dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Mycie domu z bali

    Witam,

    posiadam dom z bali drewnianych o przekroju 40cm.
    Mieszkamy już od roku, ale budowę zacząłem w 2008 roku.
    Wydaje mi sie, że przyszedł czas na mycie.
    Rozmawiałem z wykonawcą z Kościeliska i powiedział, by myć szczotką z proszkiem do białego a potem szarym mydłem (gorącą wodą)
    Czy jest jeszcze jakaś inna technologia? Wykonawca stwierdził by nie myć przypadkiem Karcherem, gdyż cały brud wbije się głębiej.
    Bale po ścięciu były sezonowane przez 6 lat, dom nie jest niczym impregnowany.

    https://lh5.googleusercontent.com/-6...0/IMG_0641.JPG
    Ostatnio edytowane przez cotic ; 07-08-2011 o 20:48

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    no to myj..chłopie, myj skoro tak powiedział Ci wykonawca szczota, mydlo i wioooo

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał cotic Zobacz post
    Witam,

    posiadam dom z bali drewnianych o przekroju 40cm.
    Mieszkamy już od roku, ale budowę zacząłem w 2008 roku.
    Wydaje mi sie, że przyszedł czas na mycie.
    Rozmawiałem z wykonawcą z Kościeliska i powiedział, by myć szczotką z proszkiem do białego a potem szarym mydłem (gorącą wodą)
    Czy jest jeszcze jakaś inna technologia? Wykonawca stwierdził by nie myć przypadkiem Karcherem, gdyż cały brud wbije się głębiej.
    Bale po ścięciu były sezonowane przez 6 lat, dom nie jest niczym impregnowany.
    Witam. Po dwóch latach umyłem ( a właściwie firma umyła ) bale świerk . Myli proszkiem Vizirem ( szorowali szczotkami ) z ciepłą wodą i płukali ze szlaufa .Bale pięknie przejaśniały są bielutkie , wszystkie brudy tłuste i inne plamy zeszły .Są jednak minusy . Na niektórych płazach stanęło coś w rodzaju włosa ( taki meszek ) . Można to zlikwidować papierkiem ściernym ale strasznie duzo roboty .Kamień na tarasach i elewacji cały w proszku vizir który ściekał po płukaniu ścian - takie białe naloty z wyschniętego proszku które trzeba jeszcze pare razy umyć by zeszły .W paru miejscach na węgłach gdzie woda lana ze szlaufa była zbyt obficie przesiąkło do środka ! To samo na niektórych sękach ( W paru miejscach ) . Da się to zlikwidować myjąc w te plamy jeszcze raz ( albo dwa trzy razy ). Z pęknięć na płazach porobiły się jakby zacieki z tego proszku które wyschły ale są widoczne ( z bliska ) . Trzeba uważać aby nie szorowali mszenia ( jeśli posiadasz ) bo bardzo szarzeje i po wyschnięci łuszczy się pod palcami . Co prawda nie szorowali mszenia ale gdzieniegdzie samo namokło zbyt intensywnie i zszarzało . Ogólnie jednak nieźle wygląda całość po umyciu . Pozdrawiam

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Wg zdjęcia bale nie są tak brudne, chyba, że gdzie indziej. Ja bym przy takim stanie spróbował tylko gąbką i mydłem. Proszek można by użyć tylko w miejscach, gdzie mydło nie dało rady. Szczotkować delikatnie, nie za mocno, bo się "zmechaci" i brzydko wygląda, co potem trzeba to zetrzeć ręcznie papierem.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    zdjęcie bali było robione w tamtym roku w lipcu.
    Miejscami są brązowawe, a tam gdzie nie dociera słońce to właśnie takie jak na zdjęciu.

    Butyński: czy mógłbyś mi podać +/- cenę jaką płaciłeś za umycie domu?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cotic Zobacz post
    Witam,

    zdjęcie bali było robione w tamtym roku w lipcu.
    Miejscami są brązowawe, a tam gdzie nie dociera słońce to właśnie takie jak na zdjęciu.

    Butyński: czy mógłbyś mi podać +/- cenę jaką płaciłeś za umycie domu?
    1400 zł za dół (bez poddasza ) ale z podsibitkami , rysiami, sufitem na tarasach .Ta cena to całość z proszkiem . Dwóch młodych gości , trzy dni roboty , 25 kg proszku . Próbowałem mydłem ale słabo schodzi tłusty bród a meszek i tak wstaje. Wymiary domu 7,5x9,5 plus tarasy .

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mylam mopem woda z plynem do naczyn, ale najpierw omiatalam miotla. Troche roboty z tym jest
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie

    a my namydloną bawełnianą koszulką a tam gdzie było coś bardzo uporczywego to szczotkami jak do rąk- tylko trochę większych rozmiarów i woda z szarym mydłem rozpuszczonym trochę w tej wodzie,
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  9. #9

    Domyślnie

    witam ja znam dobra firme ktora szlifuje i maluje bale bo moim zdaniem domy trzeba zabezbieczac

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia353

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mały, a czy możesz się podzielić tymi informacjami? Szukam właśnie firmy, która może umyć nasz dom z bali i zabezpieczyć środkiem (2-krotne malowanie na razie). Prosze o info na priv, jeśli możesz: [email protected]

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Frugo

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a u nas jest podwójna warstwa V33 i wszelki kurz spłukuję szlaufem

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtek202

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeśli chcesz, żeby był czysty, to tak. Jeśli chcesz pozbyć się uszkodzeń powodowanych promieniowaniem UV (szarzenie), to nie ma sensu. Są już środki impregnujące, które odnawiają drewno, dodatkowo je impregnując. Sprawdziłem u siebie.
    POZDRAWIAM!

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zbigniew46

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-815
    Posty
    1

    Domyślnie Sodowanie zamiast mycia

    Cytat Napisał cotic Zobacz post
    Witam,

    posiadam dom z bali drewnianych o przekroju 40cm.
    Mieszkamy już od roku, ale budowę zacząłem w 2008 roku.
    Wydaje mi sie, że przyszedł czas na mycie.
    Rozmawiałem z wykonawcą z Kościeliska i powiedział, by myć szczotką z proszkiem do białego a potem szarym mydłem (gorącą wodą)
    Czy jest jeszcze jakaś inna technologia? Wykonawca stwierdził by nie myć przypadkiem Karcherem, gdyż cały brud wbije się głębiej.
    Bale po ścięciu były sezonowane przez 6 lat, dom nie jest niczym impregnowany.

    https://lh5.googleusercontent.com/-6...0/IMG_0641.JPG
    W zeszłym roku również rozważałem mycie. Zrobiłem mały research i ostatecznie zdecydowałem się na sodowanie zamiast mycia.
    Dom mam w Gliczarowie. Przyjechała firma z Krakowa. Praca trwała cały cały dzień. Zero wody, zacieków i problemów z uszkodzeniem mszenia. Dodatkowo zdecydowałem się na dwukrotną impregnacje bezbarwną. Goście powiedzieli, żeby do okrągłych bali mydeł i proszków nie używać, jeśli planuje się impregnację. Mycie trzeba powtarzać a po impregnacji bezbarwnej jest spokój na dłużej z szarzeniem i brudzeniem. Cena nieznacznie wyższa od mycia ale efekt trwalszy. Po zimie dom wygląda jak w jesieni.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mszarz

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    3

    Wink Pożyjemy zobaczymy

    Cytat Napisał Zbigniew46 Zobacz post
    W zeszłym roku również rozważałem mycie. Zrobiłem mały research i ostatecznie zdecydowałem się na sodowanie zamiast mycia.
    Dom mam w Gliczarowie. Przyjechała firma z Krakowa. Praca trwała cały cały dzień. Zero wody, zacieków i problemów z uszkodzeniem mszenia. Dodatkowo zdecydowałem się na dwukrotną impregnacje bezbarwną. Goście powiedzieli, żeby do okrągłych bali mydeł i proszków nie używać, jeśli planuje się impregnację. Mycie trzeba powtarzać a po impregnacji bezbarwnej jest spokój na dłużej z szarzeniem i brudzeniem. Cena nieznacznie wyższa od mycia ale efekt trwalszy. Po zimie dom wygląda jak w jesieni.
    Drewno i tak ściemnieje. Pokaż choć jeden dom co po 10 latach wygląda dobrze. A ja pokarze ci 100 które mają po 150 lat i mają się lepiej niż te malowane. Za 3 lata bezbarwny słonko i wilgoć wypali a potem przez parę lat będziesz zwlekał z renowacją bo znowu trza wyłożyć 15 000 na Piaskowanie albo sode. I co potem znowu pomalujesz? bo ja tam wole myć.

    Aha jak by komu trza było msorza to śmiało

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karolina K

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy mogłabym prosić jakieś namiary na tę firmę? Obecnie poszukuję firmy która wyczyściłaby mój dom oraz zaimpregnowała go. Proszę o informację na maila : [email protected]
    Byłby Pan w stanie powiedzieć ile wyniosła Pana taka usługa?
    Serdecznie dziękuję

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karolina K

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew46 Zobacz post
    W zeszłym roku również rozważałem mycie. Zrobiłem mały research i ostatecznie zdecydowałem się na sodowanie zamiast mycia.
    Dom mam w Gliczarowie. Przyjechała firma z Krakowa. Praca trwała cały cały dzień. Zero wody, zacieków i problemów z uszkodzeniem mszenia. Dodatkowo zdecydowałem się na dwukrotną impregnacje bezbarwną. Goście powiedzieli, żeby do okrągłych bali mydeł i proszków nie używać, jeśli planuje się impregnację. Mycie trzeba powtarzać a po impregnacji bezbarwnej jest spokój na dłużej z szarzeniem i brudzeniem. Cena nieznacznie wyższa od mycia ale efekt trwalszy. Po zimie dom wygląda jak w jesieni.

    Czy mogłabym prosić jakieś namiary na tę firmę? Obecnie poszukuję firmy która wyczyściłaby mój dom oraz zaimpregnowała go. Proszę o informację na maila : [email protected]
    Byłby Pan w stanie powiedzieć ile wyniosła Pana taka usługa?
    Serdecznie dziękuję

  17. #17
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym opowiadamy o pewnym domu z bali, którego właściciele poprzez konserwację starają się utrzymać naturalny kolor sosnowego drewna.




    Zobacz inne filmy z życia i poradnikowe murator.tv - to Telewizja Budowlana dla Was
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  18. #18

    Domyślnie

    Witam

    Może ktoś podrzucić namiar na maila: [email protected] na sprawdzoną firmę z krakowa/podhala do mycia/szczotkowania wodą domu z bali.

    Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony