dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 851 z 902
Pokaż wyniki od 17.001 do 17.020 z 18033
  1. #17001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak tam będzie wygladać nasłonecznienie? Ale nie teraz, jak roslinki sa małe, ale jak osiągną docelowe rozmiary?
    Można posadzić karłowe hortensje (bedą niższe od zylistków i krzewuszek) a dołem barwinek lub bodziszki (np. kantabryjskie).
    Oczywiście młode roślinki muszą mieć czas by zarosnąć teren.

  2. #17002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Elfir, potrzebuję osty ozdobne możliwie najwyższe, kwitnące niebiesko, najchętniej o srebrzystych liściach. Podpowiesz coś?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #17003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie, bo nigdy ostów nie projektowałam.

    Za to u nas się dziko sieja popłochy, a tym, że to roslina dwuletnia- wysoka w drugim roku.
    Widziałam tez uciekiniera z ogrodów - ostropest plamisty, ale to jednoroczna jest.

  4. #17004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lens79

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    111

    Domyślnie

    Czy wszystkie brzozy mają białą korę pnia? Mam dwie młode, podobno brzozy, nie mają jednak białych pni ������

  5. #17005

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jak tam będzie wygladać nasłonecznienie? Ale nie teraz, jak roslinki sa małe, ale jak osiągną docelowe rozmiary?
    Można posadzić karłowe hortensje (bedą niższe od zylistków i krzewuszek) a dołem barwinek lub bodziszki (np. kantabryjskie).
    Oczywiście młode roślinki muszą mieć czas by zarosnąć teren.
    Oj, gapa jestem, nie napisałam wszystkiego co trzeba
    maj-czerwiec-lipiec będzie słonce od rana do godz 15 a być może dłużej. 2 tyg temu zniknęło kilka drzew, które dawały cień w godzinach popołudniowych i widzę, że słońce przebija się przez pozostałe i późnym popołudniem. W kwietniu był dość spory cień rzucany na ten fragment przez domek (domek jest mały i parterowy, a rabata od jego północnej strony), ale nie dochodził do samego płotu.
    Jak jabłonki i wiśnie trochę podrosną to wydaje mi się, że ich korony będą cały czas w słońcu, ale to co pod koronami pewnie w cieniu.
    Ta rabata to teren na który jeszcze niedawno igły zrzucała sosna i rosły głównie chwasty.
    Barwinek dobry pomysł. Bodziszki, zdaje się, że mi się porozsiewały po całej działce i usuwam

    A co myślisz o tym powojniku?

  6. #17006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie, bo nigdy ostów nie projektowałam.

    Za to u nas się dziko sieja popłochy, a tym, że to roslina dwuletnia- wysoka w drugim roku.
    Widziałam tez uciekiniera z ogrodów - ostropest plamisty, ale to jednoroczna jest.
    No
    Właśnie problem. Dzięki
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #17007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lens79 Zobacz post
    Czy wszystkie brzozy mają białą korę pnia? Mam dwie młode, podobno brzozy, nie mają jednak białych pni ������
    nie, nie wszystkie gatunki.
    A młode. nawet zwykłe brzozy. mają pędy brązowo-wiśniowe.

  8. #17008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał OlaK Zobacz post

    A co myślisz o tym powojniku?
    Jako akcent tak, ale jako zadarnienie wielkopowierzchniowe, nie bardzo.

  9. #17009
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lens79

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie, nie wszystkie gatunki.
    A młode. nawet zwykłe brzozy. mają pędy brązowo-wiśniowe.
    Dzięki

  10. #17010

    Domyślnie

    Rozkładające się trociny wydzielają ciepło ?

    Na jesień przesadzałam jabłonkę.
    Do powstałego dołu wsypałam trociny sosnowe i wrzucałam resztki ogrodowe. Na wiosnę zasypałam i obsadziłam bylinami.
    Na 5 porzeczek, które mam w ogrodzie ta przy tych trocinach jest najbrzydsza: mniej liści, mniej zielona, mniejsze owoce.
    Możliwe by rozbudowała korzenie w stronę miękkich trocin i w ten sposób się ugotowała ?

    Orliki krzyżują się między sobą ?
    Mam śliczne fioletowe, niektóre aż czarne kwiaty. Nasiona pozbierałam kilka lat temu z klombu pod blokiem.
    Teraz na innym klombie widzę białe i różowe. Też chce te białe, ale nie chcę pośredniego różu.
    Gdy przyniosę te białe to chyba zamieszam w genach.

    doczytałam: bardzo łatwo się krzyżują
    Ostatnio edytowane przez ollencja ; 02-06-2020 o 06:13 Powód: poprawa

  11. #17011

    Domyślnie

    Co to za chwasty ?

    Rosną u mnie w sadzie na glebie piaszczystej , bardzo jałowej. Nie chce z nimi walczyć a chce aby zarosły cały sad , bo ładnie wyglądają i dobrze "zadarniają" piaszczystę glebe ...

    Nazwa:  coto1.jpg
Wyświetleń: 146
Rozmiar:  109,0 KB




    Mlecz to nie jest.. Roślinka płożąca , liście bardzo ładne , kwiaty na dzień się otwierają , na noc zamykają . W dużej ilości wyglądają bardzo ładnie.
    Nie chce z tym walczyć a chce aby rozrosło się w sadzie ale warto wiedzieć co to jest
    Nazwa:  kwiatki.jpg
Wyświetleń: 144
Rozmiar:  98,2 KB


    Druga rzecz która występuje masowo w naszym ogrodzie ..
    To chyba kostrzewa sina ? Wielu znajomych od nas dostało "sadzonki" , bo tego jest pełno

    Nazwa:  coto2.jpg
Wyświetleń: 149
Rozmiar:  102,5 KB


    Co to dokładnie jest i jak to szybko "rozmnożyć" aby zarosło większy teren ?
    To się jakoś dzieli na kępy ???

    Za płotem widzę jeszcze inne ciekawe chwasty , ale żona patrzy na mnie dziwnie jak powiedziałem jej że warto je sprowadzić na naszą działkę
    Niektóre zakwitły na naszym trawniku i szczerze mówiąc nawet nie chce mi sie kosić trawnika , bo takie ładne
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 02-06-2020 o 10:07
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #17012

    Domyślnie

    Witam ponownie, tym razem TRAWA - ostatnio pojawiło się trochę grzybów rozrzuconych przypadkowo raczej oraz sporo kwitnącej koniczyny. Koniczyny brak po sąsiedzku -skąd to się bierze i jak z tym walczyć bo sporo jej? Poradzie proszę?

  13. #17013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ollencja Zobacz post
    Na 5 porzeczek, które mam w ogrodzie ta przy tych trocinach jest najbrzydsza: mniej liści, mniej zielona, mniejsze owoce.
    Możliwe by rozbudowała korzenie w stronę miękkich trocin i w ten sposób się ugotowała ?

    Nie, nie ma azotu - bakterie rozkładające materię organiczną pobierają dużo azotu. Zwłaszcza jak muszą rozkładać drewno.
    Dlatego daje się kompost - czyli już przerobione przez bakterie resztki.


    Z siewu nie uzyskasz cech rośliny matecznej, ale kombinację genów z rośliną zapylającą

  14. #17014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Za płotem widzę jeszcze inne ciekawe chwasty , ale żona patrzy na mnie dziwnie jak powiedziałem jej że warto je sprowadzić na naszą działkę
    Niektóre zakwitły na naszym trawniku i szczerze mówiąc nawet nie chce mi sie kosić trawnika , bo takie ładne

    Szczotlicha siwa i jastrzebiec kosmaczek - typowe gatunki murawy napiaskowej.
    to dość rzadki i ulegający łatwemu zniszczeniu typ zbiorowiska roślinnego.

    możesz dodac macierzankę, zawciąg, gożdzik kropkowany, kocanki piaskowe, rogownicę, rozchodniki i rojniki

    szczotlichę rozmnaża się przez dzielenie kępek.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-06-2020 o 11:02

  15. #17015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Witam ponownie, tym razem TRAWA - ostatnio pojawiło się trochę grzybów rozrzuconych przypadkowo raczej oraz sporo kwitnącej koniczyny. Koniczyny brak po sąsiedzku -skąd to się bierze i jak z tym walczyć bo sporo jej? Poradzie proszę?
    koniczyna - herbicyd

    grzyby - koszenie, wertykulacja 2 x w roku. Jak nic nie da to polać miedzianem.

  16. #17016

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Szczotlicha siwa i jastrzebiec kosmaczek - typowe gatunki murawy napiaskowej.
    to dość rzadki i ulegający łatwemu zniszczeniu typ zbiorowiska roślinnego.

    możesz dodac macierzankę, zawciąg, gożdzik kropkowany, kocanki piaskowe, rogownicę, rozchodniki i rojniki

    szczotlichę rozmnaża się przez dzielenie kępek.
    Dzięki. Ten chwast za płotem co mi sie bardzo podoba to właśnie kocanka piaskowa. Bardzo ładne wyraziste kwiaty
    Chyba tego chwasta z zza płotu przygarnę

    Mam jeszcze jedno pytanko.

    Na działce staramy się aby było dużo jałowców , bo te takie warunki jakie mamy lubią (duże nasłonecznienie , gleba bardzo kiepska , bardzo niski poziom lustra wody) a takie warunki są odpowiednie dla jałowców.

    Zasadziliśmy kilkadziesiąt thuj brabant na "żywopłot" , bo z tego co powiedziano nam mają mniejsze wymagania i są trwalsze od thuj smaragd i szybiej rosną , ale mimo że dostały hydrożel , są co pewien czas podlewane ale widzę że raczej będzie kiepsko je utrzymać , bo zbyt pięknie nie wygladają.

    Myślałem aby zamiast tego dać albo pęcherznicę Luteus albo Dereń Biały Elagantsimma.
    Co ma mniejsze wymagania dereń cz pęchrznica. Warunki bardzo niekorzystne (kiepska sucha gleba , duże nasłonecznienie). Co jakiś czas podlewane będzie.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #17017

    Domyślnie

    moja koniczyna sama znikła zanim pomyślałam o truciźnie,
    w jednym roku trawnik był biały, pachnący i nie do użytku bo pełny pszczół,
    następnego roku czysty
    koniczyna i chwastnica znikły i nie odrastają,
    może trawa pokonała

    nieuprawiane grządki zarastają zaś niską trawą, perzem i pięciornikiem gęsim,
    mogłabym tam wysypać trociny do kompostowania,
    chwasty nie poprzerastają i się potem nie rozsieją ?

    Porzeczka się najwyraźniej zestarzała

  18. #17018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Co ma mniejsze wymagania dereń cz pęchrznica. Warunki bardzo niekorzystne (kiepska sucha gleba , duże nasłonecznienie). Co jakiś czas podlewane będzie.
    zrób żywopłot ze szczodrzeńców lub żarnowców. To jest roślina takich stanowisk.

    Derenie lubią wilgotne gleby. Pęcherznica na dużej suszy i słabiej glebie też będzie brzydka.

  19. #17019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ollencja Zobacz post
    chwasty nie poprzerastają i się potem nie rozsieją ?
    perz przerośnie na pewno

  20. #17020
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 851 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony