dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 76
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał stilla Zobacz post
    A tam doniesienia, ja nie wierzę, na kuchenki indukcyjne też są doniesienia a ja z niej na pewno nie zrezygnuję. A jeśli chodzi o kolory to widziałam mikrofalówkę czarną i w kolorze wina - Art. Flower Wine + kryształki Swarovskiego
    Kolorki fajne, ta czarna chyba bardziej mi się podoba.
    Jakbyśmy mieli wierzyć we wszystkie szkodliwe działania, to trzeba by było siedzieć w domu i nie wychodzić.

  2. #42

    Domyślnie

    A ja w Art. Flower Wine zakochana Do tego te kryształki, rewelacja
    Ja nie wierzę to tylko propaganda, dokładnie tak jak z kawą, jedni piszą, że jest szkodliwa a inni, ze leczy wątrobę z otłuszczenia.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał stilla Zobacz post
    A ja w Art. Flower Wine zakochana Do tego te kryształki, rewelacja
    Ja nie wierzę to tylko propaganda, dokładnie tak jak z kawą, jedni piszą, że jest szkodliwa a inni, ze leczy wątrobę z otłuszczenia.
    Ja na temat właściwości leczniczych czy może szkodliwości nie wiem za wiele, wiem tylko,że mikrofalówka nie ma kryształków - jedynie lodówka. Przynajmniej w Italii. Ale koleżanka ma,często korzysta i jest zadowolona.
    "Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość."
    — Léon-Joseph Suenens -

  4. #44

    Domyślnie

    Tak czy inaczej, mikrofala się przydaje. Czy ma kryształki czy też nie

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    torga

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał megi24 Zobacz post
    Tak czy inaczej, mikrofala się przydaje. Czy ma kryształki czy też nie
    No własnie, ponieważ nie chcieliśmy mieć mikrofali ale po ponownym rozważeniu wszystkich plusów (np dziecko samo szybko podgrzeje sobie obiad) i minusów ( np dodatkowe koszta zakupu i użytkowania) zmieniliśmy zdanie. Będziemy kupować mikrofalę do zabudowy, 60cm -nie mam jeszcze rozpoznania w tym temacie więc jak ktoś ma swoje typy to proszę piszcie

  6. #46

    Domyślnie

    Bez mikrofali da się żyć, ale np. bez sensu uważam odpalania piekarnika dla jednej bagietki z czosnkiem, nie dość, że zajmie to sporo więcej czasu, to jeszcze nie ma uzasadnienia ekonomicznego... Ale fakt, że nawet jak korzystam z opcji grill to nie umywa się do piekarnika.

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    100 razy tak tak tak przy trójce dzieci bym chyba się zapogrzewała na śmierć. Nie wyobrażam sobie podgrzewania obiadków albo herbatki dla dzidziek w np kąpieli wodnej tak jak radzą specjaliści od dzieci Dzieci są tak niecierpliwe że jak nie dasz im pić teraz i zaraz to mogą rozszarpać na strzępy... bez mikrofali niewykonalne. Mam teraz model przywieziony z Francji jakieś 15 lat temu ... i będę go miała jeszcze i jeszcze (odpukać) bo na nową mikrofalę juz nie styknęło ale nie wyobrażam sobie życia bez niej- no może wyobrażam ale byłoby bardzo utrudnione i spowolnione.

  8. #48

    Domyślnie

    15 lat? Kawał porządnego sprzętu musi to być, teraz producentom nie opłaca się już tak produkować- parę lat i do widzenia...

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    Kurczę to może jednak nie będę jej wymieniać skoro chodzi (odpuk, odpuk) Pięć lat... to smutne ;-(

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    connect

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mikrofala przydaje się zwłaszcza w sytuacjach, w których trzeba coś szybko podgrzać, odgrzać itp. Kiedyś mieszkałam w maleńkiej kawalerce, w której był tylko aneks kuchenny bez piekarnika. Wiem, że mikrofala to nie to samo, ale w niektórych przypadkach skutecznie zastępowała mi nawet piekarnik.

  11. #51

    Domyślnie

    mikrofalowka coraz czesciej w mojej kuchni zastepuje piekarnik,dlatego razem z zona kupilismy mikrofalowke lg. mega pojemna, mega praktyczna. oszczedza energie, posiada wiele programow automatycznych. ma funkcje grill,która bardzo mi sie podoba.

  12. #52

    Domyślnie

    Nie wiem jak z walorami zdrowotnymi mikrofali, bo podobno wartości odżywcze zabija. Chociaż tutaj są różne opinie i prawda leży pewnie gdzieś zakopana. Ale wygodzie się nie da zaprzeczyć, chociaż zapiekanki wychodzą strasznie nie dobre. Bułka okropnie ciągnąca, ale zupę jednak łatwiej odgrzać.

  13. #53

    Domyślnie

    Ponoć dziś mikrofalówki nie są już tak szkodliwe. Mikrofala bardzo ułatwia życie

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanka__

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    14

    Domyślnie

    Jak dla mnie to przydatna tylko wtedy, kiedy ktoś dużo odgrzewa. Do gotowania absolutnie się nie nadaje.

  15. #55

    Domyślnie

    Jak dla mnie mikrofalówka jest kompletnie zbędna. Wolę piekarnik lub patelnię, gdy mam coś odgrzewać.

  16. #56

    Domyślnie

    Szkodliwość mikrofalówki to mit....W moim domu mikrofalówka jest bardzo przydatna - rzadko kiedy jemy wspólne posiłki, i często odgrzewamy to czego wcześniej niedojedliśmy.
    Oczywiście wszystko też zależy od tego jaką mikoraflówkę się posiada. Stare modele są bardzo głośne i odgrzewanie odbywa się dość długo. - które są mega szybkie i ciche
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 29-11-2020 o 22:34

  17. #57

    Domyślnie

    w mieszkaniu miałem mikrofalówkę ponad 20lat, po przeprowadzeniu się do domu nie miałem, po pół roku kupiłem, nie da się bez mikrofali.


  18. #58

    Domyślnie

    Ja mikrofalówkę w domu mam. Czasami jak chcę coś na szybko podgrzać wybieram częściej mikrofalówkę niż kuchenkę. No i jako maniak filmowy, to popcorn z mikrofalówki jest gotowy ekspresowo

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Mikrofalówka przede wszystkim do podgrzania , jest to oszczędność czasu, pieniędzy oraz wody nie trzeba myć dodatkowych garnków. Dodatkowo nieoceniona przy robieniu przetworów można pasteryzować słoiki, robić powidła śliwkowe i mus jabłkowy bez mieszania i chlapania.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Mikrofala jest bardzo dobra do podgrzania niektórych napojów.
    Do podgrzania kawy nie polecam.

    W jaki sposób w mikrofali robisz powidła śliwkowe?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony