dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 719 z 902
Pokaż wyniki od 14.361 do 14.380 z 18033
  1. #14361
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Dziękuję!

    Pamiętam, że Twoje buchanany zmarzły - wyciągałaś im źbła po zimie. Czy teraz na wiosnę coś się zmieniło?

    Kurcze, no i w ogóle przydałaby się u Ciebie aktualizacja dziennika budowy, zwłaszcza pod kątem ogrodu...
    turzyce Buchanana posadziłam w zeszłym roku nowe. Okryłam na zimę liśćmi i korą. Przezimowały pięknie. Właśnie kwitną.

    Nie daję zdjęć ogrodu bo nie jest skończony. Mam rozgrzebane kilka miejsc, więc nie stanowi wizytówki dla ogrodnika z zawodu Jak skończę to pokażę.

    A dom - dopiero w tym roku w kwietniu zaczęliśmy użytkować piętro. Jeszcze brakuje mnóstwa rzeczy. .

  2. #14362
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Obejrzałeś, są kiełki. Trawy mają kielki czasem nawet dość głeboko 5-10 cm poniżej poziomu ziemi. A jeśli są mokre, a nie padało, tzn, że było im za wilgotno i raczej padły.
    Powiem ci, że moje trawy wytrzymały tej wiosny stojącą prawie 2 tygodnie wodę i powtórkę po delikatnym przeschnięciu przez 4 dni. Żyją i mają się coraz lepiej.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #14363
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    elcia33

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1

    Domyślnie Pytania do Elfir - forumowej ogrodniczki

    Witam
    Jestem tu nowa.Proszę o poradę .Mam szczepiony migdałek ma już 10 lat.
    W tym roku po wiosennych przymrozkach pękła mi kora i zmarzły kwiaty.
    Korę zabezpieczyłam maścią.Drzewko wypuściło tylko troszkę liści.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_8817.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	391057 wprawdzie nie jest to zdjęcie mojego migdałka ale mój wygląda podobnie
    co mam zrobić? przyciąć go mocno?

    Pozdrawiam Ela
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_8817.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	391058  

  4. #14364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wymień na nowy. Przecież to tania i szybko rosnąca roślina.

    a na zdjęciu jest albo zakażenie bakteryjne albo monilioza.

  5. #14365

    Domyślnie

    Witam Elfir proszę o pomoc w znalezieniu wątku o ogrodowych kranach ,PLANUJĘ WYMYŚLIĆ COŚ SAMA BO NIESTETY DLA MNIE SĄ ZA DROGIE ( TE OZDOBNE ) dziękuję
    Ostatnio edytowane przez duduś ; 20-06-2017 o 21:37

  6. #14366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Elfir....po poradę przyszłam....

    jak posiać trawe? równo z kostką czy poniżej - jeżli poniżej to wyrównać ziemię do połowy kostki??

    Wczoraj jeden ogrodnik poszedł zanim zaczął robić...znalazł wiekszą robotę...a drugi mówi że sieje równo z kostką....

  7. #14367
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tesko, posiej tak, żebyś jadąc kosiarką przy kostce nie zaczepiała o nią nożami. Najlepiej byłoby jechać jedną parą kółek po kostce.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #14368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    czyli jakies 2 cm ponizej kostki dobrze myślę??

  9. #14369

    Domyślnie

    Znowu wracam po poradę
    Mamy ogrodzenie z siatki, wysokość 120cm, strona południowa. Chcieliśmy jakoś odgrodzić się wizualnie od sąsiadów tam gdzie najczęściej przebywamy, czyli jakieś 10m przy tarasie i dalej jakieś 10m przy placu zabaw dzieci. Szerokość na cokolwiek, żeby wjechała kosiarka to maks 10cm.
    Wymagania moje to wieloletnie rośliny, a męża to nie niszczące siatki rośliny. Jest cokolwiek takiego ?

  10. #14370
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Witam,

    Założyłem co prawda osobny wątek, ale wkleję zapytanie i tutaj: coś mi zżera rośliny w ogrodzie, bardzo proszę o identyfikację:

    Serdeczna prośba o identyfikację zagrożenia i propozycję metody zwalczania szkodnika.

    1. Malwa: liście pokryte czymś w stylu kropek, od spodu białe plamki, które w powiększeniu okazują się być jajeczkami:



    I od spodu:


    2. Malina: tu winowajcy w ogóle brak, jedynie mnóstwo zeżartych liści. Malina wyraźnie choruje, wiele liści jest całkowicie suchych. Inne, rosnące tuż obok są całkowicie zdrowe.

    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #14371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jarku, to rdza malwy. Choroba grzybowa. To co nazywasz jajeczkami zawiera zarodniki tej choroby. Podobne pojawiają się na gruszach, niektórych trawach ozdobnych. Właściwie większość roślin ogrodowych może zostać zaatakowana.
    https://www.wymarzonyogrod.pl/eksper...,choroba-malwy
    https://zojalitwin.wordpress.com/201...-na-roslinach/
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #14372
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dzięki, faktycznie wygląda tak samo, opis zwalczania niestety mało optymistyczny....

    A malina?

  13. #14373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Malwa... Nie wiem. To może być jakaś gąsiennica albo jakikolwiek robal. Nie spotkałam się z tym na moich malinach.
    Elfir pewnie zajęta
    Tu powinieneś jakąś dobrą radę znaleźć http://doradztwosadownicze.pl/szkodniki-i-choroby-malin-zwalczaj-skutecznie/

    Poradnik Ogrodniczy też jest OKEY http://poradnikogrodniczy.pl/szkodsad.php
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #14374
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ok, spytam, wielkie dzięki za pomoc
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #14375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Sorry, że tylko tyle, Jarku, ale ja też najczęściej przeszukuję internet, albo pytam ogrodników zaprzyjaźnionych
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #14376
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Z tego co widzę coś tam żywego na tym pierwszym jest.

    Bukszpanów w zasadzie nie przezimujesz w donicy. To, że ten jeden ma zielone liście jeszcze to wyjątkowy fuks.

    Brak przyrostów (i oczywiście uschnięcie gałązek) spowodowany jest zniszczeniem części systemu korzeniowego (mróz lub susza fizjologiczna?) - najpierw roślina musi go odbudować.
    Elfir,
    doradź mi proszę jeszcze co mogę wsadzić w plastikową donice na zewnątrz - co będę mogła zostawić zimą bez okrywania, strasznie nie lubie takich chochołów, mogłabym ewentualnie na zimę wsadzić te donice w jakieś większe drewniane, jeśli to cos da, bo w środku donicy styropian za dozo miejsca by zabrał. Niestety ten bukszpan w kwadratowej donicy usechł zupełnie, musze go wywalić, kulki też straszą wyglądem, ale całkiem nie uschły, na zime wniose je do garazu bo nie sa az tak ciezkie i moze za rok odbiją. Podobaja sie rózne takie formowane rosliny w donicach przed wejsciem, zimozielone ( kule, stożki, choinki...) wejscie mam od pólnocnej strony, wiec zimą tam zawsze jest cień. Z góry dziekuje za wszelkie rady
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  17. #14377
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Vesi, na zimę możesz te donice z zewnątrz styropianem obłożyć a po wierzchu, żeby go nie było widać, obwiązać np. jutą. Widziałam takie i nawet fajnie wyglądało.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #14378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w sumie na 100 % w naszym klimacie przezimują w pojemnikach sosny. Ale wymagają słońca.
    Duża szansa jest też na przezimowanie żywotnika a nawet cisów, ale to zależy od siły i długości mrozów w twoim regionie.

  19. #14379
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    w poprzednim domu mialam duze drewniane i plastikowe donice, w plastikowych sadzilam rosliny sezonowe,w kilku drewnianych posadzilam wrzosy i kostrzewy - przezyly 2 sezony mimo mroznej ale bezsnieznej zimy (potem sie wyprowadziłam), w innych posadzilam miniaturowe swierki kulki i trzmieliny - te rowniez zyly w dniu kiedy sie wyprowadzalam. te z kolei w donicach rosly od 4 lat. drewniaki nie byly nczym ocieplone tylko wylozone czarna folia

  20. #14380
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja z zapytaniem...

    wczoraj ogrodnicy przywiezli mi ziemię....przesiana, czarna jak smoła tłusta - skład glina, piasek , torf i próchnica... troszkę jestem pzrerażona bo ziemia ciężka w porównaniu do moich piasków...boję się ze nasiona jak zostaną przykryte to mi one nie wykiełkują...czytam i raz piszą ze ok raz ze kicha...

    Elfir mam spać spokojnie?

Strona 719 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony