dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 824 z 902
Pokaż wyniki od 16.461 do 16.480 z 18033
  1. #16461
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    2. berbrysy w którejś czerwonej odmianie (sporo ich)
    3. żywotnik o złocistych igłach być może "Wareana Lutescens"
    4. jałowiec łuskowy, być może "Holger"
    5. Jałowiec pośredni, może Pfitzeriana Compacta"
    6. nie widać czy to iglak czy liściaste
    7. jałowiec pośredni, być moze "old Gold"

  2. #16462

    Domyślnie

    Elfirka, dzięki za odpowiedź. Załączam drugi zdjecie dal ułatwienia. Mam nadzieje, że włąściwie przyporządkowałem numerki. Nr 6 jest liściasty
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rabatka3.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	434360  

  3. #16463
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w takim razie to tawuła japońska być może Goldflame

  4. #16464
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie EXPO Zieleń to życie

    U mnie ćma bukszpanowa też zbiera swoje żniwo. Piersza fala pojawiła sie w lipcu. Mam 4 bukszpany. Ćma zaatakowała dwa z nich. Jeszcze wtedy nie wiedziałam co to za dziadostwo. Nie wiedząc co począć - po prostu wyzbierałam wszystkie larwy i wytłukłam. Były spore - jakieś 2 cm. Zajęło mi to tydzień, dziennie łapałm po ok. 40 szt. Opłaciło się, bo roślinki odżyły i wypuściły masę nowych listków.
    Niestety parę dni temu zauważyłam nową inwazję. Tym razem są to setki malutich larw. Zaatakowały wszystkie 4 bukszpany. Nie da się tego wyzbierać. To już raczej definitywny koniec bukszpanów.

    Na pocieszenie wybrałam się w sobotę na wystawę EXPO ZIELEŃ to życie. Oto kilka ciekawych okazów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190907_1.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	102,3 KB
ID:	434384 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190907_2.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	434385 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190907_3.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	434386
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190907_4.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	101,9 KB
ID:	434387 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190907_5.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	434388
    Wygląda na to, że Rozchodnik okazały skradł moje serce - szczególnie "Frosty Morn" i "Purple Emperor".
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 08-09-2019 o 22:37

  5. #16465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a dlaczego po prostu nie opryskasz? One są wrażliwe na chemię.

  6. #16466
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Sąsiad ma pszczoły...
    Kupiłam sobie m.in. sadzonkę hortensji CANDYBELLE MARSHMALLOW oraz Skyfall, choć PINK ANNABELLE też była ładna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P90907-124134.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	434389 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190907_7.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	434390
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 08-09-2019 o 23:03

  7. #16467
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale pszczoły nie żerują po zachodzie słońca.
    Bukszpan to też nie roślina na której by o tej porze roku żerowały.

  8. #16468

    Domyślnie

    Mam w ogrodzie duże skrzynki w których kończą sezon pomidory.
    Czy są jakieś rośliny które można by zasadzic jeszcze na sezon jesienno zimowy?

  9. #16469
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rzodkiewka i sałata.

  10. #16470

    Domyślnie

    Zapomniałem uścislic że miałem na myśli rośliny ozdobne. Wrzosy znam.

  11. #16471
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kapusta ozdobna i do pierwszych mrozów chryzantemy

  12. #16472

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim. Mam prośbę o podpowiedź : cmentarz, piaski, słońce. Wokól tablic nagrobkowych wys. ok. 1 metra zrobione obrzeże z kamienia, niewysokie, ok. 10 cm nad ziemią. Czym to mozna obsadzić? Planowałam dać z tyłu za tablicami kosodrzewinę kulistą lub tuje Danica (ewentualnie plus jakieś róże rabatowe?) - czy to nie najlepszy pomysł? Poza tym wokół przy obrzeżach tawułę Little Princess. Ale sama już nie wiem, wiosna i latem ładne, ale zimą jednak niekoniecznie . Bukszpan odpada, a pomysłu brak na inne miniaturowe obrzeże - czy to zimozielone, czy nie. Poradzicie....?
    '...jeszcze by można rzekę w oddali i cień od dłoni, i woń konwalii dziką;
    ławkę przy murze, a mur przy sadzie i taką drogę, która prowadzi donikąd...'

  13. #16473
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Żywotniki lubią wodę.

    może rojniki lub zimozielone rozchodniki?

    przy rodzinnym grobie ja mam strzyżone jałowce, szczodrzeńca i goździka pierzastego.

  14. #16474
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Mam dwa klony czerwone szczepione .Na jednym z nich wyrosly dwie galezie ponad korone drzewa.Kiedy moge je przyciac i na jakiej wysokosci.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WIN_20190915_150826.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	58,9 KB
ID:	434617
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  15. #16475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tnij teraz. Klonów nie wolno ciąć wiosną

  16. #16476

    Domyślnie

    Witaj Elfir,
    planuję rabatę z pysznogłówkami i odętkami. Pysznogłówki mam czerwone a odętki chciałabym białe. Czy możesz mi podpowiedzieć, którą odmianę odętek wybrać? Znalazłam takie: Summer Snow, Alba, Cristal Peak White. Którą wybrać? Chyba, że polecasz jeszcze inną...Które będą najładniejsze i najłatwiejsze w uprawie? Glebę mam gliniastą (w suszę robi się skała), ale wzbogacaną w kompost.

  17. #16477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie mam wielu doświadczeń z odętkami. Rzadko stosuję w projektach.

  18. #16478

    Domyślnie

    Cześć Elfir
    mam prośbę o pomoc. sąsiadka potrzebuje odgrodzić podjazd o długości 21 mb od trawy/reszty ogrodu. na całej długości ma przygotowaną rabatę szerokości 1 mb. Zależałoby jej na trawach wysokich, bardzo podoba jej się mój miskant Lenda (pięknie kwitnie i szumi ). zastanawia się czy na takiej szerokości zmieści się miskant a przed nim na zmianę żurawka z jeżówką. i czy w ogóle to ma sens? tak na zmianę? na wiosnę nie będzie tam ani trawy ani jeżówki, więc te żurawki miałyby chociaż być dekoracyne + czosnki i tulipany.
    a może zupełnie coś innego? chodzi o to, żeby zasłonić widok z podjazdu, więc musi być wysoko, ale nie chce tracić dużo słońca, bo wpada do domu od podjazdu, a trawy są takie bardziej ażurowe i przyjemne, a zimą się je wiąże,więc też przepuszczają światło. tylko ten okres wiosenny jest taki bez sensu, nic by tam nie było a i trawy dopiero pod koniec czerwca miałyby przyzwoitą wysokość. może coś doradzisz dziękuję

  19. #16479
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma gorszych rozwiązań estetycznych niż sadzenie roślin naprzemiennie - zwłaszcza gdy różnią się pokrojem (jak jezówka i żurawka).

    Wiesz ile miejsca zajmuje twój miskant - sąsiadka może chyba obejrzeć dorosłą kępę? Moim zdaniem 80 cm to min. Więc zurawki i jezówki nie bardzo się zmieszczą.
    Po prostu przygotowała za wąską rabatę. Niech ją poszerzy do 1,5 m.
    Zbyt wąskie rabaty to moja zmora gdy mam przerabiać ogrody.

    Nie bardzo rozumiem strach przed brakiem słońca. Nawet jak od tamtej strony wpada światło do ogrodu, to jaki cień może rzucać przesłona 2 m wysoka?

    Może posadzić kosodrzewinę i poprzedzielać ją jakimś karłowym ażurowym drzewkiem liściastym zaszczepionym na ok. 1,5 m, który zimą zrzuci liście. (np. brzoza "trost dwarf" szczepiona, kruszyna "Asplenifolia").

    Jak chce koloru to pas kosówki 7m , przerwa na perowskię lub inną wysoką kwitnącą roślinę 7 m, pas kosówki 7 m
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-09-2019 o 12:54

  20. #16480

    Domyślnie

    Masz racje, za wąsko i pstrokato. Czyli trawy odpadają. Podoba mi się pomysł z drzewkami szczepionymi i coś pod nimi.
    Tylko tam jest 21 mb, 7 metrów, potem w lewo 4 metry uskosku i dalej prosto 10 metrów i boję się, że będzie monotonnie i nudno jak na takiej długości będzie to samo.
    A jakby posadzić tak jak piszesz trochę kosodrzewiny, potem jakieś małe hotrnesje np. little lime, potem znowu trochę kosodrzewiny i perowskie? wyjdzie średnio po 5mb. a między nimi drzewka szczepione na pniu. tylko pytanie czy takie same na całej długości, czy różne i jak je rozmieścić? myślałam o trzmielinie albo bzie albo jabłoni rajskiej. źle?

Strona 824 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony