke PPR ale zawiera kostrzewę kępową której nie chcę u siebie.
    Może znacie jakąś inną mieszankę mającą taki skład:
    Wiechlina łąkowa 10%
    Życica trwała 30%
    Kostrzewa czerwona 60%

    Pozdrawiam

  18. #1338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    System nawadniania mam, ale tegoroczna wiosna była w moich stronach bardzo sucha. Teraz na szczęcie często pada.
    Co rozumiesz przez niskie koszenie ? Teraz ustawiłem kosiarkę na 4 cm, nie wiem czy ustawić niżej ?
    Jednoroczne trawy są bardzo plenne - kilka razy w roku wydają kłosy z nasionami. Czasem te kłosy nie rosną prosto w górę , a płożą sie dość nisko..
    Jeżeli je zauważysz, po prostu po przejechaniu kosiarki muszą zostac ścięte.
    Oczywiście, nie każda trawa lubi niskie koszenie...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #1339

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Na trawniku widzę czasem grubsze twarde łodygi trawy, zastanawiam się czy to kwestia wieku trawnika ? A może to dzika trawa ? Jak z tym walczyć ?
    Też mam tę mieszankę i też mam troszkę tej grubszej trawy - trawnik 3-letni. Nic poza wycięciem nożem nie zrobisz. Koszę na 4,5 cm.

  20. #1340
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Też mam tę mieszankę i też mam troszkę tej grubszej trawy - trawnik 3-letni. Nic poza wycięciem nożem nie zrobisz. Koszę na 4,5 cm.
    Mam teraz robota koszącego, ustawiłem wysokość na 4 cm. Jeździ codziennie i tnie do tej wysokości. Jak zauważę " obcą " trawę to ją wyrywam, ale sporo tego mam.
    Profilaktyczne zrobię oprysk mniszkiem i jesienią wertykulację. Pewnie nie pomoże, ale i nie zaszkodzi.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Strona 67 z 71

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony