dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 76
  1. #1

    Domyślnie Mikrofalówka - niezbędna a może zbędna?

    Witam,
    w obecnym mieszkaniu nie używam właściwie mikrofalówki, zastanawiam się, na ile będzie mi ona potrzebna w domu (dom na wsi, trochę dalej do sklepów etc.). A Wy macie w domu mikrofalę czy z niej zrezygnowaliście?

  2. #2

    Domyślnie

    Swoją mikrofalówkę nabyłem 2 lata temu długo zwlekając z decyzją o zakupie. Teraz z czystym sumieniem mogę napisać, że było warto - zaczynając od prażenia popcornu kończąc na szybkim odgrzaniu zupy po powrocie z pracy. A słyszałem, że niektórzy to nawet herbatę zimną podgrzewają, jeżeli nie mieli czasu wypić gorącej.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    no dokładnie...rewelacyjne urządzenie...ja używam nie tylko do zupy, ale i do makaronu z sosem, gulaszu czy innych "półpłynnych" potraw...a grilla do np kanapek..mój samsung ma fajny system automatyki wagowej, dzięki któremu rozmrażanie masła trwa 35 sek i nie jest ani płynne ani twarde

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie, a moja stoi nieużywana chyba od 3 lat. Masło rozmrażam wcześniej, zupę podgrzewam na płycie. Grilla mam w piekarniku i chyba zrezygnuję z oddzielnej mikrofali w zabudowie kuchni, co najwyżej kupię piekarnik z mikrofalą i już.

  5. #5

    Domyślnie

    Mój brat nie zrobił przy wyposażaniu nowego mieszkania i mówi że czasem by się przydała. Piekarnik w miarę długo się nagrzewa i gdy z mikrofali już będzie nam się odbijało po odgrzanym obiadku to w piekarniku dopiero osiągniemy temperaturę Dlatego ja nabyłem do nowego domu

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    używam jej kilka razy dziennie i nie wyobrażam sobie życia bez niej przede wszystkim ogromna oszczędnośc czasu, niezastąpiona przy odgrzewaniu potraw, podgrzewaniu słoiczków dla dzieci, dań z "wczoraj", funkcja grill - w 12 minut mam gotowy karczek i frytki - w piekarniku nierealne

    aha....w 30 sekund mam podsuszone skarpetki gdy nie zdążyły wyschnąć do rana
    kolejne 10 sekund to zdezynfekowana ściereczka do naczyń albo gąbka w zlewie....mikrofala jest wielka
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  7. #7

    Domyślnie

    z mikrofalową jest tak, że jak się raz spróbuje to już się z nią nie można rozstać...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Miałam na starym mieszkaniu 10 lat i 2 miesiące przed przeprowadzką się zepsuła. Do nowego domu nie kupiliśmy bo nie pasowała nam wizualnie.
    Podgrzewan wszystki na cito na funkcji bost na płycie (zagotuję litr wody krócej niż w minutę), np. zupy, mleko dla dziecka. Nigdy nie rozmrażałam w mikro (z powodów zdrowotnych raczej unikałam korzystania z mikro). Jedyną potrawa do której mi jej brakuje jest popcorn i ... np. odgrzanie krokieta. Nie chce mi się piekarnika na takie dupsy uruchamiać.
    Ogólnie w kuchni unikam odgrzewania gotowych potraw, staram się jeść świeze (z wyjątkiem zup które gotuję na kilka dni). Musisz sobie przeanalizować jak gotujesz i co.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  9. #9

    Domyślnie

    Po analizie moich przyzwyczajeń dochodzę do wniosku, że kiedyś korzystałam, a przestałam korzystać mniej więcej po urodzeniu pierwszego dziecka. Ze względów zdrowotnych głównie. Lubię potrawy z piekarnika (efekt zapiekania, chrupkości). Gotuję raz na 2 dni, przeważnie jemy w konfiguracji 3 i 1, dla męża zostawiam ciepłe na płycie albo sobie odgrzewa, też na płycie. Decyzja chyba zapadła, będzie bez mikrofali.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anite

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    dla mnie mikrofala to zbędne urzadzenie, podobnie jak ktoś wcześniej lubie jedzenie z piekarnika, zapiekane, jak dla mnie inne w smaku

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    bo mikrofala służy do podgrzewania...więc najlepiej zwykła, bez grilla.....chociaż ja używam funkcji crisp bo jest przydatna jak trzeba zrobić obiad w 15 minut

    i nie przesadzajcie że to takie niezdrowe...pieczenie na patelni też jest niezdrowe
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał queene Zobacz post
    aha....w 30 sekund mam podsuszone skarpetki gdy nie zdążyły wyschnąć do rana
    kolejne 10 sekund to zdezynfekowana ściereczka do naczyń albo gąbka w zlewie....mikrofala jest wielka
    Z tą ścierką to aż musiałem pójść do kuchni żeby sprawdzić Niezły patent żonie muszę pokazać.

    Powiem wam ze mam to samo ze zmiękczaczem wody, normalnie genialne, ani w kibelku, ani w czajniku ani na armaturze nie ma juz kamienia. Powstaje taki osad ale go można przetrzeć zwykłą szmatką bez chemii. Normalnie rewelka. A , dodam ze do zmywarki daję 1/2 kostki , dałbym 1/3 ale te kostki są za małe i by się kruszyły. A chemia nabyta przed zmiękczaczem jeszcze stoi Pewnie się zepsuje
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #13

    Domyślnie

    W mieszkaniu miałem mikrofalę i korzystałem rzadko (czasem popcorn, czasem napój z lodówki żeby nie był zbyt zimny dla dziecka i raz na pół roku szybkie frytki z crisp) jednak czasem się przydawała. Miałem podobny dylemat jak Ty bettka przy przeprowadzce do domu. Kupiliśmy piekarnik 3w1 LG. Nie mogłem się tu doprosić recenzji czy to sie sprawdzi. Forumowicze polecali Siemensa (ale on nie miał gotowania na parze, a LG ma) zaryzykowałem.... i jestem w 100% zadowolony z tego rozwiązania! Mikrofalówka nie zajmuje miejsca, a te kilka razy kiedy jest potrzebna to ją mam! Do tego LG ma program automatycznego gotowania i sam sobie dobiera ile mikrofal, ile podczerwieni ile czegokolwiek innego i żarełko z takiego automatu jest rewelacyjne.
    Ja polecam piekarnik z funkcją mikrofal!
    >>>NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI<<<

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    U mnie mikrofala chodzi głównie zimą. Wszlekiej maści kakao, kawa, herbata zawsze stygnie mi zanim zdąże wypić choć połowę, więc odgrzewam. Poza tym grzane wino, miód pitny na ciepło, piwo grzane - tylko w mikrofali. Pamiętam jak dawniej grzaliśmy sobie piwo w rondelku - masakra całe mieszkanie pachniało, jak browar
    Do przygotowywania i odgrzewania posiłków zupełnie nie uzywam mikrofali. Zastanawiam się co zrobić w domu, jak już nadajdzie chwila urządzania kuchni. Może piekarnik z funkcją mikrofali... zobaczymy.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał woy Zobacz post
    W mieszkaniu miałem mikrofalę i korzystałem rzadko (czasem popcorn, czasem napój z lodówki żeby nie był zbyt zimny dla dziecka i raz na pół roku szybkie frytki z crisp) jednak czasem się przydawała. Miałem podobny dylemat jak Ty bettka przy przeprowadzce do domu. Kupiliśmy piekarnik 3w1 LG. Nie mogłem się tu doprosić recenzji czy to sie sprawdzi. Forumowicze polecali Siemensa (ale on nie miał gotowania na parze, a LG ma) zaryzykowałem.... i jestem w 100% zadowolony z tego rozwiązania! Mikrofalówka nie zajmuje miejsca, a te kilka razy kiedy jest potrzebna to ją mam! Do tego LG ma program automatycznego gotowania i sam sobie dobiera ile mikrofal, ile podczerwieni ile czegokolwiek innego i żarełko z takiego automatu jest rewelacyjne.
    Ja polecam piekarnik z funkcją mikrofal!
    Właśnie zastanawiam się nad tą opcją. Nie używam mikrofali często, ale jak trzeba coś na szybko odgrzać czy rozmrozić to się przydaje. W kuchni jednak zabiera miejsce dlatego myślałam żeby kupić piekarnik z mikrofalą. Myślałam właśnie o Siemensie, ale skoro jesteś zadowolony z LG to muszę poczytać o nim. Dzięki za opinię. Pozdrawiam.

  16. #16

    Domyślnie

    Jak sie ma czas na przygotowywanie świeżych posiłków codziennie i ich pieczenie w piekarniku to może i mikrofala będzie zbędna. Ale ja sobie ją cenie za to, że wpadam po pracy do domu i w ciągu 3 minut mam odgrzana zapiekankę makaronową z dnia poprzedniego. szybkie podgrzanie dań to jest zaleta nie do przebicia. jedynie frytek z mikrofali nie znosze.
    Poza tym uznałem że oddzielna mikrofala nie jest konieczna i wzieliśmy piekarnik z mikrofala. Sprawdza sie znakomicie w małej kuchni w bloku.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_K Zobacz post
    Jak sie ma czas na przygotowywanie świeżych posiłków codziennie i ich pieczenie w piekarniku to może i mikrofala będzie zbędna. Ale ja sobie ją cenie za to, że wpadam po pracy do domu i w ciągu 3 minut mam odgrzana zapiekankę makaronową z dnia poprzedniego. szybkie podgrzanie dań to jest zaleta nie do przebicia. jedynie frytek z mikrofali nie znosze.
    Poza tym uznałem że oddzielna mikrofala nie jest konieczna i wzieliśmy piekarnik z mikrofala. Sprawdza sie znakomicie w małej kuchni w bloku.
    Jakiej firmy macie ten piekarnik? Rozumiem, że jesteście zadowoleni z jego pracy?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał agalind Zobacz post
    Jakiej firmy macie ten piekarnik? Rozumiem, że jesteście zadowoleni z jego pracy?
    Od 1,5 roku piekarnik samsunga - nieco mały, ale jak na nasze potrzeby starczy - indyków nie pieczemy

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kerin

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7

    Domyślnie

    ja uważam podobnie jak niektórzy w tym temacie, że jak się już kupi to potem dopiero widać jak przydatne może być to urządzenie

  20. #20

    Domyślnie

    Każdy sprzęt się do czegoś przydaje, kwestia tylko tego, jak często go używamy. Ja bym sie raczej zdecydowała na mikrofalówkę z grillem, czy nawet z termoobiegiem, żeby mieć bardziej funkcjonalny sprzęt i żeby nie stał pół roku w szafce.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony