dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 825 z 902
Pokaż wyniki od 16.481 do 16.500 z 18033
  1. #16481
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jak posadzisz w rownych odstępach, to będzie monotonnie. Ale jeśli zrobisz to nie trzymając się założenia „5 mb”, to wyjdzie okey. Poza tym nie musisz sadzić drzewek jednakowych.
    Wolałabym np. śliwę Pissardi lub Nigra zamiast rajskich jabłonek. Wiosną cudowne kwiaty, a potem przez cały sezon intensywnie bordowe liście.

    Z traw nie rezygnuj całkiem. Są mniejsze i stojące pionowo, np. trzcinniki. A niskimi kostrzewami (a może turzyce częściowo zimozielone) można obsadzić samą krawędź i pod krzewami jako zadarniacze. Świetnie załatwiają problem pielenia chwastów. I – myślę bardzo uspokoją rabatę – posadziłabym jedną odmianę na całej długości.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 25-09-2019 o 09:27
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #16482
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można bliżej domu coś zimozielonego a dalej od domu same trawy ozdobne.

  3. #16483

    Domyślnie

    Otrzymaliśmy w prezencie jodłę Compacta, ok 120cm. Niestety od dołu posiada biały nalot -mszyce? Pomóżcie proszę bo nie chcielibyśmy zarazić reszty drzewek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Compacta1.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	67,4 KB
ID:	435175  

  4. #16484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie jest to żywica? Słabo widać.

  5. #16485
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Też mi się wydaje, że te zacieki to żywica. Jeśli tak, to drzewko może być poważnie zaatakowane przez jakąś chorobę grzybową.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #16486

    Domyślnie

    Witam
    Chciałbym kupić klon Flamingo że szczepienie min na 190 cm ale na allegro sprzedawana na 170cm. Z powodu że w pobliżu mnie nie mam możliwości kupić moje pytanie. Czy mogę sobie klona podcinac ( Kiedy... wiosna jesień?) I samemu dojść do wysokość 190cm?

  7. #16487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten klon doskonale znosi cięcie.

  8. #16488

    Domyślnie

    Dzięki
    A w jakiej porze roku najlepiej obciąć?

  9. #16489
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Dzięki
    A w jakiej porze roku najlepiej obciąć?
    Klon flamingo tworzy luźną koronę, którą można zagęszczać poprzez regularne cięcie, które roślina doskonale znosi. Cięcie wymagane jest również wówczas, gdy drzewko zbytnio się rozrasta. Trzeba wiedzieć bowiem, że klon jesionolistny flamingo posiada duże roczne przyrosty, które szybko powiększają jego rozmiary. Cięcie najlepiej przeprowadzić na przełomie lutego i marca oraz w sierpniu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #16490

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Też mi się wydaje, że te zacieki to żywica. Jeśli tak, to drzewko może być poważnie zaatakowane przez jakąś chorobę grzybową.
    Elfr / Pestka dziękuję. Tak rzeczywiście na dole jest biała żywica, ale są też na gałązkach -najwięcej od dołu- białe naloty. To b. gęsty iglak i dlatego nie zauważyliśmy tego od razu, aczkolwiek używaliśmy Topsin. Obecnie widać wiele gałązek brązowo/żółtych, igły oblatują -niedobrze z nią jest. Stałą 2 mies. w wazonie i może przyschła? Doradzcie, jak ją uratować?

  11. #16491
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak przyschła to niewiele się poradzi

  12. #16492
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Elfir co byś poleciła posadzić na róg działki ? (czerwony punkt)
    Z jednej strony mam posadzone tujki, z przodu planuje jakąś niską rabatę i szukam czegoś ciekawego do roga, tak by przesłoniło mi też widok na działkę (różowy kolor).
    Miejsca w tej "zatoczce" mam przygotowane trochę więcej, początkowo myślałem nad klonem palmowym ale nie wiem czy to miejsce będzie dla niego odpowiednie (bliskość drogi).
    Ewentualnie gdzieś w tym temacie przewinęła się śliwa wiśniowa Pissardi


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	#1.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	435318
    Ostatnio edytowane przez Tomek@gmail ; 29-09-2019 o 23:08

  13. #16493
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie ma jednej odpowiedzi na takie pytanie, bo rośliny dobiera się aby stworzyć kompozycję, a nie w oderwaniu od otoczenia i planowanych sąsiadujących roślin.
    Do tego bierze się pod uwagę glebę, klimat.

    Drzewo w tym rogu niespecjalnie przesłoni ci widok na sąsiednią działkę. Najwyżej na jej narożnik i fragment uliczki.

  14. #16494

    Domyślnie

    borówka amerykańska

    Danusia z Ogrodowiska miała kiedyś artykuł w którym polecała kilka odmian borówek owocujących kolejno po sobie.
    Nie umiem go teraz znaleźć. Co możecie polecić ?
    Na szybko znalazłam wątek w archiwum sprzed 7 lat. Możliwe, że przez ten czas pojawiły się inne ciekawe odmiany.
    Borówka podobno się mocno rozrasta. W jakich odległościach je sadzić i koniecznie po dwie sztuki?

  15. #16495
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Borówki wysokie rosną między 120 a 200 m, zależnie od odmiany. Na plantacjach sadzi się je między 1 a 1,5 m (zależnie od siły wzrostu) pomiędzy krzewami w rzędzie.

    Nie śledzę rynku sadowniczego, by na bieżąco być z odmianami. Jak komuś mam polecić to po prostu szukam odmian w necie i spisuję która kiedy owocuje.
    Tu masz spis odmian z podziałem na wczesne-późne: http://jagodnik.pl/uprawa-borowki-wy...ie-stanowiska/

    Natomiast od niedawna na rynku dostępna jest borówka pośrednia (półwysoka), mieszaniec borówki wysokiej z wąskolistną. Jest ona o wiele niższa 0,5 - 1,2 m (zależnie od odmiany) i ma nieco niższe wymagania dotyczące siedliska (zakwaszenie, wilgotność). Owoce są nieco mniejsze od borówki wysokiej, ale dużo większe od naszej rodzimej borówki.

  16. #16496
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    czy to możliwe, żeby perukowiec miał aż tyle właściwości?

    https://www.odkrywamyzakryte.com/perukowiec-podolski/

  17. #16497
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Podejrzewam, że w większości roślin znajdziesz jakieś substancje, co do których jakieś badania wskazywały dobroczynne właściwości. Problemem są stężenia. Pewnie trzeba byłoby zjeść tonę liści aby wykryć dany związek w organizmie człowieka
    Suszone liście perukowca dostaniesz w sklepach zielarskich i wszystkie z dokładnie tym samym opisem, bez jakichkolwiek odnośników do badań naukowych, co może sugerować, że jakiś sprytny przedsiębiorca chce zbić kasę.

    Podole wchodziło w skład Rzeczypospolitej. A ja o wykorzystaniu go w naszej medycynie ludowej nigdy nie słyszałam.

    medycyną chińską być się nie podniecała, bo oni używają wszystkiego, co wpadnie im w ręce.

  18. #16498
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post

    medycyną chińską być się nie podniecała, bo oni używają wszystkiego, co wpadnie im w ręce.
    wiem, wiem. koleżanka preferuje wyłącznie farmaceutyki.

  19. #16499
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja preferuje naukę, nie przesądy.

  20. #16500
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    a ja tysiące lat doświadczeń w zakresie medycyny naturalnej nie nazywam przesądami. mam szacunek do tego co przez pokolenia wypracowali nasi przodkowie.

Strona 825 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony