dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 858 z 902
Pokaż wyniki od 17.141 do 17.160 z 18033
  1. #17141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    10 cm to trochę za dużo na siatkę na krety. 7 cm starczy.

    Przekop i wygrab. Po przysypaniu humusem odczekaj z kilka tygodni i dopiero wówczas zwalczaj chwasty. Bo teraz opryskasz a z humusem nawieziesz kolejne nasiona chwastów.

  2. #17142

    Domyślnie

    A jak zrobię od razu zasiew w humusie to straszna lipa będzie?
    Z pewnych względów chcę to od razu siać

  3. #17143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    będzie prawdopodobnie zachwaszczony, zależy jakiej jakości humus nawieziesz.
    W ogrodnictwie na ma drogi na skróty - pośpiech i zaniedbania zawsze się mszczą.

  4. #17144

    Domyślnie

    Ile sugerujesz? 4 tygodnie np?
    Urośnie coś i co pryskam czymś? I wyrywam? Przekopać jak będzie 7 cm już niekoniecznie się da, jak to się zrusza później?

  5. #17145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Szybko się nie da. Roślina musi wytworzyć pączki z paków spiących, musi wypuścić nowe gałazki. To trochę potrwa.
    Lepiej po prostu nie sadzić Conica, bo przędziorki na nim są zawsze.
    Niestety o przędziorkach dowiedziałem się już po zakupie 4 szt conicy:/ Sąsiedzi obok mają już bardzo wyrośnięte okazy i nic ich nie bierze. Mam nadzieję, że świerki odżyją. Teraz muszę je pryskać profilaktycznie kilka razy w roku, żeby znowu nie zostały zaatakowane. Mam Emulpar na wczesną wiosnę i magus na każdą fazę fazę rozwoju przędziorka. Widzę także, że jałowce płożące blue chip, które rosną obok tych świerków, także są już lekko brązowe. Popryskałem je także profilaktycznie i zobaczymy co dalej. Dzięki za podpowiedzi.
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  6. #17146

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Magdalena74 mamy chyba to samo, z tym,że ja na jodle kaukaskiej sadzonej 2 miesiące temu -zerknij czy nie ma na pniu ciemnozielonych plam.
    Nie nie ma. To chyba coś innego.

  7. #17147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    Ile sugerujesz? 4 tygodnie np?
    Urośnie coś i co pryskam czymś? I wyrywam? Przekopać jak będzie 7 cm już niekoniecznie się da, jak to się zrusza później?
    4 tygodnie powinno wystarczyć.
    Najwygodniej prysnąć herbicydem totalnym. Chyba, że chcesz ekologicznie to trzeba wyrywać ręcznie i to przynajmniej dwukrotnie (teraz i po humusie)

  8. #17148
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tak, ale jest mała i wolno rośnie.


    Poza tym lubię ...
    Dzięki; jak zwykle - nieoceniona
    WARTO? WARTO!

  9. #17149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Do lipca mnie nie będzie na forum

  10. #17150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Do lipca mnie nie będzie na forum
    ale może Pestka dopomoże?
    Czy to normalne, że podczas ostatnich ulew, deszcz (nie grad!) zbił wszystkie kwiaty rododendronów, azalii i piwonii? Człowiek się stara a tu jedna mocna ulewa zniszczy wszystko.
    Robicie jakieś zabezpieczenia w ogrodach na ulewy i grad? Jedynie 2 derenie świecą mi jeszcze białymi kwiatami.

  11. #17151

    Domyślnie

    Niestety, taka siła żywiołu, pozostawia po sobie spustoszenie. Zauważyłam żę te ulewy zmyły wszystkie mszyce z róż a było już tego draństwa sporo. Pewno się znowu pojawią ale na razie czysto, tyle dobrego

  12. #17152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    ale może Pestka dopomoże?
    Czy to normalne, że podczas ostatnich ulew, deszcz (nie grad!) zbił wszystkie kwiaty rododendronów, azalii i piwonii? .
    ale w czym maja tu pomóc ?
    Jeśli masz możliwości i ochotę, możesz zabezpieczać kwiatki przed żywiołem.... stać nad nimi z parasolem, bo inne rzeczy wiatr Ci zwieje i narobi szkód gdzie indziej

  13. #17153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ave, racja.

    Nataly, możesz wymyślić jakieś parasole. Nie mam pojęcia co. Ale pytanie czy to jest normalne, że pada deszcz, grad, że wieje wiatr...
    Rośliny odbiją, kwiaty za rok znów zakwitną, a niektóre nawet powtórzą kwitnienie jescze tego lata.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #17154

    Domyślnie

    Hej.
    Kupiłem parę dni temu klony szczepione na pniu globosum 180cm - wysyłkowo (niestety w szkółkach lokalnych nie mieli). Klony spakowane w kartonach. Niestety w transporcie niektóre młode gałązki zostały połamane. Co zrobić z takimi zwisającymi połamanymi młodymi gałązkami? Zostawić czy spróbować posmarować maścią ogrodniczą i owinąć taśmą/bandażem? A może obciąć sekatorem, tylko czy odrośnie? Później wrzucę zdjęcia jak to wygląda.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klon1.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	445568

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klon2.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	105,9 KB
ID:	445569\

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klon3.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	106,0 KB
ID:	445570
    Ostatnio edytowane przez drza ; 26-06-2020 o 10:43
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  15. #17155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał VTS Zobacz post
    Niestety, taka siła żywiołu, pozostawia po sobie spustoszenie. Zauważyłam żę te ulewy zmyły wszystkie mszyce z róż a było już tego draństwa sporo. Pewno się znowu pojawią ale na razie czysto, tyle dobrego
    raczej nie deszcz a larwy biedronek, u mnie opedzlowuja mszyce az milo sie patrzy, krzaczek po krzaczku. dlatego nie pryskam, widze ze ogrod sam sie broni. na sosnach kosodrzewinach mialam plage welnowcow zostaly niedobitki. zadzialaly znowu biedronki, osy i inne blonkowate. Dla mnie to kolejny argument by jednak opryski ograniczyc do minimum.

  16. #17156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Hej.
    Kupiłem parę dni temu klony szczepione na pniu globosum 180cm - wysyłkowo (niestety w szkółkach lokalnych nie mieli). Klony spakowane w kartonach. Niestety w transporcie niektóre młode gałązki zostały połamane
    Odciąć.

  17. #17157

    Domyślnie

    Dostałam derenia Kousa. Posadzony w słonecznym miejscu. Niestety po ulewach korzenie są w błocie. Liście zwisają dziwnie. Co z nim zrobić, jak ratować?

  18. #17158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wysadzić, rozluźnić ziemię, Może posadzi na górce, bryła korzeniowa musi odcieknąć.

  19. #17159

    Domyślnie

    Elfir słyszałem że tuja brabant źle znosi kamienie ułożone pod nimi, możesz to potwierdzić? Chciałbym zastosować żwirek bazaltowy
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  20. #17160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie potwierdzam. Raczej źle znosi plastikowe szmaty, które układa się pod grysem, by się nie zapadał.

Strona 858 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony