dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 118
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    to nie będziesz teraz zalewał chudziaka?

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niet, na wiosne jeszcze jedno ubicie + zalanie

  3. #43

    Domyślnie

    jak chodzi o kase to tego się nie przeskoczy ale według mnie to duży błąd zostawić zasypkę nie zalaną na zimę. Przez zimę i początek wiosny wpuścisz tam b. dużo wody która szybko nie odpłynie.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hmm, ciekawy argument. Muszę to sprawdzić. Jeśli to prawda pozostaje mi przykrycie folią.

  5. #45

    Domyślnie

    u mnie (też Oliwka) weszło 17-18m3 betonu. Jeżeli dasz grubą folię i porządnie przymocujesz to ok.

  6. #46

    Domyślnie

    Przykryć folią możesz, zawsze to pewnie mniej wchłonie...
    Bardziej mnie zastanawia dlaczego już masz kanalize ułożoną, na wiosnę nie będziesz wibrował przed zalaniem płyty ?

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał haku Zobacz post
    Przykryć folią możesz, zawsze to pewnie mniej wchłonie...
    Bardziej mnie zastanawia dlaczego już masz kanalize ułożoną, na wiosnę nie będziesz wibrował przed zalaniem płyty ?
    kurcze racja, mam nadzieje, ze jak bylo teraz warstwowo ubijane to kanaliza sie nie poprzemieszcza, na wiosne na byc tylko raz ubite....
    będzie źle? wywalać kanalizę i na wiosnę układać? czy zalewać szybko jeszcze na zimę?
    Ostatnio edytowane przez miloszk ; 30-10-2011 o 18:14

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Miloszk, nie dalej jak wczoraj rozmawiałąm sobie z Awo65 o materiałach na ściany i mówił mi, że mieszkał w domach z pustaka i bk. I w domach z betonu komórkowego w lecie jest po prostu duszno i gorąco, bo kiedy ceramika i silikaty akumulują ciepło, czyli odbierają je z powietrza, to akumulacyjność kb jest dużo mniejsza, co powoduje dyskomfort. to tak pod rozwagę ja mam dom z ceramiki, Awo z silki.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    i właściwie dlaczego masz GWC podłączone do kominka (post z 29.10)? Chyba że chodzi po prostu o doprowadzenie powietrza?

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    i właściwie dlaczego masz GWC podłączone do kominka (post z 29.10)? Chyba że chodzi po prostu o doprowadzenie powietrza?
    GWC które być może będzie to po prostu nawiew grawitacyjny (żwirowy), wyprowadzenie do otworów nawiewnych na obudowie kominka, czy dobrze to się okaże

    A co do BK - Xella BK Ytong do tego odmiana 600. Bywam u szwagra w domku z Solbetu latem i zimą i jak dla mnie było ok...

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może mi ktoś powie czy warto podłączać wodę pod stan zero? Liczniki sobie tak na świeżym powietrzu leżą? Nie lepiej jak już będą jakieś ściany? Murowanie będzie na cienką spoinę, czyli dużo wody nie pójdzie i mógłbym ją dostawać od sąsiada, ale swoje to swoje...

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    woda Ci będzie potrzebna, licznik możesz zabudować skrzyneczką. niektórzy robią w jakichś studzienkach na zewnątrz. do jakiego etapu chcesz dojść przed zimą?

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przed zimą chcę przykryć dachem, nie wiem co z oknami, jak nie będzie to zabije dechami i mam nadzieję, że woda wytrzyma, albo zakręci się ją w drodze

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Witam.
    U mnie wody na SSO i murowanie ścianek działowych poszło ok 2m3. Wodę podłączyłem jak miałem ściany zewnętrzne wystawione na 4 bloczki, żeby było do czego skrzynkę samoróbkę przymocować. Mimo ocieplenia wełną, szmatami i styropianem rozsadziło wodomierz, kilka dni temu mi wymienili, bo wcześniej nie używałem i nie odkrywałem wodomierza. Żeby było śmieszniej poprzednia zima mimo, że silniejsze mrozy było bez usterek.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  15. #55

    Domyślnie

    Hey, co do wody to czy fi32 to nie jest nieco za mala srednica na przylacz ?? Wlasnie niedawno okazalo sie iz sasiad takowy przepust sobie zostawil, a od studzienki przylaczeniowej ma fi 40

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    o nie, więcej komplikacji z wodą już nie chcę W projekcie i warunkach mam PE32 więc akurat to mam nadzieję przejdzie

    aha ciekawa fasada domku i ten strop, droga taka przyjemnosc?
    Ostatnio edytowane przez miloszk ; 05-05-2012 o 22:00

  17. #57

    Domyślnie

    Strop nawet nie pytaj, fasada juz bardziej przystepna cenowo ale znacznie powyzej ceny tynku Jak w warunkach jest to bomba problemow byc nie powinno.

    Pozdrawiam

    Milosz
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Witaj!
    Strasznie przykra sprawa z tym kuciem chudziaka. Ale chyba lepiej teraz niż później, zawsze mniejsze straty.
    Swoją drogą, jak można zagęszczać piasek i go nie zagęścić?

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    Miloszk, nie dalej jak wczoraj rozmawiałąm sobie z Awo65 o materiałach na ściany i mówił mi, że mieszkał w domach z pustaka i bk. I w domach z betonu komórkowego w lecie jest po prostu duszno i gorąco, bo kiedy ceramika i silikaty akumulują ciepło, czyli odbierają je z powietrza, to akumulacyjność kb jest dużo mniejsza, co powoduje dyskomfort. to tak pod rozwagę ja mam dom z ceramiki, Awo z silki.
    Bzdura. Jak sobie pootwierasz wszystkie okna to ciepło z zewnątrz wleci do środka i ogrzewa nieważne czy BK, czy ceramika. Zależy też od ilości i powierzchni okien, ustawienia budynku względem stron świata i jeszcze kilkunastu innych rzeczy.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  20. #60

    Domyślnie

    Ludzie, przestancie pisac pierdoly !!! Jak moza obwiniac beton komorkowy, za to ze jest w takim domu duszno i goraco ?? BK mniej akumuluje, ile mniej?? Jak to sie do tego, ze jest duszno ?? Na scianie tynku i farby nie macie ?? Jak silikat obleje farba "silikonowa" to nie bedzie wam duszno ??

    Olimp - oswiecona gora forum. Bez komentarza.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony