dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 118
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Oliwka (prawie) samodzielnie - na ile sił starczy :) - komentarze

    Wedle zapotrzebowania - zakładamy komentarze.
    Można tu nas pochwalić, skrytykować, wypłakać się, wyżalić itp

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Czesc Samoroby, przyszłam Wam przyniesc troche kosmicznej energii, zebyscie wiekszy zapał mieli

    Co do ław, to jesli faktycznie macie sam piach to obawiam sie, ze przy zalewaniu moze sie Wam obsunać, zsypać...moze chociaz gore zabezpieczcie deskami

    Co do strzemion, to nie wiem, ale budowa to nie apteka, wiec pewnie nic sie nie stanie jak co ktores nie jest jak od tokarki. Wazne zeby zbrojenie było w osi, zebyscie zrobili odpowiedniej dlugosci zaklady na łączeniach belek i dozbroili wszystkie naroża i wew. i zewnetrzne.

    Wiecie jak złapać poziom na ławach??

    A tak poza tym to niech Wam sie wiedzie jak najlepiej i duuuzo sił zycze

    PS. Komenty załóżta
    Dzięki "MusiSieUdac" za krzepiące słowa

    Co do deskowania to dobry pomysł, ale zobaczymy też jak się będzie kopać i co się będzie dziać po bokach.
    Do poziomu ław zaangażuję te sznurki które je wytyczają. Powbijam sobie po bokach paliki pobiegam z poziomicą, a potem do nich będę równał beton.
    Pewnie robi się to jakoś bardziej fachowo?
    Popatrzyłem na wasz dziennik, no aż takiego piachu to nie mamy, nie powinno się bardzo obsypywać
    Ostatnio edytowane przez miloszk ; 10-08-2011 o 09:31

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Przeniosłam z dziennika, zeby nie smiecic
    "Czesc Samoroby, przyszłam Wam przyniesc troche kosmicznej energii, zebyscie wiekszy zapał mieli

    Co do ław, to jesli faktycznie macie sam piach to obawiam sie, ze przy zalewaniu moze sie Wam obsunać, zsypać...moze chociaz gore zabezpieczcie deskami

    Co do strzemion, to nie wiem, ale budowa to nie apteka, wiec pewnie nic sie nie stanie jak co ktores nie jest jak od tokarki. Wazne zeby zbrojenie było w osi, zebyscie zrobili odpowiedniej dlugosci zaklady na łączeniach belek i dozbroili wszystkie naroża i wew. i zewnetrzne.

    Wiecie jak złapać poziom na ławach??

    A tak poza tym to niech Wam sie wiedzie jak najlepiej i duuuzo sił zycze

    PS. Komenty załóżta "

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Jesli chodzi o łapanie poziomu, to w warunkach samorobnych najprosciej szlaufwagą. Łapiesz w jednym miejscu punkt odniesienia i odnosisz go we wszystkie narozniki szlaufwaga. W kadym takim odniesionym punkcie nabijasz gwozdz, potem rozciagasz zylke pomiedzy gwozdziami i masz wyznaczone linie poziomu. Przy zylce nabijasz gwozdzie co 1,5 - 2m, zwijasz zylke i gwozdzie wyznaczaja Ci podczas lania do jakiego poziomu masz lac, a pozniej rownac


    Co do piasku, chodzi mi o to, ze pompa wali, jak lejesz i trzymasz pompe nie do konca tanczysz jak baletnica i patrzysz pod nogi, bardzo łatwo samemu obsunac kawal ziemi do betonu albo po prostu pod wpływem drgan sam sie moze obsunac
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 10-08-2011 o 12:01

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Miloszk - dzielnyś

    pomyśl o wyłożeniu wykopu folią (zanim zaczniesz wkładać zbrojenia) - wtedy po pierwsze "mleczko" z betonu nie wsiąka w piach (a zdaje się, że masz raczej piach niż glinę?), a po drugie jak się coś oberwie, to nie miesza się z betonem. wg naszego kierownika i majstra, to jest najgorsza rzecz - beton wymieszany z gruntem nie ma właściwości konstrukcyjnych. a folia budowlana - zwykła czarna - to jest wydatek ok 90 zł za rolkę 20 m2.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki za info. Folia już kupiona i czeka w bagażniku. Ja niestety trafiłem na kierownika budowy, który najpierw namawiał mnie koniecznie na chudziak - co oczywiście popieram i rozumiem. Jednak zgodził się że nie trzeba, ale jednocześnie mówił, że folia zupełnie nic nie daje. Tego już nie popieram i folię kupiłem.

    Tak, mam piach i aktualnie walczę z poziomami

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Powodzenia !!!! trzymam kciuki, oby starczyło sił na jak najwięcej samodzielnej pracy a przy budowie własnego domu jest się w stanie znieść bardzo wiele
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Miloszk - rozmawiałam dziś z moim majstrem - niestety mają już robotę na ten czas, kiedy u mnie będzie przerwa.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam kolejnego Samoroba, będę tu zaglądał i podpatrywał.

    Folię też miałem dać pod ławy ale zaniosło się na deszcz tuż przed laniem i nie dałem.

    Pozdrawiam!
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hej, pozdrawiam

    Patrze na pogode i maja byc burze sroda czwartek, oj jak dobrze by bylo zalac we wtorek inaczej zrobie sobie basen

  11. #11

    Domyślnie

    Gratuluje ukonczenia wykopu i zazdroszcze rozpoczecia budowy :]

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    To i ja wpadlam sie przywitac .Jak twoje wykopy po nocnej ulewie????Mam nadzieje ,ze nic sie nie obsunelo.U nas byla w kazdym miejscu byla inna ziemia od samej gliny przez gline z piachem az po sam piach.Przezylismy dwie porzadne ulewy -musielismy niektore miejsca naprawiac i deskowac sporo miejsc,ale u nas to normalka zawsze przytrafiaja nam sie takie akcje

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MRS.CONSTR. Zobacz post
    To i ja wpadlam sie przywitac .Jak twoje wykopy po nocnej ulewie????Mam nadzieje ,ze nic sie nie obsunelo.U nas byla w kazdym miejscu byla inna ziemia od samej gliny przez gline z piachem az po sam piach.Przezylismy dwie porzadne ulewy -musielismy niektore miejsca naprawiac i deskowac sporo miejsc,ale u nas to normalka zawsze przytrafiaja nam sie takie akcje
    Witam i dziękuję za odwiedziny. U nas na szczęście nie ma tragedii, ale do soboty rana jeszcze trochę czasu, mam nadzieję, że jakoś wykop dotrwa.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    miloszk,
    czy w projekcie nie masz zadnych słupów?
    w miejscach przyszłych słupów powinieneś wyciągnąc zbrojenie w górę, łącząc je ze zbrojeniem ław.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    miloszk,
    czy w projekcie nie masz zadnych słupów?
    w miejscach przyszłych słupów powinieneś wyciągnąc zbrojenie w górę, łącząc je ze zbrojeniem ław.
    tak tak, słupy są, dziś lub jutro je wstawię, będą zdjęcia do kontroli

  16. #16

    Domyślnie

    @miloszk - do roboty bo postepy male!

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z powodu innych zajęć, miałem trochę przerwy, ale dziś postawiłem 21 bloczków Wolno, wolno, ale do zimy zdążę
    Zdjęć nie ma, bo za wiele się nie zmieniło.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    .. no to wpadam z re-wizytą

    fundament...eh... kiedy to było ... ważna rzecz i spinkę rozumiem... ale tymi ubytkami w zaprawie sie tak aż bardzo nie przejmuj... uzupełnisz - obrzucisz i będzie gitesowo...

    spoko luz - przed toba jeszcze "lepsiejsze" gity...

    ale frajda że robi się samemu jest?? no jest? no tak czy nie?

    pozdro
    NETbet

  19. #19

    Domyślnie

    Spoko idzie Ci, nabierzesz wprawy i będzie szybciej.

    Pozdrawiam!
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafal1983
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Rzeszów (okolice)
    Posty
    205

    Domyślnie

    Już zaczynają rosnąć mury powoli do przodu

    Osobiście tego etapu wolę nie wspominać ... jest hardcore, a jeszcze miałem bloczki 50-cio kilogramowe
    Ale potem już będzie lepiej bo będzie widać efekty

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony